چرا زنبورها در پاییز ازدحام می کنند؟


پیدا کردن یک دسته زنبور عسل می تواند زمان هیجان انگیزی برای زنبورداران باشد. با این حال، همیشه یک منظره خوشایند نیست. این امر به ویژه در مورد a صادق است دسته پاییزی زنبورها. اما، آنقدرها هم که فکر می کنید غیر معمول نیست. اگرچه فصل اول برای ازدحام نیست، اما هنوز هم می تواند اتفاق بیفتد. گروه‌های آخر فصل شانس کمتری برای زنده ماندن در زمستان دارند. بنابراین، یک زنبوردار وقتی می بینیم که یک دسته کوچک در درختی با برگ هایی که در حال تغییر رنگ هستند، چه کاری باید انجام دهد؟

ازدحام زنبور عسل کوچک پاییزی در تصویر درخت.

ازدحام زنبورهای پاییزی با چالش های ویژه ای روبرو می شود

ازدحام هیجان انگیز است و می تواند به معنای فرصتی برای راه اندازی کندوی جدید باشد. با این حال، آنها همچنین می توانند یک درد بزرگ باشند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

در بیشتر موارد، ازدحام اواخر تابستان یا پاییز امتیازی نیست که به احتمال زیاد منجر به یک کندوی سالم شود. حداقل شما نباید انتظار زیادی برای آن فصل داشته باشید و ممکن است زمستان را پشت سر نگذارند.

ما اغلب تعجب می کنیم که آیا تلاش برای جمع آوری آن زمان به خوبی صرف شده است. اما، اکثر ما به هر حال این کار را انجام می دهیم – چون زنبوردار هستیم. این کاری است که ما انجام می دهیم.

دلایل متعددی وجود دارد که الف ازدحام زنبورها در اواخر فصل ممکن است فرصت خوبی نباشد. مسائل عمده مربوط به نزدیک شدن سریع ماه های سرد است.

آیا زنبورها می توانند برای زمستان آماده شوند؟

زمستان به زودی می آید. هر چه روزها کوتاه تر و خنک تر می شوند، علوفه جویان قادر نخواهند بود به اندازه کافی غذا جمع آوری کنند.

با کاهش تخم‌گذاری توسط ملکه، جمعیت کلنی شروع به کاهش می‌کند. اما در داخل کندو، کارهای زیادی برای انجام کلنی جدید وجود دارد – و دست های کمتری برای انجام آن وجود دارد.

غذای زمستانی باید ذخیره شود و در بیشتر موارد (برای یک کلنی ازدحام جدید) – زنبورها باید شانه بکشند. آیا این ازدحام به اندازه کافی برای زنده ماندن تشکیل می شود؟ در بسیاری از موارد چنین نخواهد شد.

خطر برای مستعمره مادر

اگر ازدحام پاییزی از یکی از کندوهای شما خارج شد، آن کندو نیز اکنون در خطر است. کندو مادر باید یک ملکه جدید از سلول های ملکه به جا مانده است. آنها همچنین باید جمعیت مستعمره خود را برای جایگزینی کارگران از دست رفته بازسازی کنند.

در بیشتر حیاط زنبور عسل، زنبورداران امیدوار به مستعمرات پاییزی قوی هستند که این گونه هستند به خوبی برای زمستان مجهز شده است. این کندوها در حال پرورش هستند زنبورهای چاق جدید برای زنده ماندن در ماه های طولانی زمستان آنها همچنین با تب برای ذخیره عسل و گرده کار می کنند.

تصویر انبوهی از زنبورهای در حال پرواز.

چرا مستعمرات در اواخر فصل ازدحام می کنند؟

خوب، آیا ما واقعاً می دانیم که چرا زنبورها هر کاری انجام می دهند؟ مطمئناً ما الگوها را می بینیم و درک می کنیم که چرا زنبورها به محرک های خاص واکنش نشان می دهند.

صدها سال مطالعه در مورد برخی از جنبه های زندگی زنبور عسل به ما آموخته است. اما، هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد رفتار زنبور عسل داریم.

محققین زنبور عسل هستند مطمئن نیستم که چرا مستعمرات ازدحام های پاییزی را پرتاب می کنند. این دسته ها با دسته های تولید مثلی متفاوت هستند که در اوایل فصل اتفاق می افتد – و اغلب بسیار کوچکتر.

برخی از دلایل احتمالی:

  • ازدحام بیش از حد
  • هجوم آفات (کنه های واروآ یا سوسک های کندو)
  • تلاش برای ملکه کردن کلنی مادر

ما می دانیم که گروه های کوچک اواخر فصل بدون دخالت زنبوردار تقریباً 0٪ شانس زنده ماندن دارند. با این حال، در صورت امکان، گرفتن این موارد کوچک شایستگی دارد.

استفاده از Swarm Queens برای مواقع اضطراری

حتی اگر زنبوردار قصد زمستان گذرانی این دسته کوچک را نداشته باشد، باز هم صید آن ارزش دارد.

اگر یک ملکه وجود داشته باشد، کلنی کوچک می تواند باشد در یک جعبه nuc قرار داده شده است در حالی که برای. ملکه و حتی زنبورهایی که همراه او هستند ممکن است در کلنی دیگری مورد نیاز باشند – که بدون ملکه و ضعیف است.

به این ترتیب، می توانید تلاش کنید تا زنبورهای موجود در ازدحام را نجات دهید، حتی اگر آنها به یک کندوی مستقل و مستقل تبدیل نشوند.

تصویر لینک رایگان اسرار زنبورداری.

تجربه ازدحام زنبور عسل پاییزی

اواخر شهریور، یکی دو سال پیش است. من یک دسته کوچک در یک درخت می بینم. نمی دانم اخیراً از کندو خارج شده است یا یک هفته یا بیشتر آنجا بوده است. در بهترین حالت به اندازه یک طالبی کوچک است!

من به عنوان زنبوردار با تصمیمی روبرو هستم. این ازدحام تقریباً هیچ شانسی برای ایجاد یک کلنی زمستانی قابل دوام ندارد. اگر من کاری انجام ندهم، به احتمال زیاد ازدحام خواهند مرد.

زنبورداری که سعی می کند این دسته های کوچک را نجات دهد باید آماده شود برای تغذیه زنبورها به شدت و ممکن است هنوز هم لازم باشد که کلنی های کوچکتر را قبل از رسیدن سرما با هم ترکیب کنید.

استفاده از سطل من برای گرفتن ازدحام

اولین چیز – زنبورها را از درخت بیرون بیاورید. به یاد داشته باشید که ملکه جفت شده ممکن است ارزش تلاش را داشته باشد. حتی اگر او بزرگترین ملکه جهان نباشد، تا زمانی که جفت می شود، می توانم او را در کندوی ملکه کمتری قرار دهم.

با استفاده از “سطل روی میله” خود را به ارتفاع 12 فوتی بالا می برم و با اندام برخورد می کنم تا بسیاری از زنبورها را در سطل بکوبم. این زنبورها به سرعت در جعبه ای حاوی 5 قاب ریخته می شوند شانه کشیده شده

ازدحام کوچک زنبورهای گرفته شده در سطل وارد تصویر کندو می شود.

این جعبه NUC نامیده می شود و اندازه آن نصف کندو 10 قاب معمولی لانگستروت است. ایده خوبی است که اندازه جعبه را با جمعیت زنبور عسل مطابقت دهید. یک جعبه بزرگ فضای زیادی برای دفاع از این دسته کوچک خواهد داشت.

آیا من ملکه را دارم؟ بله من انجام می دهم. چند دقیقه بعد ملکه داخل است و تعدادی از زنبورهایی که من ریختم بیرون آمده اند تا بررسی کنند.

سپس، آنها شروع به “بوی کردن” در جلو می کنند و به خواهران خود سیگنال می دهند که پایین بیایند. من زنبورهای بیشتری را جلوی در می بینم! آنها عطر می کنند تا بقیه زنبورهایی را که هنوز روی دست و پا هستند صدا بزنند!

یک ظرف تغذیه موقت با مقداری آب قند روی آن قرار می گیرد. هنگامی که بیشتر ازدحام داخل است، ورودی به یک دهانه کوچک کاهش می یابد – تقریباً 1 اینچ عرض.

شکار ازدحام کوچک پاییزی در تصویر جعبه nuc.

امیدوارم زنبورها متوجه شوند که این بهترین فرصت برای آنهاست و در جعبه ارائه شده بمانند. وقتی تاریک می شود، جعبه را به حیاط زنبور عسل منتقل می کنم.

خوب، می توانم بگویم سعی کردم آنها را نجات دهم. همانطور که به دانش آموزان در من می گویم کلاس آنلاین زنبورداری – شما نمی توانید همه آنها را نجات دهید!

کلنی‌های زنبور عسل که در طول بهار ازدحام می‌کنند، گروه‌های تولید مثلی نامیده می‌شوند. آنها شانس بیشتری برای بقا دارند. اما وقتی زنبورها در اواخر تابستان و پاییز ازدحام می کنند، بقای آنها بعید است.

ما با اطمینان نمی دانیم که چرا کلنی های زنبور عسل این رفتار خطرناک را انجام می دهند. شاید کلنی تعداد زنبورهای کندو خود را کاهش می دهد یا فقط می خواهد یک ملکه جدید بسازد؟ در هر صورت، مطمئناً بخشی از طرح بزرگ زنبور عسل است که ما زنبورداران فقط می توانیم از آن شگفت زده شویم.

سفارش فوری عسل ♥