چرا زنبورها نیش می زنند؟ (نکات پیشگیری از گزش)


آیا تا به حال احساس کرده اید که زنبورها برای گرفتن شما آمده اند؟ شاید شما بهترین نیت را داشته باشید و سپس – وام! چرا زنبورها نیش می زنند حتی زمانی که ما آنها را اذیت نمی کنیم؟ راستش را بخواهید، آنها نمی خواهند انسان را نیش بزنند و فقط به عنوان نوعی دفاع این کار را انجام می دهند. این امر به ویژه در مورد حشرات مطیع مانند زنبورهای عسل صادق است. اما، آنها برای محافظت از خانواده خود بسیار پرشور هستند. آنها همه چیز را برای دفع یک مهاجم ارائه می دهند.

آیا زنبورها می خواهند شما را نیش بزنند؟

زنبور عسل پوست انسان را نیش زد و نیش تصویر گیر کرده است.

در سراسر جهان هزاران گونه زنبور وجود دارد. برخی حشرات اجتماعی هستند که در خانواده های پرجمعیت زندگی می کنند و برخی دیگر زندگی انفرادی تری دارند.

زنبورهای عسل شاید شناخته‌شده‌ترین نوع زنبور عسل هستند که زنبور بامبل از نزدیک دنبال می‌شود.

زندگی در مستعمرات با هزاران عضو، کندوهای زنبور عسل برای ساخت عسل ارزش دارند و گرده افشانی محصولات.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در حقیقت، حرکت کندوها در سراسر کشور برای اهداف کشاورزی یک تجارت بزرگ در ایالات متحده است. گرده افشانی ارزش بیشتری نسبت به تولید عسل دارد.

این حشرات به طور معمول غیر تهاجمی بدون توجه به ما به کارهای روزمره خود ادامه می دهند. معمولا! اما، یکی از شناخته شده ترین حقایقی در مورد زنبورهای عسل این است که آنها حاضرند برای دفاع از کندو بمیرند.

چرا زنبورها بی دلیل مرا نیش می زنند؟

بیشتر موقعیت های گزش بین انسان و حشرات گزنده به دلیل این دو حالت رخ می دهد:

  • زنبور عسل احساس خطر می کند
  • شما به لانه نزدیک هستید

دوران کودکی من شامل روزهای زیادی دویدن با پای برهنه در میان شبدر تابستانی بود. این منجر به نیش زنبور عسل در بیش از یک بار شد. نیش پای برهنه درد دارد!

پر از ناامیدی فکر کردم “چرا این زنبور مرا نیش زد؟” من از نظر خودم کار اشتباهی نکردم. در واقع، من به زنبور صدمه زدم – اگرچه قصد نداشتم به او صدمه بزنم.

زنبورها به عنوان نوعی دفاع نیش می زنند. آنها از خود دفاع می کنند زیرا احساس خطر می کنند. (یعنی آنها دوست ندارند به عنوان مثال روی آنها پا گذاشته شود).

نیش نیز تلاشی است برای دور کردن شما از لانه آنها. این یک تکنیک نسبتاً مؤثر است – اینطور نیست؟ کارگران از منطقه نزدیک لانه محافظت می کنند. در داخل نسل بعدی است بچه زنبورها و غذایی که کلنی برای زنده ماندن در زمستان به آن وابسته است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبورهای نگهبان در ورودی کندو آماده نیش زدن برای تصویر دفاعی هستند.

بیشترین نیش ها چه زمانی اتفاق می افتد؟

از هر کودک خردسالی بخواهید آنچه را که در مورد زنبورها می داند به شما بگوید. یک بار در حال انجام یک برنامه مدرسه بودم و از دانش آموزان کلاس سوم خواستم که به من بگویند “وقتی به زنبورهای عسل فکر می کنید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد چیست؟”

یک پسر کوچک فریاد زد “گزیده شد”. پاسخ او باعث خنده و موافقت بسیاری شد. گفتم: «بله، مطمئناً گاهی اوقات نیش می زنند، اما پاسخی که دنبالش بودم این بود زنبورها عسل درست می کنند

این منجر به خنده خوب برای همه شد و سپس ما به چندین داستان آسیب زا گوش دادیم نیش زدن توسط زنبورها

نیش زنبور گاه به گاه بخشی از لذت بردن از زندگی در فضای باز است. و بیشتر اینها قسمت های گزش در ماه های گرم اتفاق می افتد زمانی که علوفه جویان به دنبال غذا و پرورش جوان هستند.

تصویر علوفه گیر زنبور عسل روی پوشش زمین.

آیا همه زنبورها نیش می زنند؟

هر گونه زنبوری نیش ندارد. در واقع، برخی از زنبورها به جای آن گاز می گیرند. خوشبختانه، زنبورهای عسل دندان ندارند. با این حال، در بین زنبورهای عسل – ماده ها نیش دارند و می دانند چگونه از آن استفاده کنند.

در داخل یک کلنی زنبور عسل، شما 3 نوع فرد خواهید داشت – 2 نفر ماده هستند ملکه و کارگران) و زنبورهای نر (به نام هواپیماهای بدون سرنشین).

همه زنبورهای ماده توانایی نیش زدن دارند. نرها یا هواپیماهای بدون سرنشین، نیش ندارند. این موضوع در سایر خانواده های حشرات نیز صادق است. به عنوان مثال زنبورهای نجار نر نیش نزن

آیا بچه زنبورها می توانند نیش بزنند؟ نه، در ابتدا نمی توانند نیش بزنند. اگرچه زنبورهای بالغ از سلول مولد خود در اندازه کامل خارج می شوند، نیش قبل از اینکه به خوبی عمل کند به چند روز زمان نیاز دارد تا سفت شود.

زنبور کارگر در حال نیش زدن تصویر انگشت انسان.

آیا زنبور ملکه نیش می زند؟

نگرانی در مورد نیش زنبور ملکه قابل درک است. او است بزرگترین زنبور در کندو – پس مطمئناً نیش او خم‌کننده خواهد بود.

اما، در مورد نیش زدن توسط یک ملکه، ترس کمی دارید. اگرچه او این توانایی را دارد که شما را نیش بزند – به ندرت اتفاق می افتد.

نیش ملکه با کارگر فرق دارد. بلندتر است و مانند کارگران خاردار نیست. این نیش صاف برای نیش زدن ملکه های رقیب استفاده می شود. این طبیعی است رفتار ملکه زنبور عسل زیرا مستعمره فقط به یکی نیاز دارد.

آیا کارگران هرگز ملکه را نیش می زنند؟ نیش های کارگر معمولا برای مهاجمان محفوظ است. اما گاهی اوقات، کارگران یک ملکه را نیش زده و خواهند کشت. این زمانی اتفاق می‌افتد که مستعمره تصمیم می‌گیرد که یک مستعمره جدید ایجاد کند – قدیمی باید برود!

وقتی زنبورداران بخواهند جایگزین یک ملکه شکست خورده یا به کندو یک ملکه جدید با ژنتیک متفاوت بدهید، ملکه جدید باید آرام آرام معرفی شود.

به سادگی انداختن یک ملکه جدید در کندو منجر به نیش زدن او می شود. او فرمون زنبور عسل با ملکه قبلی متفاوت است. او را نمی شناسند.

زنبور کارگر – دفاع مستعمره

این وظیفه کارگران زن است که از کندو در برابر هر گونه شکارچی محافظت کنند. اگر کندو توسط کلنی دیگری مورد حمله قرار گیرد (ما به این می گوییم دزدی)کارگران صدها یا هزاران نفر بیرون خواهند رفت تا رقبای خود را نیش بزنند.

اگر خرس، اسکنک یا اوم…. زنبوردار، اقدام به یورش به کندو می کند (از دید زنبور عسل)، این کارگران هستند که در خط دفاعی هستند.

این هم دلیل دیگری برای داشتن یک حصار خرس برقی اگر کندو را در کشور خرس نگهداری می کنید. خرس ها گاهی اوقات حتی از حصار الکتریکی عبور می کنند، مستعمرات را نابود می کنند.

آیا زنبورهای عسل می توانند چندین بار نیش بزنند؟

به طور معمول، زنبورهای عسل نمی توانند یک پستاندار را بیش از یک بار نیش بزنند اگر نیش پوست را سوراخ کند. آنها یک نیش خاردار در انتهای شکم خود دارند.

هنگامی که این نیش وارد پوست می شود، گیر می کند و معمولاً نمی توان آن را خارج کرد. نیش و کیسه سم متصل از بدن زنبور عسل کنده می شود. به پمپاژ سم به هدف ادامه می دهد.

افسوس که کارگر خواهد مرد. بخشی از دستگاه گوارش او به همراه اعصاب و ماهیچه ها نیز از شکم کشیده می شود.

چگونه از نیش زنبور عسل جلوگیری کنیم

بهتر درک علت نیش زنبورها به شما کمک می کند از یک برخورد دردناک جلوگیری کنید. از تماشای جمع آوری شهد آنها از گل ها لذت ببرید اما به آنها فضا بدهید.

می دانم که انجام این کار تقریباً غیرممکن است، اما سعی کنید در برابر تکان دادن بازوهای خود (تقوع زدن) زمانی که کسی نزدیک پرواز می کند، مقاومت کنید. زنبورهای در معرض خطر جذب حرکت می شوند.

سوات کردن آنها را تشویق نمی کند که آرام بگیرند. کنار رفتن. و در تابستان با بوی باغ گل بیرون نروید، حشرات به بو بسیار حساس هستند و ممکن است شما را جستجو کنند.

لانه زنبور در یک درخت برای جلوگیری از نیش تصویر.

از کندو دور بمانید

از هر کندوی شناخته شده ای فاصله بگیرید. به آنها فضای زیادی برای پرواز به خصوص در جلوی کندو بدهید. هنگامی که می دانید در منطقه زنبور عسل هستید از پوشیدن رنگ های روشن یا استفاده از صابون یا عطرهای قوی گل خودداری کنید.

اگر لانه زنبور یا هورنت دیدید، عقب بمانید. زنبورها زنبور نیستند. آنها شکارچی هستند و نسبت به نزدیک شدن شما به خانه آنها رفتار تهاجمی تری دارند.

برای هر نوع حشره گزنده، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید چند زنبور را دور نگه دارید از فضای شخصی شما

در طول تابستان، آنها ممکن است جذب یک استخر شنا شوند. چند قدم بردارید تا زنبورها را از استخر دور نگه دارید. با استفاده از اینها نجات دهندگان موجودات حتی ممکن است کار کند – آنها را دور از پله ها قرار دهید.

اگر بیرون از خانه قدم می زنید و زنبورها بیش از حد به شما علاقه دارند، سریع از آنجا دور شوید. سعی کنید از دویدن خودداری کنید. اگر شما را تعقیب کردند، وارد ساختمان یا وسیله نقلیه شوید. انبوه درختان یا بوته ها نیز ممکن است کمک کننده باشد.

اگر یک زنبوردار تازه کار هستید، هنگام تصمیم گیری این را در نظر داشته باشید کجا کندوهای خود را راه اندازی کنید. قرار نده کندوها خیلی نزدیک به باغ یا مناطق پر تردد

بسیاری از زنبورداران استفاده می کنند احتیاط علائم کندو زنبور عسل برای هشدار دادن به بازدیدکنندگان ناآگاه در مورد کندوها. در برخی از مناطق این قانون است که مکان های کندو باید علامت گذاری شود، مقررات محلی خود را بررسی کنید.

زنبورها ممکن است کودکان را در بازی نیش بزنند

چرا زنبورهای عسل کودکان را نیش می زنند؟ چند دلیل وجود دارد که بچه ها و زنبورها ممکن است درگیر درگیری شوند. این شامل:

  • نزدیک شدن بیش از حد به کندو یا لانه
  • اذیت کردن کارگری که مشغول جستجوی غذا است
  • قدم زدن بر روی یکی از شبدر یا نزدیک آن

آموزش در پیشگیری از گزیدگی کمک زیادی می کند. به کودکان بیاموزید که هرگز سنگ یا چوب به کندوها یا هر نوع لانه زنبور عسل پرتاب نکنند. این فعالیت می تواند منجر به یک واکنش دفاعی قوی توسط مستعمره شود.

ما نمی خواهیم بچه ها باشند ترس از زنبورها – فقط محترمانه پوشیدن کفش در بیرون و در تکه های شبدر ایده خوبی است. به من اعتماد کن. 🙂

زنبوردار جوانی که با تصویر ژاکت زنبور عسل از نیش محافظت می شود.

حیوانات خانگی نیز در خطر نیش زدن هستند. گاهی اوقات الف سگ یک زنبور را خواهد خورد – اما معمولاً خوب می شود. با این حال، شما باید مراقب واکنش های آلرژیک حتی در حیوانات خانگی باشید. با دامپزشک خود صحبت کنید

اگر زنبور شما را نیش زد چه باید کرد؟

اگر دچار گزیدگی شدید، سریع از منطقه دور شوید. وقتی زنبورها نیش می زنند، آنها یک فرمون هشدار آزاد می کنند که دیگران را جذب می کند

به داخل یا یک مکان تاریک تر، شاید در میان درختان یا بوته ها حرکت کنید تا از آنجا دور شوید و پیدا کردن شما را برای آنها دشوارتر کنید.

آیا در منطقه ای زندگی می کنید که زنبورهای آفریقایی شده شناخته شده است؟ زنبورهای آفریقایی شده بسیار تدافعی هستند – بدوید، بدوید و کمی بیشتر بدوید. وقتی مزاحم می شوند می توانند کشنده باشند – داخل شوید، حتی اگر تعدادی از آنها با شما بیایند.

آیا نیش را در پوست خود می بینید؟ در اسرع وقت، از ناخن خود برای خراش دادن نیش استفاده کنید.

هر چه مدت بیشتری نیش را در آن رها کنید – سم بیشتری را تجربه خواهید کرد. برای واکنش طبیعی به نیش، ممکن است یکی از چندین مورد را امتحان کنید درمان های خانگی برای نیش زنبور. هدف آنها تسکین درد، خارش و تورم است.

اگر می دانید آلرژی دارید یا علائم سیستمیک (تورم شدید، مشکل در تنفس، تورم گلو، حالت تهوع یا ضربان قلب و غیره) را تجربه کردید، فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید. واکنش های تهدید کننده زندگی، مانند شوک آنافیلاکتیک می تواند به سرعت ایجاد شود.

چرا زنبورها اگر بمیرند نیش می زنند?

زنبورهای عسل معمولاً تهاجمی نیستند اما آنها حشرات اجتماعی هستند. آنها در مستعمرات بزرگ زندگی می کنند که در آن هر فردی برای خیر و صلاح همه با هم کار می کند.

آنها سعی می کنند شما را متقاعد کنند که آنها را تنها بگذارید. بیشتر حشرات تهاجمی نیستند و به دنبال اهداف انسانی نیستند. راز اجتناب از نیش زدن احترام گذاشتن به آنهاست.

سفارش فوری عسل ♥