چرا زنبورها نیش می زنند؟ – زنبورهای عسل کارولینا


آیا تا به حال احساس کرده اید که زنبورها برای گرفتن شما آمده اند؟ شاید شما بهترین نیت را داشته باشید و سپس – وام! چرا زنبورها نیش می زنند حتی زمانی که ما آنها را اذیت نمی کنیم؟ راستش را بخواهید، آنها نمی خواهند انسان را نیش بزنند و فقط به عنوان نوعی دفاع این کار را انجام می دهند. این امر به ویژه در مورد حشرات مطیع مانند زنبورهای عسل صادق است. اما، آنها برای محافظت از خانواده خود بسیار پرشور هستند. آنها همه چیز را برای دفع یک مهاجم ارائه خواهند داد.

زنبور عسل پوست انسان را نیش زد و نیش تصویر گیر کرده است.

آیا زنبورها می خواهند شما را نیش بزنند؟

در سراسر جهان هزاران گونه زنبور وجود دارد. برخی حشرات اجتماعی هستند که در خانواده های پرجمعیت زندگی می کنند و برخی دیگر زندگی انفرادی تری دارند. زنبورهای عسل شاید شناخته شده ترین نوع زنبور عسل هستند که بامبل بی از نزدیک دنبال می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

کندوهای زنبور عسل که در کلنی هایی با هزاران عضو زندگی می کنند، برای ساخت عسل و گرده افشانی محصولات. در واقع، جابجایی کندوها در سراسر کشور برای مقاصد کشاورزی یک تجارت بزرگ در ایالات متحده است.

این حشرات معمولاً غیر تهاجمی بدون توجه به ما به کارهای روزمره خود ادامه می دهند. معمولا ! اما، یکی از شناخته شده ترین حقایقی در مورد زنبورهای عسل این است که آنها حاضرند برای دفاع از کندو بمیرند.

چرا زنبورها بی دلیل مرا نیش می زنند؟

بیشتر موقعیت های گزش بین انسان و حشرات گزنده به دلیل این دو حالت رخ می دهد:

  • زنبور عسل احساس خطر می کند
  • شما به لانه نزدیک هستید

دوران کودکی من شامل روزهای زیادی دویدن با پای برهنه در میان شبدر تابستانی بود. این منجر به نیش زنبور عسل در بیش از یک بار شد. نیش پای برهنه درد دارد!

پر از ناامیدی فکر کردم “چرا این زنبور مرا نیش زد؟” من از نظر خودم کار اشتباهی نکردم. در واقع، من به زنبور صدمه زدم – اگرچه قصد نداشتم به او صدمه بزنم.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبورها به عنوان نوعی دفاع نیش می زنند. آنها از خود دفاع می کنند زیرا احساس خطر می کنند. (یعنی آنها دوست ندارند به عنوان مثال روی آنها پا گذاشته شود).

نیش نیز تلاشی است برای دور کردن شما از لانه آنها. این یک تکنیک نسبتاً مؤثر است – اینطور نیست؟ کارگران از منطقه نزدیک لانه محافظت می کنند. در داخل نسل بعدی است بچه زنبورها و غذایی که کلنی برای زنده ماندن در زمستان به آن وابسته است.

زنبورهای نگهبان در ورودی کندو آماده نیش زدن برای تصویر دفاعی هستند.

بیشتر نیش ها چه زمانی اتفاق می افتد؟

از هر کودک خردسالی بخواهید آنچه را که در مورد زنبورها می داند به شما بگوید. من یک بار در حال انجام یک برنامه مدرسه بودم و از دانش آموزان کلاس سوم خواستم که به من بگویند: “وقتی به زنبورهای عسل فکر می کنید، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد چیست؟”

یک پسر کوچک فریاد زد “گزیده شد”. پاسخ او باعث خنده و موافقت بسیاری شد. گفتم: «بله، مطمئناً گاهی اوقات نیش می زنند، اما پاسخی که دنبالش بودم این بود زنبورها عسل درست می کنند

این باعث خنده خوب برای همه شد و سپس ما به چندین داستان آسیب زا گوش دادیم نیش زدن توسط زنبورها

نیش زنبور گاه به گاه بخشی از لذت بردن از زندگی در فضای باز است. و بیشتر اینها قسمت های گزش در ماه های گرم اتفاق می افتد زمانی که علوفه جویان به دنبال غذا و پرورش جوان هستند.

تصویر علوفه گیر زنبور عسل روی پوشش زمین.

آیا همه زنبورها نیش می زنند؟

هر گونه زنبوری نیش ندارد. در واقع، برخی از زنبورها به جای آن گاز می گیرند. با این حال، در بین زنبورهای عسل – ماده ها نیش دارند و می دانند چگونه از آن استفاده کنند.

در داخل یک کلنی زنبور عسل، شما 3 نوع فرد خواهید داشت – 2 نفر ماده هستند ملکه و کارگران) و زنبورهای نر (به نام هواپیماهای بدون سرنشین).

همه زنبورهای ماده توانایی نیش زدن دارند. نرها یا پهپادها نیش ندارند. این در سایر خانواده های حشرات نیز صادق است. به عنوان مثال زنبور نجار نر نیش نمیزند

آیا بچه زنبورها می توانند نیش بزنند؟ نه، در ابتدا نمی توانند نیش بزنند. با وجود اینکه زنبورهای بالغ از سلول مولد خود در اندازه کامل خارج می شوند، نیش قبل از اینکه خوب عمل کند به چند روز زمان نیاز دارد تا سفت شود.

زنبور کارگر در حال نیش زدن تصویر انگشت انسان.

آیا زنبور ملکه نیش می زند؟

نگرانی در مورد نیش زنبور ملکه قابل درک است. او است بزرگترین زنبور در کندو – پس مطمئناً نیش او خم‌کننده خواهد بود. اما، در مورد نیش زدن توسط یک ملکه، ترس کمی دارید. اگرچه او این توانایی را دارد که شما را نیش بزند – به ندرت اتفاق می افتد.

نیش ملکه با کارگر فرق دارد. بلندتر است و مانند کارگران خاردار نیست. این نیش صاف برای نیش زدن ملکه های رقیب استفاده می شود. این طبیعی است رفتار ملکه زنبور عسل.

آیا کارگران هرگز ملکه را نیش می زنند؟ نیش های کارگر معمولا برای مهاجمان محفوظ است. اما گاهی اوقات، کارگران یک ملکه را نیش می زنند و می کشند. این زمانی اتفاق می‌افتد که مستعمره تصمیم می‌گیرد مستعمره جدیدی را پرورش دهد – قدیمی باید برود!

وقتی زنبورداران بخواهند جایگزین یک ملکه شکست خورده یا به کندو یک ملکه جدید با ژنتیک متفاوت بدهید، ملکه جدید باید آرام آرام معرفی شود. به سادگی انداختن یک ملکه جدید در کندو منجر به نیش زدن او می شود.

زنبور کارگر – دفاع مستعمره

این وظیفه کارگران زن است که از کندو در برابر هر گونه شکارچی محافظت کنند. اگر کندو توسط کلنی دیگری مورد حمله قرار گیرد (ما به آن می گوییم دزدی)کارگران صدها یا هزاران نفر بیرون خواهند رفت تا رقبای خود را نیش بزنند.

اگر خرس، اسکنک یا اوم…. زنبوردار، اقدام به یورش به کندو می کند (از دیدگاه زنبور)، این کارگران هستند که در خط دفاعی هستند.

این هم دلیل دیگری برای داشتن یک حصار خرس برقی اگر کندو را در کشور خرس نگهداری می کنید. خرس ها گاهی اوقات حتی از حصار برقی عبور می کنند مستعمرات را نابود می کنند.

آیا زنبورهای عسل می توانند چندین بار نیش بزنند؟

به طور معمول، زنبورهای عسل نمی توانند یک پستاندار را بیش از یک بار نیش بزنند اگر نیش پوست را سوراخ کند. آنها یک نیش خاردار در انتهای شکم خود دارند. هنگامی که این نیش وارد پوست می شود، گیر می کند و معمولاً نمی توان آن را خارج کرد.

همانطور که نیش و کیسه سم متصل شده از بدن زنبور جدا می شود، به پمپاژ سم به هدف ادامه می دهد. افسوس، کارگر خواهد مرد – او جان خود را برای محافظت از مستعمره خود داده است.

چگونه از نیش زنبور عسل جلوگیری کنیم

بهتر درک علت نیش زنبورها به شما کمک می کند از یک برخورد دردناک جلوگیری کنید. از تماشای جمع آوری شهد از گل ها لذت ببرید اما به آنها فضا بدهید.

من می دانم که انجام این کار تقریبا غیرممکن است، اما سعی کنید در مقابل تکان دادن بازوهای خود (تقوع زدن) زمانی که کسی نزدیک پرواز می کند، مقاومت کنید. زنبورهای در معرض خطر جذب حرکت می شوند.

سوات کردن آنها را تشویق نمی کند که آرام بگیرند. کنار رفتن. و در تابستان با بوی باغ گل بیرون نروید، حشرات به عطر بسیار حساس هستند و ممکن است شما را جستجو کنند.

لانه زنبور در یک درخت برای جلوگیری از نیش تصویر.

از کندو دور بمانید

از هر کندوی شناخته شده ای فاصله بگیرید. به آنها فضای زیادی برای پرواز به خصوص در جلوی کندو بدهید.

اگر لانه زنبور دیدید، عقب بمانید. زنبورها زنبور نیستند. آنها شکارچی هستند و نسبت به نزدیک شدن شما به خانه آنها رفتار تهاجمی تری دارند.

اگر یک زنبوردار تازه کار هستید، هنگام تصمیم گیری این را در نظر داشته باشید کجا کندوهای خود را راه اندازی کنید. قرار نده کندوها خیلی نزدیک به باغ یا مناطق پر تردد

اگر بیرون از خانه قدم می زنید و زنبورها بیش از حد به شما علاقه دارند، سریع از آنجا دور شوید. سعی کنید از دویدن خودداری کنید. اگر شما را تعقیب کردند، وارد ساختمان یا وسیله نقلیه شوید. انبوه درختان یا بوته ها نیز ممکن است کمک کننده باشد.

بسیاری از زنبورداران استفاده می کنند احتیاط علائم کندو زنبور عسل برای هشدار دادن به بازدیدکنندگان ناآگاه در مورد کندوها. در برخی مناطق قانون این است که مکان های کندو باید علامت گذاری شوند، مقررات محلی خود را بررسی کنید.

زنبورها ممکن است کودکان را در بازی نیش بزنند

چرا زنبورهای عسل بچه ها را نیش می زنند؟ چند دلیل وجود دارد که بچه ها و زنبورها ممکن است درگیر درگیری شوند. این شامل:

  • نزدیک شدن بیش از حد به کندو یا لانه
  • اذیت کردن کارگری که مشغول جستجوی علوفه است
  • قدم در نزدیکی یکی در شبدر

به کودکان بیاموزید که هرگز سنگ یا چوب را به کندوها یا هر نوع لانه زنبور عسل پرتاب نکنند. این فعالیت می تواند منجر به یک واکنش تدافعی قوی توسط مستعمره شود.

ما نمی خواهیم بچه ها باشند ترس از زنبورها – فقط محترمانه پوشیدن کفش در بیرون و در تکه های شبدر ایده خوبی است. به من اعتماد کن. 🙂

یک زنبوردار جوان با تصویر ژاکت زنبور عسل از نیش محافظت می شود.

حیوانات خانگی نیز در معرض گزش قرار دارند. گاهی اوقات الف سگ یک زنبور را خواهد خورد – اما معمولاً خوب خواهد بود. با این حال، شما باید مراقب واکنش های آلرژیک حتی در حیوانات خانگی باشید. با دامپزشک خود صحبت کنید

اگر زنبور شما را نیش زد چه باید کرد؟

اگر دچار گزیدگی شدید، سریع از منطقه دور شوید. وقتی زنبورها نیش می زنند، آنها یک فرمون آزاد می کنند که دیگران را جذب می کند

به داخل یا یک مکان تاریک تر، شاید در میان درختان یا بوته ها حرکت کنید تا از آنجا دور شوید و پیدا کردن شما را برای آنها دشوارتر کنید.

آیا در منطقه ای زندگی می کنید که زنبورهای آفریقایی شده شناخته شده است؟ زنبورهای آفریقایی شده بسیار تدافعی هستند – بدوید، بدوید و کمی بیشتر بدوید. وقتی مزاحم می شوند می توانند کشنده باشند – داخل شوید، حتی اگر تعدادی از آنها با شما بیایند.

آیا نیش را در پوست خود می بینید؟ در اسرع وقت، از ناخن خود برای خراش دادن نیش استفاده کنید. هر چه مدت بیشتری نیش را در آن بگذارید – سم بیشتری را تجربه خواهید کرد.

اگر می دانید آلرژی دارید یا علائم سیستمیک (تورم شدید، مشکل در تنفس، ضربان قلب و غیره) را تجربه می کنید، فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید.

برای واکنش طبیعی به نیش، ممکن است یکی از چندین مورد را امتحان کنید درمان خانگی نیش زنبور عسل.

چرا زنبورها اگر بمیرند نیش می زنند?

زنبورهای عسل معمولاً تهاجمی نیستند اما آنها حشرات اجتماعی هستند. هر فردی با هم برای خیر مستعمره کار می کند.

آنها سعی می کنند شما را متقاعد کنند که آنها را تنها بگذارید. بیشتر حشرات تهاجمی نیستند و به دنبال اهداف انسانی نیستند. راز اجتناب از نیش زدن، احترام گذاشتن به آنهاست.

سفارش فوری عسل ♥