چه مقدار عسل در هر کندو: چه انتظاری داریم؟


در حالی که دلایل زیادی برای نگهداری زنبور عسل وجود دارد، اکثر زنبورداران تمایل به تولید عسل خود را دارند. چه طعمی بهتر از یک شیشه عسل خوشمزه از کندوی حیاط خلوت شما دارد؟ سوال رایجی که زنبورداران جدید مطرح می کنند این است چه مقدار عسل در هر کندو باید انتظار داشته باشند بهترین پاسخ به این سوال نیاز به تفکر دارد.

چند قاب عسل رسیده از کندوی زنبور عسل.

کندوی زنبور عسل در یک سال چقدر می تواند عسل تولید کند؟

شاید شما این تصور را داشته باشید که زنبورها در تمام سال عسل درست می کنند. متأسفانه، این در اکثر مکان ها صادق نیست. یک کلنی از زنبورها تنها زمانی می توانند شهد جمع آوری کنند که در دسترس باشد و هوا برای پرواز مناسب باشد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

وقتی در نظر می گیریم یک کندو در یک فصل چقدر می تواند عسل تولید کند، بهترین داده ای که می توانیم به آن امیدوار باشیم میانگین است. برخی از کندوها ممکن است 120 پوند تولید کنند در حالی که برخی دیگر بسیار کمتر یا هیچ تولیدی ندارند.

مشترک میانگین تولید عسل 60 پوند در هر کندو اغلب استفاده می شود. این مازاد یا مازادی است که زنبوردار می تواند جمع آوری کند – بیش از مقدار مورد نیاز زنبورها.

برای کسانی که تازه وارد اصطلاحات زنبورداری شده اند، 60# (پوند عسل) تقریباً یک سطل 5 گالنی پر است. پوند زمانی استفاده می شود که فروش عسل به جای تعداد کوزه در هر صورت – این شیرینی زیادی برای یک خانواده است.

چرا زنبورهای عسل عسل درست می کنند

در حالی که ما قدردان هدایای شگفت انگیز کندو هستیم، زنبورها برای ما عسل درست نمی کنند. در عوض، روش نگهداری مواد غذایی آنها یک تکنیک بقا است.

فصل زمستان زمان مناسبی در کندو است. به جای خواب زمستانی، کلنی زمستان گذرانی می کند درون زنبورها در روزهای سرد لانه می کنند. مطمئناً، اگر هوای بیرون گرم باشد، ممکن است کمی پرواز کنند، اما به مواد غذایی ذخیره شده وابسته هستند. تعداد کمی از گلها در زمستان شکوفا می شوند.

زنبورهای کارگر روی قاب عسل درست می کنند.

اوایل بهار زمانی را نشان می دهد که شهد زیادی در دسترس است. میلیون ها گل شکوفه می دهند و گرده افشان ها را با شهد شیرین و گرده به سمت خود جذب می کنند.

مستعمرات گرسنه دست به کار شده و آن را در اسرع وقت جمع آوری می کنند. برخی برای تغذیه استفاده خواهند شد – نوزادان (زنبورهای در حال رشد) و برخی برای بعد در انبار قرار خواهند گرفت.

تا ژوئن یا اواسط جولای، زنبورداران در برخی مناطق با برداشت مازاد انجام می‌شوند. زنبورهای من بعد از اواخر ژوئن عسل بسیار کمی تولید می کنند. در حالی که برخی مناطق دارای جریان شهد اواخر تابستان یا پاییز هستند، این برای همه مکان‌ها صادق نیست.

شرایط منطقه خود را بشناسید. در غیر این صورت، ممکن است تمام محصول بهاره را برداشت کنید و مستعمرات خود را رها کنید تا گرسنه بمانند. من این وضعیت را بارها و بارها با دانش آموز در خود دیده ام کلاس زنبورداری.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

بیش از حد برداشت نکنید، به خصوص اگر زمان جاری شدن عسل برای منطقه شما به پایان رسیده است. آب قند عسل نیست – زنبورها به تغذیه کامل نیاز دارند.

بقای زمستان به فروشگاه های مواد غذایی خوب بستگی دارد

هر مستعمره ای که نتواند غذای کافی برای زمستان ذخیره کند در معرض خطر گرسنگی است. بنابراین زنبورها به طور غریزی تا حد امکان غذا می سازند و ذخیره می کنند. مقدار عسل ذخیره شده مورد نیاز یک کلنی متوسط به بخشی از محل زندگی آنها بستگی دارد.

کندوهای واقع در اعماق جنوب می توانند تا 40# زنده بمانند – در حالی که آنهایی که در نواحی شمالی شهرستان قرار دارند تا 90# نیاز دارند. میانگین معمول 60 – 80 # برای آن مناطق متوسط ​​توصیه می شود.

وقتی فهمیدید زنبورها به خوبی تامین می شوند، نوبت شماست. عسل اضافی را برداشت کنید مورد نیاز زنبورها نیست زنبورداران خوب یاد می گیرند که کلنی چقدر برای زمستان باید ذخیره کند و فقط مقدار اضافی را می گیرند.

حیاط زنبور عسل با کندوهای تولید عسل در مزرعه.

متغیرهای تولید عسل

گسترده محدوده تولید عسل در میان کندوها ناشی از چندین متغیر است. هر یک از این شرایط تأثیر مستقیمی بر تولید دارد.

  • محل کندو
  • تعداد زنبورهای کندو
  • سلامت کلنی شما – بیماری ها و انگل ها
  • دزدی
  • مدیریت کندو
  • شرایط آب و هوایی در جریان جریان عسل (یا جریان شهد)

مکان کندو (و آب و هوا) نقش زیادی در میزان تولید کلنی دارد. اگر زنبورها در منطقه ای با میلیون ها گل غنی از شهد واقع شوند، منابع زیادی دارند.

در مقابل، هر کندویی که مجبور است برای جمع آوری شهد از مسافت های دور پرواز کنید نمی تواند به اندازه کافی عسل درست کند. زمان و انرژی صرف پرواز به سمت منبع شهد و بازگشت به کندو می شود.

جمعیت کلنی شما چقدر است؟ هزاران کارگر نیاز دارد تا محصول خوبی به بار بیاورند. در مورد سلامت کلنی چطور؟

مستعمرات سالم تر کارگران بهتری هستند. این نباید تعجب آور باشد. کلنی که مبتلا به انگل (مانند کنه های واروآ) به همان اندازه مولد نخواهد بود. نوزما و سایر بیماری ها نیز تولید را کاهش می دهند.

“بقای شایسته” اصطلاحی است که اغلب در اشاره به چیزهای موجود در طبیعت استفاده می شود. مستعمرات قوی خواهد بود غارت کندوهای ضعیف تر. این فعالیت ممکن است در هر زمانی در طول فصل اتفاق بیفتد، اما در زمان کمبود یا کمبود شهد رایج‌تر است.

اقدامات خوب یا ضعیف مدیریت کندو توسط زنبوردار می تواند بر برداشت تأثیر بگذارد. اضافه کردن یک عسل فوق العاده دیگر دادن اتاق مستعمره به کار برای حداکثر تولید مهم است.

آب و هوا یکی از عوامل اصلی تعیین کننده است یک کندو در یک سال چقدر عسل می تواند تولید کند. یک کندوی عسل بزرگ در آفتابی و گرم فلوریدا را تصور کنید. روزهای زیادی از آب و هوای شگفت انگیز که زنبورها می توانند پرواز کنند و جمع آوری کنند منابع برای کندو. ولی، زنبورها در باران پرواز نمی کنند – حداقل نه به عنوان علوفه جویان کارآمد.

هفته ها یا باران یا بادهای شدید می تواند رویای یک زنبوردار برای داشتن محصول خوب را ویران کند. هزاران زنبور کارگر باید در کندو بنشینند و منتظر روشن شدن هوا باشند.

کلنی قوی زنبورهایی که از کندوی تولیدی پرواز می کنند.

اندازه زنبورستان شما

با تمام متغیرهای درگیر در تعیین میزان تولید زنبورهای عسل، به دست آوردن تعداد سختی از کندوهای مورد نیاز دشوار است. همچنین اکثر زنبورداران کندوهایی با قدرت برابر در محوطه زنبور عسل ندارند.

کندوهای قوی اغلب در نامناسب ترین زمان ها (برای زنبوردار) ازدحام می کنند. غیرعادی نیست که یک مستعمره قوی باشد و یک مستعمره درست در کنار آن بنشیند که خوب کار نمی کند.

چند جعبه عسل می توانید انتظار داشته باشید؟ این مقدار کمی به چیدمان کندو شما بستگی دارد. جعبه های مجموعه دارای قاب های قابل جابجایی در داخل هستند. اگرچه جعبه‌های کوچک‌تر رایج‌تر هستند، اما هر یک از جعبه‌ها می‌توانند قاب‌هایی از عسل را در خود جای دهند.

چه مقدار عسل در یک قاب وجود دارد؟ یک قاب عمیق حدود 8 پوند عسل، یک قاب متوسط ​​حدود 6 پوند و یک قاب کم عمق کمی کمتر عسل تولید می کند.

گاهی اوقات، مستعمره تمام فریم های یک جعبه را پر نمی کند. شما فقط یک برداشت جزئی دریافت می کنید. تلاش برای تخمین مقدار برداشتی که به دست می آورید برای برنامه ریزی مفید است – اما در واقع فقط یک حدس وحشیانه است.

به جای تلاش برای تصمیم گیری در مورد تعدادی کندو بر اساس برداشت مورد انتظار، برنامه بهتری برای در نظر گرفتن است چند کهیر را می توانید مدیریت کنید – به تنهایی یا با کمک. مستعمرات سالم که به خوبی مدیریت می شوند همیشه بیشتر از کلونی های بیمار ضعیف تولید می کنند.

چرا من اغلب دو کندو کنار هم می نشینم که یکی 3 سوپر و دیگری فقط 1 کندو می سازد؟ با فرض اینکه هر دو سالم، از جمعیت برابر و مدیریت یکسان هستند – ژنتیک ملکه و هواپیماهای بدون سرنشین باید در نظر گرفته شود. اگرچه به نظر من بزرگترین عامل نیست، اما گاهی اوقات به نظر می رسد که برخی از مستعمرات بهتر از دیگران عمل می کنند.

سفارش فوری عسل ♥