چرخش شانه: جایگزینی قاب های بچه قدیمی


با نگهداری زنبورهای عسل در کندوهای تولیدی، آنها را از خانه طبیعی خود دور کرده ایم. علاوه بر بازرسی منظم کندو، زنبوردار وظیفه دیگری نیز دارد. چرخش شانه، یا جایگزینی قاب های بچه قدیمی با موم جدید برای ارتقای سلامتی بهتر برای کلنی شناخته شده است. زنبورهای سالم زنبورهای مولد هستند، بنابراین جایگزینی شانه قدیمی باید دغدغه هر زنبوردار باشد.

چرا شانه نوزادان را در کندو جایگزین کنید؟

شانه بچه تیره قدیمی که باید در تصویر قاب تعویض شود.

ظاهر سفید روشن لانه زنبوری تازه چیز زیبایی است. اما، این ظاهر به سرعت جای خود را به رنگ می دهد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

موم زنبور عسل لکه‌های هزاران فوت کوچک و همچنین گرده را جذب می‌کند. بره موم و عسل در کندو پیشرفت طبیعی ظاهر، انتقال از موم سفید برفی، به بژ، زرد، قهوه ای و در نهایت سیاه است.

موم زنبور عسل علاوه بر لکه های معمولی در کلنی، آلاینده ها را نیز جذب می کند. آفت کش ها و آلاینده ها توسط جویندگان به کندو آورده شد توسط موم زنبور عسل جذب می شوند.

حتی برخی از درمان کنه واروآ مورد استفاده زنبورداران برای سلامت زنبور عسل می تواند موم را آلوده کند. هر گونه آفات، ویروس ها، باکتری ها و غیره را اضافه کنید و درک آن آسان است چرا چرخاندن شانه بچه های قدیمی ایده بسیار عاقلانه ای است.

شانه تازه تمیز محیط سالم تری را برای زنبورها فراهم می کند. زنبورهای سالم بازده بیشتری دارند و این همیشه چیز خوبی است.

سلول های لانه زنبوری موم سفید جدید در کندو.

زنبور عسل ساختمان لانه زنبوری

برخلاف سایر حشرات که مواد طبیعی را برای لانه سازی جمع آوری می کنند، زنبورهای عسل واقعاً خانه خود را می سازند. تکه های کوچک موم از غدد روی شکم آنها تولید می شود.

کارگران جوان، موم سازان اصلی در یک کلنی هستند. با این حال، مسن تر زنبورها همچنین می توانند موم زنبور عسل درست کنند در صورت نیاز – آنها به خوبی کار نمی کنند.

ساختن ورق های شانه با هزاران نفرشان سلول های مومی شش گوش کار زیادی است برای به پایان رساندن کار، نیاز به تعداد زیادی از جوانان با تغذیه مناسب است.

زنبورداران این فرآیند را “شانه کشیدن” می نامند (با یک پروژه هنری اشتباه گرفته نشود). یک قاب تمام شده از لانه زنبوری یک است قاب “کشیده شانه“. سلول ها تمام شده و آماده استفاده توسط زنبورهای ما است.

زنبورداران اغلب نگران این هستند که کلنی های جدید این وظیفه را به خوبی انجام دهند، زیرا بقای کلنی ها به این فضا برای نگهداری مواد غذایی بستگی دارد. پرورش نوزاد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اکثر زنبورداران یک قاب با یک ورق پایه به عنوان پایه به زنبورها می دهند. سلول های مومی جدید روی قاب ساخته شده اند تا کلنی لانه زنبوری تازه ای برای استفاده داشته باشد.

سلول های قاب نوزاد کوچکتر می شوند

لانه زنبوری واقع در اتاق مولدین کندو به روش های دیگری تغییر می کند. سلول های مومی که برای پرورش جوجه ها استفاده می شوند کوچکتر می شوند.

مطالعه ای در مورد چرخه زندگی زنبور عسل، ما را از 4 مرحله رشد زنبور عسل عبور می دهد. وقتی که بچه زنبور عسل به مرحله شفیرگی می رسد، در یک پیله محصور می شود – سپس به عنوان یک بزرگسال ظاهر می شود.

در زمان مناسب، فرد بالغ در حال ظهور سلول را ترک می کند تا جای خود را در زندگی مستعمره ای بگیرد. با وجود اینکه اولین کار این کارگر جدید تمیز کردن سلولش است، اما او چیزی را پشت سر می گذارد. یک پیله شفیرگ نازک در داخل سلول مومی باقی می ماند.

این مشکلی ندارد و مانع از استفاده مکرر سلول نمی شود. با این حال، در طی چند سال، این باعث می شود که سلول ها کوچکتر و کوچکتر شوند.

سلول های لانه زنبوری تصویر شانه تیره قدیمی.

هر چند وقت یکبار باید موم موجود در کندو را تعویض کرد؟

اکثر محققان پیشنهاد می کنند تعویض شانه قدیمی در کندو هر 5 یا 6 سال یکبار. برخی از زنبورداران می گویند باید زمان بسیار کوتاه تری 3-4 سال باشد.

اما، زنبورداران متوجه می شوند که ساخت شانه برای کلنی یک کار گران است. انرژی مورد استفاده برای تولید موم می تواند به روش های دیگری نیز استفاده شود. بنابراین، ما گاهی در دور انداختن سریع قاب های بچه مردد هستیم.

ارزیابی قاب های نوزاد

اگرفقط همه چیز انقدر ساده بود. تشخیص اینکه کدام فریم ها قدیمی ترین هستند ممکن است دشوار باشد. در حالی که زنبورداران چندین روش برای ردیابی سن موم ابداع کرده‌اند، اکثر آنها هنوز به بینایی متکی هستند.

چگونه شانه عسل نگاه کن خیلی تاریکه؟ شاید باید بدون توجه به تعداد سالهای داخل کندو آن را تعویض کنید.

روش قدیمی “می توانید از طریق آن ببینید” نیز محبوب است. قاب را به سمت خورشید نگه دارید. اگر می توانید نور زیادی را از طریق آن ببینید، آن را برای یک فصل دیگر نگه دارید. اگر نوری به موم زنبور عسل نفوذ نکرد، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

زنبوردار قاب را تا خورشید نگه می دارد تا ببیند آیا نور از آن عبور می کند یا زمان تعویض تصویر فرا رسیده است.

البته اگر از فونداسیون پلاستیکی مشکی استفاده می کنید این روش جواب نمی دهد. در این مورد باید به رنگ/ظاهر موم تکیه کنید یا روی آن علامت بزنید قاب به نوعی در هنگام مونتاژ.

قرار دادن یک نقطه رنگی روی دو قاب جدید در هر سال یکی از راه‌های رایج برای علامت‌گذاری سن فریم‌ها است. اگر از همان رنگ قلم استفاده می کنید ملکه ای که آن سال را جشن می گیرد، به راحتی می توانید تعیین کنید که قاب چه زمانی نصب شده است.

چرخش قاب

یکی از روش های رایج از جایگزین کردن شانه بچه های قدیمی این است که هر بهار 2 فریم را حذف کنید. دو قاب از موم تیره قدیمی برداشته شده و با 2 قاب تازه با فونداسیون جایگزین می شود.

در کندوی لانگستروت 10 فریمی، این اجازه می‌دهد تا هر 10 فریم در یک دوره 5 ساله جایگزین شود. این بهتر است در اوایل بهار که شهد یا جریان عسل شروع می شود.

اگر زنبورها از این قاب ها استفاده کنند چه؟ اگر فقط عسل یا گرده است، ادامه دهید و شانه بچه های قدیمی را جایگزین کنید. البته با فرض اینکه شما تمام ذخایر مواد غذایی موجود در کندو را حذف نمی کنید!

اغلب شانه ای که می خواهید بردارید مقداری دارد نسل زنبور عسل. در این مورد، من قاب های انتخاب شده را به قسمت بیرونی لانه مولد منتقل می کنم. نه قسمت بیرونی قاب ها در لبه های انتهایی – بلکه در لبه های بیرونی جایی که بچه در جعبه قرار دارد.

در طی بازرسی بعدی، امیدواریم بچه ها ظاهر شوند و اکنون بتوان قاب ها را بدون ضرر تعویض کرد. قاب های چوبی را می توان دوباره استفاده کرد نصب فونداسیون مومی جدید یا پلاستیک

لانه زنبوری در قاب کندو با بچه زنبور عسل و تصویر رنگی تیره تر.

با شانه بچه قدیمی چه کنیم

حالا که فریم هایی دارید شانه سیاه قدیمی، با این چه کار میتوانی بکنی. زنبورداران اغلب وسوسه می شوند که این شانه را برای جمع آوری موم قابل استفاده ذوب کنند. می توانید این کار را ادامه دهید.

با این حال، من به شما هشدار می دهم – واقعاً بو می دهد و احتمالاً موم خوبی دریافت نمی کنید. شانه بچه های قدیمی پر از لکه، بره موم و پیله شفیرگی است و موم خوبی تولید نمی کند.

استفاده از شانه کشیده قدیمی برای تله های ازدحامی

یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده از شانه‌های کشیده‌شده قدیمی به‌عنوان یک فریب دادن برای جذب یک گروه. مقدار کمی از موم نوزادان بسیار جذاب است پیشاهنگ زنبور عسل.

قرار دادن 1 قاب یا کمتر از شانه قدیمی در تله ازدحام می تواند شانس شما را برای گرفتن یک دسته افزایش دهد.

این موم قدیمی برای آفت هایی مانند پروانه مومی. آنها هر موم نوزادی را که در یک مکان تاریک نگهداری می شود می بلعند و شاید این چیز بدی نباشد. پروانه مومی کندوهای رها شده در طبیعت را به همین روش تمیز می کند.

شانه قاب نوزاد سیاه و سفید بسیار قدیمی مناسب برای تصویر تله ازدحام.

چرخش شانه مستعمرات سالم تر را ارتقا می دهد

گاهی اوقات، آنچه باید انجام دهیم و آنچه در واقع انجام می شود یکسان نیست. با این حال، واضح است که ارائه دوره ای شانه تازه به زنبورهای خود یک راه عالی برای ارتقای سلامت کلنی است.

این کار سموم را از کندو خارج می کند و به زنبورها سلول های مومی با اندازه کامل می دهد.

با استفاده از هر روشی که مایلید، برنامه ای برای جایگزینی مقداری از موم قدیمی کندو خود در نظر بگیرید – به خصوص زمانی که به محدوده سنی 5 تا 6 سالگی رسید. زنبورهای شما از شما برای آن تشکر خواهند کرد – اگر بتوانند.

سفارش فوری عسل ♥