چه زمانی یک سوپر عسل را به کندوی خود اضافه کنید


تصمیم گیری چه زمانی یک عسل فوق العاده به کندو خود اضافه کنید یک سوال رایج در میان زنبورداران جدید است. مانند بسیاری از جنبه های زنبورداری، بهترین پاسخ این است – بستگی دارد. زنبورداران زمان زیادی را صرف مدیریت کلنی زنبور عسل خود می کنند و گاهی اوقات نگران هستند. چه در حال راه اندازی کندوی عسل جدید باشید و چه انتظار برداشت از کلنی های موجود را دارید، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. و انجام حرکت اشتباه در زمان نامناسب می تواند منجر به مشکلاتی برای زنبورهای شما شود.

آیا زمان آن رسیده است یک سوپر عسل دیگر اضافه کنید?

ردیفی از کندوها روی ایستاده تعدادی با تصویر فوق العاده عسل اضافه شده است.

هرگز نترس. من شما را با این پاسخ معلق نمی گذارم، اما بستگی دارد. هر مستعمره متفاوت است و هر مکان متفاوت است. این مسائل در بسیاری از تصمیمات زنبورداری نقش دارند و اضافه کردن جعبه زنبورهای اضافی یکی از این تصمیمات است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

همانطور که ما عوامل مختلف دخیل را بررسی می کنیم، امیدواریم که وضوح کافی برای تصمیم گیری مناسب برای زنبورهای خود در آب و هوای خود دریافت کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که هر فصل متفاوت است و هر کندو متفاوت است. چیزی که یک سال کار می کند (با توجه به تاریخ واقعی) ممکن است برای سال آینده درست نباشد.

به همین دلیل است که هیچ کس واقعاً نمی تواند یک تاریخ یا چارچوب زمانی دقیق (مثلاً 3 هفته؟) برای اضافه کردن فضای بیشتری به کندو به شما بدهد. در عوض، دانش در مورد جریان شهد محلی و منظم بازرسی کندو برای بررسی وضعیت زنبورهای خود باید در نظر گرفته شود.

کندوهای زنبور عسل با سوپرهای رنگارنگ در یک تصویر مزرعه.

انواع سوپر عسل

سوپر عسل چیست یا جعبه زنبور عسل؟ این یک است اصطلاحات زنبورداری موضوعی که باید مطرح کنیم کندو استاندارد لانگستروت دارای 3 اندازه رایج جعبه زنبور عسل است: عمیق، متوسط ​​و کم عمق.

اندازه های عمیق و کم عمق رایج ترین اندازه های مورد استفاده هستند، اما برخی از زنبورداران از تمام محیط ها برای پیکربندی کندو استفاده می کنند. خبر خوب این است که به نظر می رسد زنبورها اهمیتی نمی دهند و در هیچ کدام رشد خواهند کرد ترکیبی از جعبه ها.

در دنیای واقعی زنبورداری (در زمینه – نه یک کتاب درسی)، هر یک را می توان نامید سوپرها، سوپرهای عسلی، یا جعبه های نوزادی بسته به نحوه استفاده زنبوردار از آنها.

برای وضوح، اکثر زنبورداران دارای یک منطقه لانه نوزادان و محل نگهداری مواد غذایی کندو اینجاست که زنبورها بچه پرورش می دهند و عسل زمستانی را به ترتیب ذخیره کنید.

این معمولا حداقل 1 جعبه عمیق یا “بدنه کندو” است. اما، تنها 1 جعبه برای کلنی های زنبور عسل در بیشتر مناطق فضای کافی ندارد.

زنبورها به فضایی بیش از یک جعبه برای پرورش جوان نیاز دارند ذخیره غذای کافی برای زمستان. از این رو، فضای اصلی کلنی در نظر گرفته شده برای استفاده زنبورها از 2 یا چند جعبه تشکیل شده است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

برای کندو خود می توانید از 2 جعبه عمیق، 1 عدد عمیق و 1 عدد کم عمق، 1 عدد عمیق و 1 عدد متوسط ​​یا 3 عدد متوسط ​​استفاده کنید. این منطقه متعلق به زنبور عسل است و توسط زنبوردار برداشت نمی شود.

کندوهای عسل با جعبه بچه و عسل فوق العاده در یک تصویر مزرعه.

را نوع کندوی عسل و پیکربندی جعبه‌هایی که استفاده می‌کنید به اولویت و مکان شخصی شما نیز بستگی دارد.

زنبورداران در مناطق سردتر به فضای بیشتری برای نگهداری مواد غذایی نیاز دارند. یک زنبوردار در یک منطقه شمالی ممکن است نتواند با کمتر از 2 سوپر عمیق برای زنبورها زندگی کند. در حالی که در فلوریدا هستید، این پیکربندی کندو احتمالاً بیش از حد خواهد بود.

بهترین راه وجود ندارد – از آنچه برای شما مناسب است استفاده کنید. اگر بلند کردن و جابجایی عمق ها برای شما سخت است، از جعبه های کوچکتر بیشتری استفاده کنید. بپرسید زنبورداران دیگر در منطقه شما از چه چیزی برای کندوهای خود استفاده می کنند.

ایا داری یک انجمن زنبورداری محلی? آنها منبعی غنی از اطلاعات در مورد شرایط محلی هستند.

کم عمق-متداول ترین اندازه برای محصول

چون عسل سنگینه سوپرهای کم عمق بیشتر برای تولید عسل استفاده می شوند.

  • یک سوپر کم عمق حدود 5 ¾ اینچ قد دارد و وقتی پر شود حدود 40 تا 50 پوند وزن دارد.
  • قد سوپرهای متوسط ​​6 5/8 اینچ است. یک سوپر متوسط ​​10 قاب وقتی با عسل پر شود می تواند بیش از 60 پوند وزن داشته باشد.
  • به سوپرهای عمیق، جعبه های نوزاد نیز گفته می شود. به دلیل اندازه آنها معمولاً برای جمع آوری عسل استفاده نمی شود. قد آنها 9 5/8 اینچ است و اگر با عسل پر شوند می توانند بیش از 90 # وزن داشته باشند.
دو سوپر عسل عمیق برای تصویر کندوی جدید از زنبورها.

یک کلنی زنبور عسل هر یک از جعبه های کندو را پر می کند. به خاطر پشت زنبوردار، وزن جعبه هایی را که برای برداشت انتخاب می کنید در نظر بگیرید.

در حالی که مطمئناً می توانید از عمق برای تمام قسمت های کندو خود استفاده کنید – از جمله برداشت عسل، اکثر مردم این راه را انتخاب نمی کنند.

سوپر کندوی عسل

دانستن زمان اضافه کردن جعبه به کندو یا حذف آنها مهارت مهمی در زنبورداری است. اگر زنبورها فضای زیادی در کندو داشته باشند، قادر به محافظت از آن در برابر آفاتی مانند پروانه مومی نیستند.

هر مستعمره ای با فضای بسیار کم در معرض خطر بیشتری قرار دارد تولید ازدحام. همچنین، ممکن است به دلیل کمبود جا برای ذخیره عسل، محصول کوچکتری داشته باشند. که در روی کندوی عسل، باید بدانیم چه زمانی یک سوپر عسل اضافه کنیم و چه زمانی جعبه ها را برداریم.

تصویر قرار گرفتن بالای نمودار کندوی عسل در بالا یا پایین.

Supering بالا یا پایین

در بیشتر موارد، سوپرینگ برتر در اکثر موارد استفاده می شود زنبورستان ها. یک جعبه خالی (با قاب و فونداسیون) در بالای بالاترین جعبه کندو – مستقیماً زیر پوشش داخلی و بالای آن قرار می گیرد.

با این حال، برخی از زنبورداران ترجیح می دهند که از پایین سوپرینگ استفاده کنند. در این حالت، سوپر جدید بین جعبه پایینی بالایی (منطقه لانه نوزادان) و اولین سوپر عسل در نظر گرفته شده برای برداشت قرار می گیرد.

یک ایده این است که علوفه جویان بارگیری شده مجبور نیستند برای تخلیه بار آنقدر دور بروند. این باید به برداشت کمک کند. با این حال، هر بار که یک عسل فوق‌العاده اضافه می‌کنید، باید آن جعبه‌های عسل سنگین را کنار بگذارید.

اکثر زنبورداران احساس می کنند که این کار ارزش تلاش را ندارد. همچنین برخی مطالعات نشان می دهد که افزایش تولید عسل جزئی است. اما، شما می توانید انتخاب کنید که آنچه را که احساس می کنید در زنبورستان خود بهترین کار را انجام می دهد، امتحان کنید.

چه زمانی یک دوم Honey Super اضافه کنیم

بیایید تصور کنیم – کندو اصلی (جعبه هایی که فقط برای استفاده زنبورها در نظر گرفته شده است – نه برداشت ما) همه در حال استفاده هستند. شما در داخل جمعیت خوبی از زنبورها دارید. آیا زمان اضافه کردن یک جعبه دیگر فرا رسیده است؟

هنگامی که از 8 قاب از 10 (یا 6 از 8) برای نگهداری نوزادان و غذا استفاده می شود، زمان آن رسیده است که جعبه دیگری را اضافه کنید – در اکثر مواقع. اگر شک دارید، اغلب بهتر است کمی زودتر اضافه کنید تا خیلی دیر.

افزودن سوپر عسل فضایی را برای جمع آوری عسل به اندازه کافی فراهم می کند و ازدحام داخل کندو را آسان می کند. این ممکن است کمک کند جلوگیری از ازدحام ناخواسته.

بهتر است که هر بار 1 جعبه اضافه کنید – در بیشتر موقعیت ها (و مطمئناً برای زنبورداران جدید). کندو را هر 10-14 روز در طول دوره بازرسی کنید جریان عسل برای بررسی فضا

اگر کندوی قوی دارید و به مدت چند هفته به تعطیلات می روید و در جریان یک جریان شهد سنگین هستید – اشکالی ندارد که 2 سوپر بپوشید.

با این حال، هنگام بازگشت زنبورها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که قاب های بیرونی جعبه پایین را نیز پر می کنند. گاهی اوقات زنبورهای با فضای زیاد دوست دارند “دودکش” کنند و فقط از قاب های داخلی استفاده کنند.

اگر این اتفاق افتاد، می توانید فریم های تکمیل شده را به موقعیت های بیرونی منتقل کنید و فریم های خالی را به وسط بچرخانید. از آنجایی که آنها فقط حاوی عسل هستند و نوزادی ندارند – این نباید هیچ مشکلی برای کلنی ایجاد کند.

افزودن جعبه زنبور دوم به کلنی جدید

یک کندوی جدید از زنبورها را می توان با ازدحام دستگیر شده آغاز کرد بسته زنبورها یا حتی یک کلنی nuc. فقط با 1 جعبه عمیق (یا اگر ترجیح می دهید یک جعبه متوسط) شروع کنید.

در ابتدا نیازی به دادن فضای زیادی برای نگهبانی به جمعیت کوچک زنبورها نیست. همین قانون 80 درصد در مورد این کندو جدید نیز صدق می کند. اضافه کردن جعبه دوم زمانی که 80٪ از عمق پایین استفاده می شود.

حالا اگر واقعا خوش شانس باشید و خرید یک کندو nuc با 5 فریم کامل و پر از زنبورها، ممکن است بلافاصله برای جعبه دیگری آماده شوند. یا حداقل در چند هفته. مثل تو یک nuc نصب کنید، هنگام بررسی فرزندآوری، حتماً تراکم زنبور را اندازه گیری کنید.

با این حال، این وضعیت برای اکثر کهیرهای جدید نیست. تغذیه مستعمره جدید آب شکر 1:1 زنبورها را تشویق می کند تا شانه را بیرون بکشند به سرعت. آنها هنوز هم می توانند در روزهای خنک، بادی یا بارانی کار کنند – اگر در داخل کندو دانخوری داشته باشند.

جعبه دوم بسته به پیکربندی کندویی که انتخاب می‌کنید ممکن است عمیق، متوسط ​​یا کم عمق باشد. در بیشتر مناطق، زنبورها به 2 جعبه نیاز دارند که شما از آنها برداشت نخواهید کرد.

توقع نداشته باشید a برای خودت برداشت کن سال اول. با این حال، می تواند و در برخی از مناطق با فصل طولانی جستجوی علوفه اتفاق می افتد.

حذف کنندگان ملکه در کندو

حذف کننده های ملکه زندگی را آسان تر می کنند برای اکثر زنبورداران عملکرد آنها محدود کردن کمی است ملکه زنبور بزرگتر از ورود به سوپر عسل.

دور نگه داشتن بچه زنبورها از مجموعه عسل، مدیریت خوبی برای زنبور عسل است. حذف کنندگان ملکه بین بهترین جعبه مولد و عسل فوق العاده ای که امیدوارید برداشت کنید بروید.

برخی از زنبورداران احساس می کنند که حذف کننده ها محصول عسل را کاهش می دهند – شاید آنها ممکن است. با این حال، بچه زایی در سوپرها نیز باعث کاهش محصول می شود. پیشنهاد من برای اکثر زنبورداران این است که از یکی استفاده کنند. قبل از زمستان آن را از کندو بردارید!

زنبوردار در حال بررسی قاب های عسل برای دیدن اینکه آیا تصویر فوق العاده کامل است یا خیر.

آیا می توانید به زودی Honey Supers را اضافه کنید؟

چرا یک فوق العاده خیلی زود اضافه نمی کنید قبل از اینکه زنبورها به آنها نیاز داشته باشند؟ خب، این تکنیک چند مشکل دارد. دادن این همه فضای اضافی قبل از نیاز به زنبورها می تواند زندگی آنها را سخت تر کند.

در اوایل بهار، زمانی که برخی روزها هنوز خنک هستند، فضای اضافی زیاد می تواند گرم نگه داشتن ناحیه تولید مثل را برای زنبورها دشوارتر کند.

همچنین فضای بسیار بیشتری برای گشت زنی دارند. اگر جمعیت زنبور عسل برای فضا حاشیه باشد، آفات کندو مانند پروانه های مومی ممکن است وارد شوند و روی شانه کشیده شده تخم بگذارید.

و زنبورها ممکن است تصمیم بگیرند که به جای اینکه مقداری از ناحیه اطراف لانه مولدین را ذخیره کنند، شروع به قرار دادن عسل در جعبه بالایی کنند. آنها برای زمستان به چند فروشگاه مواد غذایی نیز در آنجا نیاز دارند.

قاب کامل عسل از یک جعبه فوق العاده روی تصویر کندو.

چه زمانی برای اضافه کردن یک سوپر دیگر خیلی دیر است؟

خیلی دیر منتظر ماندن، مطمئناً احتمال انبوه شدن کندو را افزایش می دهد. در حالی که این ممکن است برای زنبورهای عسل چیز خوبی باشد. ممکن است محصول شما بر فراز بالای درختان در حال پرواز باشد.

اگر کلنی داشته باشد سلول های ملکه را راه اندازی کرد و آماده سازی ازدحام، اضافه کردن یک سوپر دیگر، انگیزه ازدحام را متوقف نخواهد کرد.

زمان دیگری که ممکن است ایده خوبی نباشد که جعبه های بیشتری اضافه کنید زمانی است که فصل جمع آوری برای منطقه شما به پایان رسیده است. چرا اگر زنبورها برای برداشت نیازی به آن ندارند، فضای بیشتری برای گشت زنی در اختیار آنها قرار دهیم؟

چقدر طول می کشد تا زنبورها یک سوپر عسل را پر کنند؟

یک مستعمره با یک جمعیت خوب می تواند یک سوپر کم عمق را در 1 تا 2 هفته پر کندس با این فرض که جریان شهد قوی وجود دارد و زنبورها مجبور نیستند برای جمع آوری آن خیلی دور پرواز کنند.

البته ممکن است خیلی سریعتر اتفاق بیفتد. به همین دلیل است که همیشه باید یک عدد را نگه دارید جعبه فوق العاده اضافی با فونداسیون آماده برای رفتن. در فصل شلوغ ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا لوازم به دست آیند.

اگر جعبه ای با فونداسیون جدید به کندو بدهید، کمی بیشتر طول می کشد زیرا زنبورها نیز مجبور به ساخت موم هستند. برخی از زنبورداران می گویند 1 هفته برای کشیدن شانه و 1 هفته برای پر کردن.

این زمان ها میانگین هایی هستند که به شدت به شهد موجود در منطقه شما و قدرت مستعمره شما بستگی دارد. من معمولا سریع انجام می دهم هنگام اضافه کردن کادرها، هر هفته چک کنید.

فضای کندو را برای هر مستعمره تنظیم کنید

هر مستعمره و هر موقعیتی متفاوت است. در زنبورستان من، ممکن است یک کلنی دارای 2 مجموعه فوق العاده پر شده باشد در حالی که دیگری هنوز روی اولی کار می کند. جمعیت های مشابه ساکن در همان حیاط زنبور عسل محل.

با این حال، ما می دانیم که دادن فضا به زنبورها در طول جریان شهد می تواند ازدحام را کاهش دهد و تولید را افزایش دهد.

سفارش فوری عسل ♥