چگونه از خروج زنبورهای جدید جلوگیری کنیم


راه اندازی کندو جدید برای هر زنبوردار صرف نظر از سطح تجربه آنها زمان هیجان انگیزی است. اما، همیشه همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود. تصور کنید که از بیرون رفتن برای بررسی کندو جدیدتان غمگین هستید و آنها رفته اند! ماه ها برنامه ریزی و هزینه بر فراز تپه ها سرازیر شده است. در حالی که هیچ کس نمی تواند موفقیت را تضمین کند، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید کمک به زنبورهای جدید در کندو شروع خوبی داشته باشید

اجازه دادن به زنبورهای جدید در کندو مستقر شوند

کندو زنبور عسل خالی به عنوان بسته جدید برگ زنبور عسل.

گاهی اوقات، بسیار قابل توجه به نظر می رسد که شما می توانید یک خانواده از حشرات را در یک جعبه ساخته شده توسط انسان قرار دهید و آنها برای ساختن خانه بمانند.

این توانایی شکوفایی در جعبه‌های چوبی یکی از دلایلی است که کلنی‌های زنبور عسل گرده‌افشان بزرگی هستند. زنبورداران مهاجر می تواند تعداد زیادی از مستعمرات را در سراسر کشور به مناطقی که برای گرده افشانی مورد نیاز است منتقل کند.

هر زمان زنبوردار بسته جدیدی از زنبورها را نصب می کند یا یک گروه اسیر شده، کارهایی وجود دارد که باید انجام دهید. سپس آنها را برای مدتی تنها بگذارید و اجازه دهید در خانه جدید خود احساس امنیت و امنیت کنند. در غیر این صورت، بسته جدید شما ممکن است خارج شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

علوفه جویان هر روز می آیند و می روند

بیرون از کندو بودن برای کلنی های ما چیزی نیست. زنبورهای کارگر هر روز روز را به دنبال شهد و گرده بگذرانید. خوشبختانه اکثر آنها به کندو برمی گردند.

با این حال، زنبورهای جدیدی که در جعبه قرار می گیرند ممکن است ترک کنند در اولین روزهای جدید این وضعیت بیشتر در مورد بسته ها یا ازدحام های تازه گرفته شده رایج است. آنها معمولاً مولد یا عسلی برای به جا گذاشتن ندارند. آنها ممکن است تصمیم بگیرند در مکان دیگری تلاش کنند.

وقتی اتفاق غیرقابل تصوری رخ می دهد و زنبوردار تازه وارد کندو را خالی می بیند، طبیعی است که خودتان را سرزنش کنید. زنبورداران اشتباه می کنند چه در زنبورداری تازه کار هستید و چه سالها تجربه دارید.

چرا زنبورها کندوی خود را ترک می کنند

آیا کاری کردید که باعث شد زنبورهای جدیدتان ترک کنند؟ کندویی که به آنها دادی؟ بله امکان دارد. ولی همیشه موضوع این نیست.

علیرغم سالها تحقیق در مورد زنبور عسل، ما هنوز آنها را کاملاً کنترل نمی کنیم. آنها حشرات وحشی با برنامه های زندگی هستند که ممکن است با اهداف ما مطابقت نداشته باشد. یک زن و شوهر وجود دارد موقعیت هایی که زنبورها برای همیشه کندو را ترک می کنند.

گله، خیل

ازدحام یک اتفاق طبیعی در زنبورهای عسل است. هنگامی که یک مستعمره قوی می شود، ممکن است “ازدحام” ایجاد کند. این ممکن است در هر زمانی در طول فصل گرم اتفاق بیفتد، اما اوایل بهار رایج ترین فصل ازدحام است.

آ ازدحام زنبورها معمولاً حدود نیمی از جمعیت مستعمره را شامل می شود که برای شروع یک خانه جدید در مکانی دیگر ترک می کنند. اما، باقی مانده کلنی در کندو مادر اصلی باقی می ماند.

کندو مادر برخی از جمعیت کلنی، انبارهای غذایی، نوزادان در حال رشد و تعدادی را حفظ می کند سلول های ملکه.

ازدحام جدید زنبورها در تصویر درخت.

کلنی در حال فرار

هنگامی که یک کلنی کامل از زنبورها به طور ناگهانی ترک می کنند، ما به این نام می گوییم فرار کردن. در صورت فرار، هیچ یا تعداد بسیار کمی از زنبورها در کندو باقی می مانند. این معمولا به دلیل مسائل آفات یا سایر شرایطی که مستعمره دوست نداشت.

ممکن است تعداد کمی از اعضای مستعمره باقی مانده باشند که دیر بالغ شده اند یا قادر به پرواز نیستند. با این حال، کندو اساساً خالی است. خوشبختانه، این اغلب اتفاق نمی افتد.

دلایل زنبورهای جدید در بسته Abscond

اینکه یک دسته تازه شکار شده از جعبه زنبورتان خارج شود، ناامیدکننده است. اما، از دست دادن یک بسته جدید زنبور عسل به ویژه نگران کننده است. آنها ارزان نیستند و بنابراین 100 دلار یا بیشتر شما ناگهان از بین می رود!

اغلب، ما هرگز به طور قطع نمی دانیم که چرا مستعمره تصمیم گرفت به دنبال اقامتگاه های بهتر باشد. اما، ما چند مورد را می شناسیم محرک هایی که به نظر می رسد در خروج زنبورهای بسته بندی کندو نقش دارند.

 • مزاحمت مکرر زنبوردار
 • تجهیزات با بوی رنگ یا بو
 • موقعیت ضعیف کندو
 • ملکه اضافی در یک بسته
 • زنبورهای بداخلاق

یک زنبوردار متعصب که روزانه داخل کندو را چک می‌کند تا ببیند چه اتفاقی می‌افتد، ممکن است باعث شود زنبورها احساس ناامنی کنند. هیچ دلیلی برای باز کردن کندو هر روز – یا هر روز وجود ندارد.

وقتی دلیلی دارید بررسی کنید، ملایم باشید و معطل نکنید. این امر مخصوصاً برای مستعمرات جدید که هنوز a الگوی خوب تولد زنبور عسل در کندو

آیا قبل از نصب کلنی جدید تجهیزات خود را مونتاژ و آماده کردید؟ تجهیزات زنبورداری رنگ آمیزی شده است در آخرین لحظه -هنوز بوی شدیدی از دود می دهد. زنبورها نسبت به بو بسیار حساس هستند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اگر همه چیز خوب باشد، به نظر نمی رسد که مکان در ترک زنبورها نقش مهمی ایفا کند. اما، اگر چیزی در این نزدیکی به طور مداوم تحریک می شود، گزارش هایی از خالی شدن کهیر وجود دارد.

بسته بندی قفس ملکه نصب شده در تصویر کندو جدید.

ملکه اضافی در بسته

بسته ها ازدحام واقعی نیستند. زنبور تجاری بسته ها ساخته می شوند با تکان دادن کارگران اضافی (و هواپیماهای بدون سرنشین) از مستعمرات پرجمعیت بزرگ.

کارکنان مزرعه زنبورها قبل از تکان دادن ملکه را از کلنی های پرجمعیت خارج می کنند. اما، گاهی اوقات اشتباهاتی رخ می دهد.

اگر یک ملکه شل دارید، (علاوه بر ملکه محافظت شده ای که به همراه بسته شما ارائه می شود) ممکن است زنبورها تصمیم به ترک بگیرند.

در این مورد بیش از حد استرس نداشته باشید. این یک اتفاق رایج نیست، اما یکی از احتمالات این است که چرا زنبورهای بسته در روز بعد از بین می روند.

زنبورهای بسته ملکه را رها می کنند و می روند

بسته جدید شما نصب شده است و همه چیز درست به نظر می رسد. صبح روز بعد، پرواز زنبور عسل را جلوی کندو می بینید. علوفه جویان گلوله های رنگارنگ گرده می آورند روی پاهای عقب آنها همه چیز در حیاط زنبور عسل خوب است.

سپس چند روز بعد متوجه کمبود فعالیت می شوید. شما کندو را باز می کنید تا “هیچ چیز” را پیدا کنید. همه زنبورها رفته اند – از جمله ملکه زنبور عسل که از قفس رها شده است!

خوشبختانه، این نیز زیاد اتفاق نمی‌افتد، اما اگر ملکه خیلی سریع آزاد شود، احتمال بیشتری وجود دارد.

و گاهی اوقات اتفاقاتی می افتد که زنبوردار نمی تواند آنها را کنترل کند – مانند داشتن زنبورهایی که فقط از جابجایی آنها ناراضی هستند و برای سفر مضطرب هستند. این زنبورهای شیطون فقط از سکونت خودداری می کنند.

زنبوردار در حال بازرسی کندوی جدید از زنبورها.

نکاتی برای نگهداری زنبورهای جدید در کندو

 1. عجله نکن ملکه رهایی
 2. تجهیزات را 2 هفته قبل از رسیدن زنبورها آماده کنید/رنگ کنید
 3. دادن مستعمرات جدید 1 قاب بچه در صورت امکان از کندوی دیگر
 4. به مستعمرات جدید تغذیه کنید تا احساس کنند مکان از آنها پشتیبانی می کند
 5. بازرسی کندو را محدود کنید به یک بار در هفته
 6. ورودی کندو را به 2 اینچ یا کمتر کاهش دهید
 7. در صورت استفاده تخته های پایین صفحه نمایش-به مدت چند هفته تخته شبکه را در نظر بگیرید

ملکه را خیلی سریع آزاد نکنید

اکثر زنبورداران (از جمله خودم) اجازه می دهند ملکه زنبور عسل به طور طبیعی آزاد شود. قفس ملکه یک ماده آب نبات سفید در یک انتها دارد. در چند روز اول (3-5) کارگران آب نبات را می خورند و به ملکه اجازه خروج می دهند.

این بازه زمانی به کلنی فرصت می دهد تا به فرمون های ملکه عادت کند و او را بپذیرد. می توانید کمی صبر کنید تا ملکه خود را علامت بزنید اگر می خواهید این کار را انجام دهید

از قبل تجهیزات را رنگ آمیزی و مونتاژ کنید

چند هفته قبل از رسیدن بسته جدید، کندوی خود را آماده کنید. مطمئن شوید جعبه شما بوی بدی ندارد.

رنگ آمیزی کندو و هر گونه چسباندن قطعات باید چند هفته قبل از نصب زنبورها انجام شود. این به بوهای تند و زننده زمان می دهد تا از بین بروند.

زنبوردار به کندو جدید قاب بچه می‌دهد تا از خروج زنبورها جلوگیری کند.

به مستعمرات جدید یک قاب با Brood بدهید

آیا کندوهای دیگری در حیاط زنبور عسل خود دارید؟ آیا می توانید یک قاب با بچه کمی “قرض بگیرید”. مقداری تخم مرغ و لارو زنبور جوان می تواند بسیار موثر باشد.

اگر به یک قاب از نوزادان دسترسی دارید (بچه زنبورها) این یک امتیاز بزرگ است. زنبورهای عسل در مورد پرورش جوان بسیار جدی هستند. این یکی از بهترین راه ها (و مورد علاقه من) برای نگهداری کلنی در کندو است.

این است به ندرت حتی زنبورهای جدید بچه های سالمی را ترک می کنند. اگر یک زنبوردار تازه کار بدون کندوهای دیگر هستید، شاید بتوانید یک قاب بچه از زنبوردار دیگری بخرید. اگر بچه دار شدن امکان پذیر نیست – فقط مطمئن شوید که برخی از نکات دیگر در این مقاله را دنبال می کنید.

به مستعمرات جدید تغذیه کنید تا ساخت و ساز را تشویق کنید

اکثر کلنی های زنبورهای جدید حداقل در ابتدا می توانند از برخی تغذیه بهره ببرند. بسته های تغذیه می تواند به ویژه برای کلنی های جوان بدون منابع مفید باشد.

در حالی که جمعیت آنها کم است، آنها به این تعداد علوفه نخواهند داشت. داشتن مقدار زیادی غذا برای کندو در حال رشد به تقویت حس ثبات کمک می کند.

ابتدا بازرسی کندو را محدود کنید

در هفته های اول زندگی در کلنی در مقابل وسوسه باز کردن بیش از حد کندو مقاومت کنید. زنبورها به زمان نیاز دارند تا ساکن شوند و احساس امنیت کنند.

یک بار ملکه است تخمگذار یک الگوی مناسب از نوزادان (حتی به مقدار کم) زنبورهای بسته بندی (یا ازدحام) کمتر از کندو خارج می شوند.

ورودی برای محافظت از کلنی و تشویق زنبورهای جدید به ماندن در تصویر کندو کاهش یافت.

ورود به مستعمرات جدید را کاهش دهید

در طبیعت، زنبورها تمایل دارند مکان های لانه سازی با دهانه های کوچکتر را ترجیح دهند. این به دلیل نیاز آنهاست از کندو در برابر شکارچیان دفاع کنید.

کاهش ورودی کندو به یک دهانه کوچکتر برای یک کلنی جدید مفید است. این به کلنی کمک می کند احساس امنیت کند. و از تلاش حشرات دیگر برای سرقت از فیدر شما جلوگیری می کند.

از درج شبکه در زیر تخته های پایین صفحه استفاده کنید

زنبورهای عسل بسیار سازگار هستند اما در طبیعت معمولاً در یک حفره با کف باز زندگی نمی کنند. اگر از تخته های پایینی غربال شده استفاده می کنید، تخته شبکه را برای چند هفته به داخل بلغزانید تا کلنی در خانه جدید خود مستقر شود.

من هرگز هنگام باز گذاشتن قسمت پایین صفحه با بسته جدید مشکلی نداشتم. با این حال، قرار دادن آن شبکه برای مدتی ضرری ندارد – فقط در مورد.

استفاده از Excluder?

قفل کردن ملکه در داخل کندو تکنیکی است که برخی از زنبورداران با موفقیت از آن استفاده می کنند. یک نوار از حذف کننده ملکه فلزی به مدت چند روز به جلوی کندو متصل می شود. پس از نشستن کندو، آن را خارج می کنند.

من طرفدار این روش نیستم. اول از همه، گاهی اوقات ملکه های کوچک جوان می توانند از حذف کننده عبور کنند.

همچنین تله های حذف کننده هواپیماهای بدون سرنشین داخل یا خارج از کلنی من از این روش در زنبورستانم استفاده نمی کنم. به نظر می رسد نسبتا غیر مهمان نواز است.

هرچه بیشتر یاد بگیرید زنبوردار بهتری خواهید شد. تلاش کنید تا کلنی احساس امنیت کند، به آنها زمان بدهید تا در آن مستقر شوند و شانس خود را افزایش خواهید داد با زنبورهای جدید خود موفق شوید

سفارش فوری عسل ♥