چگونه بفهمیم که کندو شما بدون ملکه است؟


یک کلنی زنبور عسل باید یک ملکه زنبور خوب در محل زندگی خود داشته باشد وگرنه آنها در مشکل جدی هستند. وقتی ملکه رفت، گفته می شود که مستعمره “بی ملکه است“. زنبورها باید به سرعت غیبت ملکه را تشخیص دهند. خوب است که زنبوردار بتواند برخی از این سیگنال ها را تشخیص دهد. سپس در صورت نیاز می توان برای این کار کمک کرد کندو بدون ملکه

زنبورهای کارگر روی قاب در تصویر کندوی بدون ملکه.

نظارت بر یک مستعمره بدون ملکه

اهمیت ملکه زنبور عسل را نمی توان نادیده گرفت. اگرچه او نمی تواند به تنهایی کندو را نگهداری کند، یک کلنی باید یک ملکه زنبور عسل فعال داشته باشد. بدون او، مستعمره به آرامی کاهش می یابد تا زمانی که جمعیت کافی برای ادامه وجود نداشته باشد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

خوشبختانه، اکثر مستعمرات با توجه به منابع مناسب می توانند جایگزین ملکه مرده یا شکست خورده شوند. با این حال، زنبوردار باید هر 3 هفته یکبار بازرسی سریع انجام دهد تا از موفقیت اطمینان حاصل شود.

در برخی موارد، زنبوردار ممکن است تصمیم بگیرد که اجازه ندهد کلنی جایگزین او شود – و در عوض یک ملکه جفتی فراهم کند.

زمان با زنبورهای عسل طرف نیست. یک تلاش ناموفق ممکن است منجر به کندوی بدون ملکه و بدون هیچ منبعی برای تلاش مجدد شود.

یک کندو بدون ملکه چقدر زنده می ماند؟

مدت زمانی که یک کلنی می تواند بدون ملکه زنبور عسل زنده بماند به عوامل مختلفی بستگی دارد. سلامتی و وضعیت مستعمره در زمان از دست دادن نقش اصلی را ایفا می کند.

با این حال، حتی یک مستعمره قوی با یک ملکه بیشتر از چند ماه زنده نمی ماند. زنبورهای ساکن در کندو چرخه زندگی خود را کامل می کنند. نوزادان رشد و ظهور خواهند کرد. کارگرانی که به طور متوسط ​​6 تا 8 هفته زندگی می کنند شروع به مرگ می کنند و بدون جایگزینی – جمعیت مستعمرات به شدت کاهش می یابد.

سلول ملکه بزرگ در تصویر کندوی بدون ملکه.

ساخت ملکه جدید

تا حدی به دلیل کمبود فرمون ملکه، زنبورهای کارگر در داخل کندو به سرعت غیبت او را تشخیص می دهند. در عرض 15 دقیقه تا 2 ساعت هر عضو مستعمره متوجه خواهد شد که ملکه زنبور عسل رفته است.

این یک زمان ضعیف برای زنبورها است. آنها نه تنها نیاز به پرورش یک ملکه جدید دارند، بلکه او همچنین باید جفت گیری کند و برای تخم گذاری به کندو بازگردد.

در طبیعت، این سیستم تعویض ملکه میلیون ها سال خوب کار کرده است. اما البته همیشه موفق نیست. زنبوردار باید بررسی کند تا مطمئن شود زنبورها در تلاش خود موفق بوده اند.

بررسی وضعیت ملکه کندو شما

زنبورداران جدیدتر اغلب با مشکل مواجه می شوند تلاش برای یافتن زنبور ملکه خود. و صادقانه بگویم، حتی زنبورداران با تجربه همیشه در یک کلنی بزرگ موفق نیستند.

به همین دلیل است که من اغلب به دانش آموزان می گویم کلاس آنلاین زنبورداری من – همیشه لازم نیست او را پیدا کنید. به دنبال علائم حضور ملکه باشید.

در ناحیه زاد و ولد، اگر تخم‌هایی را مشاهده کردید – در هر سلول، یک عدد به پایین سلول چسبیده است، یک ملکه در 3 روز گذشته حضور داشته است. اگر مراحل دیگری از زاییده شدن را نیز در کندو مشاهده کردید، به احتمال زیاد ملکه شما حضور دارد.

اما شرایطی وجود دارد که هیچ فرزندی ممکن است بازتابی از وضعیت ملکه نباشد. در زمان خشکسالی یا کمبود شهد، تخمگذاری اغلب برای مدتی کاهش می یابد. ملکه شما ممکن است حضور داشته باشد و خوب باشد، اگرچه هیچ تخمکی قابل مشاهده نیست.

تخم‌گذاری زنبور توسط ملکه در سلول‌های مومی تصویر کلونی.

رفتار کندو بدون ملکه

هر مستعمره دارای ویژگی های فردی است. به طور کلی تلاش برای اعمال رفتارهای خاص برای زنبورها دشوار است.

با این حال، برخی از ویژگی ها وجود دارد که زنبورداران اغلب در a کندو بدون ملکه زنبور عسل با تجربه می توانید یاد بگیرید که آنها را بشناسید.

غرش بی ملکه

وقتی زمان بیشتری را با زنبورهای خود می گذرانید، با صداهای بسیاری که توسط یک کلنی تولید می شود آشنا می شوید. در کندوی بدون ملکه ممکن است چیزی را بشنوید که به آن معروف شده است غرش بی ملکه

این یک وزوز شدید یا ناله با صدای بلند است. صدایی متفاوت از وزوز معمولی کلنی است. هنگامی که یاد بگیرید صدا را تشخیص دهید، تشخیص آن در آینده آسان تر می شود. ولی، هر کندویی که ملکه نداشته باشد غرش بی ملکه را انجام نمی دهد.

زنبورها روی شانه عصبانی هستند

من فکر می کنم یکی از جذاب ترین چیزها در مورد کار با زنبورهای عسل روشی است که آنها به کارشان بر روی شانه ادامه می دهند. حتی زمانی که زنبوردار در حال دستکاری قاب است، زنبورها به کار خود ادامه می دهند.

آ مستعمره بدون ملکه اغلب روی شانه شلوغ یا پریشان است. کارگران تمایل بیشتری به دویدن روی شانه دارند. همچنین ممکن است متوجه فعالیت بادکش بسیار بیشتر از حالت عادی شوید.

تدافعی در کندوهای بدون ملکه

زیاد کندوهای بدون ملکه دفاعی تر می شوند. زنبورها متوجه می شوند که این زمان خطرناکی برای آینده کلنی است. آنها از مداخله بیشتر استقبال نمی کنند زیرا تلاش می کنند دوباره ملکه شوند.

اما، این برای هر کندوی زنبور عسل صادق نیست. در برخی از مستعمرات، رفتار مطیعانه حتی بدون ملکه نیز ادامه دارد.

علائم مشکلات ملکه در کندو

گاهی اوقات ممکن است ملکه آنجا باشد اما هنوز مشکل دم کردن وجود دارد. بررسی‌های کندو که نشان می‌دهد بچه‌دار نیست یا بچه‌های تازه خیلی کم است، ممکن است نشان‌دهنده مشکل ملکه باشد.

آیا از آخرین بازرسی متوجه کاهش جمعیت کلنی شده اید؟ دیدن افزایش تعداد زنبورهای بدون سرنشین در کندو ممکن است دلیلی برای نگرانی باشد.

دیدن پهپادهای بیشتر در کندو در اواخر بهار/تابستان رایج است. اما، حتما الگوی پرورش را بررسی کنید از هر مستعمره ای با درصد بالایی از هواپیماهای بدون سرنشین برای اطمینان از تولید نسل کارگر. اگر نه، ملکه شما ممکن است شکست بخورد.

اگر جریان عسل روشن باشد، زنبورها را خواهید دید که عسل بیشتری را در منطقه لانه مولدین ذخیره می کنند. آیا آنها این کار را به این دلیل انجام می دهند که اتاق دیگری برای نگهداری عسل وجود ندارد؟ آیا زمان آن رسیده است یک سوپر عسل دیگر اضافه کنید?

یا اینکه آیا زنبورها عسل را در لانه مولدین نگهداری می کنند زیرا جوجه ای برای نگهداری وجود ندارد. هر یک از این شرایط باعث نگرانی است.

یافتن سلول هایی با چندین تخم در هر سلول اغلب یک است نشانه کارگران تخمگذار. وقتی کندو برای چند هفته بدون ملکه باشد، زنبورهای کارگر اغلب شروع به تخمگذاری می کنند.

از آنجایی که زنبورهای کارگر قادر به جفت گیری نیستند، فقط می توانند تخم های بارور نشده بگذارند که تبدیل به آنها می شوند زنبورهای بدون سرنشین.

زنبورهای بدون سرنشین در حال ظهور و نوزادان بدون سرنشین در کندوی بدون تصویر ملکه.

چگونه یک کندو بدون ملکه را ملکه کنیم

اگر زنبوردار در مراحل اولیه مشکل را پیدا کند، این مشکل است کمک به کندو بدون ملکه امکان پذیر است. اگر آنها تخم مرغ تازه داشته باشند، از قبل شروع به کار کرده اند ساخت سلول های ملکه.

زنبوردار فقط باید ظرف چند هفته دوباره بررسی کند تا مطمئن شود تلاش‌های زنبورها موفق بوده است.

معرفی یک ملکه جدید (خرید شده از یک تامین کننده زنبور عسل) یک راه سریع برای بازگشت زنبورها به مسیر است. کلنی ظرف چند روز فرمون های ملکه جدید را می پذیرد.

اگر کندوهای دیگری در این نزدیکی هستند، دادن یک یا دو قاب به کندو بدون ملکه (حتی نوزادان درپوش دار) هنگام نصب ملکه جدید. این به آرام کردن کلنی کمک می کند.

و یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کمک به کندوهای بدون ملکه، ترکیب آن‌ها با کندوی راست ملکه است. شما همیشه می توانید کندوها را شکافت در تاریخ بعدی یا زمانی که یک ملکه خوب برای خرید در دسترس قرار گیرد، از هم جدا شوید.

کلنی زنبور عسل دارای سیستم باشکوهی برای نگهداری یک ملکه خوب در کندو است. اما در طبیعت همه چیز همیشه کار نمی کند. نگه داشتن کندو بدون ملکه در مسیر پایدار شدن دوباره راهی عالی برای تضمین کندوهای سالم و مولد است.

سفارش فوری عسل ♥