پروازهای جهت گیری زنبور عسل در مقابل ازدحام


ترسی بیش از دیدن انبوهی از زنبورها که در اطراف ورودی کندو در حال پرواز هستند، در دل یک زنبوردار جدید ایجاد نمی کند. به دلیل عدم تجربه در مورد رفتار زنبورها، اولین فکر این است که زنبورهای شما در حال ازدحام و ترک هستند. در حالی که مطمئناً ممکن است این اتفاق بیفتد، شما احتمالا شاهد هستید پروازهای جهت گیری زنبور عسل ازدحام نکردن تماشای این رفتار جذاب کاملاً سرگرم کننده است – اگر هدف را درک کنید.

پروازهای جهت گیری زنبور عسل چیست؟

زنبورهای عسل در حال انجام پروازهای جهت یابی در مقابل تصویر ورودی کندوی سفید.

در حین دیدن زنبورهایی که به طور نامنظم در جلوی کندو پرواز می کنند به نظر شما بی معنی است، من به شما اطمینان می دهم – زنبورها هدفی دارند. هنگامی که او به سن یک جوینده رسید، کارگر ما باید چندین مایل از کندو به گرده را جمع آوری کنید و سایر منابع غذایی

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در واقع زنبورهای کارگر مسئول تمام وظایفی هستند که کلنی را بازده نگه می دارد. فقط آنها می توانند به دنیا بروند و جمع آوری منابع مورد نیاز برای کندو.

کارگر زنبورها حدود 6 هفته عمر می کنند در تابستان. 3 هفته اول پس از ظهور شامل انجام وظایف درون کندو است. این شامل تمیز کردن، تغذیه است نسل زنبور عسل، شانه ساختمانی، ساختن عسل و غیره

زنبورهای عسل در حال انجام پروازهای جهت یابی در مقابل تصویر کندو.

آنها نیمه آخر عمر خود را به عنوان جوینده در مزرعه می گذرانند. پس از جمع آوری وسایل مورد نیاز برای مستعمره خود – آنها باید بتوانند راه بازگشت به خانه را پیدا کنند.

در روزها قبل از شروع جستجوی غذا، پروازهای کوتاه برد اتفاق افتادن. مدت زمان این تمرینات فقط چند دقیقه است – اگرچه ممکن است صدها زنبور را در یک زمان مشاهده کنید که این تمرین را انجام می دهند.

میانگین سنی از زنبورهای جدید این پروازها را حدود 14 روز پس از ظهور انجام می دهند از سلول آنها زنبورهای جوان‌تر تمایل دارند به کندو نزدیک‌تر بمانند در حالی که زنبورهای نزدیک‌تر به سن جستجوی غذا دورتر پرواز می‌کنند.

پیمایش از و بازگشت به کندو با استفاده از زاویه خورشید، میدان های مغناطیسی زمین و نشانه های محلی نیز انجام می شود. ویژگی های چشم انداز مانند یک زمین باز، چمنزار، یک تپه یا ردیفی از درختان همگی می توانند توسط زنبورها استفاده شوند تا خود را در مسیر درست نگه دارند.

یکی دیگر واقعیت جالب زنبور عسلتعداد پروازهایی که قبل از شروع کارشان در زمین انجام می شود از چند تا ده ها متغیر است.

تصویر توده بزرگی از زنبورهای در حال پرواز در نزدیکی کندو.

یک پرواز جهت یابی چگونه است؟

پروازهای جهت گیری اکتشافی با زنبورهای علوفه جوی معمولی که کار می کنند متفاوت به نظر می رسند. در حالی که علوفه جویان به سرعت کندو را ترک می کنند و به کندو باز می گردند، کسانی که در جهت گیری نقش دارند نگرش آرام تری دارند.

برای اولین پرواز، زنبورهای جوان کندو را ترک کرده و در فاصله کوتاهی به بیرون پرواز می کنند. سپس به جلوی کندو برمی گردند و به صورت زیگ زاگ به بیرون و عقب می چرخند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

آنها خود را با محیط اطراف کندو آشنا می کنند. طی چند دقیقه بعد، زنبور قبل از بازگشت و رفتن به داخل کندو در دایره های بزرگتر در اطراف کندو پرواز می کند.

این تمرین پرواز به زنبورها کمک می کند تا مکان کندو را به خاطر بسپارند و هر نقطه عطف نزدیکی که آنها را قادر می سازد به خانه بازگردند. پروازهای جهت یابی دوربرد با پیر شدن زنبور و آماده شدن برای کار در خارج از خانه انجام می شود.

البته این تنها بار نیست که زنبوردار این نوع الگوی پرواز را می بیند. زنبورها همچنین پروازهای جهت گیری مجدد را انجام خواهند داد اگر کندو منتقل شده است به یک مکان جدید زیرا، اکنون که کندو حرکت کرده است – زنبورها باید GPS خود را تنظیم مجدد کنند؟

و، زمانی که ملکه باکره در کندو آماده می شود تا پرواز جفت گیری خود را انجام دهد، ممکن است الگوهای پرواز جهت گیری توسط زنبورهای مسن را مشاهده کنید.

زنبورهای بدون سرنشین همچنین در روزهای قبل از جفت گیری پروازهای ناوبری کوتاه انجام دهید. آنها نیز باید یاد بگیرند که چگونه در کندو و هر مکان مشخصی حرکت کنند و تشخیص دهند.

حتی ملکه زنبور عسل قبل از اینکه در پرواز جفت گیری خود پرواز کند، چند پرواز جهت گیری کوتاه خواهد داشت. او از دور باز خواهد گشت منطقه جماعت هواپیماهای بدون سرنشین – امیدوارم پر از اسپرم ذخیره شده باشد. سپس، او هرگز کندو را ترک نخواهد کرد، مگر با ازدحام.

پروازهای Bee Orientation چقدر طول می کشد؟

معمولاً در بعدازظهرهای گرم اتفاق می افتد، پروازها می توانند برای مدتی ادامه داشته باشند. با این حال به نظر می رسد مال من همیشه بعد از آن آرام می شود حدود 10-15 دقیقه اگر نگران دلیل آنها برای انجام این کار هستید، این مدت زمان زیادی به نظر می رسد.

همچنین زمان خوبی است که زنبورها مدفوع خود را از بین ببرند. مدفوع زنبور عسل همان نقاط زرد کوچک است اتفاقاً در سراسر ماشین شما

اگر چند روز هوا بارانی باشد، دیدن آن معمول است زنبورها در بیرون از صبح زود جهت گیری می کنند – هنگامی که خورشید بیرون می آید. شرایط آب و هوایی بر بسیاری از جنبه های زندگی کندو تأثیر می گذارد.

آیا این یک پرواز جهت یابی است یا سرقت؟

تا زمانی که تجربه ای از زنبورداری نداشته باشید، تمایز بین آنها می تواند دشوار باشد پروازهای ناوبری معمولی یا سرقت.

در پروازهای جهت یابی که اغلب به آنها “پلی پرواز” گفته می شود، زنبورهای درگیر نسبتا آرام هستند. آنها به سادگی در اطراف کندو پرواز می کنند و در نزدیکی ورودی شناور می شوند.

با این حال، رفتار دزدی زنبور عسل بسیار متفاوت است دزدی یک اقدام تهاجمی است که در آن زنبوردار شاهد مبارزه زنبورهای متعدد در ورودی کندو است.

برای زنبورهای نگهبان تهاجمی طبیعی است که زنبور ورودی را به طور کامل بازرسی کنند. با این حال، دیدن چندین زنبور (بیش از 1 یا 2) در حال کشتی روی تخته فرود است نشانه دزدی .

چند کندوی زنبور عسل با زنبورها در جلوی کندو تصویر.

Swarms نیز جهت گیری مجدد را انجام می دهند

ازدحام زنبور عسل یک اتفاق طبیعی در زندگی زنبور عسل است. کندو سالم قوی با حدود نیمی از جمعیت تقسیم می شود تا خانه جدیدی تشکیل دهد.

جالب اینجاست که وقتی زنبورها درگیر رفتار ازدحام می شوند، اتفاقی می افتد. آنها به لانه جدید تغییر جهت خواهند داد – حتی زمانی که کندو اصلی نزدیک باشد.

به همان اندازه برای من جالب است، اگر کندو جدید در حالی که زنبورها در حال کار هستند جابجا شود – آنها باید توانایی بازگشت به کندوی اصلی خود را داشته باشند.

اکثر زنبورداران این اشتباه را مرتکب شده اند که یک کلنی را در فاصله کوتاهی جابجا کرده و در نهایت زنبورهای گمشده را به پایان رسانده اند. به نظر می رسد که آنها نمی توانند به خانه برگردند – حتی زمانی که کندو 10 فوت دورتر است.

با این حال، به نظر می رسد که زنبورهای عسل راهی برای یادگیری مکان جدید و حفظ خاطرات خانه قدیمی که در آن نزدیکی است، دارند.

اگر می خواهید در مورد تحقیق در مورد این موضوع بیشتر بخوانید – به شدت توصیه می کنم وزوز درباره زنبورها نوشته یورگن تاوتز. می بینید که کپی من دارای برچسب های نشانگر زیادی است.

کتاب Buzz درباره زنبورها در مورد تصویر رفتار زنبورها.

ما زنبورداران تمایل داریم چندین کندو را در یک مکان نگهداری کنیم – این در طبیعت طبیعی نیست. گاهی زنبورها گیج می شوند و به زنبور عسل باز می گردند جعبه زنبور اشتباه.

از آنجایی که زنبورها به نشانه‌ها واکنش نشان می‌دهند، داشتن اقلام در حیاط شما (پست، درخت، بوته) ممکن است به زنبورها کمک کند راه خود را به کندو مناسب بازگردند. این نیز دلیلی است برای کندوی خود را تزئین کنید با نمادها یا طرح ها

جالب است که اکثر کندو در زنبورستان اراده پروازهای جهت یابی را همزمان انجام دهید. اگر چندین کهیر داشته باشید این می تواند بسیار بلند باشد.

چرا زنبورها این کار را می کنند؟ آیا به این دلیل است که به نوعی آب و هوا عالی است؟ آیا زنبورها صدای همسایه های بیرون را می شنوند و می خواهند بیرون بروند و بازی کنند؟ ما به سادگی نمی دانیم با اطمینان.

با این حال، مطالعات اخیر با استفاده از رادار هارمونیک بیشتر در مورد اسرار رفتار جهت گیری زنبور عسل تحقیق می کنند.

سفارش فوری عسل ♥