چه زمانی یک سوپر عسل را به کندوی خود اضافه کنید


تصمیم گیری چه زمانی یک عسل فوق العاده به کندو خود اضافه کنید یک سوال رایج در بین زنبورداران جدید است. مانند بسیاری از جنبه های زنبورداری، بهترین پاسخ این است – بستگی دارد. زنبورداران زمان زیادی را صرف مدیریت کلنی زنبور عسل خود می کنند و گاهی اوقات نگران هستند. چه در حال راه اندازی کندوی عسل جدید باشید و چه انتظار برداشت از کلنی های موجود را دارید، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. و انجام حرکت اشتباه در زمان نامناسب می تواند منجر به مشکلاتی برای زنبورهای شما شود.

ردیفی از کندوها روی ایستاده تعدادی با تصویر فوق العاده عسل اضافه شده است.

آیا زمان آن رسیده است یک سوپر عسل دیگر اضافه کنید?

هیچگاه نترس. من شما را با این پاسخ معلق نمی گذارم، اما بستگی دارد. هر مستعمره متفاوت است و هر مکان متفاوت است. این مسائل در بسیاری از تصمیمات زنبورداری نقش دارد و افزودن جعبه های زنبور عسل یکی از این تصمیمات است.

همانطور که ما عوامل مختلف دخیل را بررسی می کنیم، امیدواریم که وضوح کافی برای تصمیم گیری مناسب برای زنبورهای خود در آب و هوای خود دریافت کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که هر فصل متفاوت است و هر کندو متفاوت است. چیزی که یک سال کار می کند (با توجه به تاریخ واقعی) ممکن است برای سال آینده درست نباشد.

به همین دلیل است که هیچ کس واقعاً نمی تواند یک تاریخ یا چارچوب زمانی دقیق (مثلاً 3 هفته؟) برای اضافه کردن فضای بیشتری به کندو به شما بدهد.

کندوهای زنبور عسل با سوپرهای رنگارنگ در یک تصویر مزرعه.

انواع سوپر عسل

سوپر عسل یا جعبه زنبور عسل چیست؟ این یک است اصطلاحات زنبورداری موضوعی که باید مطرح کنیم کندو استاندارد لانگستروت دارای 3 اندازه رایج جعبه زنبور عسل است: عمیق، متوسط ​​و کم عمق.

اندازه های عمیق و کم عمق رایج ترین اندازه های مورد استفاده هستند، اما برخی از زنبورداران از تمام محیط ها برای پیکربندی کندو خود استفاده می کنند. خبر خوب این است که به نظر می رسد زنبورها اهمیتی نمی دهند و در هر ترکیبی از جعبه ها رشد خواهند کرد.

در دنیای واقعی زنبورداری (در زمینه – نه یک کتاب درسی)، هر یک را می توان نامید سوپرها، سوپرهای عسلی، یا جعبه های نوزادی بسته به نحوه استفاده زنبوردار از آنها.

برای وضوح بیشتر زنبورداران دارای لانه مولدین و محل نگهداری غذا در کندو هستند. اینجاست که زنبورها بچه پرورش می دهند و به ترتیب عسل زمستانی را ذخیره کنید. این معمولا حداقل 1 جعبه عمیق یا “بدنه کندو” است.

اما، تنها 1 جعبه برای کلنی های زنبور عسل در بیشتر مناطق فضای کافی ندارد. زنبورها به فضای بیشتری نسبت به یک جعبه برای پرورش جوان و ذخیره غذا نیاز دارند. از این رو، فضای اصلی کلنی که برای استفاده زنبورها در نظر گرفته شده است، فقط از 2 یا چند جعبه تشکیل شده است.

برای کندو خود می توانید از 2 جعبه عمیق، 1 عدد عمیق و 1 عدد کم عمق، 1 عدد عمیق و 1 عدد متوسط ​​یا 3 عدد متوسط ​​استفاده کنید. این منطقه متعلق به زنبور عسل است و توسط زنبوردار برداشت نمی شود.

کندوهای عسل با جعبه بچه و عسل فوق العاده در تصویر مزرعه ای.

در نوع کندوی عسل و پیکربندی جعبه‌هایی که استفاده می‌کنید به اولویت و مکان شخصی شما نیز بستگی دارد.

زنبورداران در مناطق سردتر به فضای بیشتری برای نگهداری مواد غذایی نیاز دارند. یک زنبوردار در یک منطقه شمالی ممکن است نتواند با کمتر از 2 سوپر عمیق برای زنبورها زندگی کند. در حالی که در فلوریدا هستید، احتمالاً پیکربندی کندو بیش از حد است.

بهترین راه وجود ندارد – از آنچه برای شما مناسب است استفاده کنید. اگر بلند کردن و جابجایی عمق ها برای شما سخت است، از جعبه های کوچکتر بیشتری استفاده کنید. بپرسید زنبورداران دیگر در منطقه شما از چه چیزی برای کندوهای خود استفاده می کنند.

کم عمق رایج ترین اندازه سوپر برداشت

چون عسل سنگینه سوپرهای کم عمق بیشتر برای تولید عسل استفاده می شوند.

  • یک سوپر کم عمق حدود 5 ¾ اینچ قد دارد و وقتی پر شود حدود 40 تا 50 پوند وزن دارد.
  • قد سوپرهای متوسط ​​6 5/8 اینچ است. یک سوپر متوسط ​​10 قاب وقتی با عسل پر شود می تواند بیش از 60 پوند وزن داشته باشد.
  • به سوپرهای عمیق، جعبه های نوزاد نیز گفته می شود. به دلیل اندازه آنها معمولاً برای جمع آوری عسل استفاده نمی شود. قد آنها 9 5/8 اینچ است و اگر با عسل پر شوند می توانند بیش از 90 # وزن داشته باشند.
دو سوپر عسل عمیق برای تصویر کندوی جدید از زنبورها.

یک کلنی زنبور عسل هر یک از جعبه های کندو را پر می کند. به خاطر پشت زنبوردار، وزن جعبه هایی را که برای برداشت انتخاب می کنید در نظر بگیرید.

در حالی که مطمئناً می توانید از عمق برای تمام قسمت های کندو خود – از جمله برداشت عسل – استفاده کنید، اکثر مردم این مسیر را انتخاب نمی کنند.

چه زمانی یک دوم Honey Super اضافه کنیم

هنگامی که از 8 قاب از 10 (یا 6 از 8) برای نگهداری نوزادان و غذا استفاده می شود، وقت آن است که یک جعبه دیگر اضافه کنید. اگر شک دارید، اغلب بهتر است کمی زودتر اضافه کنید تا خیلی دیر.

این قانون مربوط به زنبوردارانی است که جعبه های اضافی برای برداشت عسل اضافه می کنند. افزودن سوپر عسل فضایی را برای جمع آوری عسل به اندازه کافی فراهم می کند و ازدحام داخل کندو را آسان می کند.

بهتر است که هر بار 1 جعبه اضافه کنید – در بیشتر موقعیت ها (و مطمئناً برای زنبورداران جدید). کندو را هر 10-14 روز در طول جریان عسل بررسی کنید تا فضا را بررسی کنید.

اگر کندوی قوی دارید و برای چند هفته به تعطیلات می روید و در جریان یک جریان شهد سنگین هستید – اشکالی ندارد که 2 سوپر بپوشید.

با این حال، هنگام بازگشت زنبورها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که قاب های بیرونی جعبه پایین را نیز پر می کنند. گاهی اوقات زنبورهایی که فضای زیادی دارند دوست دارند “دودکش” کنند و فقط از قاب های داخلی استفاده کنند.

افزودن جعبه دوم زنبور عسل به کلنی جدید

یک کندوی جدید از زنبورها را می توان با یک دسته اسیر آغاز کرد، a بسته زنبورها یا حتی یک کلنی nuc. فقط با 1 جعبه عمیق شروع کنید. در ابتدا نیازی به دادن فضای زیادی برای نگهبانی به جمعیت کوچک زنبورها نیست.

همین قانون 80 درصد در مورد این کندو مبتدی نیز صدق می کند. اضافه کردن دومین جعبه فوق العاده زمانی که 80٪ از عمق پایین استفاده می شود.

حالا اگر خوش شانس باشید و یک کندوی nuc با 5 فریم کامل و پر از زنبورها دریافت کنید، ممکن است فورا برای جعبه دیگری آماده شوند. با این حال، این وضعیت برای اکثر کهیرهای جدید نیست.

تغذیه کلنی جدید با آب قند 1:1 زنبورها را تشویق می کند تا شانه را به سرعت بیرون بکشند. آنها هنوز هم می توانند در روزهای خنک، بادی یا بارانی کار کنند – اگر در داخل کندو دانخوری داشته باشند.

بسته به پیکربندی کندویی که انتخاب می کنید، آن فوق العاده دوم ممکن است عمیق، متوسط ​​یا کم عمق باشد. در اکثر مناطق، زنبورها به 2 جعبه نیاز دارند که شما از آنها برداشت نخواهید کرد.

توقع نداشته باشید a برای خودت برداشت کن سال اول. با این حال، می تواند و در برخی از مناطق با فصل طولانی جستجوی علوفه اتفاق می افتد.

حذف کنندگان ملکه در کندو

حذف کننده های ملکه زندگی را آسان تر می کنند برای اکثر زنبورداران عملکرد آنها این است که ملکه زنبور کمی بزرگتر را از ورود به سوپرهای عسل محدود می کند.

دور نگه داشتن بچه زنبورها از مجموعه عسل، مدیریت خوبی برای زنبور عسل است. حذف کنندگان ملکه بین بهترین جعبه مولدین و عسل فوق العاده ای که امیدوارید برداشت کنید بروید.

برخی از زنبورداران احساس می کنند که حذف کننده ها محصول عسل را کاهش می دهند – شاید آنها ممکن است. با این حال، زاد و ولد در سوپرها نیز باعث کاهش محصول می شود.

پیشنهاد من برای اکثر زنبورداران این است که از یکی استفاده کنند. آن را بین جعبه مولد بالا و اولین مجموعه فوق العاده خود قرار دهید. قبل از زمستان آن را از کندو بردارید!

زنبوردار در حال بررسی قاب های عسل برای دیدن اینکه آیا تصویر فوق العاده کامل است یا خیر.

آیا می توانید به زودی Honey Supers اضافه کنید؟

چرا قبل از اینکه زنبورها به آن نیاز داشته باشند، یک فوق العاده را خیلی زود اضافه نکنید؟ خب، این تکنیک چند مشکل دارد. دادن این همه فضای اضافی به زنبورها قبل از نیاز به آن می تواند زندگی آنها را سخت تر کند.

در اوایل بهار که برخی از روزها هنوز خنک هستند، فضای اضافی زیاد می تواند گرم نگه داشتن ناحیه تولید مثل را برای زنبورها دشوارتر کند.

همچنین فضای بسیار بیشتری برای گشت زنی دارند. اگر جمعیت زنبور عسل برای فضا در حاشیه باشد، آفات کندو مانند پروانه های مومی ممکن است وارد شوند و روی شانه کشیده شده تخم بگذارید.

و زنبورها ممکن است تصمیم بگیرند که عسل را در جعبه بالایی قرار دهند، به‌جای اینکه مقداری از ناحیه اطراف لانه بچه‌ها را دوباره ذخیره کنند. آنها برای زمستان به چند فروشگاه مواد غذایی نیز در آنجا نیاز دارند.

قاب کامل عسل از یک جعبه فوق العاده روی تصویر کندو.

چه زمانی برای اضافه کردن یک سوپر دیگر خیلی دیر است؟

خیلی دیر منتظر ماندن، مطمئناً احتمال ازدحام کندو را افزایش می دهد. در حالی که این ممکن است برای زنبورها چیز خوبی باشد. برداشت شما ممکن است بر فراز بالای درختان پرواز کند.

اگر مستعمره دارد سلول های ملکه را راه اندازی کرد و آماده سازی ازدحام، اضافه کردن یک سوپر دیگر، انگیزه ازدحام را متوقف نخواهد کرد.

زمان دیگری که ممکن است ایده خوبی نباشد که جعبه های بیشتری اضافه کنید، زمانی است که فصل جمع آوری برای منطقه شما به پایان رسیده است. چرا اگر زنبورها برای برداشت به آن نیاز نخواهند داشت، فضای بیشتری برای گشت زنی بدهید؟

اینجاست که ارتباط با زنبورداران محلی یا یک آژانس کشاورزی می تواند نکات مهمی را ارائه دهد.

چقدر طول می کشد تا زنبورها یک سوپر عسل را پر کنند؟

یک کلنی با جمعیت خوب می تواند یک سوپر کم عمق را در 1 تا 2 هفته پر کند. با این فرض که جریان شهد قوی وجود دارد و زنبورها مجبور نیستند برای جمع آوری آن خیلی دور پرواز کنند.

البته، ممکن است خیلی سریعتر اتفاق بیفتد، اما این یک میانگین است. به همین دلیل است که همیشه باید یک عدد را نگه دارید جعبه فوق العاده با فونداسیون آماده برای رفتن. در طول فصل شلوغ ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا لوازم برسد.

اگر سوپر فقط حاوی فونداسیون باشد و شانه موم زنبور عسل کشیده نشده باشد، کمی بیشتر طول می کشد زیرا زنبورها نیز باید موم بسازند. برخی از زنبورداران می گویند 1 هفته برای کشیدن شانه و 1 هفته برای پر کردن.

این زمان ها میانگین هایی هستند که به شدت به شهد موجود در منطقه شما و قدرت مستعمره شما بستگی دارد. من معمولاً هنگام اضافه کردن جعبه‌ها، هر هفته یک بررسی سریع نقطه‌ای انجام می‌دهم.

فضای کندو را برای هر کلنی تنظیم کنید

هر مستعمره و هر موقعیتی متفاوت است. در زنبورستان من، یک کلنی ممکن است دارای 2 مجموعه فوق العاده پر شده باشد در حالی که دیگری هنوز روی اولی کار می کند. جمعیت های مشابه ساکن در همان حیاط زنبور عسل محل.

با این حال، ما می دانیم که دادن فضا به زنبورها در طول جریان شهد می تواند ازدحام را کاهش دهد و تولید را افزایش دهد.

حتما سوپر عسل اضافی در دست داشته باشید بنابراین شما آماده هستید تا در صورت نیاز یکی را به کندو اضافه کنید.

سفارش فوری عسل ♥