چرا آنها این کار را می کنند؟ – کارولینا هانی بیز


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. به عنوان یک همکار آمازون، من از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. لطفا افشای من را بخوانید.

تصویر پنهان پینترست

کارهای غیرعادی زنبورهای عسل صدها سال است که توسط محققان مورد مطالعه قرار گرفته است. اما، ما هنوز همه چیز را در مورد آنها درک نمی کنیم. یکی از فعالیت‌هایی که همچنان زنبورداران را متحیر می‌کند، دیدن زنبورها در انجام کاری به نام «تخته شستشو“. این الگوی حرکت منحصر به فرد در قسمت جلوی کندو انجام می شود. و هیچ کس به طور مطلق معنی آن را نمی داند.

زنبورهای عسل در جلوی کندوی عسل در حال شستشو هستند.

از آنجایی که زنبورداران مسئول حفظ سلامت کلنی ها هستند، ما تلاش می کنیم تا از مشکلات احتمالی مراقبت کنیم. کندوهای مولد نتیجه خوبی است مدیریت کندو و برای دستیابی به آن باید شرایط مستعمره را تا حد امکان درک کنیم.

Washboarding زنبور عسل

معمولا اینجوری شروع میشه زنبوردار متوجه فعالیت غیرعادی در نزدیکی کندو می شود. بنابراین، البته، ما تعجب می کنیم – آن زنبورها اکنون چه می کنند؟

مشاهده دقیق‌تر نشان می‌دهد که زنبورها درگیر نوعی فعالیت گروهی هستند. به نظر می رسد بسیار هدفمند است زیرا آنها بر روی کار در دست تمرکز هستند.

از چند زنبور تا چند صد، آنها خود را در ردیف هایی رو به ورودی کندو می چینند. ایستاده در 2 و 3 خود جفت پا، سر و پاهای جلویی آنها خم شده است.

در یک حرکت ریتمیک تاب، زنبورها با پاهای جلویی سطح کندو را می خراشند و فک پایین یا فک. آنها در مورد این اقدام بسیار جدی به نظر می رسند و به نظر می رسد که این نوعی فعالیت تمیز کردن است.

حرکات آنها شبیه به رقص است که به آرامی به این طرف و آن طرف می چرخند.

چند صد زنبورهای کارگر در جلوی کندو یا روی تخته فرود در ورودی کندو قرار دارند. ایستادن روی جفت 2 و 3 پاهای خود –

این چه معنی می تواند داشته باشد؟ آنها نیستند جست‌وجوی غذا برای آوردن غذا داخل کندو – هیچ رفت و آمد واقعی از کندو وجود ندارد.

این هست رفتار شستشوی زنبور عسل و این یک پازل عالی برای زنبورداران جدید و با تجربه است.

غیرعادی نیست که احساس کنیم باید کاری برای زنبورهایمان انجام دهیم – اما چه؟

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

هشدار داده می شود که تماشای زنبورهای خود چنان لذت بخش است که ممکن است زمان زیادی را در حیاط زنبور سپری کنید.

دبلیوhy is it Called لباسشویی؟

اصطلاح “washboarding” برای توصیف این رفتار استفاده می شود زیرا شبیه شستشوی لباس روی تخته لباسشویی است.

فقط کارگران در این اقدام دخیل هستند، خیر زنبورهای بدون سرنشین شرکت می کنند. این فعالیت همیشه در نزدیکی ورودی بیرونی کندو انجام می شود.

با این حال، تخته شستشو می تواند در داخل کندو اتفاق بیفتد و همچنین – همانطور که در آن دیده شده است کندوهای مشاهده. ما فقط آن را در داخل کندو از دید پنهان نمی کنیم.

این رفتار فقط در ماه های گرم سال دیده می شود. به احتمال زیاد در طول جریان شهد اتفاق نمی افتد، زنبورهای واشبورد در مواقعی رایج تر هستند کمبود شهد.

خطی از زنبورهای عسل که درگیر رفتار صیقل دادن تخته شستشو بر روی تصویر کندو هستند.

چرا Bees Washboard؟

ما واقعاً نمی دانم چرا زنبورها Washboarding را انجام می دهند. اما، کلنی‌های زنبور عسل سال‌ها بیشتر از آنچه انسان‌ها می‌توانند آن را بشمارند، این کار را انجام می‌دهند.

این اصطلاح مدت ها قبل از ماشین های لباسشویی برقی به این فعالیت اطلاق می شد. (امروز، آیا به آن “مایت برچسب گذاری” می گویند؟)

عجیب است که نه هر کندو در حیاط زنبور عسل این رفتار را همزمان از خود نشان خواهد داد. که ما را به این فکر می‌کند که شاید در نهایت این یک موضوع زیست‌محیطی نیست.

همچنین بیشتر در اواخر بعدازظهر در عصر رخ می دهد – زمانی که جستجوی کمی انجام می شود.

لباسشویی زنبور عسل کمی متفاوت از ریش دار شدن. این دو رفتار زنبور عسل اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند. در ریش‌داری، زنبورها فقط در یک روز مرطوب بیرون از کندو آویزان می‌شوند. آنها در هیچ فعالیت سازمان یافته ای شرکت ندارند.

انبوهی از زنبورها اغلب ریش می‌کشند و چندین اینچ از ورودی کندو آویزان می‌شوند. این یک منظره بسیار غیر معمول است. اگر کلنی شما شلوغ و کمی بیشتر است تهویه کندو شما کمک بسیاری

کلونی هسته کوچک با زنبورهای ریش دار آویزان از تصویر جلو.

تئوری ها در مورد لباسشویی زنبورها

چندین نظریه در مورد دلیل تخته‌شویی در نظر گرفته شده است – اما ممکن است هرگز به طور قطع بدانیم.

  • زنبورهایی که هیچ کاری انجام نمی دهند در حال جارو کردن ایوان هستند
  • این یک فرآیند تمیز کردن است – زنبورها در حال صیقل دادن ورودی هستند
  • زنبورها عطری از نشانه های بویایی را روی کندو رسوب می کنند
  • ژنتیکی است؟ – برخی از مستعمرات این کار را بیشتر از دیگران انجام می دهند

هنگامی که کندوهای خود را در حال انجام این فعالیت می بینید، برنامه ریزی a را در نظر بگیرید بازرسی کندو در چند روز آینده فقط یک بررسی سریع برای اطمینان از اینکه کلنی مقداری غذا وارد می‌شود، بررسی کنید.

اگرچه شستشوی تخته لباسشویی لزوماً نشانه گرسنگی نیست، اگر شهد طبیعی کم است، زمان خوبی برای بررسی فروشگاه های مواد غذایی است.

حتی آگاه ترین محققین زنبور عسل از دلیل این فعالیت منحصر به فرد زنبور عسل مطمئن نیستند.

در حالی که ما هرگز نمی دانیم که چرا زنبورها این رفتار “عجیب برای ما” را انجام می دهند. این به ما قدردانی عمیق تری از دنیای پیچیده زنبور عسل می دهد.

سرانجام

شکی نیست که زنبورها وقتی درگیر این فعالیت گروهی می شوند که آن را واش بردینگ می نامیم چیزی به ما می گویند. اگر فقط می توانستیم بفهمیم که چیست!

اما گاهی اوقات ما سعی می کنیم به زنبورها در مورد رویدادهای مهم بگویید در زندگی ما – آیا آنها می فهمند؟

در این میان، ما فقط می توانیم از راز زندگی در کلنی زنبور عسل شگفت زده شویم. تعدادی وجود دارد حقایقی در مورد زنبورها که ممکن است همیشه یک راز باقی بماند.

سفارش فوری عسل ♥