چرا زنبورهای عسل رنگ های متفاوتی دارند؟


از بین 20000 گونه مختلف زنبور، تنها درصد کمی را زنبورهای عسل تشکیل می دهند. این نژادهای زنبور عسل خصوصیات تشریحی زیادی دارند. آنها بال، سبد گرده و نیش دارند – چیزهایی که برای انجام کارهایشان به آنها نیاز دارند. جالب است که برخی وجود دارد تنوع رنگ در زنبورهای عسل این ما را به تفکر وامی دارد چرا زنبورهای عسل رنگ های متفاوتی دارند.

تعداد زیادی زنبور عسل با تصویر رنگی مشابه.

انواع رنگ زنبور عسل

زنبورهای عسل به داشتن بدن زرد و قهوه ای با نوارهای پشتی معروف هستند. زرد و سیاه دو رنگ هشدار دهنده در طبیعت هستند. این روشی است که طبیعتاً به شما هشدار می دهد که دور بمانید و از نیش زنبور اجتناب کنید.

تعجب یک زنبوردار جدید را تصور کنید که کندویی را باز می کند که ظاهراً زنبورهای تیره در آن وجود دارد – فقط کارگران راه راه طلایی زیادی پیدا می کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

چه اتفاقی برای کلنی شما افتاده است؟ مشکلی در آنها وجود دارد بله، ممکن است کلنی شما مشکل داشته باشد اما به احتمال زیاد اینطور نیست.

در حالی که بعضی از زنبورها تیره تر از بقیه هستند، یافتن یک معنا تنوع رنگ زنبور عسل در کندو شما در واقع نشانه خوبی است

زنبورهای عسل با رنگ های مختلف در داخل یک کندوی عسل.

تنوع ژنتیکی در کلنی زنبور عسل

مستعمرات با ترکیب خوبی از رنگ زنبور کارگر و الگوها برخی از سالم ترین مستعمرات هستند. این نشان دهنده انبوهی از مواد ژنتیکی مختلف است که برای تولید کارگران استفاده می شود.

آ ملکه زنبور عسل فقط چند روز در اوایل زندگی خود جفت می گیرد. در طول این پروازهای جفت گیری، او با حدود 12-20 جفت می شود پهپادها یا نرها.

پس از بازگشت به کندو، ملکه تخم‌های بارور می‌گذارد تا کارگران تولید کند. کارگران نیمی از مواد ژنتیکی خود را از ملکه و نیمی از یک هواپیمای بدون سرنشین دریافت می کنند. طبیعتاً این نتیجه می شود زنبورهای کارگر با رنگ های مختلف

برخی از تخم‌های بارور شده افراد را از پهپادها به رنگ روشن تولید می‌کنند و برخی دیگر از پهپادهای تیره رنگ.

زنبورهایی که در یک کلونی قرار دارند، سایه‌های رنگی متفاوتی از تصویر را نشان می‌دهند.

نژادهای پرورش زنبور عسل

مواقعی وجود دارد که می خواهیم کندویی نزدیک به هم داشته باشیم. همه اعضای کلنی یک رنگ هستند و دارای ویژگی های مشترک هستند.

این اغلب در مورد پرورش دهندگان زنبور عسل که برای ایجاد کلنی هایی با ویژگی های خاص مانند مقاومت به واروآ و غیره کار می کنند، صادق است.

آیا می توانید یک نوع زنبور عسل را تنها با رنگ تشخیص دهید؟ نه، به طور معمول نه، اما رنگ زنبورها می تواند نکاتی در مورد اصل و نسب آنها بدهد.

زنبورهای عسل ایتالیایی رنگ روشن‌تری دارند و علائم زرد روشن‌تری دارند. کارگرانی که پدرشان پهپادهای ایتالیایی رنگ روشن است، در کندو روشن‌تر خواهند بود.

کارنیولان ها توسط بسیاری از زنبورداران حیاط خلوت دنبال می شوند. آنها دارای ویژگی های مقاوم در برابر زمستان، افزایش سریع بهار و مقاومت در برابر کنه نای هستند.

آنها همچنین زنبورهای تیره تری نسبت به بسیاری از زنبورهایی هستند که ما با آنها آشنا هستیم. کارنی ها اغلب با سایر خطوط خون زنبور عسل مخلوط می شوند تا مقاومت به واروآ را به دست آورند.

روس ها نیز تمایل دارند تاریک تر باشند. اگر زنبورهای تیره‌تری زیادی مشاهده کردید، احتمالاً به روس‌ها یا کارنیولایی‌ها مربوط می‌شوند.

رنگ کوردوان در کلنی های زنبور عسل

کوردوان نژاد یا خانواده جداگانه ای از زنبورها نیستند. این فقط یک اصطلاح است که برای توصیف تنوع رنگ استفاده می شود.

زنبورهای Cordovan آنهایی هستند که قسمت‌هایی از زنبور که معمولاً سیاه هستند به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز در می‌آیند. ملکه اغلب یک شکم زرد دارد که تا نوک آن یک رنگ ثابت است.

کوردوان که اغلب توسط پرورش دهندگان زنبور عسل استفاده می شود یک نشانگر ژنتیکی مفید است که توسط یک ژن مغلوب کنترل می شود. مشخص نیست که آنها دارای ویژگی های مطلوبی فراتر از نشانه های رنگی خود هستند.

ایتالیایی‌های Cordovan زیبا هستند و توسط زنبورداران برای یافتن ملکه‌های آسان مورد توجه قرار می‌گیرند.

آیا زنبورها تغییر رنگ می دهند؟

زنبورهای عسل در طول زندگی خود تغییر رنگ نمی دهند. با این حال، ظاهر زنبور عسل می تواند تغییر کند و احساس تغییر در رنگ بدن را ایجاد کند.

پس از هفته‌ها کار سخت در خارج از کندو، کارگران می‌توانند ظاهری خشن به خود بگیرند. برخی از موهای ریز روی سینه آنها گم می شوند و به آنها ظاهری لکه ای طاس می دهند. آنها مقداری از ابهام خود را از دست می دهند.

کسانی که در دزدی نقش دارند اغلب تیره‌تر هستند، زیرا موهای خود را در طول جنگ از دست داده‌اند. آنها همچنین در طول جنون جنگی سراسر آنها را موم و عسل می گیرند

با این حال، زنبورهای چرب سیاه براق می تواند نشانه بیماری باشد. برخی از ویروس‌هایی که کلنی‌های زنبور عسل را مبتلا می‌کنند می‌توانند ظاهری چرب تیره ایجاد کنند.

زنبورهای کارگر مسن تر داخل تصویر کندو.

زنبورهای عسل با رنگ های مختلف – نشانه بدی نیست

دیدن قابل توجه تغییر رنگ در کلنی زنبور عسل شما می تواند نسبتاً گیج کننده باشد. با این حال، وحشت نکنید. این احتمالاً به دلیل تغییر رنگ زنبور نیست، بلکه به دلیل این است که کارگران با پدرهای متفاوت متولد شده اند. از تنوع ژنتیکی کلنی زنبور عسل خود لذت ببرید. امیدوارم قوی و سازنده باشند.

سفارش فوری عسل ♥