چرخه زندگی ملکه زنبور عسل [What You Need to Know]


تصویر پنهان پینترست

به عنوان مهمترین زنبور در کلنی، ممکن است فکر کنید ملکه ها زندگی جذابی دارند. وجود او به عنوان یک زندگی آسان با تنها یک کار برای انجام و هزاران کارگر برای مراقبت از او رمانتیک شده است. با این حال چرخه زندگی ملکه زنبور عسل ممکن است آنطور که شما فکر می کنید آسان نباشد این نقش در مستعمره شامل برخی از مسئولیت های سنگین است.

آشنایی با چرخه زندگی ملکه زنبور عسل

زنبور ملکه بالغ تیره بزرگ در کندو با تصویر کارگر.

مانند هر موجود زنده ای، زنبورها چرخه زندگی دارند که از مراحل مختلف تشکیل شده است. هر عضو مستعمره با تخم مرغ کوچکتر از یک دانه برنج شروع می شود. این در مورد مهمترین عضو کندو نیز صادق است – ملکه.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

مانند هر عضو دیگر کندو، او در سلول لانه زنبوری پرورش می یابد و تا زمانی که برای شروع نقش خود آماده شود از او مراقبت می شود.

آیا او واقعاً مسئول است؟

داستان عالی خواهد بود اگر طول عمر ملکه زنبور عسل بسیاری از سالهای صلح آمیز زندگی خوب را پوشش داد. افسوس که معمولا اینطور نیست.

گویی برای فروتنی این “زنبور سلطنتی”، حکومت و وجود او به کار بسیاری از زنبورهای منفرد بستگی دارد. او نه غذا می دهد و نه حتی خود را تمیز می کند، بلکه به مراقبت دیگران وابسته است.

زنبور ملکه جفت شده روی شانه در تصویر کندو.

وظایف ملکه زنبور عسل

برخلاف کارگران، وظایف ملکه با افزایش سن تغییر نمی کند. او تنها عضو کلنی است که تخم‌های بارور شده می‌گذارد.

تخم های بارور شده تبدیل به زنبورهای کارگر و مستعمره به هزاران نفر نیاز دارد. این ماده تولید مثلی بالغ، مادر تمام اعضای کندو است.

علاوه بر این، فرمون های ویژه او کلنی را به عنوان یک واحد اجتماعی به هم متصل می کند. اگر او گم شده باشد، مستعمره خیلی سریع آگاه می شود.

ملکه زنبور عسل چگونه به نظر می رسد؟

یادگیری نحوه تشخیص ملکه در یک کندوی هزاران نفری نیاز به تمرین دارد. با گذشت زمان، زنبورداران بهتر می توانند این کار را انجام دهند ملکه خود را پیدا کنند. دانستن چگونه یک ملکه را علامت گذاری کنیم یک مهارت مفید نیز هست

قفسه سینه او (وسط بخش کمی بزرگتر است). او بلندتر با شکم بزرگ است. این شکم بزرگ تعداد زیادی تخمک و منی ذخیره شده (پس از جفت گیری) را در خود جای می دهد.

ملکه مشخص شده در لانه زاد و ولد کندو که توسط تصویر کارگران احاطه شده است.

چرا مستعمرات ملکه های جدیدی ایجاد می کنند؟

هر از گاهی، کلنی به یک ملکه جدید نیاز دارد. دلایل مختلفی برای جایگزینی پادشاه فعلی وجود دارد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

  • پیر مرده است
  • یک فعلی در حال شکست است

شاید قدیمی ملکه فوت کرده است یا ممکن است به پایان عمر باروری خود رسیده باشد. با افزایش سن، تخمگذاری کندتر می شود. فقط تعداد محدودی تخمک در شکم ذخیره می شود. وقتی آنها رفتند – همین.

همچنین ممکن است مایع منی ذخیره شده او تمام شود. هنگامی که او قادر به گذاشتن تخمک های بارور شده نیست، تبدیل به a می شود لایه هواپیمای بدون سرنشین. مستعمره خواهد شد یک ملکه شکست خورده را بکش.

با این حال، برای ساختن یک ملکه به تخم های بارور شده تازه یا لارو بسیار جوان نیاز است. اگر مستعمره بیش از حد منتظر بماند، ممکن است مواد لازم برای جایگزینی او را نداشته باشند.

تصویر نمودار چرخه زندگی ملکه زنبور عسل.

مراحل زندگی زنبورهای عسل

زنبورهای عسل مانند سایر حشرات مراحل رشد را دارند و از 4 مرحله عبور می کنند. تخم، لارو، شفیره و بالغ مراحل زندگی همه زنبورهای عسل در کلنی است. این فرآیند نامیده می شود دگردیسی کامل

  1. تخم مرغ
  2. لارو
  3. شفیره
  4. بالغ

زنبورهای کارگر به طور متوسط ​​در 21 روز بالغ می شوند. هواپیماهای بدون سرنشین (زنبور عسل نر) 24 روز برای بلوغ نیاز دارد.

با این حال، ملکه زنبور عسل را می توان تنها در 16 روز تولید کرد! او کوتاه ترین زمان رشد را در بین زنبورهای کلنی دارد.

چگونه زنبورها یک ملکه می سازند

این کلنی می تواند یک زنبور ملکه از هر تخم بارور شده یا لارو ماده بسیار جوان تولید کند. پرورش ملکه در 2 موقعیت انجام می شود.

  • تعویض معمولی ملکه
  • پرورش ملکه اضطراری

در یک جایگزین برنامه ریزی شده، ملکه فعلی تشویق می شود تا در سلول های مخصوص تخم بگذارد. شاید کلنی احساس کند که او در حال شکست است یا ممکن است به سادگی بخواهند یک ملکه جدید برای اهداف ازدحام ایجاد کنند. در هر صورت، او هنوز در دسترس است و قادر به تخم گذاری است.

اگر کلنی در شرایط اضطراری باشد، ملکه ممکن است مرده باشد یا در کندو گم شده باشد. اگر همچنان وجود داشته باشد، قادر به گذاشتن تخم های بارور شده نیست.

در این مورد، کارگران لاروهای مناسب را از قبل در شانه انتخاب می کنند. سپس سلول های مخصوص اطراف آنها بزرگ می شوند.

فرآیند ساخت ملکه زنبور عسل در اوایل فرآیند توسعه آغاز می شود. در ابتدا، هر لارو ماده بسیار جوان (از تخم بارور شده) این شانس را دارد که به یک ماده تولید مثلی تبدیل شود. اما پنجره فرصت به سرعت بسته می شود. لاروهای بزرگتر از 2 روز بهترین ملکه ها را نمی سازند.

تعویض معمولی ملکه:

هنگامی که یک کلنی زنبور عسل تصمیم به پرورش یک ملکه جدید می گیرد، کارگران یک سلول مخصوص به نام را آماده و تمیز می کنند. یک فنجان ملکه. به طور قابل توجهی بزرگتر از یک سلول مومی معمولی است.

با این حال، این فنجان های بلوط شکل دلیلی برای هشدار نیست. برای برخی از مستعمرات طبیعی است که تعدادی فنجان را در تمام طول سال در دسترس داشته باشند. دیدن یک فنجان در کندو – یا چندین فنجان دلیلی برای وحشت نیست.

تصویر یک فنجان ملکه یا سلول ملکه با لارو زنبور عسل در داخل.

با این حال، هنگامی که یک تخم مرغ در یک فنجان گذاشته می شود – اکنون به آن a می گویند سلول ملکه را چرخه زندگی ملکه زنبور عسل آغاز شده است.

پس از 3 روز، تخم مرغ از تخم خارج می شود (در واقع مانند تخم مرغ از تخم خارج نمی شود – پوسته خود حل می شود). اکنون به آن لارو می گویند.

مرحله رشد لارو

را مرحله لاروی رشد ملکه جایی است که جادو شروع به رخ دادن می کند. زنبورهای پرستار fلارو را با محلول مخصوصی که از غدد موجود در دهان آنها تولید می شود بنوشید.

لاروهایی که قرار است به خانواده سلطنتی (ملکه) تبدیل شوند، با مقدار زیادی غذای خاص تغذیه می شوند از جمله ژل رویال

نوع و مقدار این جیره لارو با غذای معمولی نوزادان متفاوت است. را رژیم غذایی خاص چیزی است که باعث می شود لارو به جای زنبور کارگر به ملکه تبدیل می شود!

این لاروهای خاص بسیار بزرگتر از زنبورهای کارگر معمولی رشد می کنند. آنها در سلول های لانه زنبوری معمولی قرار نمی گیرند.

زنبورهای کارگر یک سلول بزرگ به شکل بادام زمینی برای لارو در حال رشد می سازند. این سلولی است که به راحتی قابل تشخیص است و ما به دنبال آن هستیم و داشتن بیش از یک در یک زمان طبیعی است.

سلول های ملکه حاوی ملکه های در حال رشد بر روی یک قاب از تصویر لانه زنبوری.

مرحله شفیره

در حدود روز هفتم و نیم (از تخمگذاری) لارو تغذیه خود را به پایان رسانده و آماده انتقال به مرحله بعدی است. زنبورهای کارگر روی سلول ها را با موم می پوشانند. در روز 8، لارو تبدیل به شفیره می شود.

داخل این سلول ملکه درپوش، تحول نهایی صورت می گیرد. لارو یک پیله می چرخد ​​و از لارو به شفیره تبدیل می شود.

مرحله بزرگسالان

دور و بر روز شانزدهم یک ملکه جدید از سلول خود بیرون خواهد آمد. او کاملاً شکل گرفته است، اگرچه شکمش کوچکتر از آن چیزی است که بعد از جفت گیری خواهد بود.

اولین کاری که او انجام می دهد چیست؟ او هر رقیب احتمالی را در کندو جستجو می کند. هنگامی که او آنها را پیدا کرد، خواهد شد داخل سلول بجوید و ملکه باکره داخل آن را بکشید. سلطنتی بودن یک تجارت بی نظم است.

دو سلول ملکه روی شانه یک زنبور ملکه از یک تصویر سلول بیرون آمده است.

جفت گیری ملکه زنبور عسل

پس از بیرون آمدن از سلول خود، ملکه باکره جدید برای چند روز بالغ خواهد شد. سپس، او کندو را ترک می کند تا با هواپیماهای بدون سرنشین در هوا جفت گیری کند.

او ممکن است با همراهی چند کارگر یک مایل یا بیشتر دورتر از کندو پرواز کند. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که او با هواپیماهای بدون سرنشین که نزدیک به او هستند جفت نمی شود. 🙂

او می گیرد چندین پرواز جفت گیری در چند روز آینده. هنگامی که اندام خاصی که مایع منی را در داخل شکم او ذخیره می کند (Spermatheca) پر شود، روزهای جفت گیری او به پایان می رسد.

پس از آن زمان، او دیگر هرگز مستعمره را ترک نخواهد کرد. (مگر اینکه کلنی ازدحام کند). او چرخه زندگی با سخت کار کردن او در مستعمره کامل می شود.

پرورش ملکه اضطراری

یک کلنی همیشه از فنجان خاصی استفاده نمی کند. در شرایط اضطراری، آنها یک تخم تازه یا لارو جوان را در یک سلول معمولی انتخاب می کنند.

شاید ملکه به سرعت مرد – یا زنبوردار او را له کرد؟ آنها باید از یک لارو تازه که از قبل روی شانه قرار دارد استفاده کنند.

به این می گویند پرورش ملکه اضطراری و زنبورهای کارگر فقط جوانترین لارو را انتخاب می کنند. لاروهای مسن تر ممکن است به یک ملکه زنبور عسل با کیفیت تبدیل نشوند زیرا تغذیه چند روز اول بسیار مهم است.

را اندازه ملکه زنبور عسل در طول رشد تحت تأثیر تغذیه قرار می گیرد. آنهایی که در شرایط اضطراری پرورش می یابند همیشه بهترین کیفیت نیستند.

طول عمر عادی ملکه هانی بی

اگرچه او آن را دارد ظرفیت زندگی برای 5-6 سال یا بیشتر، به ندرت اتفاق می افتد. او احتمالاً قبل از آن شکست خواهد خورد.

در مستعمرات من، من به ندرت بیشتر از 2 سال یک مورد داشته باشم. غالباً سلطنت بسیار کوتاهتر است. برخی از کلنی ها تنها پس از چند ماه جایگزین ملکه ها می شوند.

این یکی از چالش های زنبورداری است، برای اطمینان از داشتن ملکه های خوب در کندوهای خود. به نظر می رسد کیفیت زنبورها در سال های اخیر کاهش یافته است طول عمر ملکه زنبور عسل کوتاه تر شدن.

کلنی های زنبورهای ما توانایی قابل توجهی برای ایجاد یک ماده باروری جدید در صورت نیاز دارند. با توجه به مواد مناسب، جمعیت قابل دوام و زمان کمی، آنها می توانند زمانی که عمر ملکه فعلی به پایان می رسد، یک ملکه جدید ایجاد کنند.

به عنوان زنبورداران، وظیفه ما این است که اطمینان حاصل کنیم که کلنی ها فرصتی برای ادامه کار دارند.

سفارش فوری عسل ♥