چه چیزی را باید زیر کندوها قرار دهید؟


شروع کندوهای جدید مستلزم اتخاذ برخی تصمیمات مهم است. علاوه بر تصمیم گیری در مورد اینکه از کدام سبک کندو برای زنبورهای خود استفاده کنید و آنها را در کجا قرار دهید، نکته دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. چه چیزی را باید زیر کندوها قرار دهید؟ به نظر می رسد این یک سوال آسان با یک پاسخ ساده باشد. اما، مانند بسیاری از چیزها در زنبورداری، پاسخ ها می تواند متفاوت باشد.

تصویر کندو تنها روی پایه چوبی با علف در حال رشد در زیر کندو.

بهترین پوشش زمین برای استفاده در زیر کهیر

در طبیعت، کلنی های زنبور عسل در زمین لانه نمی کنند. آنها خانه هایی را در داخل حفره های درختان یا ساختمان ها پیدا می کنند. مسلماً، آنها گاهی اوقات در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که ما ترجیح می‌دهیم آن‌ها نباشند.

خوشبختانه، آنها برای زندگی در کندوهای ساخت بشر بسیار قابل قبول هستند. چندین سبک وجود دارد یا انواع کندو برای استفاده در زنبورداری. همه مزایا و معایب دارند اما یک نیاز مشترک دارند. شما باید یک مکان خوب برای قرار دادن آنها پیدا کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

هنگامی که یک را انتخاب کردید موقعیت خوبی برای کندوهای شما، زمان آن فرا رسیده است که نحوه تنظیم بهترین آنها را در نظر بگیرید. طراحی چیدمان حیاط زنبور عسل شامل فکر کردن به نیازهای زنبورها و زنبوردار است.

آیا شما از پایه های کندو استفاده کنید برای نشستن کندوها؟ این به طور کلی ایده بسیار خوبی است اما انتخاب با شماست. آیا شما نیاز به ارائه یک منبع آب برای زنبورهای شما? نه همیشه، اگر یک منبع طبیعی خوب در دسترس باشد، آن را پیدا خواهند کرد. اما داشتن آب تمیز در نزدیکی یک ایده عالی است.

کندو نشسته روی پایه با علف زیر تصویر.

چشم انداز حیاط زنبور عسل خود را بررسی کنید

مردم می توانند کندوهای زنبور عسل را در هر مکان نگهداری کنند. اینجا در ایالت کارولینای جنوبی، من زمین مسطحی ندارم مگر اینکه یک بولدوزر بیاوریم تا آن را صاف کنیم. اما، خاک رس قرمز سفت است و زمینی محکم برای پایه ایجاد می کند.

به نظر می رسد که زنبورها به زندگی در ارتفاعات بالای درختان عادت چندانی به مکان خود ندارند تا زمانی که با نیازهایشان مطابقت داشته باشد. با این حال، برخی از ملاحظات اساسی وجود دارد که هنگام تنظیم کندو باید به آنها توجه کرد.

زمین اطراف کندوهای شما یا خود پایه کندو باید محکم و هموار باشد. کندوها بسیار سنگین می شوند. با پیشرفت فصل، جعبه‌های بیشتری در بالای آن قرار می‌گیرند کندوهای لانگستروت آنها را حتی سنگین تر می کند.

کندوهایی که روی خاک نشسته اند بدون تصویر پوشش گیاهی.

سرنگونی کلنی بزرگی از زنبورها به دلیل زمین خیس، شرایط نامناسب، پایه ضعیف کندو – یا هر دلیل دیگری – یک آشفتگی است. لازم نیست این اتفاق بیفتد.

کندوها یا پایه های کندو را روی خاک سفت قرار دهید یا از سنگ فرش های سیمانی در زیر پایه های پایه استفاده کنید. هنگام تنظیم تجهیزات زنبورداری خود از یک سطح استفاده کنید – فقط به آن نگاه نکنید.

استفاده از پایه کندو زندگی زنبوردار را آسان کرده و عمر ظروف چوبی شما را افزایش می دهد. همچنین به محافظت از کلنی در برابر شکارچیانی مانند اسکنک ها کمک می کند.

کندوی بلند با جعبه های انباشته روی تصویر فونداسیون سیمانی.

آیا زیر کندوها باید پوشش گیاهی داشته باشید?

چند دلیل قانع کننده وجود دارد که زمین زیر کندوهای زنبور عسل باید عاری از علف های هرز یا علف باشد. اگر علف زیر کندوها رشد کند، باید در نقطه ای از آن بریده یا نگهداری شود.

همه زنبورها طرفدار علف های هرز و ماشین های چمن زنی نیستند. در طول تابستان که پوشش گیاهی به بیشترین مراقبت نیاز دارد، همان زمان از سال است که جمعیت کلنی ها بیشترین تعداد را دارند.

آیا علف های هرز بلند یا گل هایی در اطراف پایه کندو رشد می کنند؟ آنها می توانند زیبا باشند، اما همچنین به مورچه ها و سایر آفات اجازه می دهند تا با کلنی وارد شوند.

من شخصاً همیشه آرزوی داشتن یک حیاط زنبور عسل با مناظر زیبا با گیاهان سبز زیبا در زیر و اطراف کندوهایم داشتم. من هنوز به این ایده آل نرسیده ام. بخشی از آن به دلیل مقدار زیادی خاک رس قرمز است نیاز به حصار خرس و زمان.

دلیل دیگر من زیر کندوهای من پوشش گیاهی ندارم یک سوسک سیاه کوچک است. شما را به او معرفی کنم؟

کندوهای عسل بر روی پایه های چوبی با زمین برهنه در زیر آنها تصویر.

پوشش گیاهی مرطوب زیر کندو برای سوسک های کندو مناسب است

سوسک های کندوی کوچک (SHB) آفت اصلی کلنی های زنبور عسل در جنوب ایالات متحده است. اگر این آفات را در منطقه خود ندارید، می توانید ایده های خود را برای زیبایی ادامه دهید زنبورستان طراحی شده.

اگر در منطقه خود سوسک دارید، هنوز هم می توانید یک طرح زیبا برای زنبورستان ایجاد کنید. با این حال، باید مطمئن شوید که از بالا بردن دست سوسک ها خودداری کنید.

زنبورداران انواع مختلفی دارند تله ها و پروتکل هایی برای مقابله با SHB. گاهی اوقات آنها کار می کنند – گاهی اوقات آنها کار نمی کنند.

لارو سوسک از کندو خارج می شود تا به شفیره های بالغ در خاک تبدیل شود. وجود خاک مرطوب و مرطوب در زیر و اطراف کندو این کار را برای آنها آسان می کند.

سوسک های کندو کوچک روی قاب داخل تصویر کندو.

اکنون درک این نکته مهم است که این لاروهای سوسک می توانند مسافت طولانی را بخزند. با این حال، هیچ دلیلی وجود ندارد که کار را برای آنها آسانتر کنیم. شاید برخی از شکارچیان در سفر خود برای یافتن خاک مرطوب از یک میان وعده آبدار لذت ببرند.

هدف ما این است که بین کندو و خاک حائلی ایجاد کنید. راه حل کاملی برای مشکل نیست، اما بهتر از هیچ کاری نیست – درست است؟

دو کندو روی پایه با بلوک های سیمانی پاسیو در زیر تصویر کندو.

موانع خاک برای استفاده در زیر کندو در زنبورستان

این لیست شامل مواردی است که معمولاً توسط زنبورداران در زیر کندوها استفاده می شود. برخی از آنها جذاب تر از بقیه هستند و برخی نیز می توانند سودمند و مفید باشند. و بله، چمن نیز مشکلی ندارد – به خصوص اگر آن را کوتاه و خشک نگه دارید.

بهترین مواد برای شرایط شما تا حدی به نوع خاکی که در حال حاضر دارید بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که هنگام مدیریت کلنی های زنبور عسل خود باید در آن منطقه بایستید.

  • سنگ فرش – سنگ سیمانی ۱۲×۱۲ زیر و اطراف کندو
  • تراشه های چوب خشک – بسیار خوب اگر خاک به خوبی تخلیه شود – خیس نیست
  • مالچ – مالچ ضخیم می تواند رطوبت را حفظ کند – در بیشتر شرایط بهترین ایده نیست
  • بقایای فرش – به صورت وارونه در اطراف کندوها قرار داده شده است
  • فرش سبز فضای باز در بالای ورقه های پلاستیکی
  • تشک لاستیکی با سنگفرش در بالا
  • مشکی ورق زنانه پلاستیکی با سنگ خرد شده در بالا
  • علف ها را بکشید و از یک پوشش کم رشد مانند آویشن (خورشید) جنی خزنده (سایه) استفاده کنید.
  • روی زونا سقفی باقی مانده است
  • سقف لاستیکی قدیمی – EPDM

همانطور که شما تصمیم می گیرید – اگر چیزی – به چه چیزی زیر کندوهای خود قرار دهید، نیازهای تعمیر و نگهداری را در نظر داشته باشید. آیا تمام فصل ادامه خواهد داشت؟ نیاز به چمن زنی؟ جایی که سوسک کندو مشکلی نیست، گزینه های زیادی دارید. برای آن دسته از ما در کشور سوسک، تصمیمات اتخاذ شده در مورد کندوها می تواند بر سلامت کلنی های ما تأثیر بگذارد.

سفارش فوری عسل ♥