چرا زنبورهای عسل رنگ های متفاوتی دارند؟


در میان 20000 گونه مختلف زنبور، تنها درصد کمی را زنبورهای عسل تشکیل می دهند. این نژادهای زنبور عسل ویژگی های تشریحی زیادی دارند. آنها بال، سبد گرده و نیش دارند – چیزهایی که برای انجام کارهایشان به آن نیاز دارند. جالب است که برخی وجود دارد تنوع رنگ در زنبورهای عسل این ما را به تفکر وامی دارد چرا زنبورهای عسل رنگ های متفاوتی دارند.

انواع رنگ زنبور عسل

تعداد زیادی زنبور عسل با تصویر رنگی مشابه.

آیا می توانید یک تصویر ذهنی از یک زنبور عسل در ذهن خود ایجاد کنید؟ اگر چنین است، تصور می‌کنم به حشره‌ای کوچک با بدن‌های زرد-قهوه‌ای با نوارهای سیاه در پشت خود فکر می‌کنید.

زرد و سیاه دو رنگ هشدار دهنده در طبیعت هستند. این روش طبیعت است که به کسی هشدار می دهد که دور بماند و از نیش اجتناب کند.

اما، البته، نه هر زنبور عسل دقیقاً همان سایه‌های رنگ یا نشانه‌ها را دارد. گاهی اوقات یک زنبوردار هنگام بازدید از کندو غافلگیر می شود.

بیایید تصور کنیم که چند ماه پیش خانواده خوبی از زنبورهای تیره تر را در کندو جدید خود نصب کرده اید. امروز، کندو را باز می کنید تا هزاران کارگر راه راه طلایی روشن پیدا کنید. اینها بدیهی است شبیه زنبورهای عسل اما چیزی متفاوت است

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

چه اتفاقی برای کلنی شما افتاده است؟ آیا چیزی با آنها اشتباه است. با فرض اینکه این گروه جدیدی نیست که وارد جعبه شما شده است – شما ژنتیک زنبور عسل را در کار می بینید.

در حالی که بعضی از زنبورها تیره تر از بقیه هستند، یافتن یک معنا تنوع رنگ زنبور عسل در کندو شما در واقع نشانه خوبی است

زنبورهای عسل با رنگ های مختلف در داخل یک کندوی عسل.

تنوع ژنتیکی در کلنی زنبور عسل

مستعمرات با الف ترکیب خوبی از رنگ های زنبور کارگر و الگوها برخی از سالم ترین کلنی ها هستند. این نشان دهنده انبوهی از مواد ژنتیکی مختلف است که برای تولید کارگران استفاده می شود.

آ ملکه زنبور عسل فقط چند روز در اوایل زندگی اش جفت می گیرد. در طول این پروازهای جفت گیری، او با حدود 12-20 جفت می شود پهپادها یا نرها.

پس از بازگشت به کندو، ملکه دراز خواهد کشید تخمک های بارور برای تولید کارگر کارگران نیمی از مواد ژنتیکی خود را از ملکه و نیمی را از پهپاد دریافت می کنند.

این پدران پهپاد از مستعمرات مختلف در منطقه پرواز می آیند. برخی از آنها رنگ روشن‌تری نسبت به بقیه دارند و ژنتیک را از مادر خود حمل می‌کنند.

به طور طبیعی، این منجر به یک مستعمره می شود زنبورهای کارگر که ممکن است رنگ های متفاوتی داشته باشند. همه اعضای کلنی مادر یکسانی دارند اما پدران متفاوتی وجود دارند که در استخر ژنتیکی نقش داشته اند.

زنبورها در یک کلونی با رنگ‌های مختلف تصویر نشان می‌دهند.

نژادهای پرورش زنبورهای عسل

مواقعی وجود دارد که ما یک کندوی نزدیک به هم می خواهیم. همه اعضای کلنی یک رنگ هستند و دارای ویژگی های مشترک هستند.

این اغلب در مورد پرورش دهندگان زنبور عسل که در تلاش برای ایجاد کلنی هایی با ویژگی های خاص مانند مقاومت به واروآ و غیره هستند، صدق می کند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

آیا می توانید یک نوع زنبور عسل را تنها بر اساس رنگ تشخیص دهید؟ نه، به طور معمول نه، اما رنگ زنبورها می تواند نکاتی در مورد اصل و نسب آنها بدهد.

زنبورهای عسل ایتالیایی رنگ روشن‌تری دارند و علائم زرد روشن‌تری دارند. کارگرانی که پدرشان پهپادهای ایتالیایی رنگ روشن است، در کندو روشن‌تر خواهند بود.

کارنیولاها به دنبال آن هستند توسط بسیاری از زنبورداران حیاط خلوت آنها دارای ویژگی های مقاوم در برابر زمستان، افزایش سریع بهار و مقاومت در برابر کنه نای هستند.

آنها همچنین زنبورهای تیره تری نسبت به بسیاری از زنبورهایی هستند که با آنها آشنا هستیم. کارنی ها اغلب با خطوط خونی دیگر مخلوط می شوند تا برای مقاومت به واروآ تلاش کنند.

روس ها نیز تمایل دارند تاریک تر باشند. اگر زنبورهای تیره‌تر زیادی ببینید، احتمالاً به روس‌ها یا کارنیولاها مربوط می‌شوند.

زنبورهای کارگر طلایی رنگ در کندو.

رنگ کوردوانی

کوردوان ها نژاد یا خانواده جداگانه ای از زنبورها نیستند. این صرفاً اصطلاحی است که برای توصیف تنوع رنگ استفاده می شود. ایتالیایی‌های Cordovan برای یافتن ملکه‌ها بسیار زیبا هستند و مورد توجه زنبورداران هستند.

زنبورهای Cordovan آنهایی هستند که در آن قسمت‌هایی از زنبور که معمولاً سیاه هستند به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز در می‌آیند. ملکه اغلب یک شکم زرد دارد که تا نوک آن یک رنگ ثابت است.

کوردوان که اغلب توسط پرورش دهندگان زنبور عسل استفاده می شود، یک نشانگر ژنتیکی مفید است که توسط یک ژن مغلوب کنترل می شود. مشخص نیست که آنها دارای ویژگی های مطلوبی فراتر از نشانه های رنگی خود هستند.

آیا زنبورها تغییر رنگ می دهند؟

زنبورهای عسل در طول زندگی خود تغییر رنگ نمی دهند. با این حال، ظاهر زنبور عسل می تواند تغییر کند و احساس تغییر در رنگ بدن را ایجاد کند.

پس از هفته‌ها کار سخت در خارج از کندو، کارگران می‌توانند ظاهری خشن به خود بگیرند. برخی از موهای ریز روی سینه آنها گم می شوند و به آنها ظاهری لکه ای طاس می دهد. آنها مقداری از ابهام خود را از دست می دهند.

کسانی که در دزدی نقش دارند اغلب تیره تر هستند زیرا موهای خود را در طول جنگ از دست داده اند. آنها همچنین در طول جنون جنگی سراسر آنها را موم و عسل می گیرند

با این حال، زنبورهای چرب سیاه براق می تواند نشانه بیماری باشد. برخی از ویروس‌هایی که کلنی‌های زنبور عسل را مبتلا می‌کنند می‌توانند ظاهری چرب تیره ایجاد کنند.

زنبورهای کارگر مسن تر داخل تصویر کندو.

زنبورهای عسل با رنگ های مختلف – نشانه بدی نیست

دیدن قابل توجه تغییر رنگ در کلنی زنبور عسل شما می تواند نسبتاً گیج کننده باشد. با این حال، وحشت نکنید.

این احتمالاً به دلیل تغییر رنگ زنبورهای جداگانه نیست، بلکه به دلیل این است که کارگران با پدرهای متفاوت متولد شده اند. از تنوع ژنتیکی کلنی زنبور عسل خود لذت ببرید. امیدوارم قوی و سازنده باشند.

سفارش فوری عسل ♥