پروازهای جهت گیری زنبور عسل در مقابل ازدحام


ترسی بیش از دیدن انبوهی از زنبورها که در اطراف ورودی کندو در حال پرواز هستند، در دل یک زنبوردار جدید ایجاد نمی کند. به دلیل عدم تجربه در مورد رفتار زنبورها، اولین فکر این است که زنبورهای شما در شرف ازدحام و ترک هستند. در حالی که این مطمئنا می تواند اتفاق بیفتد، شما احتمالا شاهد هستید پروازهای جهت گیری زنبور عسل ازدحام نمی کند تماشای این رفتار جذاب کاملاً سرگرم کننده است – اگر هدف را درک کنید.

زنبورهای عسل در حال انجام پروازهای جهت یابی در مقابل تصویر ورودی کندوی سفید.

پروازهای جهت گیری زنبور عسل چیست؟

در حین دیدن زنبورهایی که به طور نامنظم در جلوی کندو پرواز می کنند به نظر شما بی معنی است، من به شما اطمینان می دهم – زنبورها هدفی دارند. نیروی کار مستعمره باید چندین مایل از کندو به آن پرواز کند گرده ها را جمع آوری کنید شهد و سایر منابع مورد نیاز

زنبورهای کارگر مسئول تمام وظایفی هستند که کلنی را مولد نگه می دارد. اینها زنبورها حدود 6 هفته عمر می کنند در تابستان.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

3 هفته اول پس از ظهور شامل انجام وظایف درون کندو است. این شامل تمیز کردن، تغذیه است نسل زنبور عسل، آنها نیمه آخر عمر خود را به عنوان علوفه خوار در مزرعه می گذرانند.

زنبورهای عسل در حال انجام پروازهای جهت یابی در مقابل تصویر کندو.

در چند روز قبل از شروع جستجوی غذا، پروازهای جهت گیری کوتاه اتفاق افتادن. پیمایش از کندو و بازگشت به کندو با استفاده از زاویه خورشید، میدان های مغناطیسی زمین و مکان های دیدنی نیز انجام می شود.

میانگین سنی از زنبورهای جدید این پروازها را حدود 14 روز پس از ظهور انجام می دهند. زنبورهای جوان‌تر تمایل دارند به کندو نزدیک‌تر بمانند در حالی که زنبورهای نزدیک‌تر به سن جستجوی غذا دورتر پرواز می‌کنند.

یکی دیگر واقعیت جالب زنبور عسل، تعداد پروازهای بازی قبل از شروع کار خود در زمین از 1 -18 متغیر است.

تصویر توده بزرگی از زنبورهای در حال پرواز در نزدیکی کندو.

یک پرواز جهت یابی چگونه است؟

ظاهر این پروازها با زنبورهای علوفه جوی معمولی متفاوت است. در حالی که علوفه جویان به سرعت کندو را ترک می کنند و به کندو باز می گردند، کسانی که در جهت یابی نقش دارند، نگرش آرام تری دارند.

این زنبورهای بالغ جوان کندو را ترک کرده و در فاصله کوتاهی به بیرون پرواز می کنند. سپس به جلوی کندو برمی گردند و به صورت زیگ زاگ به سمت بیرون و عقب می چرخند. در چند دقیقه بعد، زنبور قبل از بازگشت و رفتن به داخل کندو در دایره های بزرگتر در اطراف کندو پرواز می کند.

این تمرین پرواز به زنبورها کمک می کند تا مکان کندو و هر مکان دیدنی اطراف را به خاطر بسپارند تا بتوانند به خانه برگردند.

البته این تنها باری نیست که زنبوردار این نوع الگوی پرواز را می بیند. زنبورها همچنین پروازهای جهت یابی را انجام خواهند داد کندو منتقل شده است به یک مکان جدید

و، زمانی که ملکه باکره در کندو آماده می شود تا پرواز جفت گیری خود را انجام دهد، ممکن است الگوهای پرواز جهت گیری توسط زنبورهای مسن را مشاهده کنید.

زنبورهای بدون سرنشین همچنین در روزهای قبل از جفت گیری پروازهای ناوبری کوتاه انجام دهید. آنها نیز باید یاد بگیرند که چگونه در کندو و هر مکان مشخصی حرکت کنند و تشخیص دهند.

حتی ملکه زنبور عسل قبل از اینکه در پرواز جفت گیری خود پرواز کند، چند پرواز جهت گیری کوتاه خواهد داشت.

پروازهای Bee Orientation چقدر طول می کشد؟

معمولاً در بعدازظهرهای گرم اتفاق می افتد، پروازها می توانند برای مدتی ادامه داشته باشند. با این حال به نظر می رسد مال من همیشه بعد از آن آرام می شود حدود 10-15 دقیقه اگر نگران دلیل آنها برای انجام این کار هستید، این مدت زمان طولانی به نظر می رسد.

همچنین زمان خوبی برای زنبورها برای دفع مدفوع است. مدفوع زنبور عسل همان نقاط زرد کوچکی است که در سراسر ماشین شما وجود دارد.

اگر چند روزی است که هوا بارانی است، دیدن آن معمول است زنبورها صبح زود به بیرون می روند – هنگامی که خورشید بیرون می آید.

آیا این یک پرواز جهت یابی است یا سرقت؟

تا زمانی که تجربه زنبورداری نداشته باشید، تمایز بین آنها ممکن است دشوار باشد پروازهای ناوبری معمولی یا سرقت.

در پروازهای جهت یابی که اغلب به آنها “پلی پرواز” گفته می شود، زنبورهای درگیر نسبتا آرام هستند. آنها به سادگی در اطراف کندو پرواز می کنند و در نزدیکی ورودی شناور می شوند.

با این حال، رفتار دزدی زنبور عسل بسیار متفاوت است دزدی یک اقدام تهاجمی است که در آن زنبوردار شاهد مبارزه زنبورهای متعدد در ورودی کندو است.

برای زنبورهای نگهبان تهاجمی طبیعی است که زنبور ورودی را به طور کامل بازرسی کنند. با این حال، دیدن چندین زنبور (بیش از 1 یا 2) در حال کشتی روی تخته فرود است نشانه دزدی .

چند کندوی زنبور عسل با زنبورها در جلوی کندو تصویر.

Swarms پروازهای جهت یابی را در New Homes انجام می دهند

ازدحام زنبور عسل یک اتفاق طبیعی در زندگی زنبور عسل است. کندو سالم قوی با حدود نیمی از جمعیت تقسیم می شود تا خانه جدیدی تشکیل دهد.

جالب اینجاست که وقتی زنبورها درگیر رفتار ازدحام می شوند، اتفاقی می افتد. آنها به سمت خانه جدید تغییر جهت خواهند داد – حتی زمانی که کندو اصلی نزدیک باشد.

به همان اندازه برای من جالب است، اگر کندو جدید در حالی که زنبورها در حال کار هستند جابجا شود – آنها باید بتوانند به کندوی اصلی نزدیک خود بازگردند.

اکثر زنبورداران این اشتباه را مرتکب شده اند که یک کلنی را در فاصله کوتاهی جابجا کرده و زنبورهای گمشده را به پایان رسانده اند. به نظر می رسد که آنها نمی توانند به خانه برگردند – حتی زمانی که کندو 10 فوت دورتر است.

با این حال، در این ازدحام، به نظر می رسد زنبورهای عسل راهی برای اطمینان از یادگیری مکان جدید و حفظ خاطرات خانه قدیمی که در نزدیکی است، دارند.

اگر می خواهید در مورد تحقیق در مورد این موضوع بیشتر بخوانید – به شدت توصیه می کنم وزوز درباره زنبورها نوشته یورگن تاوتز. می بینید که کپی من دارای برچسب های نشانگر زیادی است.

کتاب Buzz درباره زنبورها در مورد تصویر رفتار زنبورها.

ما زنبورداران تمایل داریم چندین کندو را در یک مکان نگهداری کنیم – این در طبیعت طبیعی نیست. گاهی زنبورها گیج می شوند و به جعبه زنبور اشتباهی برمی گردند.

از آنجایی که زنبورها به نشانه‌ها واکنش نشان می‌دهند، داشتن اقلام در حیاط شما (پست، درخت، بوته) ممکن است به زنبورها کمک کند راه خود را به کندو مناسب بازگردند. این نیز دلیلی است برای کندوی خود را تزئین کنید با نمادها یا طرح ها.

جالب است که اکثر کندو در زنبورستان اراده پروازهای جهت یابی را همزمان انجام دهید. اگر چندین کهیر داشته باشید این می تواند بسیار بلند باشد.

چرا زنبورها این کار را می کنند؟ آیا به این دلیل است که به نوعی آب و هوا عالی است؟ آیا زنبورها صدای همسایه های بیرون را می شنوند و می خواهند بیرون بروند و بازی کنند؟ ما به سادگی نمی دانیم با اطمینان.

سفارش فوری عسل ♥