پیش بینی روند 2022: Honey’s Lookin’ Sunny


این زمانی از سال است که پیش بینی روند داغ تر از نان تازه پخته شده است. گزارش‌های روند مصرف‌کننده و شرکت‌های تحقیقات بازار در حال بررسی این موضوع هستند که در صنایع غذایی و آشامیدنی سال 2022 منتظر چه چیزی باشند، و سال جدید برای یک عنصر کاملاً طبیعی در کانون توجه قرار گرفته است: عسل.

خشک شدن مصرف کنندگان

ابتدا، به فضای روند نوشابه‌ها می‌رویم، جایی که نوآوری طعم و کاهش قند یک موضوع داغ با نوشیدنی‌های کم و بدون الکل و نوشیدنی‌های الکلی است. طبق گفته Food Navigator، مصرف کنندگان انتظار بیشتری از قهوه و چای از نظر طعم و طعم، ترکیبات کاربردی و مزایای سلامتی و تندرستی «برای شما بهتر» در سال 2022 دارند.

علاوه بر این، تقاضای بیشتری برای قهوه و چای آماده برای نوشیدن (RTD) وجود خواهد داشت، زیرا مصرف کنندگان برای راحتی مصرف کنندگان فریاد می زنند. چالش های ذکر شده توسط Food Navigator شامل فرمولاسیون قند کاهش یافته و ترکیبات کاربردی است که هر دو به راحتی با استفاده از عسل در محصولات چای RTD برطرف می شوند. از نظر عملکردی، عسل شامل انواع ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها است. علاوه بر این، عسل تا یک و نیم برابر شیرین‌تر از شکر است، به این معنی که تولیدکنندگان نوشیدنی می‌توانند کمتر از شیرین‌کننده مادر طبیعت استفاده کنند تا همان شیرینی دلخواه را به دست آورند.

Beverage Daily گزارش می دهد که تقاضای مصرف کنندگان برای مواد تقویت کننده سلامت در قهوه کاربردی نیز افزایش یافته است. تقریباً یک سوم از دوستداران قهوه “علاقه مند به خرید قهوه با مزایای عملکردی اضافی هستند.” این خبر خوبی برای دوستداران عسل است، زیرا تحقیقات نشان داده است که عسل حاوی طیف گسترده ای از ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها است.1. فلاونوئیدها و اسیدهای فنولیک که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند نیز در عسل یافت می شوند1. مقدار و نوع این ترکیبات تا حد زیادی به منبع گل بستگی دارد1.

برای کسانی که وزوز می خواهند

RTD همچنین در فضای الکلی، جایی که طعم محرک اصلی است، داغ است. با بیش از 300 نوع عسل تنها در ایالات متحده، هارد سلتزر، کوکتل RTD ممتاز و سایر مارک های سنتی که از نوشیدنی انرژی زا و فضای قهوه خارج شده اند، با نوشیدنی های ساخته شده با عسل رونق می گیرند. Beverage Daily گزارش می دهد که طعم و مزه نیروی محرکه اصلی خریدهای RTD است که تقریباً 70٪ از مصرف کنندگان آن را برای RTD های مبتنی بر روح ترجیح می دهند. علاوه بر این، 56٪ از مصرف کنندگان RTD گفتند که انتشار منظم طعم های جدید “عامل مهمی در ایجاد یک تصویر برتر است.”

در سراسر سال 2021، ما مطمئنا شاهد رونق نوشیدنی های الکلی RTD ساخته شده با عسل بودیم و پیش بینی می کنیم سال 2022 نیز سال برجسته ای باشد. با این حال، در چشم انداز سال 2022 Whole Foods، نوشیدنی های بدون الکل رشد خواهند کرد. ما نمی بینیم که این طرز فکر کنجکاو به این زودی ها از بین برود. مصرف کنندگان می توانند انتظار داشته باشند که مجموعه جدیدی از نوشیدنی ها را ببینند که طعم و پیچیدگی کوکتل ها را بدون سروصدا ارائه می دهد. به نظر می رسد تنها صدایی که فضا می بیند صدایی است که از زنبورهای عسل گرفته شده است.

عسل در شیرین کننده های کاملا طبیعی پیشتاز است

شکی نیست که فضای رقابتی در شیرین کننده ها گاهی اوقات طاقت فرسا است. با این حال، عسل در چندین پیش‌بینی روند پیشرو است. بر اساس نظرسنجی اخیر شورای بین المللی اطلاعات غذا، عسل از نظر احتمال مصرف غذاها و نوشیدنی های حاوی شیرین کننده های مختلف در بین مصرف کنندگان بالاترین رتبه را دارد.

تداوم حرکت مبتنی بر گیاه

همه چیز مبتنی بر گیاه در سال 2021 بسیار بزرگ بود و سال 2022 هیچ توقفی را شاهد نخواهد بود. Innova Market Insights علاقه مصرف کنندگان به جایگزین های گیاهی را به عنوان روند شماره 2 خود رتبه بندی کرد. پیش‌بینی هول فودز افزایش کاهش گرایی را نشان داد، که در آن مصرف‌کنندگان به دنبال کاهش مصرف محصولات حیوانی هستند اما لزوماً به‌دنبال مصرف محصولات گیاهی نیستند. و، ایپسوس گیاهی را یک “جنبش” نامید که بیش از 50 درصد از مصرف کنندگان در سراسر جهان از نوعی رژیم غذایی مبتنی بر گیاه استفاده می کنند.

چه چیزی می تواند به عنوان یک شیرین کننده گیاهی تر از عسل طبیعی باشد؟ محصولات بی‌شماری ساخته‌شده با عسل در سال 2021 در قفسه‌های سوپرمارکت‌ها ظاهر شدند، و ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم در آینده چه چیزی برای رشد عسل در نظر گرفته شده است.

1هیئت ملی عسل، “فواید تغذیه ای عسل”. سپتامبر 2008.

سفارش فوری عسل ♥