چرا زنبورها ملکه خود را می کشند؟


در کلونی با هزاران زنبور ماده، یکی جایگاه ویژه ای دارد. او قلب کندو است – تنها عضوی که برای ادامه کلنی ضروری است. ما در مورد ملکه زنبور عسل صحبت می کنیم. با این حال، به رغم اهمیت او، یک مستعمره گاهی اوقات تصمیم می گیرد او را نابود کند. چرا زنبورهای عسل ملکه خود را می کشند؟?

چرا زنبورها ملکه را رد می کنند

ملکه زنبور عسل در کندو روی قاب با کارگران.

یک کلنی از زنبورهای عسل در صورت نارضایتی ملکه را رد می کند. به بیان مجازی، او رای داده می شود. اینکه کارگران چگونه به این توافق می رسند هنوز کمی رمز و راز است که محققان زنبور عسل را متحیر می کند. اما، ما برخی از چیزهایی را می دانیم که به نظر می رسد باعث این عمل می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

هدف اصلی یک زنبور عسل ملکه

در عملکرد ملکه وظیفه خاصی است که هیچ کس دیگری نمی تواند انجام دهد. او تنها عضوی از کلنی است که می تواند با استفاده از اسپرم های ذخیره شده جفت گیری کند و تخم های بارور شده را بگذارد. تخم های بارور شده به کارگران زن تبدیل می شوند که برای نگهداری کندو ضروری هستند.

تخمک های بارور نشده تبدیل می شوند پهپادها یا نرها. زنبورهای نر برای آینده ژنتیکی زنبورها مهم هستند. اما، آنها هیچ کاری برای حمایت از مستعمره انجام نمی دهند.

تعداد تخم های گذاشته شده در روز به عوامل زیادی بستگی دارد. اینها شامل ژنتیک ملکه، زمان سال و در دسترس بودن منابع غذایی است.

اما، ما می دانیم که کارگران سیستمی برای ارزیابی عملکرد او دارند. هنگامی که آنها ناراضی هستند، او باید برود. در شرایط عادی هر بار فقط یک ملکه در کندو وجود دارد.

با این حال، در طول سال که ممکن است یک ازدحام اتفاق بیفتد، زنبورها قبل از خروج ازدحام، فعالیت های جایگزینی ملکه را آغاز می کنند. به طور معمول، ملکه پیر با ازدحام برگ می کند قبل از اینکه جایگزین او پیدا شود بنابراین، زنبورها مجبور نیستند زنبور قدیمی را بکشند.

به دلیل کاهش تخمگذاری ملکه، بچه دهی کمتر در شانه می شود.

دلایل شکست ملکه

چندین شرایط وجود دارد که می تواند منجر به خلع ملکه شود:

  • نرخ تخم گذاری در حال کاهش است
  • فرمونش کم شده
  • یه چیزی با بچه هاش مشکل داره
  • استرس کندو
  • او آسیب دیده است
  • این یک ملکه جدید است که آنها را نمی شناسند

نوزاد زنبور عسل به زنبورهای جوان در حال رشد اشاره دارد. جوجه ها فرمون می دهند. کارگران می دانند که آیا در داخل کندو عدم تعادل وجود دارد. کمبود فرومون‌های مولد در زمانی که تخم‌گذاری باید زیاد باشد، می‌تواند نشانه‌ای از ناتوانی ملکه باشد.

ملکه زنبور عسل بزرگترین زنبور کندو است و همچنین فرمون دارد. همانطور که خدمتکاران او را اصلاح می کنند و با سایر اعضای کلنی تعامل می کنند، این فرمون ها در سراسر جهان توزیع می شوند. با افزایش سن، فرمون های او به طور طبیعی شروع به کاهش می کنند. با کاهش تخمگذاری و سطح پایین فرومون – جانشینی ملکه محتمل است

کارگران ممکن است تصمیم بگیرند که زمان یک لایه تخم جدید فرا رسیده است: اگر کلنی مشکلات مربوط به مولدین را تجربه می کند، مانند نرهای عقیم یا نابارور یا بیماری نوزادان وجود دارد.

گاهی اوقات، ما زنبورداران به طرد ملکه کمک می کنند. اگر کندو استرس داشته باشد، ملکه اغلب است. حتی آنهایی که ربطی به عملکرد او ندارند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

رفتن بیش از حد به کندو برای دیدن آنچه در آنجا اتفاق می افتد می تواند باعث واکنش کلنی شود. زنبورهای تحت استرس خوشحال نیستند. آنها سعی خواهند کرد راهی برای بهبود اوضاع بیابند.

به همین ترتیب، اگر او آسیب دیده و عجیب به نظر برسد، زنبورها ممکن است او را بکشند این می تواند در طول بازرسی کندو، زمانی که تلاش می کنید اتفاق بیفتد ملکه خود را علامت بزنید یا اگر زنبورهای دزد به او حمله کنند.

البته هر ملکه عجیب و غریب جدیدی که به کندو اضافه شود احتمالا از بین خواهد رفت. این می تواند یک باکره در حال بازگشت از پرواز جفت گیری که به طور تصادفی به کندوی اشتباهی برمی گردد. یا به احتمال زیاد، جایگزینی که توسط زنبوردار ارائه شده است.

زنبوردار برای جلوگیری از آسیب دیدن ملکه زنبور عسل را با دقت علامت گذاری می کند.

ملکه کشته می شود

اولین قدم در جایگزینی ملکه کشتن آن است در حال حاضر در محل. هنگامی که ملکه برای مرگ برنامه ریزی می شود، کارگران او را احاطه کرده و شروع به نیش زدن می کنند.

آنها روی هم انباشته می شوند و او را در داخل توده ای از زنبورها احاطه می کنند. این اغلب نامیده می شودتوپ زدن به ملکه“. همانطور که آنها می توانند با آن مقابله کنند هورنت های مهاجم در این روش گرمای تولید شده توسط توپ ملکه زنبور عسل را می کشد. سپس جسد او را از کندو پرتاب می کنند.

اگر آماده سازی از قبل شروع نشده باشد، کلنی اکنون به حالت اضطراری کامل می رود. سلول های ملکه با عجله ساخته می شوند و مسابقه با زمان آغاز می شود. بدون حضور ملکه برای تخمگذاری، زنبورها باید از موادی که در دست دارند استفاده کنند.

چگونه یک ملکه جدید انتخاب می شود

کلنی زنبور عسل نقشه ای معجزه آسا برای ساختن یک ملکه زنبور جدید دارد. این فرآیند خیلی زود در چرخه زندگی زنبور عسل آغاز می شود. بارور کردن تخمها ضروری است و لاروهای جوان از مراقبت و تغذیه ویژه برخوردار می شوند.

سال‌ها تصور می‌شد که تغذیه با ژل رویال باعث ایجاد ملکه می‌شود – اکنون می‌دانیم که این امر پیچیده‌تر از این است. با این حال، لارو ملکه یک ترکیب رژیم غذایی خاص دریافت می کند.

این فرآیند زمان می برد. این صرفاً فرآیند “انتصاب” یکی از زنان دیگر به عنوان ملکه نیست. این کار نمی کند. یک ملکه باید از مرحله لاروهای جوان کوچک بزرگ شود.

کلنی زنبورها سلول ملکه جدیدی را برای جایگزینی یک کشته می سازد.

سیolony Without a Queen در خطر است

تعویض ملکه زمان خطرناکی برای کلنی زنبور عسل است. زنبورهای کارگر دارای یک طول عمر کوتاه در طول ماه های گرم این بدان معنی است که کندو باید جریان ثابتی از نوزادان زنبورهای جدید را ببیند. این جوانان وقتی زمانش برسد وظایف سایر اعضای کلنی را بر عهده خواهند گرفت.

آ کندو بدون ملکه شکست خواهد خورد. کارگران مسن‌تر در یک ماه آینده شروع به مرگ می‌کنند. با ظهور هیچ فرد بالغ جدیدی، جمعیت کلنی به شدت کاهش می یابد.

کندو ضعیف ممکن است طعمه آن شود زنبورهای سارق از کندوهای دیگر. آفاتی مانند پروانه مومی و سوسک های کندوی کوچک نیز کلنی های کوچک را از بین می برند.

زنبوردار به طور تصادفی ملکه را می کشد

در شغل زنبورداری مدیریت کندوهای زنبورعسل به شیوه ای سازنده و سالم است. با این حال، اشتباهات اتفاق می افتد. کمتر پیش می آید که زنبوردار به اشتباه ملکه را بکشد. حالا چی؟

در حالی که این مطمئناً یک وضعیت غم انگیز است، اما لزوماً حکم اعدام برای مستعمره نیست. اگر کندو دارای جمعیت خوبی از کارگران و تعداد زیادی تخمک بارور شده تازه باشد، آنها می توانند یک تخم جدید بسازند.

با این حال، اگر زنبوردار یک ملکه جفت شده بخرد، این روند را تسریع کرده و ژنتیک جدیدی را معرفی می کند. این باعث صرفه جویی در هفته ها در زمان انتظار کندو برای پرورش یک ملکه جدید می شود، او برای جفت گیری بیرون می رود و دوباره برای شروع به تخم گذاری باز می گردد.

یک ملکه جدید برای جلوگیری از طرد شدن معرفی کنید

ممکن است فکر کنید کندو از داشتن یک لایه تخم مرغ جوان بسیار خوشحال خواهد شد. افسوس که معمولا اینطور نیست. بخش بزرگی از زندگی درون کندو توسط بو اداره می شود.

زنبورهای شما فوراً فکر می کنند – “هی، این بوی رهبر ما را نمی دهد”. بوی ملکه متفاوت است و معمولاً بلافاصله منجر به مرگ او می شود.

خوشبختانه زنبورداران می توانند از قفس های مخصوص استفاده کنند ملکه های جدید معرفی کنید به یک مستعمره موجود قفس کوچک دارای یک پلاگین آب نبات در یک طرف است. چند روز طول می کشد تا زنبورها از طریق پریز غذا بخورند و زنبورهای داخل آن را رها کنند. این به آنها اجازه می دهد تا با فرمون های ملکه جدید آشنا شوند. در یک دوره 3-7 روزه می آیند او را می پذیرند.

مستعمرات برای بهبود وضعیت، ملکه ها را می کشند

علیرغم خطرات موجود، کلنی های زنبور عسل ملکه خود را می کشند تا بهترین شانس زنده ماندن را به کندو بدهند. یک ملکه جوان و جفت شده به احتمال زیاد نیروی کارگری مورد نیاز آینده را تامین می کند. این زنبورها به نوبه خود از کندو دفاع می کنند و غذای مورد نیاز زمستان را جمع آوری می کنند.

کلنی های زنبور عسل ما به عنوان یک ابر ارگانیسم عمل می کنند که در آن زندگی در سطح فردی و در سطح کلنی اتفاق می افتد. بسیاری از فرآیندهای شگفت انگیز در داخل کندو اتفاق می افتد که همه چیز را همانطور که برای میلیون ها سال بوده است، حفظ می کند.

سفارش فوری عسل ♥