چرا زنبورها مهم هستند {آیا باید آنها را داشته باشیم؟}


زنبورها یک منظره رایج برای ما که دوست داریم بیرون باشیم است. و هر چه حقایق بیشتری در مورد زنبورها یاد بگیریم – درک ارزش آنها آسان تر است. بیش از 20000 گونه زنبور عسل در سراسر جهان به زندگی آنگونه که ما می شناسیم کمک می کنند. ما از زنبورهای عسل برای تولید عسل و موم قدردانی می کنیم. اما، اینها تنها نیستند دلایل مهم بودن زنبورها

زنبور عسل یک گرده افشان مهم در تصویر گلها است.

آیا زنبورها واقعا تیکلاه مهم است؟

زنبورها حشرات پرنده هستند که ارتباط نزدیکی با زنبورها دارند. در حالی که انواع مختلفی از زنبورها در جهان وجود دارد، زنبورهای عسل مهمترین گرده افشان برای محصولات هستند.

برخی از انواع حشرات در جوامع بزرگ زندگی می کنند، مانند زنبورهای عسل ما. جمعیت کلنی زنبور عسل به ده ها هزار نفر می رسد. همه آنها با هم برای خیر کندو کار می کنند.

دیگران، مانند زنبور بامبل، تعداد کمتری را در لانه نگه می دارند. آنها نیز حشرات اجتماعی هستند، اما اندازه کلنی فقط چند صد نفر است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

و برخی از آنها زنبورهای منفرد هستند که به تنهایی این کار را انجام می دهند. ولی، هر نوع زنبور جایگاه مهمی در اکوسیستم را برآورده می کند.

تصویری از انواع زنبورهای عسل در اکوسیستم

چرا زنبورها مهم هستند

شاید شما طرفدار عسل نباشید؟ اشکالی ندارد – برای بقیه افراد بیشتر می ماند. اگرچه به طور جدی، ممکن است فکر کنید که زنبورها واقعاً روی زندگی روزمره شما تأثیر زیادی ندارند – اما آنها نقش مهمی در سبک زندگی ما دارند.

زنبورهای عسل شناخته شده ترین گونه هایی هستند که ما با آنها تعامل داریم. در کنار بامبل، همه می دانند که زنبور عسل چیست.

مستعمرات آنها تولید چندین محصول مورد استفاده انسان از جمله: عسل، موم زنبور عسل و گرده.

  1. تولید عسل
  2. موم زنبور عسل و سایر محصولات کندو
  3. امنیت غذایی
  4. افزایش عملکرد محصول برای کشاورزی مدرن
  5. تنوع زیستی برای حیات وحش
  6. زنبورها شاخص های زیست محیطی هستند

زنبورهای عسل عسل تولید می کنند

زنبور عسل (Apis mellifera) تنها حشره در جهان است که مستقیماً برای انسان غذا تولید می کند. زنبورهای کارگر شهد گیاه را جمع آوری کنید و از آن برای تهیه عسل استفاده کنید.

هدف یک کلنی زنبور عسل بقا است. این بقا به داشتن عسل کافی در کندو برای زنده ماندن در ماه های سرد زمستان بستگی دارد.

خوشبختانه برای ما، آنها زحمتکش هستند. کلنی های سالم در یک مکان خوب می توانند مقدار زیادی عسل تولید کنند. محصولی بسیار بزرگتر از آنچه برای زمستان نیاز دارند.

این معمولاً محصول اضافی را برای زنبوردار باقی می گذارد. یک برآورد تقریبی برای تولید عسل در ایالات متحده برداشت 50#-60# در هر کلنی را نشان می دهد.

موم زنبور عسل یک محصول با ارزش است

اغلب نادیده گرفته می شود، موم زنبور عسل یک محصول بسیار ارزشمند کندو است. در واقع ارزش هر اونس موم زنبور عسل بیشتر از عسل است.

موم زنبور عسل توسط بزرگسالان جوان ترشح می شود و برای ایجاد ساختار لانه زنبوری آنها در داخل کندو استفاده می شود.

هنگامی که عسل برداشت می شود، درپوش های موم زنبور عسل برداشته می شود تا عسل مایع از شانه جاری شود. اینها سرپوش های موم زنبور عسل تمیز می شوند (یا رندر می شوند) و در بسیاری از کاربردها استفاده می شوند.

ساخت شمع موم زنبور عسل یک عمل رایج در بین زنبورداران است. با این حال استفاده از موم زنبور عسل عملا بی پایان هستند. از لوازم آرایشی گرفته تا پولیش مبلمان، موم زنبور عسل محصولی است که نباید نادیده گرفته شود.

گرده زنبور عسل

گرده گل تنها منبع پروتئین است برای کلنی زنبور عسل هم زنبورهای عسل و هم زنبورهای بامبل گرده را جمع آوری می کنند تا جوان بسازند.

استفاده از گرده زنبور عسل به عنوان مکمل غذایی برای انسان به قرون وسطی برمی گردد. تصور می شود که به تسکین آلرژی و سلامت عمومی خوب کمک می کند.

مردم زمانی که عسل مصرف می کردند گرده می گرفتند. با این حال امروزه بیشتر عسل های تجاری تا حدی فیلتر شده اند که گرده ها از بین می روند. زنبورداران محلی و شرکت های تجاری بزرگ نیز گرده زنبور عسل را جمع آوری و می فروشند.

کندوهای زنبور عسل برای گرده افشانی تصویر محصول اسطوخودوس.

امنیت غذایی به گرده افشانی بستگی دارد

این ما را به بزرگترین دلیل مهم بودن زنبورها گرده افشانی حشرات نقش زیادی در تولید مواد غذایی در کشور ما دارد.

بیشتر گلها برای میوه دادن نیاز به گرده گل دیگری دارند. آنها به گرده افشانی حشرات نیاز دارند. این گیاهان به منظور جذب حشرات، گل های خودنمایی می کنند و شهد شیرین ترشح می کنند.

امیدواریم گرده افشان ها برای شکوفه فریفته شوند. با حرکت آنها از گلی به گل دیگر، گرده به طور ناخواسته از یکی به گل دیگر منتقل می شود.

گرده افشانی زنبورها به کشاورزان اجازه می دهد تا عملکرد محصولات خود را افزایش دهند. این یک منبع مطمئن تری از مواد غذایی برای بازار ایجاد می کند.

آیا بدون زنبورها از گرسنگی می میریم؟

تنها 10 تا 15 درصد از کل منابع غذایی انسان توسط زنبورهای عسل گرده افشانی می شود. نه، ما از گرسنگی نمی‌میریم، اما ممکن است از خوردن همان غذا خسته شویم.

بسیاری از گیاهان گرده افشانی با باد هستند. گرده سبک وزن آنها از طریق هوا به شکوفه های دیگر می دمد. آنها برای کمک به گرده افشانی نیازی به حشرات ندارند.

محصولات عمده ای مانند ذرت، گندم، برنج و سویا گرده افشانی می شوند. آنها تکیه نمی کنند گرده افشانی زنبور عسل از این رو، این جمله که “بدون زنبورها از گرسنگی می میریم” هیچ مفهومی ندارد.

زنبورهای عسل به خوبی برای کشاورزی مدرن مناسب هستند

در ایالات متحده، درصد بسیار کمی از مردم غذا تولید می کنند. شیوه های کشاورزی مدرن بر اساس ایده تخصصی است.

مزارع عظیم با یک محصول واحد اقتصادی ترین راه برای تولید غذا هستند. هنگامی که یک مزرعه بزرگ در حال شکوفه است، تعداد زیادی گرده افشان به سرعت مورد نیاز است. شکوفه تا ابد ادامه نخواهد داشت.

هیچ منطقه ای گرده افشان بومی کافی برای انجام کار به موقع ندارد. این زمانی است که تلاش های گرده افشانی حشرات بسیار مهم می شود. زنبورهای عسل و بامبل بیز وفاداری گل را تمرین می کنند.

تصویر محصولی که بر گرده افشانی حشرات متکی است - پیاز، کدو، فلفل

این بدان معنی است که در یک پرواز جستجوی معین آنها دوست دارند از همان نوع گل بازدید کنند. این امر با جابجایی گرده بین همان نوع گل، گرده افشانی را افزایش می دهد.

زنبورهای عسل به ویژه برای اهداف کشاورزی مناسب هستند. آنها علاوه بر تمرین وفاداری گل، در گروه های خانوادگی بزرگ زندگی می کنند. همچنین کندوهای آنها را می توان به راحتی از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد.

کشاورزانی که بادام، سیب، زردآلو، توت سیاه، گیلاس، هلو، آلو، تمشک، توت فرنگی و غیره می کارند به گرده افشانی زنبور عسل متکی هستند.

تنوع گیاهی برای حیات وحش

بیشتر گیاهان بومی گرده افشانی با باد هستند. با این حال، تعداد کمی از گرده افشانی زنبور عسل سود می برند. مناطقی که کندوهای عسل در آن زندگی می کنند غذاهای متنوع تری برای حیات وحش دارند.

در سال های گذشته، زنبورهای عسل به گرده افشانی میوه ها برای حیات وحش کمک زیادی می کردند. این قبل از هجوم کنه واروآ بود که عملاً تمام مستعمرات وحشی را از بین برد.

چرا زنبورها به عنوان شاخص های زیست محیطی مهم هستند؟

محققان کاهش شدید بسیاری از گونه های گرده افشان را در سال های اخیر تأیید می کنند. این مشکل همه گرده افشان ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

هنگامی که یک اکوسیستم به دلیل آلودگی سایر مشکلات با مشکلاتی مواجه می شود، کاهش گرده افشان ها یکی از اولین شاخص ها است. اگر زنبورها خوب عمل نمی کنند، می خواهیم بدانیم چرا.

واضح است که ما به زنبور عسل نیاز داریم. ما خواهان تنوع زیستی هستیم که گرده افشان ها در محیط ما فراهم می کنند. همچنین مدل تولید مواد غذایی ما به سلامت گرده افشان های ما بستگی دارد.

زنبورها مهم هستند. بیایید هر کاری که از دستمان بر می آید برای کمک به گرده افشان هایمان انجام دهیم و از مزایای یک دنیای زنبور عسل برای سال های آینده بهره مند شویم.

سفارش فوری عسل ♥