چگونه زنبورها را از استخر دور نگه داریم


حتی سرسخت ترین عاشق زنبور عسل نیز محدودیتی در تمایل خود برای نزدیک شدن به یک زنبور دارد. یکی از این شرایط زمانی است که شما با لباس شنا در آب هستید. دور نگه داشتن زنبورها از استخر هر فصل برای بسیاری از صاحبان خانه به یک مبارزه بزرگ تبدیل می شود. در حالی که نمی‌توانیم تک تک زنبورها را کنترل کنیم، چیزهایی وجود دارد که می‌توانید سعی کنید استخر شنای خود را برای جمعیت زنبور عسل محلی کمتر جذاب کنید.

تصویر سه زنبور در حال نوشیدن از استخر.

خلاص شدن از شر زنبورها در استخر

حشرات به طور مرتب آب را در طول سال جمع آوری می کنند. زنبورهای عسل تنها بازدید کننده نخواهند بود. همچنین زنبورهایی را خواهید دید که برای یک جرعه آب توقف می کنند – به خصوص اگر وجود داشته باشد لانه زنبور در نزدیکی

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

نیاز به آب در طول تابستان گرم بیشتر است – دقیقاً زمانی از سال که انسان به دنبال آرامش خنک یک استخر است.

برای زنبورهای عسل، از آب برای تنظیم دمای داخلی کلنی داخل کندو و تولید غذای لارو برای زنبورهای در حال رشد استفاده می‌شود. علاوه بر این، آب حاوی مواد معدنی مورد نیاز کلنی نیز می باشد.

زنبورها عاشق آب بدبو هستند

اگرچه من تلاش می‌کنم منابع آب تمیزی برای کندوهایم فراهم کنم، اما دیدن آنها در حال نوشیدن از اثر سم گل آلود در حیاط خانه غیرمعمول نیست. چرا آنها این آب کثیف را ترجیح می دهند؟

زنبورها جذب مواد معدنی موجود در آب شور می شوند. شهد و گرده های جمع آوری شده از گیاهان حاوی مقدار کمی از مواد معدنی مورد نیاز مستعمرات است.

زنبورهای عسل در حال جمع آوری آب غنی از مواد معدنی از گل و لای تصویر.

آب بدبو (حداقل برای بینی ما بدبو) به زنبور عسل می گوید که این منبع آب حاوی چیزهایی است که آنها به آن نیاز دارند. همین را می توان در مورد کلر خوشبو نیز گفت. زنبور عسل حساس به بو به طور طبیعی جذب این نوع منابع آبی می شود.

زنبورهای عسل به سدیم منیزیم و پتاسیم موجود در آب نمک و حفره‌های گل نیاز دارند. در فرآیندهای متابولیک خود و برای تغذیه آنها استفاده می شود جوان در حال رشد. در حالی که غلظت بالای نمک می تواند دفع کننده باشد، زنبورها جذب آب نمک می شوند.

زنبورهای عسل در حال غرق شدن در استخر شنا.

زنبورها و استخرهای آب شور

به نظر می رسد زنبورها عطر و بوی آب کلر را دوست دارند. و کسانی که دارای یک استخر آب نمک اغلب از دیدن تعداد بازدیدکنندگان زنبور عسل بیشتر و نه کمتر تعجب می کند. در حالی که استخرهای آب نمک فاقد کلر هستند، آب شور برای حشرات بسیار فریبنده است.

زنبور عسل دارای گیرنده های چشایی در پای جلویی خود است و می تواند منابع آب غنی از نمک را تشخیص دهد. چگونه می توانید از شنا لذت ببرید بدون اینکه یک لیس معدنی واقعی برای زنبورهای همسایه ایجاد کنید؟

البته اگر در مورد آبگرم یا جکوزی صحبت می کنیم، بهتر است در صورت عدم استفاده، آب نمک را پوشیده نگه دارید. حتی در آن زمان نیز ممکن است فضول های کوچک سعی کنند از طریق درز تاشو در پوشش وارد شوند (به تجربه می گویم).

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبورداران منبع آب بهتری را فراهم می کنند

هر صاحب خانه ای حشره وحشی را در حیاط پشتی یا اطراف استخر خود تجربه می کند. هنگامی که کندوی عسل حاوی هزاران حشره در نزدیکی ملک شما یا در نزدیکی آن قرار دارد – مشکل می تواند مشکل بزرگتری باشد.

اگر شما یک زنبوردار هستید، مسئولیت محدود کردن اثرات منفی کندوهای حیاط خلوت شما بر روی همسایگان خود دارید. در حالی که نوشیدن حشرات گزنده از استخر شما تشدید کننده است، حتی بدتر از آن است که آنها به استخر همسایه شما آب بدهند.

هنگام انتخاب کندوهای خود را کجا قرار دهید، همسایه ای با ملاحظه باشید. مستعمرات را خیلی نزدیک خط ملک یا جایی که مسیر پرواز آنها دیگران را به خطر می اندازد قرار ندهید. حداقل، با ورودی ها دور از فضاهای انسانی روبرو شوید.

اما زنبورها به آب نیاز دارند و به دنبال آن خواهند بود. هر زنبوردار باید راه اندازی کند منبع آب برای کندوها خیلی قبل از رسیدن زنبورها این باید به کندو نزدیکتر از هر استخر شنا یا جکوزی باشد. با داشتن مناطق کم عمق برای نوشیدن آن را جذاب و ایمن کنید و هرگز اجازه ندهید خشک شود.

در برخی موارد، این نوع پیشگیری تنها چیزی است که لازم است زنبورها را از استخر دور نگه دارید. به سادگی منبع آب راحت تری برای آنها فراهم کنید (مثل این فواره). صاحبان خانه می توانند همین کار را انجام دهند.

نکاتی برای منصرف کردن زنبورها از بازدید از استخر

لطفا برای دور کردن زنبورها از استخر از آفت کش ها یا مواد شیمیایی مضر استفاده نکنید. آنها هرگز خوب کار نمی کنند و محیط و ممکن است شما را نیز مسموم کنند.

ممکن است جلوگیری از آمدن هر زنبور به استخر شما غیرممکن باشد. با این حال، کارهایی وجود دارد که می توانید برای کاهش تعداد بازدیدکنندگان بالدار انجام دهید.

  • از رایحه های گل در کرم های ضد آفتاب و غیره اجتناب کنید
  • گیاهان گلدار را در نزدیکی محل شنا نکارید
  • یک منبع آب جایگزین برای حشرات تشنه فراهم کنید
  • یک منطقه از استخر را به اشتراک بگذارید (اگر زنبورها را دوست دارید و همه چیز شکست خورده است)

از کرم ضد آفتاب بدون بو استفاده کنید

محصولات ضدآفتابی را انتخاب کنید که بدون عطر باشند یا حداقل بوی گل ندهند. حشرات حس بویایی حاد دارند – بوی گل را نمی دهند.

در صورت امکان از عطرهایی استفاده کنید که زنبور عسل دوست ندارد. اسانس نعناع، ​​نعناع یا اکالیپتوس را می توان با کمی فندق جادوگر و آب مخلوط کرد و به آرامی روی سطوح خارج از محوطه استخر اسپری کرد.

زنبورهای عسل در حال نوشیدن آب از تصویر ایستگاه آب موقت.

از گیاهان دوستدار زنبور عسل در نزدیکی منطقه شنا اجتناب کنید

به عنوان یک طرفدار بزرگ باغبانی دوستدار زنبور عسلمن از اینکه به شما بگویم از کاشتن گل برای زنبورها خودداری کنید متنفرم. با این حال، داشتن گیاهان گلدار جذاب درست در نزدیکی استخر ممکن است بهترین ایده نباشد.

برخی از انواع وجود دارد گیاهانی که ظاهرا زنبورها را دفع می کنند و سایر حشرات – یا حداقل آنها را جذب نکنید. شاید آنها انتخاب بهتری برای استفاده به عنوان حاشیه باشند.

زنبورها را دور از استخر به منبع آب جایگزین فریب دهید

ترک کردن یک منبع آب شناخته شده توسط زنبورها می تواند بسیار دشوار باشد. یک روش این است که آنها را در طی چند روز فریب دهید.

تابه های حلبی کم عمق را با ماسه پر کنید و فقط تا سطح ماسه با آب استخر پر کنید. این به آنها راهی می دهد تا با خیال راحت بنوشند – و با شما شنا نکنند. همچنین می توانید از ظروف دیگر با شناورهای چوبی استفاده کنید.

تابه های پای را هر روز چند فوت دورتر از استخر ببرید تا به منبع آب جایگزین برسید. اگر بتوانید در طول فرآیند استخر را تا حدودی پوشیده نگه دارید، ممکن است نتایج بهتری داشته باشید.

تصویر استفاده از آب بشقاب برای دور کردن زنبورها از محوطه استخر.

یک ایستگاه آب زنبور عسل در نزدیکی استخر راه اندازی کنید

اگر مشکلی ندارید که حیاط خلوت را با حشرات تشنه به اشتراک بگذارید، شاید بتوانید یک منبع آب کوچک فقط برای آنها ایجاد کنید. در اینجا دستورالعمل برای ساخت ایستگاه آب زنبور عسل. هنگام استفاده از یک ظرف کوچک، باید هر روز آن را پر کنید.

برای یک منبع بزرگتر که نیاز به نگهداری کمتری دارد، یک حمام پرنده بزرگ پر از سنگ گزینه خوبی است. به نظر می رسد زنبورها آب با کمی نمک را ترجیح می دهند – به ازای هر گالن آب 1 قاشق غذاخوری نمک خوراکی اضافه کنید.

برخی از دوستداران پرشور زنبور عسل مکانی امن برای نوشیدن آنها در نزدیکی یک بخش از استخر ایجاد می کنند – البته این گزینه برای همه مناسب نیست. با این حال، ایده خوبی است که استخر خود را برای حیات وحش ایمن تر کنید. اینها نجات حیوانات در مواقعی که استخر اشغال نمی شود، به خوبی به عنوان یک ایستگاه نوشیدنی کار کنید.

کمک حرفه ای برای آشیانه های ناخواسته

اگر متوجه شدید که کندوی وحشی در ملک خود دارید، با یک زنبوردار محلی تماس بگیرید. ممکن است کسی از بردن آن زنبورها به خانه جدید هیجان زده شود.

اگر نگران تعداد زیادی لانه زنبور هستید، متخصصان از آنها برای شما مراقبت خواهند کرد. یا اگر احساس شجاعت می کنید و می خواهید ریسک کنید – می توانید لانه زنبور را با مقداری آب صابون اسپری کنید – نیازی به مواد شیمیایی خشن نیست.

با این حال، به خاطر داشته باشید که زنبورها و سایر حشرات به نام “آفت” عنکبوت های زیادی را می خورند، کرم های گیاهخوار و غیره را می خورند. همه چیز برای بودن در اینجا مکان و دلیلی دارد.

همانطور که برای تفریح ​​تابستان خود برنامه ریزی می کنید، به حشرات مهم منطقه خود فکر کنید. من شما را سرزنش نمی کنم که نمی خواهید آنها را با شما در استخر شنا کنند.

نیش نتیجه دور هم جمع شدن افراد ترسیده و زنبورهای ترسیده است. با این حال، با فراهم کردن منبع آب بهتر در نزدیکی کندو، شاید بتوانید از غرق شدن زنبورها در استخر یا جکوزی خود جلوگیری کنید.

سفارش فوری عسل ♥