چرا زنبورهای من عسل درست نمی کنند؟


زنبورهای عسل به دلیل توانایی خود در تولید عسل بسیار مشهور هستند. برخی از آن برای استفاده شخصی خود در ماه های سرد زمستان است. اما، آنها آنقدر کار خوبی انجام می دهند که اغلب برای به اشتراک گذاشتن برخی از آنها را دارند. برای زنبورداران جدیدی که با رویایی از کوزه های بی پایان عسل طلایی، کندویی را شروع می کنند، واقعیت می تواند غم انگیز باشد. این آنها را به این سوال سوق می دهد که آیا کار اشتباهی انجام می دهند – چرا زنبورهای من عسل درست نمی کنند?

زنبورها عسل را در سوپر ذخیره نمی کنند

زنبورهای کارگر در جعبه فوق العاده عسل درست نمی کنند.

بیایید در مورد نحوه نگهداری عسل توسط زنبورها در کندو صحبت کنیم. یکی از رایج ترین کندوهایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، کندوهای استاندارد است کندو لانگستروت.

این سبک کندوی عسل شامل چندین جعبه است که به صورت عمودی روی هم چیده شده اند. در حالت ایده آل، کلنی از جعبه های پایینی (جعبه های بچه) برای لانه و ذخیره غذا استفاده می کند. هنگامی که این فضا مورد استفاده قرار گرفت و مقداری غذا برای زنبورها ذخیره شد، الف زنبوردار جعبه دیگری اضافه می کند برای عسل مازاد

این تاپ باکس ها معمولاً به عنوان “سوپر عسل” شناخته می شوند. آنها می توانند هر اندازه ای داشته باشند اما سوپرهای کم عمق (با ارتفاع 5 11/16 اینچ) بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

اینکه کندو شما چقدر می تواند عسل تولید کند به عوامل زیادی بستگی دارد. به طور کلی، زنبورداران به حداقل 1 یا 2 سوپر امیدوار هستند برداشت عسل.

بنابراین، اگر برای آوردن محصول بیرون بروید و هیچ عسلی در سوپرها پیدا نکنید – چرا که نه؟ آیا زنبورهای شما در اعتصاب هستند؟ آیا مشکلی در زنبورهای شما وجود دارد؟

زنبورهای کارگر شهد و کندوی عسل را با سوپر عسل برای نگهداری جمع آوری می کنند.

آنچه زنبورها برای تهیه عسل نیاز دارند

زنبورهای عسل سخت کار می کنند حشرات خونسرد. آنها با هم در مستعمرات بزرگ زندگی می کنند و با هم برای حفظ کندو کار می کنند. زنبورهای کارگر ماده وظیفه جست و جوی غذا در خارج از کندو را بر عهده دارند.

زنبورها تنبل نیستند. وگرنه این همه پیدا نمیکردی نقل قول در مورد زنبورها سخت کوش بودن در ادبیات ما آنها تا زمانی که ممکن است به کار خود ادامه می دهند – آنها فقط نمی گویند “بسیار بس است و بس کن.”

با این حال، چند چیز وجود دارد که زنبورها باید عسل درست کنند و سوپرهای خود را پر کنید.

  • جریان شهد در دسترس برای جمع آوری
  • مکانی برای نگهداری عسل

اگر منطقه محلی دارای شهد فراوان و کندو دارای فضای خالی برای نگهداری باشد، احتمالاً این دو نیاز برآورده می شود. حال، ما باید به موارد دیگر نگاه کنیم دلایل اینکه چرا زنبورها عسل نمی سازند.

عسل فوق العاده با قاب های پر از عسل درپوش.

عوامل موثر بر تولید عسل

علیرغم شباهت‌های فراوان، هر کلنی زنبور عسل به دلیل ژنتیکی که دارد متفاوت است. به دلیل تغییرات در نژادهای زنبور عسل، یک کندو ممکن است در روزهای سردتر علوفه کند یا بیشتر مستعد آن باشد بستنی ندهید، و غیره.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

با این حال، هر کلنی در معرض عواملی است که بر میزان عسل ساخته شده در طول یک فصل تأثیر می گذارد. برای بسیاری از ما، تولید عسل یک رویداد در طول سال نیست. زنبورهای عسل در طول زمستان عسل تولید نمی کنند. ماه های سرد در داخل کندو تلاش می کنند تا تا بهار زنده بمانند.

بنابراین، اگر شما زنبورها عسل درست نمی کنند – این فاکتورها را در نظر بگیرید تا بفهمید چرا سوپر عسل شما خالی است.

سال اول است

بسیاری از جنبه های زنبورداری به منطقه ای که در آن زندگی می کنید مربوط می شود. اکثر مناطق دارای تعداد محدودی از روزهای گرم هستند که زنبورها می توانند منابع مورد نیاز را جمع آوری کنند.

کلنی‌های سال اول، به‌ویژه آن دسته از کندوهای جدید شروع شدند زنبورهای بسته بندی برای آماده شدن برای زمستان به کل فصل نیاز داریم. تا سال دوم انتظار محصول عسل نداشته باشید.

کمبود شهد یا گرده گل

زمانی که مقدار زیادی شهد در دسترس باشد، به این زمان می گویند.جریان عسل“. اما این همیشه صدق نمیکند.

شاید در هفته های اخیر شهد زیادی برای جمع آوری کارگران وجود نداشته است. شکوفه دادن گل ها تضمینی برای شهد نیست. برخی از گل ها شهد تولید نمی کنند زیرا برای گرده افشانی نیازی به حشرات ندارند.

همچنین، شرایط آب و هوایی مانند یخبندان دیررس یا خشکسالی شدید می تواند باعث شود گلها شهد کمی داشته باشند. یک کمبود.

آب و هوای بد غذایی

حتی بهترین کلنی زنبورها نیز در صورت عدم همکاری آب و هوای علوفه در ساخت عسل دچار مشکل خواهند شد. بادهای شدید، باران بیش از حد یا دمای غیرقابل فصل سرد، همگی بر میزان شهد زنبورها تأثیر می‌گذارند.

کمبود زنبور به اندازه کافی

چیزهای زیادی در داخل کندو اتفاق می افتد، تولید عسل، ذخیره گرده، ساخت شانه و غیره. زنبورهای پرستار مشغول پرورش هستند لاروها برای تبدیل شدن به نیروی کار بعدی

این چه ربطی به تهیه عسل دارد؟ یک کلنی برای تولید عسل زیاد به نیروی کار زیادی نیاز دارد. اگر کلنی شما جمعیت زنبور کمی دارد – کارگران زیادی برای بیرون رفتن و جمع آوری شهد وجود ندارد.

کندوهای ناسالم عسل کمتری تولید می کنند

هر کلنی که به دلیل مسمومیت کنه واروآ ناسالم باشد به اندازه کندو سالم پربار نخواهد بود. زنبورهای بیمار آنقدر قوی نیستند و عمر طولانی ندارند. کنترل واروآ (در صورت نیاز) برای داشتن کندوهای مولد حیاتی است.

نکاتی برای تشویق زنبورها به پر کردن سوپرها

چیزهای زیادی وجود دارد که خارج از کنترل ما زنبوردار است. اما، کارهایی وجود دارد که می‌توانیم برای کمک به مستعمراتمان برای بهره‌وری بیشتر انجام دهیم.

مطمئن باشید که زنبورها می خواهند مولد باشند. اگر سوپرهای عسل روی کندو شما پر نمی شوند، این کمبود عسل به این دلیل است که بخشی از معادله گم شده است. کلنی های قوی سالم اولین قدم هستند. با توجه به زمان و علوفه مناسب و باید در مسیر برداشت عسل تازه از کندو خود باشید.

سوالات متداول

چرا من زنبورهای زیادی دارم و عسل ندارم؟

شرایط آب و هوایی اغلب مقصر کمبود تولید عسل است. حتی اگر شهد در دسترس باشد، زنبورها نمی توانند در هوای سرد یا بارانی علوفه کنند.

چرا زنبورهای من سوپر را پر نمی کنند؟

کارگران قادر به جمع آوری شهد گیاهی کافی برای پر کردن سوپر نیستند. یا اگر جمعیت کلنی کم باشد، ممکن است فضای زیادی در جعبه های بعدی برای نگهداری عسل داشته باشند.

چقدر طول می کشد تا زنبورها یک سوپر را پر کنند؟

این بستگی به شرایط آب و هوایی، جمعیت کلنی و در دسترس بودن غذا دارد. به طور متوسط ​​حدود دو هفته طول می کشد تا یک کلنی متوسط ​​یک سوپر عسل را پر کند.

آیا می توانید برای کندو سال اول عسل تهیه کنید؟

به طور کلی کندوهای سال اول ممکن است نتوانند عسل اضافی برای زنبوردار تولید کنند. با این حال، اگر کلنی به سرعت ایجاد شود و شهد فراوان در دسترس باشد، می توان مقدار کمی عسل برداشت کرد.

سفارش فوری عسل ♥