چه زمانی تغذیه زنبورها با شربت قند را متوقف کنیم؟


زنبورهای عسل حشرات کوچک بسیار سخت کوش هستند. آنها سخت کار می کنند تا آنچه را که برای حفظ عملکرد مستعمره نیاز دارند جمع آوری کنند. زنبورداران اغلب با نیاز به تغذیه زنبورهای خود با آب قند مواجه هستند. در حالی که این بخش مهمی از اکثر برنامه های مدیریت زنبورداری است، همیشه ایده خوبی نیست. بیایید یاد بگیریم مواقعی که نباید به زنبورها شربت قند بدهید.

فیدر بالایی پر از آب قند روی تصویر کندو.

زمانی که نباید به زنبورها آب قند بدهید

اغلب به زنبورداران گفته می شود که تغذیه مناسب بسیار مهم است. مستعمرات جدید تا حد زیادی از خوراک مکمل سود می برند. و گاهی اوقات، مستعمرات مستقر می توانند از تقویت نیز استفاده کنند. آب قند رایج ترین غذای زنبور عسل است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

شربت زنبور عسل چیست؟

شربت زنبور عسل – که به آن “آب قند” نیز می گویند – یک مخلوط شیرین است که به هر کلونی زنبور عسل نیاز دارد تغذیه می شود. درست کردن آن آسان است و به راحتی به یک مستعمره گرسنه داده می شود.

تغذیه زنبورهای عسل از شربت زنبور عسل از تصویر درب.

زنبورداران تجاری بزرگ، شربت زنبور عسل را آماده استفاده می‌خرند. زنبورداران حیاط خلوت و تولیدکنندگان کوچک معمولاً مخلوطی از شکر دانه ای سفید و آب ایجاد می کنند.

این غذای مایع زنبور عسل برای زنبورهای گرسنه تغذیه می کند که شهد طبیعی را تا حد امکان تقلید می کند. هنگام تهیه آب قند برای زنبورها، نسبت قند به آب بستگی به هدف در نظر گرفته شده برای کندو دارد.

تغذیه زنبورها مخلوط مساوی 1:1 (1 قسمت شکر / 1 قسمت آب) باعث رشد کلنی می شود. واکس ساختمانی برای شانه، پرورش جوان و گسترش کلنی با نسبت 1:1 تشویق می شود.

کلنی زنبور عسل که نیاز به ایجاد عسل ذخیره شده برای زمستان دارد، از دستور العمل آب شکر 2:1 (2 قسمت شکر/1 قسمت آب) بهره می برد.

این غلظت قوی تر قند زنبورها را تشویق می کند تا مایع را به عنوان “عسل” ذخیره کنند. اگر چه البته این درست نیست عسل – به آنها کمک می کند زنده بمانند.

تصویر زنبورهای کارگر در حال قرار دادن شربت قند و شهد در سلول های مومی.

چرا زنبورداران به کلونی های زنبور عسل تغذیه می کنند؟

جامعه زنبورداری دوست دارند در مورد اهمیت تغذیه کندوهای زنبور عسل بحث کنند. برخی احساس می کنند که این کار غیر ضروری است و حتی ممکن است برای زنبورهای عسل مضر باشد.

برخی دیگر بر این باورند که “تغذیه یک کلنی نیازمند” یک برنامه مدیریتی مناسب است که می تواند کندویی را که در مضیقه است نجات دهد. یک رویکرد کوتاه مدت برای کمک به کلنی برای غلبه بر زمان استرس زا.

زنبورهای عسل از میلیون ها گل بازدید می کنند تا منابع مورد نیاز کلنی را جمع آوری کنند. اما، حتی در طبیعت، مقدار شهد موجود در فصل گرما در نوسان است.

بسیاری وجود دارد زنبورها عاشق گل هستند که هم گرده و هم شهد را فراهم می کند. با این حال، گاهی اوقات آن شکوفه ها خشک هستند. این می تواند در نتیجه شرایط آب و هوایی یا شاید یخبندان دیرهنگام یا یخ زدگی اتفاق بیفتد.

این را به تمایل ما برای قرار دادن کلنی‌های بیشتر به هم نزدیک‌تر از آنچه در طبیعت وجود دارد اضافه کنید و زنبورهای گرسنه باقی می‌مانند.

با این حال، تغذیه همیشه چیز خوبی نیست. همچنین می تواند مشکلاتی ایجاد کند و وضعیت را برای کندو و زنبوردار بدتر کند.

قاب عسل تازه از تصویر کندو گرفته شده است.

وقتی Honey Supers روشن است به زنبورها غذا ندهید

جعبه های خالی کندو (معمولاً اندازه های کم عمق) روی کلنی زنبور عسل قرار می گیرد تا عسل اضافی را جمع آوری کند. این سهم زنبوردار از محصول است.

زنبورداران باتجربه ممکن است جعبه هایی با قاب داشته باشند شانه کشیده شده. این موم که قبلا توسط زنبورهای عسل تولید می شد، آماده تمیز کردن زنبورهای کارگر و پر کردن آن با عسل است.

گاهی اوقات، سوپرهای عسل حاوی قاب هایی با ورقه های بدون پایه (موم زنبور عسل یا پلاستیک) هستند. اعضای آن مستعمره کار بیشتری برای انجام خواهند داشت.

در زنبورها باید موم زنبور عسل درست کنند و سلول های شش ضلعی شانه کشیده شده را ایجاد کنید. سپس سلول های موم را با محصول عسل پر می کنند. برای تولید این مقدار موم به غذای زیادی نیاز است.

با این حال، حتی اگر زنبورهای شما نیاز به کشیدن شانه جدید داشته باشند. در حالی که جعبه های جمع آوری روشن هستند، تغذیه توصیه نمی شود – که برای مصرف انسان در نظر گرفته شده است.

زنبورها “عسل” ساخته شده از شربت قند را درست می کنند و ذخیره می کنند. در حالی که مطمئناً شما را نمی کشد، عسل واقعی نیز نیست. فقط انجامش نده

تغذیه زنبورها با آب قند در زمستان خطرناک است

در یک دنیای زنبورداری عالی، ما می خواهیم که هر کلنی برای ماه های سرد زمستان به خوبی آماده شود. مقدار زیادی از منابع غذایی ذخیره شده هدف است.

چقدر عسل برای زنده ماندن زنبورهای شما در زمستان لازم است؟ این تا حدی به محل زندگی شما بستگی دارد. مناطق سردتر با زمستان های طولانی نیاز به ذخیره مواد غذایی بیشتری دارند.

ورودی کندوی عسل مسدود شده با تصویر برفی.

مگر اینکه در یک منطقه گرمسیری زندگی کنید، در طول زمستان به شربت قند زنبور عسل نخورید. ممکن است مشکلات بیشتری برای مستعمرات خود ایجاد کنید. راه های بهتری برای ارائه وجود دارد خوراک زمستانی اضطراری برای زنبورها

حتی اگر آب قند داخل کندو باشد، کلنی ممکن است به خوبی از آن استفاده نکند. غالباً زنبورها در دماهای سرد وقتی در کنار هم قرار می گیرند نمی توانند به خوراک مایع دسترسی پیدا کنند.

و وجود آب قند در داخل کندو باعث افزایش رطوبت داخلی می شود. رطوبت بیش از حد در داخل می تواند کلنی بدون آن را بکشد تهویه مناسب کندو.

آب قند را برای مواقعی از سال که زنبورها می توانند به اطراف حرکت کنند و آزادانه از کندو برای بیرون راندن فضولات و غیره پرواز کنند، ذخیره کنید. این زمانی است که بیشترین سود را برای زنبورهای شما دارد.

فیدر قاب پر از مواد برای جلوگیری از غرق شدن زنبورها در تصویر شربت شکر.

غذا دادن به زنبورها در دوران کمبود از مراقبت شدید استفاده می کند

a چیست کمبود شهد? این زمانی در فصل گرم است که شهد بسیار کمی در دسترس است.

این می تواند برای مدت کوتاهی اتفاق بیفتد، زمانی که یک نوع گیاه گلدهی متوقف شده و دیگری شروع نشده باشد.

همچنین در طول تابستان گرم و خشک رایج است. در منطقه من، شهد بسیار کمی پس از آن در دسترس است عسل چوب ترش شکوفه دادن درختان در ماه جولای و قبل از شروع گل های پاییزی متوقف می شود.

بدون مراقبت شدید در شرایط کمبود آب قند را تغذیه نکنید. این ممکن است عجیب به نظر برسد – چرا به شما بگویم در زمان نیاز به زنبورهای گرسنه غذا ندهید؟

در واقع، این یک اقدام احتیاطی است که شما باید این کار را “با دقت بسیار” انجام دهید. این امر به ویژه در صورتی صادق است که چندین کلنی در زنبورستان خود داشته باشید.

مستعمرات قوی به کندوهای ضعیف حمله کرده و آنها را غارت خواهند کرد. یک بار دزدی زنبور عسل موقعیت هایی که شروع می شوند به سختی می توان آنها را متوقف کرد.

البته، اگر مستعمرات شما برای آماده شدن برای زمستان نیاز به تغذیه دارند – این کار را انجام دهید. با این حال، بسیار بهتر است که ذخایر عسل ذخیره شده را در میان کندوهای خود یکسان کنید. و سپس به همه غذا بدهید.

سعی کنید از داشتن 1 کندو با 3 جعبه عسل اضافی و 1 کندو بدون هیچ چیز خودداری کنید. اگر سعی کنید فقط 1 مورد نیاز شدید را تغذیه کنید – ممکن است مشکل ایجاد کند.

خطر استفاده از محرک های تغذیه

مانند بسیاری از زنبورداران، من از برخی از آنها استفاده می کنم روغن های ضروری در شربت زنبور عسل من. من متوجه شدم که زنبورها را به نوشیدن تشویق می کند، تازگی شربت را طولانی می کند و همچنین بوی خوبی دارد.

آیا مزایای سلامتی وجود دارد؟ شاید – اما 3 دلیل اول برای من کافی است.

مشکل زمانی ایجاد می‌شود که این شربت زنبور عسل را به کلنی‌های کوچک و ضعیف‌تر/جوان در حیاطی پر از کندوهای قوی می‌دهید.

خیلی شبیه خودم است که در خیابان راه می‌روم و از یک فروشگاه شکلات کیلوین در آن نزدیکی می‌بینم. مقداری از آن را می خواهم.

علوفه خواران نیز همین احساس را در مورد شربت شیرین دارند. مراقب باشید، ترکیب اسانس خود را کاهش دهید و مراقب علائم مشکل باشید.

از دادن آب قند به زنبورهایی که به آن نیاز ندارند خودداری کنید

تغذیه مناسب در زمان مناسب می تواند نجات دهنده زندگی یک کلنی ضعیف باشد. چرا کندو جمعیت کمی دارد؟ شاید تقصیر زنبورها نباشد.

کهیر از زنبورهای بسته بندی شروع شد اغلب دیر بلند می شوند. یکی دیگر از دلایل کم جمعیت بودن کندویی است که ازدحام کرده و به کندی رشد کرده است؟ یا شاید کمبود شهد در ضعیف بودن کلنی نقش داشته است؟

هنگامی که کلنی بهبود یافت و شهد زیادی وارد کرد – تغذیه را متوقف کنید. شما نباید مجبور باشید هر سال در طول سال به زنبورهای خود غذا دهید.

اگر متوجه شدید که این اتفاق می افتد، یا دارید کار اشتباهی انجام می دهید یا در منطقه شما زنبورهای زیادی وجود دارد که علوفه طبیعی نمی تواند از آن حمایت کند.

عسل داخل کندوی زنبور عسل با تصویر زنبورهای کارگر.

چه مدت باید به زنبورها آب قند داد؟

من فکر نمی کنم زنبورها تنبل باشند – این ویژگی برای ما انسان ها محفوظ است. چه مقدار باید تغذیه کنید و چه زمانی باید آن را قطع کنید؟

باز هم باید به اقلیم اشاره کرد. مگر اینکه در جنوبی ترین مناطق ایالات متحده زندگی کنید، مستعمره شما برای زمستان گذرانی ایمن به بیش از 1 عمق نیاز دارد.

آن جعبه غذا ممکن است عمیق، متوسط ​​یا کم عمق دیگر باشد – اما من می خواهم مطمئن شوید که آنها یک جعبه غذا دارند. سعی نکنید زنبورها را در یک جعبه زمستان گذرانی کنید.

وقتی کندو شما تمام جعبه های غذایی مورد نیاز برای زمستان را پر کند، کار شما تمام شده است. این هیچ تضمینی نیست که البته مستعمره زنده خواهد ماند.

زنبورهای ما با موانع زیادی روبرو هستند و زمستان زمان مناسبی برای آنها نیست. با این حال، شما هر کاری که می توانید برای کمک به موفقیت آنها انجام داده اید.

زمانی که ما زنبورداران به عهده می گیریم مدیریت زنبور عسل، ما این مسئولیت را داریم که برای تضمین بقای آنها هر آنچه در توان داریم انجام دهیم. مواقعی وجود دارد که می توانیم با غذا دادن به زنبورهایمان کمک کنیم، اما دانستن اینکه چه زمانی باید متوقف شود، به همان اندازه مهم است.

سفارش فوری عسل ♥