چگونه برای خود یک کندوی عسل بسازیم


آیا شما علاقه مند به یادگیری هستید چگونه کندوی عسل بسازیم? بسیاری از زنبورداران جدید از ابتدا تا انتها تجربه کل زنبورداری را می خواهند. آنها پس از سفارش زنبورهای جدید خود و خرید بیشتر ابزار و لباس های محافظ آنها، مشتاق ساختن جعبه های زنبور خود هستند. این یک هدف قابل دستیابی برای کسانی است که تجربه نجاری دارند. با این حال، چند جزئیات مهم وجود دارد که باید بدانید.

برای زنبورهای خود کندوی درست کنید

تصویر شخصی که از ابتدا کندوی عسل می سازد.

یکی از مهمترین جنبه های ساخت کندو داشتن نقشه است. کندوهای عسل که به درستی ساخته شده اند نیاز به توجه به جزئیات و اندازه گیری های صحیح دارند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

ساختن کندوی زنبور عسل با ساختن خانه پرنده یا حتی خانه سگ یکی نیست. تجهیزات زنبورداری باید با استاندارد نزدیک تری ساخته شود. ما باید تلاش کنیم تا به زنبورها آنچه می خواهند بدهیم.

زنبورهای عسل در مورد ساختار خانه خود بسیار حساس هستند. بله، زنبورهای عسل اغلب در غیرمعمول ترین مکان ها ساکن می شوند – این درست است.

چرا آنها می خواهند از کندوی کاملاً عالی من برای درختی در جنگل اجتناب کنند – چه کسی می داند؟ اما کندوهای بد ساخت بعداً برای زنبوردار مشکل ایجاد می کند.

مدیریت آسان‌تر کندو با جعبه‌های زنبور عسل مناسب

یک زنبوردار برای داشتن کلنی های مولد سالم باید برخی از تکنیک های مدیریت کندو را تمرین کند. بررسی علائم نارسایی ملکه یا بیماری به تضمین بقای کلنی کمک می کند.

بازرسی های معمول نیز برای بررسی مشکلات آفاتی مانند: سوسک های کندو کوچک یا پروانه مومی. آنها می توانند باعث ضعیف شدن کلنی ها و حتی شکست کندو شوند.

برای اینکه بدانید داخل کندو چه اتفاقی می افتد، باید نگاه کنید. کندوهایی که با اندازه های مناسب ساخته نشده اند، بازرسی را بسیار دشوارتر می کنند.

اینو حس نکن ساخت کندوی عسل خود کاری است که باید انجام دهید سال اول زنبورداری می تواند گیج کننده باشد. مگر اینکه شما یک نجار ماهری باشید که عاشق نجاری است – ساخت کندو را برای یک سال دیگر ذخیره کنید.

جعبه های زنبور خانگی به مهارت نیاز دارند

ساخت کندوی عسل نیاز به سرمایه گذاری زمان و پول دارد. من می خواستم بسازم کندوی عسل از ابتدا زمانی که برای اولین بار زنبوردار شدم.

متاسفانه اشتیاق من به این پروژه بیشتر از مهارت های نجاری ام بود. (اگرچه در گذشته می توانستم کارهای بسیار خوبی با چکش و میخ انجام دهم!)

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

من در آن موفق بودم ساخت جعبه برای چندین کندو و برخی از آنها هنوز در حال استفاده هستند. آنها به بهترین شکل دنیا به نظر نمی رسند و من نمی خواهم شوهر مهندسم به آنها نگاه کند، اما به نظر می رسد زنبورها اهمیتی نمی دهند.

در حالی که اجزای کندوی من ممکن است زیبا به نظر نرسند، من به جزئیاتی که واقعا برای زنبورها اهمیت دارد توجه کردم (اندازه گیری های داخلی صحیح – نیاز به تهویه، و غیره). اما حتی در آن زمان هم اشتباهات پرهزینه‌ای مرتکب شدم.

آیا با ساختن کندوهایم در آن سالهای اول پولی برای خودم پس انداز کردم؟ هزینه های زنبورداری بالا هستند؟ نه، اگر قطعات را بخرم و خودم مونتاژ کنم، خیلی ارزانتر بود.

اهمیت فضای زنبور عسل

طرح های کندوهای مدرن بر اساس مفهوم “فضای زنبور عسل” است. این مقدار فضایی است که زنبورها به طور طبیعی بین آنها باقی می گذارند لانه زنبوری

به طور کلی، اندازه گیری 3/8 اینچ فضای زنبور عسل در نظر گرفته می شود. طرح های کندو زنبور عسل امروز با توجه به این اندازه گیری توسعه می یابد.

چه در ساخت قطعات یا خرید آنها، قطعات کندو خود را به درستی مونتاژ کنید و به اندازه گیری های داخلی در دستورالعمل های خود توجه ویژه ای داشته باشید.

همانطور که زنبورها ساخت لانه زنبوری، می خواهند کندو به صورت دقیق پر شود. اگر جعبه‌های زنبور عسل شما در ابعاد اشتباه ساخته شده‌اند، با شانه کردن در جایی که نمی‌خواهید مشکل خواهید داشت. به این می گویند شانه فرز.

این مواردی را که برای اندازه گیری نامیده می شوند نادیده بگیرید، زنبورهای شما ممکن است آنجا را ترک کنند یا با آن ها مشکل ایجاد کنند لانه زنبوری در مکان های نامناسب. سپس، شما نمی توانید آنها را به درستی بررسی کنید.

عدم ساخت کندوی زنبور عسل با ابعاد مناسب و در نتیجه تصویر ساختمان شانه ضعیف.
عدم ساخت کندو زنبور عسل با ابعاد مناسب باعث ایجاد شانه محکم می شود.

انتخاب نوع کندو ساختن

زمانی که تصمیم گرفتید چه می خواهید، همان است به راحتی می توان طرح هایی برای ساخت کندو پیدا کرد. همچنین لازم نیست هر کامپوننت را بسازید و پیشنهاد می کنم امتحان نکنید.

بسیاری از زنبورداران جدید پوشش بالایی، تخته پایینی و پوشش داخلی را خریداری می کنند اما از ساخت سوپرهای اصلی یا جعبه های زنبور عسل لذت می برند. شما نمی توانید جعبه های زیادی داشته باشید زیرا مطمئناً به یکی از آنها نیاز دارید.

اگر وسایل اضافی در دست دارید، در صورت وجود به کارتان می آید زمان اضافه کردن یک سوپر دیگر به کندو است. یا، زمانی که ازدحام بعدی خود را می گیرید.

بسیار مختلف وجود دارد انواع کندوهای زنبور عسل در سراسر جهان استفاده می شود. در ایالات متحده، رایج ترین طرح کندو عسل است کندو لانگستروت (10 فریم یا 8 فریم). این پیکربندی استاندارد جعبه های انباشته است.

یکی دیگر از طرح هایی که طرفداران مشتاقانه دارد، طرح است کندو نوار بالا. آنها در ابتدا در کشورهای جهان سوم که اجزای کندو مدرن در دسترس نبود محبوب بودند.

نوار بالا و موارد دیگر کندوهای افقی در ایالات متحده محبوبیت زیادی به دست آورده اند. مدیریت این نوع کندو کمی متفاوت است – قبل از تصمیم گیری تحقیق کنید.

جعبه های انباشته یک کندوی لانگستروت با زنبورها.

کندوی لنگستروت

این کندو لانگستروت یک جعبه زنبور مربعی است که معمولاً 10 قاب را در خود جای می دهد. (استفاده از کندوهای لانگستروت 8 قاب در برخی از مناطق رایج است.) پس از شروع با یک جعبه اصلی، با رشد کلنی، تعداد بیشتری در بالای آن چیده می شود.

امروزه بیشتر زنبورداران تجاری از این نوع طرح کندو استفاده می کنند. کندوهای لانگستروت را می توان به راحتی برای حمل و نقل روی کامیون ها چید. کندو لانگستروت انتخاب رایج برای زنبوردارانی است که می خواهند عسل تولید کنند.

آیا به کشت زنبور عسل یا گرده افشانی بیشتر از برداشت عسل علاقه دارید؟ کندوی نوار بالایی ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد.

کندو میله ای بزرگ برای حفظ تصویر زنبورها.

تاپ بار کندوی عسل

نوار بالای کنیا (TBH) برای جایگزینی کندوهای کندو در آفریقا طراحی شده است. این طرح ساده کندو نیاز به الوار کمتر و بدون ابزار خاصی برای مونتاژ دارد. (با این حال خرید آنها از تامین کنندگان زنبور عسل گران است -؟)

در سال های اخیر محبوبیت کندوهای تاپ بار افزایش یافته است. برخی از زنبورداران احساس می کنند که این طرح کندو یک رویکرد ارگانیک تر برای زنبورداری است زیرا زنبورها شانه خود را می سازند.

ممکن است در کندویی به این سبک مقداری عسل تولید کنید. اما، کندوهای نوار بالایی معمولاً با بزرگ همراه نیستند برداشت عسل.

اگر تصمیم دارید زنبورداری تاپ بار را امتحان کنید، مهم است که با دیگر زنبورداران برتر که موفق هستند ارتباط برقرار کنید. این اطلاعات پیشرفته زنبورداری نوار بالا را بررسی کنید. -> -> تاپ بار زنبورداری بوک <- <-

بعد از اینکه تصمیم گرفتید از کدام نوع کندو استفاده کنید، چند کتاب خوب مانند: ساخت کندو برای آدمک ها. اندازه گیری ها و همچنین نکاتی برای مونتاژ، انتخاب چوب و غیره به شما می دهد.

خوشبختانه اینترنت پر از طرح های رایگان برای ساخت کندو است. بنابراین من نیازی به اختراع مجدد چرخ در اینجا نمی بینم. این یک نقطه شروع خوب است – خودتان آن را بسازید.

قاب کندوی بازرسی زنبوردار در تصویر جعبه زنبور عسل خانگی.

مصالح ساختمانی کندو

 • طرح ها یا جهت ها با اندازه گیری های خوب
 • چوب – الوار با ابعاد صحیح – در نظر بگیرید خرید قاب
 • هر ابزاری که برای برش چوب نیاز دارید
 • چکش، میخ و چسب چوب خوب (می توانید در Lowes خرید کنید یا از آمازون سفارش دهید)
 • فونداسیون موم زنبور عسل یا پایه پلاستیکی (اگر می خواهید از فونداسیون استفاده کنید و فریم ندارد)
 • هر رنگ نور خوب بیرونی رنگ لاتکس

از چوب تصفیه شده استفاده نکنید. الوارهای تصفیه شده با مواد شیمیایی می توانند برای زنبورهای عسل بسیار خطرناک باشند! برای ایده های بیشتر در اینجا چند مورد اضافی وجود دارد طرح ها و نکات.

زنبورداران در سراسر جهان از مواد مختلفی برای ساخت کندو برای زنبورهای عسل استفاده می کنند. چوب کاج ساده رایج ترین منبع مورد استفاده در ایالات متحده است. چوب سرو یکی دیگر از انتخاب های محبوب است، اما در دسترس بودن می تواند مشکل ساز باشد و گران تر است.

تخته سه لا بهترین انتخاب برای چوب کندو نیست. چسب ها و مواد شیمیایی به کار رفته در ساخت آن نگران کننده است. اگرچه برخی از زنبورداران به طور موقت از تخته سه لا استفاده می کنند ازدحام جعبه های صید.

مراحل ساخت کندو زنبور عسل

 1. یک طرح یا سبک کندو را انتخاب کنید – چندین نسخه را بارگیری و چاپ کنید
 2. مواد خود را جمع کنید
 3. مواد را دقیقاً طبق دستورالعمل ها برش دهید – اندازه مهم است
 4. قطعات را با میخ و چسب چوب خوب مونتاژ کنید یا پیچ
 5. قاب‌ها، فونداسیون مومی یا هر قسمتی را که نمی‌خواهید بسازید بخرید
 6. برای حفظ چوب، کندوی خود را با رنگ لاتکس بیرونی رنگ کنید

خرید قاب برای کندو شما

قاب ها قطعات جداشدنی هستند که در داخل جعبه های زنبور عسل (بدنه کندو و سوپرها) قرار می گیرند. آنها امکان بازرسی ورق های لانه زنبوری را بدون پاره شدن شانه فراهم می کنند. شما می توانید قاب های پلاستیکی بخرید اما قاب های چوبی رایج ترین هستند.

قاب ها از قطعات کوچکی تشکیل شده اند که برش آن ها دشوار است. اکثر زنبوردارانی که جعبه های کندوی خود را می سازند، هنوز خرید را انتخاب می کنند قاب ها.

قاب را می توان به صورت آماده یا به عنوان یک کیت از قطعاتی که با هم قرار می دهید خریداری کرد. اگر وقت دارید قاب های کندو خود را جمع آوری کنید، اگر کارهای زیادی برای انجام دادن ندارید، این یک کار لذت بخش است.

ورق های فونداسیون مومی در تصویر قاب زنبور عسل.

انتخاب بنیاد

یکی از آخرین اجزای کندوی شما فونداسیونی است که در داخل قاب ها قرار می گیرد. بیشتر زنبورداران قرار خواهند داد فونداسیون داخل قاب های چوبی. استفاده از فونداسیون به زنبورها راهنمایی برای شروع ساخت شانه می دهد.

فونداسیون موم زنبور عسل محبوب ترین انتخاب است و محصولی که استفاده میکنم با این حال، ممکن است از فونداسیون پلاستیکی یا حتی بدون پایه استفاده کنید.

من زنبورداری بدون پایه را برای مبتدیان توصیه نمی کنم. من احساس می‌کنم چالش‌های دیگری را به همراه دارد که زنبوردار جدید به آن‌ها نیازی ندارد.

آخرین مرحله زمانی که کندو شما ساخته شد، محافظت از آن در برابر عناصر است. شما مجبور نیستید، اما بیشتر شما می خواهید از چوب خود محافظت کنید رنگ کردن کندوی خود.

من قول می دهم، زنبورهای عسل واقعاً اهمیتی نمی دهند. کندوها را برای لذت خود و حفظ چوب رنگ می کنیم. هزینه ساده رنگ لاتکس کار خواهد کرد یا می توانید با برخی از آنها واقعا خلاق باشید طرح های کندو نقاشی شده.

پس از مونتاژ و رنگ آمیزی کندو، قدم بعدی شما پیدا کردن کندو خواهد بود بهترین مکان برای کندو شما.

برای اطلاعات مهم تر در مورد یافتن بهترین مکان برای زنبورهای خود و کارهایی که باید انجام دهید تا آنها را به خوبی شروع کنید، به من مراجعه کنید. کلاس آنلاین زنبورداری.

زنبورداری یک ماجراجویی عالی است. شروع با فقط چند کندو بنابراین می توانید به آرامی یاد بگیرید و مدیر خوبی شوید. اگر تصمیم بگیرید ساخت کندوهای زنبور عسل چالشی است که مهارت‌های نجاری شما برای آن وجود دارد – آن را دنبال کنید. اما به خاطر بهشت ​​- لطفا دستورالعمل ها را دنبال کنید

سفارش فوری عسل ♥