چگونه زنبورهای عسل را شناسایی کنیم


اگر از بیرون بودن لذت می برید، با حشرات و حشرات در تماس خواهید بود. بیشتر آنها برای شما خطری ندارند – اگر فاصله ای محترمانه داشته باشید. زنبورهای عسل به عنوان یک حشره مطیع شهرت دارند. برخی از پسرعموهای آنها کمی دفاعی تر هستند و به فضای شخصی گسترده تری نیاز دارند. برای کمک به جلوگیری از مشکلات، باید بدانیم: زنبور عسل چه شکلی است

ماکرو کارگر زنبور عسل روی تصویر گیاه.

زنبور عسل چه شکلی است؟

همه در مورد زنبورهای عسل شنیده اند. آنها به همراه بامبلز دو تا از محبوب ترین حشرات روی کره زمین هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

هر دوی آنها به این شهرت دارند که نسبتا مطیع هستند و فقط می خواهند کارهای روزانه خود را انجام دهند. آنها با آرامش گرده و شهد را جمع آوری می کنند تا به کندو یا لانه برگردانند.

برخی از گونه‌های زنبورها و هورنت‌ها به فضای شخصی بسیار وسیع‌تری نیاز دارند. عاقلانه است که به آنها امنیت بدهید و در صورت امکان از آنها دوری کنید.

در حالی که می توانیم در ذهن خود تصویر کنیم زنبور عسل چگونه به نظر می رسد شناسایی پرواز در طبیعت همیشه آسان نیست.

اگر حشره پرنده سیاه و زردی را دیدید که ممکن است نیش داشته باشد، می تواند برای هر کسی هیجان انگیز باشد.

اگر از یک ترس شدید از زنبورها، ممکن است ضربان قلب شما تندتر شود. یادگیری نحوه شناسایی اعضای مختلف دنیای حشرات می تواند احساس قدرتمندی باشد.

زنبور عسل حامل گرده بر روی تصویر گل زرد.

شناسایی زنبور عسل عوامل

زنبورهای عسل حشرات هستند. این زنبورهای با اندازه متوسط ​​متعلق به جنس “آپیس” هستند. مانند همه حشرات، آنها 3 بخش اصلی بدن دارند: سر، سینه و شکم.

آنها دارای 5 چشم هستند که از 2 چشم بزرگ و 3 چشم کوچک تشکیل شده است. چشم های بزرگ برای بینایی و چشم های کوچکتر نشانگر نور هستند.

مطالعه ای از آناتومی زنبور عسل چندین ساختار تخصصی را نشان می دهد که به آنها امکان می دهد وظایف خود را برای مستعمره انجام دهند. با این حال، برخی از ساختارهای فیزیکی همیشه در طول بازرسی بصری گاه به گاه قابل توجه نیستند.

در هنر، ما تصاویر زنبور عسل را با استفاده از رنگ های زرد و سیاه زیاد می کشیم. در واقع، آنها در سایه های مختلف سیاه، قهوه ای و زرد هستند. برخی از آنها خطوط راه راه قابل توجهی روی شکم خود دارند اما برخی نه.

آیا زنبورهای عسل فازی هستند؟

بدن و حتی چشمان زنبورهای عسل با موهای کوتاه پوشیده شده است. اگرچه به اندازه پسرعموهای Bumble Bee آنها مبهم نیستند، اما آنها مبهم هستند.

این یک مزیت خوب است زمانی که زنبورها برای گرده افشانی استفاده می شوند. موهای اضافی به حرکت دانه های گرده از یک گل به گل دیگر کمک می کند.

زنبور عسل مبهم پوشیده شده با موهای ظریف و تصویر گرده.

اندازه زنبورهای عسل

زنبورهای عسل چقدر بزرگ می شوند؟ خوب، تا حد زیادی به جنسیت زنبور عسل بستگی دارد. در ملکه زنبور عسل بزرگترین زنبور عسل است در مستعمره اندازه او می تواند به 20-25 میلی متر برسد. به ندرت می توان ملکه ای را بیرون از کندو دید.

پهپادها یا زنبورهای نر کمی بزرگتر از کارگران با اندازه – 18-20 سانتی متر هستند. کارگران زن به طور متوسط ​​بین 9 تا 15 میلی متر طول دارند. کارگران جوندگان کندو هستند. اینها زنبورهایی هستند که به احتمال زیاد در باغ می بینید.

عکس ملکه زنبور عسل و تصویر پهپاد.

زنبورهای عسل جوان چه شکلی هستند؟

زنبورهای عسل جوان تقریباً مانند هر بزرگسال دیگری هستند در کندو چه زمانی بچه زنبورها رشد خود را تکمیل می کنند، آنها از سلول به طور کامل رشد کرده اند.

در چند ساعت اول پس از ظهور، ما آنها را “زنبور عسل” می نامیم. ممکن است برای مدت کوتاهی ظاهری خاکستری داشته باشند. هنگامی که اسکلت بیرونی و بال های آنها خشک شود، بسیار شبیه سایر اعضای کلنی خواهند بود.

تنها تفاوت قابل توجه در زنبورهای جوان این است که قفسه سینه اغلب موهای بیشتری نسبت به اعضای مسن تر کلنی دارد.

زنبور قاتل چگونه به نظر می رسد؟

یک زنبور قاتل شبیه هر زنبور عسل دیگری است. در این زمینه قابل تشخیص نیستند. شناسایی واقعی زنبورهای قاتل، از زنبورهای آفریقایی شده در آزمایشگاه انجام می شود.

آیا این زنبور عسل است؟

طبیعی است که زنبورهای عسل را در نزدیکی ببینیم و بخواهیم بدانیم چه نوع زنبورهایی هستند. از این نکات برای کمک استفاده کنید تعیین کنید که آیا این زنبور عسل است. زنبورهای عسل اگر به آرامی آنها را رصد کنید تا زمانی که نزدیک کندو نباشید مشکلی ندارند.

  • دارای 6 پا و 4 بال
  • پوشیده از موهای ظریف است
  • بدن بشکه ای شکل – بدون کمر زنبور
  • آیا حشره حامل گرده است؟
  • زنبورها چه کار می کنند؟
  • نزدیک لانه هستی؟

اول، آیا حشره از آناتومی اولیه زنبورها عبور می کند؟ 6 پا و 4 بال دارد. فرم بدن چطور؟ زنبورهای عسل بدن بلوکی دارند و فاقد «کمر زنبور» نازکی هستند که در حشراتی مانند زنبورهای کاغذی دیده می‌شود.

زنبور عسل با شکل بدن بلوکی و زنبور با تصویر کمر نازک.

زنبورهای عسل و زنبورهای بامبل گرده را برای پرورش جوان جمع آوری می کنند. دیدن حشره ای که توپ های رنگارنگ گرده را روی پاهای عقب خود حمل می کند نشان می دهد که این زنبور در واقع یک زنبور است و نه زنبور.

زنبورها چه کار می کنند؟ زنبورها و زنبورها هر دو از شهد گیاهی شیرین بهره مند خواهند شد. با این حال، زنبورها به احتمال زیاد زمان بیشتری را صرف جابجایی از گلی به گل دیگر می کنند.

نزدیک لانه هستی؟ لانه زنبور و لانه زنبور بسیار متفاوت هستند. زنبورهای عسل در حفره ها لانه می کنند و معمولاً در زمین نیستند.

عکس حشرات شبیه زنبور عسل

رایج ترین زنبورها یا حشرات مشابه زنبورهای عسل که می بینیم زنبورهای بامبل، زنبورهای نجار و زنبورهای جلیقه زرد هستند. آنها اغلب برای زنبورهای عسل توسط ناظر معمولی اشتباه گرفته می شوند. این به ویژه برای زنبورهای کوچک صادق است. علائم واضح آنها اغلب با نوارهای زنبور عسل اشتباه گرفته می شود.

تصویر زنبور عسل، زنبور نجار و زنبور روی گل.

با این حال، حشرات دیگری نیز وجود دارند که به قدری شبیه زنبورهای عسل هستند که ممکن است حتی توسط زنبورداران به اشتباه شناسایی شوند.

پرواز را روی تصویر گل زرد نگه دارید.

مگس شناور به راحتی با زنبور عسل اشتباه گرفته می شود. آنها با شکل بدن، پوشش مبهم و نشانه هایشان بسیار شبیه زنبور عسل هستند. با این حال، آنها فقط 2 بال دارند به جای 4 بال که ما در زنبور عسل پیدا می کنیم.

پروانه مرغ مگس خوار شبیه زنبورهای عسل در تصویر باغ است.

پروانه مرغ مگس خوار کمی بزرگ که با زنبور عسل اشتباه گرفته می شود، در باغ خودنمایی می کند. اغلب تصور می شود که آنها نوعی زنبور بابل هستند.

زنبور میسون با درخشش فلزی روی تصویر بدن.

انواع مختلفی از میسون بیز وجود دارد. برخی بیشتر شبیه مگس های خانگی معمولی هستند در حالی که برخی دیگر بسیار شبیه زنبور عسل ما هستند. زنبورهای میسون در خانواده های پرجمعیت زندگی نمی کنند، آنها حشرات منفرد هستند. ساده ترین راه برای شناسایی آنها براق فلزی نسبت به بسیاری از بدن است.

زنبور قاتل سیکادای بزرگ که روی تصویر سنگی نشسته است.

زنبور قاتل سیکادا رنگ سیاه و زرد روشن بسیاری از زنبورها را دارد. آنها سیکادا را شکار می کنند و نسبت به انسان تهاجمی نیستند. تنها ماندن، به ندرت نیش می زنند.

شناسایی زنبور عسل ایمنی را ترویج می کند

یادگیری چگونه زنبورهای عسل را شناسایی کنیم و سایر حشرات یک مهارت بسیار مهم است. همه گرده افشان ها در دنیای ما جایگاهی دارند و سزاوار محافظت و احترام هستند.

دانستن اینکه زنبور عسل چگونه به نظر می رسد به شما امکان می دهد با خیال راحت کار آنها را تماشا کنید. با درک خلق و خوی حشرات منطقه خود می توانیم بدون ترس از بیرون بودن لذت ببریم.

سفارش فوری عسل ♥