چگونه زنبورها را از استخر دور نگه داریم


حتی سرسخت ترین عاشق زنبور عسل نیز محدودیتی در تمایل خود برای نزدیک شدن به یک حشره گزنده دارد. یکی از چنین موقعیت هایی که می تواند باعث هشدار شود، قرار گرفتن در لباس شنا در آب است. این یک مبارزه بزرگ برای بسیاری از صاحبان خانه در هر فصل می شود. آموزش دور نگه داشتن زنبورها از استخر کار آسانی نیست – ما نمی توانیم هر زنبور را کنترل کنیم. اما، چیزهایی وجود دارد که می توانید سعی کنید استخر شنای خود را برای جمعیت زنبور عسل محلی کمتر جذاب کنید.

خلاص شدن از شر زنبورها در استخر

زنبور عسل خیس در حال تقلا در آب یک استخر شنا.

حشرات به طور مرتب آب را در طول سال جمع آوری می کنند. زنبورهای عسل تنها بازدید کننده نخواهند بود. همچنین زنبورهایی را خواهید دید که برای یک جرعه آب توقف می کنند – به خصوص اگر تعداد آنها زیاد باشد لانه زنبور در نزدیکی

نیاز به آب در طول تابستان گرم بیشتر است – دقیقاً زمانی از سال که انسان به دنبال آسایش خنک یک استخر شنا است.

برای زنبورهای عسل، نه تنها یک نوشیدنی خنک است. همچنین برای تنظیم دمای کلنی داخلی کندو استفاده می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

همچنین برای زنبورهای پرستار استفاده در تولید غذای لارو برای رشد جوان. علاوه بر این، آب حاوی مواد معدنی مورد نیاز کلنی نیز می باشد. بنابراین، به راحتی می توان دریافت که آب یک منبع بسیار مهم است.

زنبورها عاشق آب معدنی بدبو هستند

اگرچه من تلاش می‌کنم منابع آب تمیزی برای کندوهایم فراهم کنم، اما دیدن آنها در حال نوشیدن از روی سم گل آلود در حیاط خانه غیرمعمول نیست. چرا آنها این آب کثیف را ترجیح می دهند؟

زنبورها جذب مواد معدنی موجود در آب شور می شوند. شهد و گرده های جمع آوری شده از گیاهان حاوی مقدار کمی از مواد معدنی مورد نیاز مستعمرات است.

زنبورهای عسل در حال جمع آوری آب غنی از مواد معدنی از گل و لای.

آب بدبو (حداقل برای بینی ما بدبو) به زنبور عسل می گوید که این منبع آب حاوی چیزهایی است که آنها به آن نیاز دارند.

متأسفانه در مورد کلر خوشبو هم می توان همین را گفت. زنبور عسل حساس به بو به طور طبیعی جذب این نوع منابع آبی می شود.

زنبورهای عسل به سدیم منیزیم و پتاسیم موجود در آب نمک و حفره‌های گل نیاز دارند. این در فرآیندهای متابولیک خود و برای تغذیه استفاده می شود زنبورهای جوان.

در حالی که غلظت بالای نمک می تواند دفع کننده باشد، زنبورها در واقع جذب آب نمک می شوند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

تصویر زنبورهای عسل در حال غرق شدن در استخر شنا.

زنبورهای عسل و استخرهای آب شور

در حالی که استخرهای آب نمک فاقد کلر هستند، اما خود آب شور بسیار فریبنده است. کسانی که الف دارند استخر آب نمک اغلب از یافتن بازدیدکنندگان بیشتر و نه کمتر حشرات شگفت زده می شود.

یک زنبور عسل دارای گیرنده های چشایی در پای جلویی خود است. آ علوفه گیر کارگر می تواند به سرعت منابع آب غنی از نمک را تشخیص دهد. چگونه می توانید از شنا لذت ببرید بدون اینکه یک لیس معدنی واقعی برای زنبورهای همسایه ایجاد کنید؟

همین وضعیت در مورد یک استخر کوچک نیز صدق می کند. اگر در مورد آبگرم یا جکوزی صحبت می کنیم، بهتر است در صورت عدم استفاده، آب نمک را پوشیده نگه دارید.

حتی در این صورت هم ممکن است راسکاهای کوچولو سعی کنند از درز چین شده در روکش وارد شوند (از روی تجربه). من یک را نگه می دارم پوشش جداگانه روی جکوزی من (اگرچه آب شور نیست) به همین دلیل.

برای استخرهای آب نمکی که هر روز سرپوشیده می شوند، باید کمی خلاقیت به خرج دهیم.

نکاتی برای منصرف کردن زنبورها از بازدید از استخر

لطفا برای دور کردن زنبورها از استخر از آفت کش ها یا مواد شیمیایی مضر استفاده نکنید. آنها هرگز خوب کار نمی کنند و محیط و ممکن است شما را نیز مسموم کنند.

ممکن است غیرممکن باشد متوقف کردن هر زنبور از آمدن به استخر شما با این حال، کارهایی وجود دارد که می توانید برای کاهش تعداد بازدیدکنندگان بالدار انجام دهید.

  • از رایحه های گل در کرم های ضد آفتاب و غیره اجتناب کنید
  • گیاهان گلدار را در نزدیکی محل شنا نکارید
  • یک منبع آب جایگزین برای حشرات تشنه فراهم کنید
  • یک منطقه از استخر را به اشتراک بگذارید (اگر زنبورها را دوست دارید و همه چیز شکست خورده است)
  • لانه زنبور را از عرشه و غیره در نزدیکی منطقه استخر بردارید

از کرم ضد آفتاب بدون عطر استفاده کنید – از گل‌ها اجتناب کنید

محصولات ضدآفتابی را انتخاب کنید که بدون عطر باشند یا حداقل بوی گل ندهند. حشرات حس بویایی حاد دارند – بوی گل را نمی دهند. به همین ترتیب، از عطرهای گلدار یا سایر محصولات مراقبت از پوست خودداری کنید.

در صورت امکان از عطرهایی استفاده کنید که زنبور آن را دوست ندارد. نعناع فلفلی، نعناع یا اسانس های اکالیپتوس می توان با کمی مخلوط کرد فندق جادوگر و آب و با استفاده از بطری اسپری به آرامی روی سطوح خارج از استخر اسپری کنید.

برخی از صاحبان خانه گلوله های نفد را در قسمت های آویزان جوراب شلواری در اطراف استخر قرار می دهند. ممکن است برخی از زنبورها را منصرف کند – اگر همسایه شما بودم قطعاً من را منصرف می کرد.

ورق های خشک کن یکی دیگر از روش های رایج برای امتحان است که ممکن است برای استخرهای کوچک آب مفید باشد. آنها در خارج از آب – نزدیک لبه استخر قرار می گیرند.

زنبورهای عسل در حال نوشیدن آب از تصویر ایستگاه آب موقت.

از گیاهان دوستدار زنبور عسل در نزدیکی منطقه شنا اجتناب کنید

به عنوان یک طرفدار بزرگ باغبانی دوستدار زنبور عسلمن از اینکه به شما بگویم از کاشتن گل برای زنبورها خودداری کنید متنفرم. با این حال، داشتن گیاهان گلدار جذاب درست در نزدیکی استخر ممکن است بهترین ایده نباشد.

برخی از انواع وجود دارد گیاهانی که ظاهرا زنبورها را دفع می کنند و سایر حشرات – یا حداقل آنها را جذب نکنید. شاید آنها انتخاب بهتری برای استفاده به عنوان حاشیه باشند.

برخی از گیاهان نعناع، ​​شمعدانی، سیترونلا، علف لیمو و اکالیپتوس یکی از گزینه‌های دور نگه داشتن زنبورها هستند.

زنبورها را دور از استخر به منبع آب جایگزین فریب دهید

ترک کردن یک منبع آب شناخته شده توسط زنبورها می تواند بسیار دشوار باشد. یک روش این است که آنها را در طی چند روز فریب دهید.

تابه های حلبی کم عمق را با ماسه پر کنید و فقط تا سطح ماسه با آب استخر پر کنید. این به آنها راهی می دهد تا با خیال راحت بنوشند – و با شما شنا نکنند. همچنین می توانید از ظروف دیگر با شناورهای چوبی استفاده کنید و فقط کمی آب شکر اضافه کنید.

تابه های پای را هر روز چند فوت دورتر از استخر ببرید تا به منبع آب جایگزین برسید. اگر بتوانید در طول فرآیند استخر را تا حدودی پوشیده نگه دارید، ممکن است نتایج بهتری داشته باشید.

تصویر استفاده از نعلبکی آب برای دور کردن زنبورها از محوطه استخر.

یک ایستگاه آب زنبور عسل در نزدیکی استخر راه اندازی کنید

اگر مشکلی ندارید که حیاط خلوت را با حشرات تشنه به اشتراک بگذارید، شاید بتوانید یک منبع آب کوچک فقط برای آنها ایجاد کنید.

در اینجا دستورالعمل برای ساخت ایستگاه آب زنبور عسل. هنگام استفاده از یک ظرف کوچک، باید هر روز آن را پر کنید.

برای یک منبع بزرگتر که نیاز به نگهداری کمتری دارد، یک حمام پرنده بزرگ پر از سنگ گزینه خوبی است. به نظر می رسد زنبورها آب با کمی نمک را ترجیح می دهند – به ازای هر گالن آب 1 قاشق غذاخوری نمک خوراکی اضافه کنید.

برخی از عاشقان پرشور زنبور عسل مکانی امن برای نوشیدن آنها در نزدیکی یک بخش از استخر ایجاد می کنند – البته این گزینه برای همه مناسب نیست.

با این حال، ایده خوبی است که استخر خود را برای حیات وحش ایمن تر کنید. اینها نجات حیوانات در مواقعی که استخر اشغال نمی شود، به خوبی به عنوان یک ایستگاه نوشیدنی کار کنید.

کمک حرفه ای برای آشیانه های ناخواسته

اگر متوجه شدید که یک کندوی وحشی در ملک خود دارید، با یک زنبوردار محلی تماس بگیرید. ممکن است کسی از بردن آن زنبورها به خانه جدید هیجان زده شود. هر انجمن زنبورداری محلی باید بتواند شما را با خدمات حذف زنبور در تماس قرار دهد.

اگر نگران تعداد زیادی لانه زنبور هستید، متخصصان از آنها برای شما مراقبت خواهند کرد. یا اگر احساس شجاعت می کنید و می خواهید ریسک کنید – می توانید لانه زنبور را با مقداری آب صابون (صابون ظرفشویی) اسپری کنید – نیازی به مواد شیمیایی خشن نیست.

گزینه دیگر، a تله ژاکت زرد دست ساز خانگی (به خصوص در اوایل فصل موثر است) برای کاهش جمعیت زنبورها در نزدیکی خانه شما.

با این حال، به خاطر داشته باشید که زنبورها و سایر حشرات به نام “آفت” عنکبوت های زیادی را می خورند، کرم های گیاهخوار و غیره را می خورند. همه چیز برای بودن در اینجا مکان و دلیلی دارد.

همانطور که برای تفریح ​​تابستان خود برنامه ریزی می کنید، به حشرات مهم منطقه خود فکر کنید. من شما را سرزنش نمی کنم که نمی خواهید آنها را با شما در استخر شنا کنند.

نیش نتیجه افراد ترسیده و زنبورهای ترسیده است گرد هم آمدن با این حال، با ارائه یک منبع آب بهتر در نزدیکی کندو، شاید بتوانید از غرق شدن زنبورها در استخر یا جکوزی خود جلوگیری کنید.

زنبورداران منبع آب بهتری را فراهم می کنند

هر صاحب خانه ای حشرات وحشی را در حیاط پشتی نزدیک استخر خود تجربه می کند. چه زمانی کندوی عسل حاوی هزاران حشره در داخل یا نزدیک ملک شما هستند – مشکل می تواند یک مشکل بزرگتر باشد.

اگر شما یک زنبوردار هستید، مسئولیت محدود کردن اثرات منفی کندوهای حیاط خلوت شما بر روی همسایگان خود دارید.

در حالی که نوشیدن حشرات گزنده از استخر شما تشدید کننده است، حتی بدتر از آن است که آنها به استخر همسایه شما آب بدهند.

هنگام انتخاب کندوهای خود را کجا قرار دهید، همسایه ای با ملاحظه باشید. مستعمرات را خیلی نزدیک خط ملک یا جایی که مسیر پرواز آنها دیگران را به خطر می اندازد قرار ندهید. حداقل، با ورودی ها دور از فضاهای انسانی روبرو شوید.

اما زنبورها به آب نیاز دارند و به دنبال آن خواهند بود. هر زنبوردار باید راه اندازی کند منبع آب برای کندوها خیلی قبل از رسیدن زنبورها

باید از هر استخر یا جکوزی به کندو نزدیکتر باشد. با داشتن مناطق کم عمق برای نوشیدن آن را جذاب و ایمن کنید و هرگز اجازه ندهید خشک شود.

در برخی موارد، این نوع پیشگیری تنها چیزی است که لازم است زنبورها را از استخر دور نگه دارید. به سادگی منبع آب راحت تری برای آنها فراهم کنید (مثل این فواره). صاحبان خانه می توانند همین کار را انجام دهند.

سفارش فوری عسل ♥