چرا ابزار کندو برای زنبورداران ضروری است؟


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. به عنوان یک همکار آمازون، من از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. لطفا افشای من را بخوانید.

عمل نگهداری زنبورهای عسل به تعداد زیادی ابزار تخصصی نیاز ندارد. چند اصول اولیه و محافظت شخصی تنها چیزی است که برای برآورده کردن حداقل شرایط لازم دارید. با این حال، این لیست کوتاه شامل موارد زیر می شود ابزار کندو زنبوردار. این ابزار همه کاره اهداف زیادی دارد و تقریباً در هر کار روزانه به زنبوردار کمک می کند.

ابزار کندو استفاده شده از جعبه تجهیزات زنبورداران.

هر زنبوردار حداقل به یک ابزار کندو نیاز دارد و برخی از شما (مثل من) ممکن است 5 یا 6 دستگاه داشته باشید. آنها یک قطعه ضروری هستند. تجهیزات زنبورداری و در چندین سایز و انواع مختلف وجود دارد. اگرچه همه آنها اساساً یک کار را انجام می دهند، هر زنبوردار سبک مورد علاقه ای دارد.

ابزار کندو زنبوردار چیست؟?

ابزار کندو یک میله فلزی دستی است که هنگام بازرسی کندوها برای جدا کردن بخش هایی از کندو استفاده می شود. آن را به عنوان یک “مینی کلاغ بار” در نظر بگیرید.

طول می تواند با 8 اینچ – 10 1/2 اینچ متفاوت باشد که رایج ترین محدوده اندازه با قلاب یا خم شدن در یک طرف است.

فولاد ضد زنگ (304) رایج ترین فلز مورد استفاده در ساخت و ساز است. آنها بسیار محکم هستند و به سختی شکسته می شوند یا خم می شوند.

دیدن یک انتهای ابزار با رنگ روشن برای جلوگیری از هدر رفتن معمول است. (بنابراین شما آن را در چمن نمی اندازید و شوهرتان آن را با جان دیر پیدا می کند.)

ابزار کوتاه کندو اندازه گیری طول نزدیک به 6 اینچ برای نگهداری در جیب شما مفید است. آنها نیز بسیار قوی هستند و اساساً همان وظایف نسخه بزرگ را انجام می دهند.

آنها به قدرت دست بیشتری نیاز دارند و راحت تر گم می شوند. من یکی دارم و نمی دانم الان کجاست.

سه نوع مختلف از ابزار کندو در حال استفاده.

انواع ابزار کندو

انواع مختلفی در سبک ابزار کندو وجود دارد و برخی از آنها نسبتا بزرگ و ترسناک هستند. بیایید چند مورد از رایج ترین آنها را بررسی کنیم.

  • استاندارد
  • جی هوک
  • لیسه چند منظوره
ابزار استاندارد کندو با قطعات برچسب دار.

ابزار استاندارد کندو

این ابزار استاندارد کندو یک میله فلزی تخت نازک با یک انتهای تیز (انتهای پری) و انتهای قلاب خمیده است. اندازه گیری ها به طور متوسط ​​طول 9 اینچ در عرض 1-3/4 اینچ و ارتفاع 1-1/4 اینچ است.

یک دهانه شکل در نزدیکی انتهای خم شده به عنوان پاک کننده ناخن در صورت نیاز عمل می کند. این پرکاربردترین ابزاری است که معمولاً در اکثر کیت های زنبورداری وجود دارد. سابقه طولانی در زنبورداری دارد.

استفاده می کند

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

ابزارهای استاندارد برای کنجکاوی عالی هستند جعبه های زنبور عسل از هم جدا شوند تا بتوانید آنها را بلند کرده و بردارید تا بازرسی کندو کامل شود.

همچنین می‌توان از آن‌ها برای باز کردن انتهای فریم‌هایی که ممکن است گیر کرده باشد استفاده کرد. برداشتن قاب ها بدون آسیب رساندن به آنها برای بازرسی یا برداشت عسل.

انتهای لیسه کمی پهن تر از دسته است. این باعث می شود برای از بین بردن اضافی بسیار مفید باشد بره موم زنبور عسل و موم (مانند شانه فرز) از داخل کندو.

ابزار کندو زنبوردار کثیف j hook با قلاب بالابر قاب.

ابزار J-Hook Hive

این سبک جی هوک در سال های اخیر محبوبیت خود را افزایش داده است. از همان ساختار فولاد ضد زنگ ساخته شده است اما معمولاً کمی طولانی تر است – با طول 10 1/2″.

انتهای تیز دارای دو سطح کنجکاو اریب برای جدا کردن جعبه ها است. همچنین یک بریدگی پاک کننده ناخن روی دسته تعبیه شده است.

اما شگفت انگیزترین ویژگی این ابزار کندو، قلاب نازک انتهای آن است. قلاب منجر به این شده است که این ابزار اغلب فریم بالابر نامیده می شود.

استفاده می کند

ابزار J-hook hive می تواند هر کاری را که استاندارد انجام می دهد انجام دهد. اما چند چیز وجود دارد که آن را بهتر انجام می دهد. مهم‌تر از همه، این کار باعث می‌شود تا فریم‌هایی را که گیر کرده‌اند، به سرعت حذف کنید.

همچنین بهتر است هنگام فشار دادن سوخت به سمت پایین استفاده شود سیگاری خود را روشن کنید (به دلیل طول بیشتر).

دو تصویر نشان دهنده یک ابزار چند منظوره در حال استفاده توسط زنبوردار.

خراش چند منظوره

ابزارهای چند منظوره خراش دهنده کندو مورد علاقه برخی از زنبورداران است. آن را به عنوان “چاقوی ارتش سوئیس” ابزارهای زنبورداری در نظر بگیرید. از ترکیب فولاد ضد زنگ و چوب ساخته شده است.

استفاده می کند

ویژگی های مختلف بر روی ابزار آن را برای بسیاری از اهداف مناسب می کند – سوهان کن کندو، میخ کش، حذف کننده ملکه پاک کننده، میله پرکن و چکش قابل جدا شدن. با توجه به قطعات متصل – می تواند بیش از یک واحد استاندارد انجام دهد.

کمی ضخیم تر از ابزارهای استاندارد است و مدیریت آن کمی سخت تر است – حتی اگر بسیار مفید باشد. با این حال، شکی وجود ندارد که داشتن آن یک آیتم مفید خواهد بود.

انتخاب ابزار Hive مناسب

تصمیم گیری کدام ابزار کندو برای شما بهترین است می تواند یک کار دشوار باشد. شاید به همین دلیل است که بسیاری از ما در نهایت به تعداد زیادی دست پیدا می کنیم؟

شما به سادگی نمی توانید با نسخه استاندارد اشتباه کنید. این به تمام کارهای چسبنده زنبورداری کمک می کند و سال ها دوام می آورد.

اما، اعتراف می کنم سبک J hook مورد علاقه من است. کمی بزرگتر است، اما انتهای قلاب شده، برداشتن قاب ها را بسیار آسان تر می کند. این یک امتیاز ویژه برای کسانی است که قدرت دستشان کاهش یافته است.

ملاحضات امنیتی

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این ابزارهای محکم باید نسبتاً تیز باشند تا مفید باشند. هنگام دست زدن مراقب باشید تا از بریدن خود جلوگیری کنید.

همچنین، هنگام تراشیدن موم، بره موم، یا پروانه مومی پیله را از ظروف چوبی جدا کنید، مطمئن شوید که دست دیگر شما در موقعیتی قرار ندارد که در صورت لیز خوردن ابزار بریده شود.

مکانی مشخص برای نگهداری لوازم زنبورداری خود داشته باشید و در صورت نیاز همیشه آماده باشد.

در آستانه نزدیک شدن

ابزار کندو زنبوردار خیلی گران نیست، بنابراین می توانید برای یک زوج سرمایه گذاری کنید. و به من اعتماد کنید – شما آنها را به اشتباه در می آورید، بنابراین داشتن موارد اضافی ایده خوبی است.

چه جعبه‌های چسبیده را جدا کنید و چه قاب‌های سرسخت را بردارید، داشتن ابزار مناسب به شما کمک می‌کند هر روز زنبوردار بهتر و کارآمدتری باشید.

سفارش فوری عسل ♥