چرا زنبورهای عسل من روی زمین هستند؟


قدم زدن به حیاط زنبور عسل و دیدن توده ای از زنبورهای عسل روی زمین هیچ وقت حس خوبی نیست ما زنبورداران تمام تلاش خود را می کنیم تا با کندوهایمان کار خوبی انجام دهیم. اما، ما گاهی اوقات اشتباه می کنیم همانطور که من به زودی یک روز در حیاط زنبور عسل خود متوجه شدم. وقتی متوجه رفتار زنبور عسل می‌شویم، متوجه نمی‌شویم – معمولاً در نظر می‌گیریم که آیا اقدامات ما باعث این رفتار شده است یا خیریا.

تصویر گروهی از زنبورهای عسل روی زمین در نزدیکی کندو.

یافتن زنبورهای عسل روی زمین

ما انتظار داریم که زنبورهای عسل را روی گل های باغ پیدا کنیم و اینجا و آنجا وزوز کنند. با این حال، مواقعی وجود دارد که ممکن است مقداری روی زمین پیدا کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

اینکه آیا این موضوعی است که باید در مورد آن نگران بود یا نه به عوامل متعددی بستگی دارد – از جمله تعداد زنبورهای موجود در پایین.

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است آنها را در سطح زمین ببینید. شاید از خاک مرطوب آب می نوشند یا منبع غذایی شیرین پیدا کرده اند. اما، پیدا کردن توده ای از زنبورها روی زمین دلیلی برای بررسی است

آیا زنبورهای عسل در زمین زندگی می کنند؟

در بیشتر موارد، اینها حشرات واقعا زنبور نیستند. در عوض آنها زنبور می شوند. زنبورهای جلیقه زرد در مستعمرات بزرگ در زمین زندگی می کنند.

آن ها هستند مطمئنا زنبور عسل نیست. اما برای افرادی که با حشرات آشنایی ندارند مرتکب این اشتباه می شوند. آنها حشرات بالدار راه راه را می بینند که می آیند و می روند و معتقدند که آنها زنبورهای عسل هستند.

این زنبورها هنگامی که در نزدیکی زمین های بازی در مناطقی با تردد پیاده لانه می سازند، مشکلاتی را ایجاد می کنند. در واقع، ژاکت های زرد شکارچی کلنی های زنبور عسل هستند.

زنبورداران اغلب راه اندازی می کنند تله زنبور ژاکت زرد تلاش برای کاهش تعداد زنبورها در نزدیکی محوطه زنبور عسل.

فقط یک بار، کندوی کوچکی از زنبورهای عسل واقعی پیدا کردم که به نظر می رسید در زمین زندگی می کنند. با بررسی دقیق تر، آنها در واقع در بقایای یک کنده درخت مرده لانه سازی می کردند. آیا آنها نمی توانند جای بهتری پیدا کنند؟

رفتار زنبور عسل

با وجود سال ها مطالعه، ما هنوز همه چیزهایی را که مستعمراتمان انجام می دهند درک نمی کنیم. رفتار زنبور عسل چیز پیچیده ای است. در حالی که کندوی زنبورهایی که در زمین زندگی می کنند محتمل نیست – هرگز نگویید هرگز.

اقدامات ما به عنوان زنبوردار تأثیر مستقیمی بر اقدامات کلنی های زنبور عسل ما دارد. گاهی اوقات کارهایی انجام می دهیم که باعث واکنش کلنی می شود.

قرار دادن یک خانواده زنبور عسل در داخل کندوی تازه رنگ آمیزی شده ممکن است باعث فرار زنبورها شود یا ترک مستعمرات به بو حساس هستند و ممکن است خانه جدید خود را دوست نداشته باشند.

زنبورهای جلوی کندو: معمولی یا نه؟

به عنوان زنبورداران، ما در تلاشیم تا بفهمیم – رفتار طبیعی زنبور عسل چیست؟ هر زمان که به حیاط زنبور عسل بروید، ممکن است چند زنبور مرده را ببینید که جلوی کندو خوابیده اند. اشکالی ندارد – برخی هر روز می میرند.

آن کارگرانی که در مستعمره وظیفه دارند مردگان را برمی دارند یا به سادگی از جلو پرت می کنند. اگر چند عضو کلنی را دیدید ناامید نشوید.

در مورد زنبورهای عسل زنده که در نزدیکی کندو می خزند چطور؟ این مشکل بزرگی نیست تا زمانی که فقط چند مورد باشد. پیدا کردن 15 یا 20 روی زمین که قادر به پرواز نیستند می تواند علامت الف باشد مشکل آفت یا بیماری.

زنبورهایی که قادر به پرواز نیستند ممکن است از مشکلات مربوط به آن رنج ببرند هجوم کنه ها یا حتی قرار گرفتن در معرض آفت کش ها.

اگر دختران شما در معرض یک آفت کش کشنده قرار گرفته اند، یافتن تعداد انگشت شماری مرده در جلوی کندو معمول است – وضعیت بسیار ناراحت کننده ای است.

همیشه مراقب هر چیزی باشید در رفتار زنبور عسل غیرمعمول و در صورت نیاز به یادآوری رویداد بعداً یادداشت کنید. کلنی شما ممکن است به چیزهای مختلف واکنش نشان دهد.

ریش زنبور عسل در ورودی کندو

یکی از موقعیت هایی که اغلب در زنبورداران جدید ترس ایجاد می کند، دیدن انبوهی از زنبورهایی است که از جلوی کندو آویزان شده اند. ترس این است که آنها آماده رفتن می شوند.

این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که اگر مستعمره تصمیم می گیرد ازدحام کند. با این حال، معمولا، این پدیده است به نام ریش زنبور عسل. دخترها در یک عصر گرم و مرطوب به سادگی بیرون در ایوان جلویی نشسته اند.

در حیاط زنبور عسل مراقب باشید

ایده خوبی است که گهگاه در محوطه زنبور عسل خود قدم بزنید و فقط مشاهده کنید. همیشه لازم نیست که کندو خود را باز کنید تا کمی در مورد وضعیت مستعمره خود به دست آورید.

شما بازرسی کندوها شامل یادداشت برداری از آنچه در قسمت بیرونی کندو می بینید نیز باشد. بازرسی کندو قبل از برداشتن قسمت بالایی از جعبه آغاز می شود.

به دنبال هر مدرکی دال بر درگیری در ورودی کندو باشید. مبارزه یا کشتی در جلو می تواند یک نشانه دزدی زنبور عسل.

با دقت (اما نه خیلی نزدیک بدون حجاب) به ورودی و محوطه جلوی کندو نگاه کنید. به دنبال فعالیت غیرعادی باشید.

این دقیقاً همان کاری است که من چندین سال پیش در آن روز انجام می‌دادم من یک دسته کوچک زنبور را روی زمین نزدیک کندو پیدا کردم.

تصویر توده کوچکی از زنبورهای عسل در چمن نزدیک کندو.

رفتار غیرمنتظره زنبور عسل در حیاط زنبور من

توده کوچکی از زنبورها در علفزار جلوی کندوی مستقر شده اند. چقدر عجیبه

نادر نیست که یک دسته زنبور عسل کوچک را روی زمین پیدا کنید – اگرچه معمولاً یک دسته را می بینید که در یک درخت یا بوته نزدیک آویزان است. با این حال، اگر ملکه زنبور عسل بنشیند، بقیه گروه نیز می‌نشیند.

به نظر نمی رسد که آنها بیمار باشند – توده بسیار کوچک به نظر می رسد که یک ازدحام باشد؟ آنها گیج به نظر می رسند. چرا این اتفاق می افتد؟ آیا کاری انجام داده ام که باعث این رفتار عجیب زنبور عسل شود؟

بله، شاید انجام دادم. اوج سریع در من مجله زنبورداری به من می گوید که این یکی از کندوهایی بود که دیروز بازرسی کردم. چه کار کردم؟

ناتوانی در یافتن ملکه

این یکی از کلنی‌هایی بود که در طی برخی از بازرسی‌های کندو در این هفته متوجه شدم که جمعیت آن کم است. اگر حقیقت داشت، داشتم دو مستعمره کوچک را با هم ترکیب کرد به یکی دیروز

فکر می کردم یکی از کلنی ها بدون ملکه بود و کلنی دیگر جمعیت کمی داشت. من از روش معمولی خود برای شانه زدن کهیرها استفاده کردم. یک ورق روزنامه بین دو بدن کندو گذاشته شد. این روش در 99 درصد مواقع برای من جواب می دهد.

آیا من ساختم اشتباه بزرگ زنبورداری? پس از یک سفر سریع به سوله تجهیزات برای تهیه ژاکت زنبورداری، وقت آن بود که نگاه دقیق تری داشته باشم.

با استفاده از یک چوب کوچک، جرم را به آرامی به اطراف حرکت می دهم و یک علامت بدون علامت را می بینم ملکه زنبور عسل! سس خوب چه آشفتگی!

قرار دادن 2 ملکه در 1 کندو – OOPS

خدای من بالاخره در هر دو کندو حتما یک ملکه بوده است. خوب، این یک آشفتگی خوب است که من ایجاد کرده ام.

معمولاً اگر 2 کندوی کوچک که هر دو دارای ملکه هستند را با هم ترکیب کنید، 1 ملکه کشته می شود و جمعیت ادغام می شود.

حدس من این است که به جای کشتن ملکه دیگر. یک ملکه و گروهش این خانم را به زور از کندو بیرون کردند. نتیجه این شد که توده ای از زنبورهای عسل به همراه ملکه خود روی زمین قرار گرفتند.

زنبورداران مرتکب اشتباهاتی می شوند که ممکن است باعث شود برخی از زنبورها در روز بعد روی زمین باشند.

این نشان می دهد که هر زمان که با زنبورها کاری انجام دهید، احتمال شکست وجود دارد. چندین بار در هر دو کندو جستجو کرده بودم.

من هیچ نشانه ای از حضور ملکه در کندو دیگر ندیدم. اما من آشکارا مسخره کردم! و حتی با تجربه، همیشه نمی توانید ملکه زنبور را پیدا کنید.

رفع اشتباه زنبوردار من

حالا چکار کنم ؟ مستعمراتی که من ترکیب کردم نسبتاً کوچک بودند. من نمی خواهم مقدار کمی زنبور عسل را در یک کندو با اندازه معمولی قرار دهم.

یک کندوی ضعیف – فقط تعداد انگشت شماری زنبور، به هر حال شانس کمی دارد و مطمئناً نمی تواند از یک جعبه با اندازه کامل محافظت کند. آنها واقعاً جمعیت کافی برای یک فریم 5 را ندارند جعبه اندازه nuc.

ممکن است تعداد کارگران این ملکه برای حفظ او و تبدیل شدن به یک مستعمره کافی نباشد و من هیچ کارگر اضافی برای اضافه کردن به آنها ندارم. با این حال، همیشه داشتن یک ملکه اضافی در اطراف چیز خوبی است، شاید بتوانم او را برای مدتی نجات دهم.

استفاده از Mini Mating Nuc

من این موضوع را برای کلنی خود ایجاد کردم و احساس مسئولیت می کنم. پس من کاری انجام خواهم داد… باید تلاش کنم.

من دارم یک جعبه nuc جفت گیری ملکه کوچک که فقط اندازه مناسب خواهد بود. این مینی باکس ها برای نگهداری ملکه های باکره جدید در حالی که جفت می شوند و شروع به تخم گذاری می کنند استفاده می شود.

جعبه زنبور کوچک برای تصویر کندو کوچک.
این مینی نوک جفت گیری برای یک جعبه ملکه اضطراری عالی است.

اندازه کوچک آنها به این معنی است که آنها فقط برای مدت کوتاهی قابل استفاده هستند. اما زمانی که تنها به یک یا دو هفته فضا نیاز است عالی هستند.

من یکی از مینی فریم‌های خالی را برمی‌دارم – هیچ‌کدام شانه کشیده‌اند. در قسمت تجهیزاتم، به دنبال یک قطعه شانه شکسته می گردم. من یک قاب با شانه پیدا کردم که توسط موش آسیب دیده بود (که نیمی از آن را خورده بود 🙁 .)

این تکه ضایعات شانه با استفاده از نوارهای لاستیکی در یکی از مینی فریم ها قرار می گیرد (مطمئن شوید که سلول ها وارونه نباشند)، اکنون ملکه و زنبورها جایی برای شروع دارند.

شانه کشیده شده در یک قاب کوچک با تصویر نوارهای لاستیکی.

به یاد داشته باشید که جمعیت آنقدر کم است که حتی قادر به تولید موم زیادی (اگر وجود داشته باشد) نیست! اگرچه این ممکن است برای من و شما عجیب به نظر برسد، کلنی کوچک من از تلاش و استفاده از شانه گره خورده قدردانی می کند.

آب قند روی شانه در قاب مینی اسپری می شود. من آن را در کنار توده ای از زنبورهای عسل روی زمین گذاشتم و آنها شروع به بالا رفتن از کشتی کردند. ملکه را برداشتم و روی شانه گذاشتم.

حالا این قاب در داخل کندو کوچک قرار می گیرد. کارگران باقی مانده بوی ملکه و خواهرانشان را در داخل جعبه حس می کنند.

آنها وارد می شوند تا به آنها ملحق شوند. در مدت زمان کوتاهی همه زنبورها داخل آن هستند. آنها ممکن است نمانند اما این انتخاب آنهاست.

هنگامی که 2 ملکه را در 1 تصویر کندو پیدا می کنید، یک هسته جفت گیری کوچک می تواند ابزار مفیدی باشد.

تجهیزات اضافی زنبورداری را در دسترس داشته باشید

همیشه داشتن تجهیزات اضافی در اندازه های مختلف ایده خوبی است. اما، امیدوارم به خاطر کاری که انجام دادید، مانند من، 2 ملکه در 1 کندو نداشته باشید!

آیا این کلنی کوچک زنده خواهد ماند؟ به احتمال زیاد این کار را نخواهند کرد. اندازه کوچک آنها ممکن است آنها را قربانی شکارچیان، آفاتی مانند سوسک کندو یا دزدی کند. اما، آنها یک خانه کوچک با غذا و سرپناه از باران دارند.

این باعث می شود کمی احساس گناه کنم.

سفارش فوری عسل ♥