پرندگان خیره کننده خیره کننده که زنبورها را می خورند


بیشتر پرندگان همه چیزخوار هستند. رژیم غذایی آنها شامل طیف گسترده ای از غذاها از جمله حیوانات کوچک، دانه ها و حشرات است. با این حال، برخی از انواع پرندگان وجود دارند که در مورد شکار حشرات متخصص هستند. اینها پرندگانی که زنبورها را می خورند به آنها به عنوان اصلی ترین منبع غذایی خود تکیه کنید.

پرنده رنگارنگ معروف به زنبور خوار در حال مصرف تصویر زنبور عسل.

آیا پرندگان با خوردن زنبورها گزیده می شوند؟?

عمل گرفتن و خوردن زنبور عسل به سرعت انجام می شود که پرندگان هنگام خوردن زنبور گزیده نمی شوند. حشره قبل از بلعیده شدن در برابر یک سطح سخت مات می شود. همچنین اگر زنبور بزرگی باشد، پرنده قبل از مصرف، انتهای نیش را می مالد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

چگونه پرندگان زنبورها را می گیرند

اکثریت قریب به اتفاق پرندگانی که زنبورها را شکار می کنند هنگام پرواز حشره را بگیرید پرنده به سمت زنبور میل می کند (پرندگان می توانند سریعتر پرواز کنند) و حشره را می گیرد. سپس به اندام مجاور برگردید تا سر زنبور را روی یک سطح سخت بکوبید تا آن را بکشید. حشره به طور کامل مصرف می شود.

زنبورها نیش می زنند به عنوان نوعی دفاع علوفه گرانی که در مزرعه کار می کنند با یک پرنده گرسنه برابری نمی کنند. بیشتر پرندگان به کل لانه حمله نمی کنند.

پرندگان معمولی که حشرات را می خورند

بیشترین زنبورخواران را تطبیق دهید متعلق به خانواده پرندگان Meropidae است. در این خانواده بیش از 22 گونه پرنده قرار دارند به عنوان مصرف کننده زنبورها شناخته شده است. خوشبختانه اکثر آنها در آفریقا زندگی می کنند و نه در مناطق مرتفع زنبورداری.

این پرندگان تخصصی منقارهای حک شده ای دارند که گرفتن حشرات پرنده را بسیار آسان تر می کند. البته آنها فقط زنبورهای عسل را نمی خورند. مگس ها و سایر حشرات نیز غذاهای خوبی را تهیه می کنند.

اما، موارد دیگری نیز وجود دارد پرندگانی که زنبور عسل را نیز به عنوان بخش عمده ای از رژیم غذایی خود مصرف می کنند. آنها به طور فعال زنبورها را در طول فصل دنبال می کنند و می خورند. برای آنها، این چیزی بیش از یک فرصت است – این یک روش زندگی است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

تصاویر لانه های مارتین بنفش و لانه های کدو پلاستیکی.

مارتینز بنفش

به دلیل توانایی هایشان در صید حشرات شناخته شده و مورد قدردانی هستند. مارتین های بنفش انواع مختلفی از حشرات را می خورند. زنبورها، زنبورها، مگس ها، سنجاقک ها و حتی مورچه های آتشین!

مارتین های بنفش در بسیاری از مناطق ایالات متحده یافت می شود. پرهای آبی مشکی براق آنها نام آنها را می دهد زیرا در برخی از انواع نور بنفش به نظر می رسند. آنها معمولاً در مستعمرات با لانه های زیادی نزدیک به هم لانه می سازند. دیدن مستعمرات مارتین با کدو به عنوان واحدهای تودرتو در منطقه من رایج است.

آنها به عنوان شکارچیان چابکی شناخته می شوند که حرکات آکروباتیک چشمگیر را در هوا انجام می دهند. غذا خوردن با مگس، مگس اژدها، و زنبورها، آنها همچنین اگر فرصتی باشد، زنبورها را به مقدار زیاد می خورند.

پرنده اسکارلت تاناگر در حال خوردن زنبور عسل در تصویر درخت.

تابستان و اسکارلت تاناگرز

Scarlet Tanagers و Scarlet Tanagers پرندگان آوازخوان با جثه متوسط ​​بومی قاره آمریکا هستند. آنها پرندگان کوچک رنگی روشن هستند که شبیه کاردینال های شمالی هستند. مانند بسیاری از پرندگان دیگر این خانواده، آنها رژیم غذایی متنوعی از مورچه ها، پروانه ها، سوسک ها، مگس ها و ملخ ها دارند. با این حال، آنها به ویژه زنبورها و زنبورها را هدف قرار می دهند.

این اعضای خانواده تاناگر به مصرف زنبورها و زنبورهای زیادی در فصل تابستان معروف هستند. این در واقع چیز خوبی است زیرا برخی از آفات را از محیط دور می کند. تعداد زیاد هر حشره چیز خوبی نیست. شکارچیان و طعمه ها وجود دارند – هر دو در تعادل طبیعت نقش دارند.

بوزن عسل اروپایی روی تصویر درختی نشسته است.

گاوزبان عسل

یک پرنده بزرگ که بسیار شبیه به شاهین های بومی منطقه من است، بوزک عسل خشن است. به آن “پرن” نیز می گویند. آنها در تابستان در بخش هایی از بریتانیا زندگی می کنند و در آفریقا زمستان می گذرانند.

بزگ عسل گوشتخوار و انواع مختلفی از زنبورها را می خورد، جوندگان و سایر پرندگان. اما زنبورهای بالغ هدف اصلی این پرنده تخصصی نیستند.

در عوض، آن است نسل زنبور عسل بازگشت به لانه ای که سگ عسل میل دارد. آنها دارای پرهای خاصی هستند که به محافظت از صورت آنها در برابر حمله کمک می کند.

تصویر پرنده زنبور خوار اروپایی در حال خوردن زنبور عسل آبی، زرد و نارنجی.

Eاروپایی زنبور خوار

در هر گفتگو در مورد پرندگانی که زنبورها را می خورند، نمی توانیم یکی را نادیده بگیریم که در واقع نام زنبور خوار را دارد. این پرندگان از خانواده مروپیدها هستند و بیش از 27 گونه مختلف وجود دارد.

آنها بیشتر در آسیا، اروپا و استرالیا یافت می شوند و پرندگان زیبایی با پرهای رنگارنگ و منقارهای قلابدار هستند.

پرندگان زنبور خوار در گروه های بزرگی زندگی می کنند که تعدادشان به صدها می رسد. زن و مرد مادام العمر با هم جفت می شوند و کل جامعه در تربیت جوان سهیم هستند.

زنبورها و زنبورها تشکیل می دهند 70 درصد رژیم غذایی زنبور خوار. آنها با استفاده از بینایی چشمگیر خود حشره را در حال پرواز شکار می کنند. زنبورخواران می توانند زنبوری را در حال پرواز در فاصله بیش از 300 فوتی ببینند.

پرنده کوچک راهنمای عسل از آفریقا که در تصویر بالای درخت نشسته است.

راهنمای عسل بزرگتر

راهنمای عسل پرندگانی از خانواده (Indicatoridae) هستند. این پرنده که ساکن جنوب صحرای آفریقا است، نام خود را از تمایل به هدایت انسان به لانه زنبور عسل گرفته است. چندین گونه مختلف وجود دارد.

راهنمای عسل در درجه اول وجود دارد محتویات یک کلنی زنبور عسل. آنها از مولد یا لارو زنبور عسل و موم زنبور عسل می خورند. در واقع، آنها یکی از معدود هستند پرندگانی که از موم زنبور عسل تغذیه می کنند. این پرندگان نیز تغذیه می کنند پروانه مومی که در کندو پیدا شد.

پرندگان گاه به گاه زنبور مصرف کننده

هر عضوی از خانواده پرندگان، زنبور خوار پرخاشگر نیست. برخی از پرندگان اگر فرصتی پیش بیاید آنها را مصرف می کنند اما لزوماً به دنبال زنبورها نیستند.

شاه پرندگان

پرندگان پادشاهی شرقی پرندگانی قوی هستند که اغلب هر چیز دیگری را که به قلمرو آنها پرواز می کند – حتی همتایان بسیار بزرگتر مانند شاهین – آزار می دهند. آنها که اغلب به آنها “مگس گیر” می گویند از غذا خوردن روی حشرات لذت می برند. اگر آنها بتوانند مگس را بگیرند – زنبور مطمئناً مشکلی ندارد.

با این حال، آنها حشرات دیگر و حتی قورباغه های کوچک را می خورند. رژیم غذایی آنها نیز از انواع مختلف میوه تشکیل شده است. آنها گاه به گاه زنبورخوار هستند و تهدید بزرگی را نشان نمی دهند.

کاردینال شمالی

کاردینال معمولی یا مرغ قرمز یک پرنده آوازخوان معروف است. کاردینال که در همه جا مورد قدردانی پرندگان است، رژیم غذایی متنوعی دارد.

با خوردن مگس‌ها، سوسک‌ها، کرم‌ها و حلزون‌ها، گفته می‌شود که آنها زنبورهای عسل بالغ را در نزدیکی کندو می‌خورند. این امر به ویژه در فصل جفت گیری زمانی که آنها به دنبال پروتئین هستند، صادق است. در سایر مواقع سال با غلات، دانه ها، انواع توت ها و میوه ها غذا می خورند.

با این حال، آنها به دنبال ساده ترین منبع غذایی موجود هستند و در صورت یافتن منابع غذایی دیگر، خطر بزرگی برای کندوهای زنبور عسل محسوب نمی شوند. من هرگز ندیده ام که کاردینال هایم کندوها را اذیت کنند.

دارکوب

اعضای خانواده دارکوب در اندازه های مختلف هستند. شما می‌توانید انواع کوچکی که در کف دست شما جای می‌گیرند و دارکوب‌های بزرگی که نسبتاً ترسناک به نظر می‌رسند. رژیم غذایی آنها شامل حشرات مختلف از جمله مورچه ها، موریانه ها، حشرات، لارو زنبور نجار و بله در مواردی زنبورهای عسل.

در برخی از مناطق جهان، آنها می توانند برای خارج از کشور مشکل ساز شوند.زنبورستان ها که در مناطق جنگلی دور از خانه ها خلوت هستند.

به نظر می رسد که دارکوب تنها در مواقع ناامیدی که غذای طبیعی در دسترس نیست برای کندو مشکل ایجاد می کند. این یک پاسخ طبیعی به هر موجود زنده ای است که برای زنده ماندن تلاش می کند.

تصویر پرندگان شاه پرنده، کاردینال و دارکوب زنبورخواران گاه به گاه.

آیا زنبورها توسط پرندگان تهدید می شوند؟

در مواقعی نیز می‌بینید که اوریول‌ها، سوئیفت‌ها، برفک‌ها و مرغ‌های مقلد زنبورها را مصرف می‌کنند. اما، این یک تهدید واقعی نیست. آنها طعمه های راحت تری مانند عنکبوت، کرم و کرم را صید می کردند.

زنبورهای عسل توسط شکار پرندگان تهدید نمی شوند. در واقع تأثیر پرندگان بر جمعیت زنبور عسل در مقایسه با سایرین کمتر است انواع شکارچیان.

موش‌ها، اسکنک‌ها، خرچنگ‌ها و خرس‌ها بیشتر از چند پرنده به کلنی‌های زنبور عسل آسیب می‌زنند. در بیشتر مواقع، تعداد زیادی زنبور عسل و سایر حشرات آبدار وجود دارد که امکان تلفات را فراهم می کند.

پرندگان همچنین حشرات آفتی را می خورند که باغچه های خانه و محصولات کشاورزی را تحت تأثیر قرار می دهند. در طبیعت باید خوبی را با بدی همراه کنیم.

یک زنبوردار در مورد پرندگان چه باید بکند؟

زنبورداران در اکثر مناطق تحت تأثیر این بیماری قرار نخواهند گرفت پرنده ای که زنبورهای خود را می خورد. البته، اگر می بینید که این اتفاق می افتد – وقت آن است که برخی از تاکتیک ها را برای ترساندن آنها به کار بگیرید.

بهترین کاری که یک زنبوردار برای محافظت از کندوها می تواند انجام دهد تهیه غذا برای پرندگان است. این امر به ویژه در فصل جفت گیری که نیاز به پروتئین بیشتر است صادق است. تغذیه پرنده خوب با یک بلوک چربی حیوانی گرفتن بسیار آسان تر از یک زنبور در حال پرواز است.

این پرندگان رنگارنگ و شگفت انگیز نیز نیاز به خوردن دارند و به احتمال زیاد آسیب چندانی به جمعیت زنبورهای نزدیک خانه شما وارد نمی کنند.

سفارش فوری عسل ♥