چرا عسل کریستالیزه می شود – {راهنمای کوتاه} – Carolina Honeybees


آیا تا به حال به انباری رفته اید که ببینید شیشه عسل شما جامد شده است! نترسید – خراب نیست – متبلور شده است. چرا عسل متبلور می شود؟ یا “روی به شکر”؟ این یک روند طبیعی است که اغلب رخ می دهد و دلیلی برای هشدار نیست. عسل کریستالی شده را بیرون نریزید – هنوز هم خوب است و می توان آن را ثابت کرد یا به شکل جامد استفاده کرد.

تصویر شیشه عسل در حال تبلور.

عسل خام بیشتر متبلور می شود

بیایید سعی کنیم بفهمیم که چه چیزی باعث شده که آن توده شن و چسبناک در ته شیشه نشسته باشد. چه از اصطلاح کریستالیزاسیون استفاده کنید یا “به شکر تبدیل شده”، مهم نیست – هر دو به یک معنی هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

هر شیشه از میلیون ها منبع شهد که توسط زنبورها جمع آوری می شود ساخته شده است. ترکیبی نفیس از بسیاری از قندها، آنزیم ها، مواد معدنی، نمک ها و پروتئین های مختلف.

محصول خام گرم نشده یا میکرو فیلتر نشده است. این بدان معنی است که هنوز هم تمام اجزای طبیعی را مستقیماً از کندو در خود دارد.

تکه های کوچک موم زنبور عسل، دانه های گرده و سایر ذرات می توانند به عنوان نقطه شروع فرآیند تبلور باشند. آن شیشه با قوام نیمه جامد اگر برای اولین بار است که آن را می بینید می تواند ناراحت کننده باشد.

عسل متبلور در ته یک شیشه شیشه ای تصویر.

شیمی تبلور عسل

عسل یک محلول قند فوق اشباع است. این یک اصطلاح فانتزی است برای اینکه بگوییم مقدار بیشتری شکر را می توان در آب آن حل کرد – زمانی که در محیط گرم کندو است.

این نسبت شکر/آب در محیط خنک‌تر خانه‌های ما ناپایدار می‌شود. عسل رسیده به طور متوسط ​​دارای غلظت 80 درصد شکر تا 20 درصد آب است.

در دماهای سردتر، گلوکز ناپایدار از آب جدا می شود و کریستال ها تشکیل می شوند. شما می توانید مراحل تبلور عسل را در ظرفی که تازه شروع به انجماد می کند – کدر به نظر می رسد.

این روند تا زمانی ادامه می یابد که ترکیب پایدار شود و محصول جامد شود.

عوامل تبلور عسل

یک کلنی زنبور عسل معمولاً دمایی نزدیک به 95 درجه فارنهایت را در داخل کندو حفظ می کند. در این دما، تعادل قند و آب راحت است که به آن وضعیت هموستاتیک می گویند.

هنگامی که عسل از محیط گرم کندو به دمای خنک تر (دمای اتاق ما) خارج می شود، تعادل قند/آب دوباره تغییر می کند.

محصول کار می کند تا دوباره “راحت” شود. در بسیاری از موارد، این به معنای کاهش مایع و جامد شدن برای رسیدن به تعادل است.

عوامل کلیدی که بر نرخ کریستالیزاسیون تأثیر می گذارد:

  • منبع شهد – نسبت قند
  • فرآیند فیلترینگ
  • دمای ذخیره سازی
کاسه با عسل که به شکل کریستال جامد شده است.

چه مدت طول می کشد تا عسل متبلور شود؟

عوامل متعددی بر سرعت فرآیند تبلور تأثیر می گذارد. منبع شهد یکی است. را تحت تأثیر قرار می دهد سایه رنگ عسلی، طعم، عطر و نرخ تبلور.

آی تی معمولاً چندین ماه طول می کشد تا یک شیشه کریستالیزه شود. با این حال، برخی از انواع عسل خیلی سریعتر غلیظ میشه

عسل شبدر ممکن است در مدت کوتاهی متبلور شود. در حالی که چوب ترش یا عسل توپلو ممکن است هرگز جامد نشود زیرا حاوی فروکتوز بیشتری است.

به طور کلی، بسیار معمول است که یک شیشه عسل به آرامی پایدار می شود و در طی چند ماه تا یک سال کریستال می شود.

عسل شن و ماسه در حال متبلور شدن در یک شیشه شیشه ای تصویر.

ذخیره سازی بر نرخ تبلور تأثیر می گذارد

این تنها نیست نسبت های قندی که بر سرعت تبلور تأثیر می گذارد. روش برداشت و بطری نیز نقش دارد.

اکثر شیشه‌های شرکت‌های تجاری بزرگ برای حذف تکه‌های ریز موم، گرده و غیره میکرو فیلتر می‌شوند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ماه‌ها بدون تغییر شکل به زیبایی در یک انبار بنشینند.

البته، این فرآوری فوق العاده همیشه بخشی از طعم و خوبی طبیعی محصول نهایی را از بین می برد. این یک معامله است که باید برای یک محصول زیبا با ماندگاری طولانی انجام شود.

همیشه نمی توانید این روند را متوقف کنید. اما، گاهی اوقات می توانید روند را کاهش دهید. یاد گرفتن چگونه شیشه های عسل خود را کجا نگه دارید ممکن است به تاخیر در تغییر کمک کند.

کنترل دما و رطوبت کلیدی است. بهترین کاری که می توانید برای محافظت از یکپارچگی عسل خود انجام دهید این است که آن را در مکانی تاریک با دمای اتاق نگهداری کنید.

آیا عسل کریستالیزه بد است؟

عسل کریستالیزه نشانه بد بودن آن نیست. متبلور نمی شود زیرا چیزی به آن اضافه شده است.

این یک افسانه رایج است – اینکه کسی شربت نیشکر یا چیزی به آن اضافه کرده و باعث شده عسل به شکر تبدیل شود – درست نیست.

عسل خام خالص معمولاً خیلی زودتر از آنچه در فروشگاه های بزرگ یافت می شود، متبلور می شود. با این حال، به یاد داشته باشید که به همین ترتیب: کریستالیزاسیون نیز خالص بودن آن را ثابت نمی کند.

شیشه کوچک عسل دانه بندی شده برای خوردن روی تصویر بیسکویت.

آیا می توانید عسل کریستالیزه بخورید؟

بله، می توانید آن را بخورید. قوام جامد یا نیمه جامد مشکلی ندارد. عسل کریستالیزه روی نان تست، بیسکویت، نان شیرینی یا به عنوان رویه بلغور جو دوسر خوشمزه است.

اگر کوزه شما بوی دانه ای و ترش داشته باشد، تخمیر شده است و این یک داستان متفاوت است. اگر رطوبت بیش از حد آن باشد، این اتفاق می افتد.

عسل رطوبت سنجی است به این معنی که می تواند رطوبت هوا را جذب کند. به همین دلیل باید همیشه در ظرف در بسته نگهداری شود.

عسل خامی که به سرعت متبلور شده یا به شکر تبدیل شده و تصویر عسل خامه‌ای شکل گرفته است.

آیا عسل کریستالیزه برای شما خوب است؟

عسل کریستالیزه به اندازه مایع مغذی است، اما نه بیشتر. برخی از افراد از استفاده از آن در قهوه یا چای خود لذت می برند.

برخی از انواع کریستال های ریز کوچکی تولید می کنند که برای اکثر مصرف کنندگان خوش طعم تر است. اندازه کریستال ها تعیین می کند که مزه شن روی زبان باشد یا نه. من حتی چند نفر را ملاقات کرده ام که بافت شنی را ترجیح می دهند.

هنگامی که عسل در شرایط کنترل شده متبلور می شود، بافت غلیظ و صاف می شود. به این میگن “عسل خامه ای” – اگرچه هیچ کرمی در آن وجود ندارد.

شما میتوانید بیاموزید طرز تهیه عسل خامه ای خود در خانه. آن را در یک شیشه زیبا قرار دهید، کمی پودر دارچین به آن اضافه کنید و یک ایده خاص برای هدیه دارید.

چگونه عسل را کریستالیزه کنیم

وقتی عسل شما تبدیل به قند شد چه باید کرد؟ بسیاری از مردم کوزه های بسیار خوب این هدیه شگفت انگیز را از زنبورها دور می اندازند. خیلی ناراحت کننده است و این چیزی نیست که من از شما می خواهم.

اگر در یک ظرف دربسته نگهداری شده باشد و رطوبت / آب داخل آن نباشد، مطمئناً می توانید در سرمایه گذاری خود صرفه جویی کنید.

اگر در ظرف شیشه ای باشد خیلی راحت می توان آن را به حالت مایع برگرداند. نکاتی را در مقاله من پیدا خواهید کرد – عسل را بدون آسیب رساندن به آن کریستالیزه کنید. من توصیه نمی کنم آن را در مایکروویو قرار دهید زیرا احساس می کنم به برخی از اجزای غذایی آسیب می رساند.

هنگامی که در مورد ترکیب این محصول عالی از کندو بیشتر بدانید، جادوی کندوی عسل حتی بیشتر چشمگیر می شود.

سفارش فوری عسل ♥