پرورش گل لوفا برای زنبورها


خوشحالی من را از یادگیری آن تصور کنید زنبورها عاشق گل لوفا هستند! گل های این گیاه غیر معمول در واقع تبدیل به اسفنج می شوند! این به خودی خود شگفت انگیز است. و ما به عنوان زنبورداران به طور طبیعی به کاشت گل هایی که شهد یا گرده گل می دهند علاقه مندیم. رو به رشد گل لوفا برای زنبورها یک پروژه آسان و سرگرم کننده است. و اگر فضای زیادی در دسترس دارید، حتی چند گلدان گل، بخشی برای زنبورها می تواند بخشی از طراحی باغ سالانه شما باشد.

لوفا چیست؟

گل بزرگ زرد لوفا در باغ زنبور عسل.

من به عنوان یک زنبوردار و باغدار دائماً به دنبال چیزهای جدید هستم گیاه زنبور عسل ایده ها. البته، هر گیاهی که شکوفا می‌شود، حشرات را جذب نمی‌کند، اما بسیاری از آنها جذب می‌کنند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

شامل گلهایی که زنبورها دوست دارند به ارائه یک رژیم غذایی متنوع از همه گرده افشان های منطقه کمک می کند. و اگر گیاه کمی عجیب باشد، هیجان انگیزتر است.

مهمترین چیزی که باید درک کنید این است که این گیاه تاک است. یک ساله است که یخبندان است. اگر فصل رشد شما به اندازه کافی طولانی باشد، گل های زرد زیبا در نهایت به اسفنج تبدیل می شوند.

ایده پرورش اسفنج روی درخت انگور بسیار جذاب است که برای افرادی مانند من قابل قبول نیست.

آیا آن است لوفا یا لوفا؟

در مورد اصطلاح صحیح این گیاه (Luffa aegyptiaca) کمی بحث وجود دارد. بیشتر اوقات، من اصطلاح “لوفه” را می‌شنوم که در مورد اسفنج فیبری استفاده می‌شود که نتیجه نهایی است.

در حالی که کلمه “لوفا” برای توصیف میوه های لطیف استفاده می شود – که در واقع می توان آنها را در جوانی خورد. من تمایل دارم از لوفا برای همه استفاده کنم، اما می دانم که ممکن است تفاوتی در استفاده وجود داشته باشد.

این درخت انگور از خانواده کدو، کدو تنبل یا کدو است و توسط مهاجران اروپایی آورده شده است. انواع یا ارقام مختلفی از این گیاه گرمسیری و نیمه گرمسیری وجود دارد.

اکثر مردم آنها را به دلیلی غیر از میز شام پرورش می دهند. گل های زرد روشن تاک میوه های مستطیلی سبز رنگی تولید می کنند که وقتی خشک شوند تبدیل به اسفنج می شوند!

اسفنج های لوفا کاربردهای زیادی دارند

اگر با این اسفنج طبیعی آشنا نیستید، اول از همه کجا بوده اید؟ شوخی کردم به طور جدی، اسفنج های لوفا برای بسیاری از موارد مرتبط با صنعت زیبایی استفاده می شوند.

آنها به دلیل خاصیت لایه برداری ملایم خود شناخته شده اند. و، آنها یک محصول طبیعی، یک منبع تجدید پذیر هستند – و هک، آنها فقط سرگرم کننده هستند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

گل گیاه لوفا زرد با تصویر شهد جمع آوری زنبور عسل.

چگونه گیاهان لوفا به زنبورها کمک می کنند

اولین دلیلی که ممکن است بخواهید این تاک را در باغ زنبور خود پرورش دهید. با حاله. منظورم این است که چند نفر را می شناسید که در حال حاضر اسفنج پرورش می دهند.

اما جدای از منحصر به فرد بودن، تاک لوفا به یک تاک زیبا و بزرگ تبدیل می شود. این یک سالانه است اما می تواند یک صفحه نمایش تابستانی زیبا برای هر منطقه در فضای باز ارائه دهد.

هنگامی که گل‌های لوفا زرد روشن در اواخر تابستان ظاهر می‌شوند، تبدیل به یک منبع غذایی مناسب برای افزودن به غذای شما می‌شوند. رژیم غذایی زنبور عسل. من شهادت دادم زنبورهای بامبل، زنبورها، زنبورهای عسل، پرندگان زمزمه کننده و گرده افشان های دیگر که از انگورهای من بازدید می کنند.

گل های نر سرشار از گرده هستند. زنبورها گرده را جمع آوری می کنند به عنوان یک منبع پروتئینی گلهای ماده به صورت خوشه ای ظاهر می شوند و مقدار مناسبی شهد را فراهم می کنند. ممکن است احساس کنید که برای همیشه منتظر ظاهر شدن شکوفه ها هستید.

با این حال، هنگامی که آنها شروع به کار می کنند، تاک ها تا زمان یخبندان فراوان شکوفا می شوند. برای دیدن شکوفه ها روی تاکم بسیار بی تاب بودم.

کتاب و دموی گل زنبور عسل برای کتاب باغ زنبور عسل.

آیا می توانید لوفا را در منطقه خود پرورش دهید؟

وقتی که هستی انتخاب هر گیاهی برای زنبورها، باید مطمئن شوید که آب و هوای شما برای آن گیاه مناسب است. با تحقیقاتی که انجام دادم، دیدم که امکان رشد گیاه لوفا در منطقه من وجود دارد.

اما، آنها به یک فصل رشد طولانی برای تولید میوه رسیده نیاز دارند. کسانی که فصل رشد کوتاه تری دارند ممکن است ببینند گل های لوفا اما ممکن است میوه آنقدر بالغ نشود که تبدیل به اسفنج شود. این گیاهان حداقل 6 ساعت آفتاب کامل را دوست دارند.

دانه های لوفا را در اوایل بهار در هر مرکز باغی به راحتی می توان یافت. یا می توانید از دردسر اجتناب کنید و بذر را آنلاین سفارش دهید – آنها خیلی گران نیستند.

یک بسته دانه برای بیشتر باغ های زنبور عسل در حیاط خلوت کافی است. و خرید بذر معمولا راه ارزان تری برای نزدیک شدن به کاشت برای زنبورها است.

اگرچه من در جنوب زندگی می کنم – دفعه بعد دانه هایم را زودتر در داخل خانه شروع خواهم کرد. من نمی خواستم بذرها را خیلی زود شروع کنم و گیاه خیلی بزرگ شود. اکنون متوجه شدم که این یک نگرانی نبود، بیشتر در مورد آن کمی.

وقتی اطلاعاتی را از دب ترل (دایره طبیعت) به صورت آنلاین پیدا کردم، خوشحال شدم زنبورهای عسل در حال کار کردن شکوفه های تاک لوفا هستند! تخم کدو حلوایی صاف نیز در فروشگاه های محلی موجود است.

رشد اسفنج از دانه

من با شروع بذرم خوش شانس بودم و چندین تاک شروع کننده رشد کردم. بذرها قبل از کاشت به مدت 24 ساعت خیس شدند. سپس 2 تا 3 بذر در گلدان های کوچک ذغال سنگ نارس با استفاده از خاک استارتر بذر کاشته شد. بعد از انتخاب 4 تا برای خودم، بقیه را به دوستان و همسایه ها دادم.

بذرها را در داخل خانه شروع کنید و بعد از آخرین تاریخ یخبندان گیاه را در بیرون بکارید. این قطعا بهترین راه برای رفتن است. مگر اینکه در اعماق جنوب زندگی کنید، کاشت بذر در بیرون ممکن است قبل از یخبندان به میوه رسیده منجر نشود.

اگر تصمیم دارید لوفا را در خود پرورش دهید باغ دوستدار زنبور عسل، وقتی کوچک هستند با دقت به آنها نگاه کنید. به نظر می رسد که هر گیاه حشره ای در جهان هستی می خواهد لقمه ای بخورد. هنگامی که گیاه شروع به کار کرد، آفات با مشکل کمتری مواجه می شوند.

انتخاب بهترین مکان

تاک لوفا یک …خوب است.. یک تاک! به اندازه نسبتاً بزرگی رشد می کند، بنابراین برای داشتن یک تکیه گاه عمودی قوی در محل برنامه ریزی کنید.

به محض اینکه اولین نهال شما ظاهر شد، باید به این فکر کنید که چگونه می خواهید از آنها حمایت کنید.

یک پرده یا نوعی از آن را تنظیم کنید توری سنگین تا اجازه دهید تاک شما صعود کند. همچنین می توان تاک بلند را در امتداد حصار زنجیره ای اجرا کرد.

اما، با ساختار عمودی – صعود خواهد کرد. من مجبور شدم چندین بار در تابستان صدای زنگ های باد و تغذیه مرغ مگس خوارم را نجات دهم!

به خاطر داشته باشید که حمایت از تاک سبز بزرگ یک چیز است. حمایت از یک تاک سبز بزرگ با میوه های آویزان سنگین یکی دیگر از موارد است.

من یک دیوار بلوک جزئی در یک انتهای خانه دارم که عالی خواهد بود. طناب محکمی به تاک دادم تا بالا برود. این منطقه از نور خورشید فراوان برخوردار است، گردش هوای خوبی دارد و فاصله چندانی با آن ندارد حیاط زنبور عسل.

رشد سرسبز تابستانی تاک باعث تسکین آفتاب اواخر روز و منبع گرده و شهد برای زنبورهای من می شود.

گل های لوفا غذای اواخر تابستان را ارائه می دهند

یکی از مواردی که این درخت انگور را برای کاشت زنبور عسل به یک انتخاب عالی تبدیل می کند، زمان شکوفه دادن است. گل‌های لوفا می‌توانند غذای زنبورهای عسل را زمانی که چیزهای دیگری در آنجا وجود ندارد، فراهم کنند کمبود شهد.

من همچنین امیدوارم این گل های لوفا کمک کند زنبورها را از تغذیه مرغ مگس خوار من دور نگه دارید در طول تابستان.

تاک بزرگ لوفا با گل برای زنبورهایی که در کنار یک خانه بزرگ می شوند.

شروع آهسته است، پس از شروع تاک به سرعت رشد می کند. به تاکم کود نداده بودم. اما مدتها بود که تاک زیادی داشتم و گل نداشتم.

گل ها برای جذب زنبورها شهد دفع می کنند و سایر گرده افشان ها این بازدیدکنندگان حشرات باعث گرده افشانی لوفا و میوه های بیشتر می شوند.

وقتی تاک از جایی که برای آن داشتم بیشتر شد، متوجه شدم که مکان اشتباهی را انتخاب کرده ام. این چیز در حال تبدیل شدن به یک تاک هیولا بود.

داشت به بالای خانه می رسید، من فقط می توانستم تصور کنم شوهرم باید چه فکری کند… اوه. اما، من بیش از حد روی آن سرمایه گذاری کرده بودم که اکنون متوقف شدم.

این گلهای نر ابتدا به صورت تک شکوفه ظاهر شدند. من از دیدن زنبورهای بامبل که در اوایل صبح روی گل ها برای گرده کار می کردند، خوشحال شدم. اما صبر کنید، زنبورهای عسل کجا بودند؟

بدیهی است که زنبورهای عسل منبعی از گرده پیدا کرده بودند که در آن زمان ترجیح می دادند. بعدها زنبورهای عسل نیز به جمع آوری گرده پیوستند.

گیاه لوفا من خیلی بزرگ می شود

هر هفته، تاک هیولا سبز عظیم را به دنبال میوه بازرسی می کردم. اگر یک تاک بزرگ لوفا مانند من می کارید، انتظار داشته باشید که مدتی را به دنبال اولین میوه خود بگذرانید.

برگ های سبز و بزرگ و زیبا برای پنهان کردن میوه های کوچک عالی هستند. در نهایت، میوه های لوفا شما ظاهر می شوند. از آن نقطه به بعد، از سرعت رشد آنها شگفت زده خواهید شد.

کوچکترها شبیه خیار هستند و قابل خوردن هستند. اگر می خواهید اسفنج برداشت کنید، بگذارید میوه بزرگتر شود.

میوه سبز لوفای حاصل از تصویر گرده افشانی خوب.

برداشت کدو لوفا

وقتی میوه بالغ شد، لوفا نرم و اسفنجی می شود. بهتر است آنها را قبل از اینکه یخبندان درخت انگور را از بین ببرد برداشت کنید تا از فساد آن جلوگیری شود.

برخی از میوه های شما هنوز سبز و سفت خواهند بود، شما هم می توانید آنها را برداشت کنید. اما، میوه رسیده لوفا راحت تر پوست می کند و من آنها را ترجیح می دهم. پوست میوه نارس به نظر من خیلی سخت است.

اگر فقط میوه های نرم و بالغ برداشت می کنید، آماده هستید که اسفنج خود را پیدا کنید. ابتدا پوسته سبز سفت را جدا کنید. داخل میوه حاوی پالپ، دانه و ساختار فیبری است که به صورت اسفنجی در می آید.

میوه پوست کنده لوفا را بردارید و آن را بارها و بارها با آب اسپری کنید. برای تمیز کردن پالپ و دانه ها باید از اسپری آب با قدرت استفاده کنید. به سمپاشی ادامه دهید و میوه را فشار دهید تا زمانی که پالپ آن شسته شود.

حالا شما یک اسفنج فیبر لوفا خواهید داشت! این را برای چند روز در آفتاب خشک می کنند – و شما اسفنج های لوفا دارید! می توانید خودتان در خانه از آنها استفاده کنید یا به دوستان غیر اسفنجی خود بدهید.

اسفنج کدو حلوایی خشک شده.

در حالی که من مطمئناً در رشد لوفا مبتدی هستم، این یک تجربه عالی بود. زنبورهای عسل من از شکوفه های اواخر تابستان لذت بردند. و سایر گرده افشان ها از این گیاه به عنوان منبع غذایی نیز استفاده می کردند. من از پروژه خوشحال شدم.

مانند بسیاری از زنبورداران، من از افزودن گل های غیر معمول به باغم لذت می برم. بسیاری از ما رشد می کنیم گیاهان نیلوفر آبی در باغ های ما برای لذت بردن از شکوفه های دوست داشتنی. زنبورها هم آنها را دوست دارند.

آیا دوباره لوفا بکارم؟ تو بچا اما، من فقط 1 یا 2 درخت انگور می‌کارم و جای بزرگ‌تر دیگری برای رشد آن یا راه متفاوتی برای تریلی پیدا می‌کنم. امسال در باغ خود از آزمایش با پرورش Luffas-یک تاک دوستدار زنبور عسل در باغ خود لذت ببرید.

سوالات متداول

آیا می توانید گل لوفا را بخورید؟

بله، این گیاه مربوط به خانواده خیار و کدو است. گل های لوفا و همچنین میوه های جوان را می توان خورد.

چگونه لوفام را گل بدهم؟

تاک به یک فصل رشد طولانی، حداقل 6 ساعت آفتاب کامل و رطوبت کافی نیاز دارد. از کود دهی بیش از حد تاک لوفا خودداری کنید.

چه مدت طول می کشد تا گیاه لوفا تولید شود؟

زمان کاشت بذر تا بلوغ لوفا از 130 تا 200 روز متغیر است. به همین دلیل است که باغبانان در بیشتر مناطق بذرها را در داخل خانه شروع می کنند و بعد از آخرین تاریخ یخبندان در بیرون کاشت می کنند.

سفارش فوری عسل ♥