چرا زنبورهای عسل ازدحام می کنند؟


کلنی زنبورهای عسل یک موجود اجتماعی شگفت انگیز است. هزاران حشره با هم برای خیر و صلاح خانواده کار می کنند. در واقع، آنها کارهای بسیار شگفت انگیزی انجام می دهند – یکی از آنها ازدحام کردن است. در این رویداد هیجان‌انگیز، نیمی از جمعیت مستعمره‌ها ریشه می‌گیرند و به خانه جدیدی پرواز می‌کنند. آیا این یک حرکت خطرناک به نظر نمی رسد؟ من هم اینچنین فکر میکنم. ولی، ازدحام یک رفتار طبیعی کلنی های زنبور عسل است. اگر این خطر برای هر دو نیمه خانواده باشد – چرا زنبورها ازدحام می کنند? پاسخ کمی پیچیده است.

اسرار ازدحام زنبور عسل

دسته بزرگی از زنبورهای عسل که در تصویر درختی آویزان هستند.

Swarms بسیار چشمگیر هستند – شما هرگز اولین موردی را که می بینید فراموش نخواهید کرد. در واقع، این منظره می تواند برای کسانی که با این رفتار آشنا نیستند ترسناک باشد.

شاید ما کاریکاتورهای زیادی از تعقیب مردم توسط زنبورها دیده باشیم؟ در واقع، این گروه های زنبورهای متحرک معمولاً غیر تهاجمی هستند – تا زمانی که فضای آنها را به آنها بدهید.

چرا زنبورها ازدحام می کنند? Swarming تولید مثل در سطح کلنی است. هدف این حشرات تولید کلنی های بیشتر است. این امر با رشد جمعیت زیادی در کندو انجام می شود. سپس مستعمره خود را به دو گروه تقسیم می کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این توده بزرگی از افرادی که خانه خود را به صورت دسته جمعی ترک می کنند، حدود نیمی از جمعیت کلنی را تشکیل می دهند. در بیشتر موارد، هر نوع زنبوری که در کندو پیدا می کنید در این گروه گنجانده شده است.

ملکه فعلی معمولا با آنها می رود. چندین سلول های ملکه لاروهایی باقی مانده اند که یکی از آنها ملکه جایگزین جدیدی برای کلنی اصلی خواهد شد.

گاهی اوقات یک مستعمره بسیار قوی بیش از یک گروه را “پرتاب” می کند. در گروه دومی که باید ترک کنند، ممکن است یک یا چند ملکه باکره وجود داشته باشد.

آنها جفت می شوند و تصمیم می گیرند که چه کسی مسئول مکان جدید است. هنگام برداشت گلها مراقب باشید زیرا هرگز نمی دانید ملکه کجا خواهد بود.

زنبورها چه زمانی ازدحام می کنند؟

آه بهار، با دماهای گرمتر و گیاهان جدید در حال جوانه زدن – چه کسی آن را دوست ندارد. زمان رشد و شروع های جدید است. این در مورد کلنی های زنبورهای ما نیز صادق است.

زیاد گل ها زنبورها را جذب می کنند به گلهای غنی از شهد و گرده آنها. زنبورها این را سیگنالی برای افزایش تولید مولد می‌دانند و این کار را هم انجام می‌دهند.

با افزایش جمعیت، فضای داخلی کندو شلوغ می شود. فصل ازدحام است!

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

یک مستعمره می تواند در هر زمانی در طول فصل گرم “ازدحام پرتاب کند”. اما بیشتر حوادث ازدحام در بهار رخ می دهد-زیرا این زمان طبیعی رشد است.

گاهی اوقات، یک حرکت خطرناک به نظر می رسد. کلنی مادر با نیاز به ملکه شدن مواجه است. کندو جدید ازدحام در خطر عدم آمادگی برای زمستان است. اما، این الگوی طبیعی زندگی آنهاست.

به خاطر داشته باشید، یافتن کلنی های پرجمعیت در طول تابستان یا حتی پاییز غیرعادی نیست. اغلب درک آن برای زنبوردار دشوار است چرا کهیرها در پاییز ازدحام می کنند. بسیاری از گروه های اواخر فصل شکست می خورند.

اما، طبیعت الگویی دارد که میلیون ها سال کار کرده است – حتی زمانی که ما آن را درک نمی کنیم.

ازدحام ها مهاجرت نیستند

ازدحام زنبورها دلیلی بر مهاجرت نیست. در یک رویداد ازدحامی، تقریباً نیمی از جمعیت در کندوی اصلی باقی می‌مانند. هیچ رفت و آمدی بین خانه قدیمی و خانه جدید وجود ندارد.

هنگامی که همه اعضای کلنی به یک سایت جدید می روند، این نامیده می شود فرار کردن. فرار اغلب نتیجه بیماری، آفات یا دخالت بیش از حد زنبوردار است.

در این مورد، آنها در تاریخ بعدی به مکان اصلی باز نمی گردند – همانطور که در مهاجرت اتفاق می افتد.

آماده سازی ازدحام آغاز می شود

اگرچه ممکن است اینطور به نظر برسد، ازدحام ها فقط اتفاق نمی افتد. این مستعمره هفته ها قبل از صدور یک گروه آماده سازی را آغاز می کند.

این یک رویداد خطرناک برای کلنی است و چندین کار باید قبل از وقوع ازدحام انجام شود.

  • جستجو برای خانه های جدید
  • آماده کردن ملکه
  • سلول های ملکه

پیشاهنگان سایت های خانه جدید را جستجو می کنند

در هر زمان، درصدی از کارگران به عنوان خدمت می کنند زنبورهای پیشاهنگ وظیفه آنها یافتن منابع غذایی برای کلنی است.

آنها همچنین وظیفه جست و جوی مکان های لانه سازی احتمالی را دارند. در حالی که آماده سازی در داخل کندو ادامه دارد، چندین پیشاهنگ مکان های جدید را بررسی می کنند.

لاغری ملکه

این ملکه زنبور عسل رژیم می گیرد کارگر کمتر به او غذا می دهد تا بتواند برای آماده شدن برای پرواز لاغر شود. تخمگذاری او درست قبل از رفتن کند می شود.

سلول های ملکه ساخته می شوند

همانطور که کلنی برای ازدحام آماده می شود، سلول های خاصی تشکیل شده و تمیز می شوند. فنجان های ملکه. سلول ها اغلب در امتداد پایین قاب ها قرار دارند، اما می توانند روی صورت شانه نیز باشند.

هنگامی که تصمیم قطعی برای ازدحام گرفته شد، ملکه تخم‌های بارور شده را در این سلول‌های آماده می‌گذارد و اکنون به آنها می‌گویند:سلول های ملکه“.

سلول های ملکه بادام زمینی بزرگتر از سلول های معمولی مولدین، ملکه آینده را برای کندو مادر نگه می دارند. چندین سلول ملکه با ملکه های در حال رشد در هر یک ساخته می شوند. فقط یکی زنده خواهد ماند.

هنگامی که اینها را دیدید، کلنی قطعا در حالت ازدحام است و زنبوردار باید دخالت کند یا آماده شود.

سلول های ملکه در یک مستعمره اخیر ازدحام یکی از سلول ها تصویر باز است.

ازدحام کندو را ترک می کند

چندین اصطلاحات در زنبورداری استفاده می شود برای توصیف رویداد واقعی هنگام خروج ازدحام. کندو “ازدحام می اندازد”، “ازدحام می اندازد”، “ازدحام از” – شما انتخاب کنید، همه آنها یک معنی دارند – زنبورها می روند!

ما همه چیز را در مورد زنبور عسل نمی دانیم. یکی رمز و راز ازدحام زنبورهای عسل این است که محرک نهایی چیست؟ اما، وقتی همه چیز درست شد و همه آماده سازی ها تکمیل شد، کلنی آماده است.

در یک روز گرم معمولا بین 10 صبح تا 2 بعد از ظهر کندو بسیار فعال می شود. غرش عجیبی از درون شنیده می شود.

کارگران دیوانه وار داخل کندو بدوید آنها ملکه را تعقیب می کنند و او را تا زمانی که حاضر به ترک کندو شود به حرکت در می آورند. هزاران زنبور از ورودی کندو بیرون می ریزند و منطقه را پر می کنند. در ابتدا آنها به اطراف و اطراف پرواز می کنند.

نقاط انتقال موقت

سپس، ازدحام در جایی نزدیک کندو می نشیند. این اغلب یک بوته درخت نزدیک یا دیگر ساختار طبیعی است که برای توقف موقت انتخاب شده است.

اما، گاهی اوقات انتخاب آنها می تواند بسیار غافلگیر کننده باشد مانند یک صندوق پستی، یک حصار یا یک ماشین! زنبورداران شهری باید در مورد کنترل ازدحام بیشتر هوشیار بود. افرادی که به زنبورهای عسل عادت ندارند از این موضوع هیجان زده می شوند.

خوشه برای مدت کوتاهی در این مکان استراحت موقت باقی می ماند. شاید چند ساعت یا حتی یک شب.

پیشاهنگان از گروه آویزان به مکان های جدید احتمالی به این طرف و آن طرف پرواز می کنند. آنها به خوشه برمی گردند و در بیرون رقص اجرا می کنند – سعی می کنند دیگران را برای رای دادن به مکانی که پیدا کرده اند استخدام کنند. هنگامی که بیشتر پیشاهنگان به اجماع یا توافق رسیدند – زمان رفتن فرا خواهد رسید.

در طول فاز، زنبوردار این فرصت را دارد گرفتن ازدحام – عجله کن در نهایت، گروه به خانه جدید خود می روند.

ازدحام زنبورهایی که بر فراز خانه ها در شهر پرواز می کنند.

ازدحام زنبورها مطیع هستند

اگر ازدحام دیدید چه باید کرد؟ این حشرات تهاجمی نیستند مگر اینکه تحریک شوند. آنها از کندوهای خود محافظت می کنند، اما بیشتر دسته ها بسیار مطیع هستند.

آنها هیچ منبعی (کندو، عسل، نوزادان) برای محافظت ندارند. به همین دلیل، با یک ازدحام کمتر احتمال دارد که a نیش زنبور عسل.

با این حال، همیشه باید از ایمنی مناسب برای جلوگیری از نیش استفاده شود – زنبورها حشرات وحشی هستند. در صورت تهدید از خود دفاع خواهند کرد.

کودکان و حیوانات خانگی را دور نگه دارید. اگر دیدید که در حیاط خانه شما دسته ای آویزان شده است، با آن تماس بگیرید انجمن زنبورداران محلی.

جلوگیری از ازدحام

زنبورداران عاشق دیدن دسته جمعی هستند، به شرطی که از کندو دیگران بیرون بیایند. بیشتر زنبورداران سعی می کنند از ازدحام جلوگیری کنند. کلنی هایی که ازدحام می کنند معمولاً در آن فصل عسل کمتری تولید می کنند.

زیاد کتاب هایی در مورد مدیریت زنبور عسل نوشته شده است و ازدحام زنبورها روش های متعددی برای جلوگیری از رفتار ازدحام خواهید شنید.

برخی از تاکتیک ها در برخی مواقع جواب می دهند. هیچ یک از آنها همیشه کار نمی کند. زنبورداران تکنیک هایی دارند که ما از آنها برای کاهش و امیدواریم استفاده می کنیم جلوگیری از ازدحام .

چه زمانی مدیریت کندوهای عسل برای تولید عسل، کنترل ازدحام بسیار مهم است. با این حال، باید به یاد داشته باشیم که ما در حال مبارزه با رفتار طبیعی زنبور عسل هستیم.

گرفتن یک دسته زنبور عسل

از آنجا که ازدحام کردن یک چیز طبیعی است، گاهی اوقات شما فقط باید با آن غلت بزنید. مدتی را صرف کنید راه اندازی یک تله ازدحام. اگر بتوانید آن را بگیرید، از دور شدن کامل آنها جلوگیری می کنید.

تله ها باید به طور مرتب بررسی شوند تا مطمئن شوید که در شرایط خوبی هستند. بهترین تله دسته جمعی دنیا اگر زنبورها نتوانند وارد آن شوند ارزشی ندارد.

زنبورداران از روش های مختلفی استفاده می کنند ازدحام فریب و طعمه برای جذب ازدحام. تشويق يك گروه به داخل يك جعبه هرگز ضرري ندارد.

از ایجاد تغییرات در خود نترسید تله ازدحام زنبور عسل یا مکان. بیش از حد روی آنچه کتاب ها می گویند تمرکز نکنید. شما هرگز نمی توانید بگویید زنبورها چه خواهند کرد.

اگر خوش شانس باشید، زنبورها در نهایت وارد خانه می شوند! هنگامی که ازدحام را به دام خود کشانید، زمان آن فرا می رسد که برای آنها یک جعبه دائمی برنامه ریزی کنید.

ازدحام زنبورهای کوچک در حال حرکت به داخل کندوی طعمه یا تصویر جعبه تله ازدحام.

یادگیری چگونه یک دسته زنبور عسل را بگیریم فراتر از تماشا کردن، جذب و به دام انداختن است. بعد از اینکه زنبورها را در تله گرفتید، باید دوباره آنها را بیرون بیاورید..LOL

شما هرگز خود را فراموش نخواهید کرد اولین صید ازدحام بزرگ یادم می آید بزرگترین شکار ازدحام من انگار دیروز بود

خبر خوب این است که در بیشتر موارد، کلنی‌هایی که ازدحام می‌کنند به اندازه‌ای قوی و سازنده است که بخواهد افزایش یابد. مستعمرات بیمار به احتمال زیاد منابع مورد نیاز برای تولید مثل در این سطح را ندارند.

شاید ما زنبورداران زمان زیادی را صرف جلوگیری از ازدحام می کنیم. ازدحام زنبور عسل بخش مهمی از بقای زنبور عسل است. درک این نکته مهم است که ما با زنبورهایمان کار می کنیم، آنها را کنترل نمی کنیم.

بهترین امید ما این است که با تمایلات طبیعی کلنی کار کنیم. و لحظه ای از عظمت این فرآیند قدردانی کنید. باشد که فصل ازدحام زنبورهای شما پر برکت باشد.

انتقال کامل ویدیو در یوتیوب موجود است

سوالات متداول در مورد ازدحام زنبورهای عسل

آیا ازدحام ها خطرناک هستند؟

نه، به طور کلی دسته های زنبور عسل بسیار مطیع هستند.

زنبورها هیچ غذای ذخیره شده یا بچه زنبور عسل برای نگهبانی ندارند. آنها در مرحله گذار هستند و تمام فکرشان برای رسیدن به خانه جدیدشان است.
ازدحام زنبورها روی حصار

اگر انبوهی از زنبورها را دیدید چه باید کرد؟

در بیشتر موارد، ازدحام طی چند ساعت یا روز بعد ادامه خواهد یافت. اگر زنبورها در جای خود باقی ماندند، سعی نکنید آنها را بکشید.

با یک دفتر کشاورزی محلی یا باشگاه زنبورداری محلی تماس بگیرید – برخی از زنبورداران محلی دوست دارند آن را جمع آوری کنند.

چرا زنبورها روی درخت ازدحام می کنند؟

وقتی توده بزرگی از زنبورها را می بینید که در درخت آویزان شده اند. این یک نقطه انتقال موقت است.
اگر آنها بتوانند موافقت کنند، به زودی به خانه جدید خود می روند.

دسته بزرگ زنبور عسل آویزان به درخت

آیا زنبورها بدون ملکه ازدحام خواهند کرد؟

اساسا، نه. ازدحام با داشتن ملکه بی فایده است. با این حال ازدحام ممکن است شامل یک ملکه باکره باشد که جفت نگرفته است هنوز.

اگر ازدحام زنبورها به شما حمله کنند چه باید کرد؟

این یک کار آسان است – بدوید. بعید است که یک گروه واقعی به کسی حمله کند مگر اینکه تحریک شده باشد.

با این حال، اگر تا به حال در موقعیتی قرار گرفتید که گروهی از زنبورهای عسل تصمیم گرفتند که باید بروید – بروید.

به سرعت دور شوید و به یک فضای داخلی – داخل یک خانه یا حتی در ماشین بروید. بهتره تو ماشین با 10 زنبور باشی تا بیرون با 10000.

سفارش فوری عسل ♥