پایه های کندوی عسل: چرا زنبورداران به آنها نیاز دارند؟


آیا از پایه کندو در حیاط زنبور عسل خود استفاده می کنید؟ پایه کندو یکی از آن تجهیزات زنبورداری است که شما مجبور نیستید داشته باشید. با این حال، هنگامی که در مورد آنها بیشتر بدانید، ممکن است متوجه شوید که ارزش تلاش را دارند. کندوهای خود را روی پایه کندو نگه دارید فواید زیادی دارد برخی از مزایای استفاده از آنها بر زنبوردار تأثیر می گذارد، اما استفاده از آنها ممکن است برای زنبورهای شما نیز مفید باشد!

تصویر کندوهای لنگستروت سفید نشسته روی سیمان و کندوهای چوبی.

پایه کندو چیست؟

آ پایه کندو سازه ای است که کندو شما روی آن می نشیند. پایه ممکن است از چوب، پلاستیک، فلز یا مواد دیگر ساخته شود. اصلی هدف از پایه کندو این است که ورودی کندوی خود را از روی زمین بالا ببرید.

این با تخته های فرود کندو که در کاتالوگ های عرضه می بینید کمی متفاوت است. آنهایی که زیر کندو می نشینند و فضای بیشتری برای فرود اضافه می کنند اما واقعا کندو را از روی زمین بلند نمی کنند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

ابعاد پایه کندو

بسیاری را خواهید یافت سبک ها و اندازه های مختلف پایه کندو. برخی برای نگهداری تنها 1 کندو طراحی شده اند در حالی که برخی دیگر ممکن است برای 2 کندو یا بیشتر پشتیبانی کنند.

مهم است که مطمئن شوید کندوهای شما می توانند با کمی فضای اضافی روی پایه کندو بنشینند. شما نمی خواهید نگران باشید که اگر کندو کمی جابه جا شود، سقوط می کند.

برای یک پایه زنبور یک کندو، یک سکو یا تکیه گاه پایه 24 اینچ در 24 اینچ اندازه خوبی برای کندو استاندارد لانگستروت است. اگر می خواهید 2 کندوی زنبور عسل روی یک پایه بنشینید، بیش از 2 برابر آن مقدار را به طول اضافه کنید.

علاوه بر این که 2 کندو را روی جایگاه قرار دهید، باید بتوانید در حین بازرسی کندوها، دستان خود را برای دستکاری جعبه ها وارد کنید.

در واقع، 2 پایه کندو من برای 3 کندو پهن است. این بسیار مفید است زیرا وقتی به داخل کندو نگاه می‌کنم به من فضایی می‌دهد تا روی جلد و پوشش داخلی یا حتی یک جعبه فوق‌العاده بنشینم.

مواد پایه کندو – پلاستیک در مقابل فلز در مقابل چوب

در موادی که برای پایه کندو استفاده می کنید تا حدی به ظاهری که امیدوارید به آن برسید بستگی دارد. اگر فکر زیادی به ذهن خود بکنید طراحی حیاط زنبور عسل، ممکن است بخواهید استندی مفصل و مطابق با دکوراسیون داشته باشید.

یا شاید می خواهید ظاهری مینیمالیست داشته باشید که با مناظر ترکیب شود. پایه های فلزی بدون جلوه بصری زیاد استحکام می بخشند.

پلاستیک، فلز یا چوب به خوبی در ساخت پایه کندو عمل می کند. با این حال، پایه باید محکم باشد.

کندوی پر از عسل و زنبور عسل بسیار سنگین می شود. بهشت نکند که پایه شما بشکند و کندو واژگون شود. وزن کندوهای پر را دست کم نگیرید.

پایه کندو ساخته شده از تصویر چوب و فلز.

ارتفاع کندو چقدر باید باشد؟

ارتفاع کل ایده آل پایه کندو شما به ترجیح شخصی بستگی دارد. قد شما چند سانتی متر است؟ به راحتی می توانید به چه ارتفاعی برسید؟

قصد دارید سالانه چند جعبه روی کندو بچینید؟ اگر سوپرهای عسل را بعد از پر شدن حذف کنید، ممکن است فقط به ارتفاع حدود 3 جعبه برسید.

اگر منتظر بمانید برداشت محصول عسل به یکباره، ممکن است با 4 یا 5 جعبه روی هم قرار بگیرید. آن تصاویری که از 8 جعبه عسل روی هم به ارتفاع 6 فوت می بینید، شایان ستایش هستند. اما، زمانی که آنها سنگین و پر هستند، پایین آوردن آنها خطرناک است.

در حالت ایده آل، بالای پایه اجازه می دهد تا ورودی کندو حدود 16-18 اینچ از سطح زمین فاصله داشته باشد. این اندازه گیری برای اکثر زنبورداران نه خیلی زیاد و نه خیلی کم است.

آیا واقعاً به پایه کندو نیاز دارید؟

راستش را بخواهید، بله، برای کندوهای خود به یک پایه کندو نیاز دارید. این را می گویم زیرا مزایا بسیار بیشتر از معایب است. از چه نوع پایه ای باید استفاده کنید … این به شما بستگی دارد.

آیا باید از پایه کندو استفاده کرد؟ نه. زنبورها سال هاست که در کندوهایی که روی زمین نشسته اند شکوفا شده اند.

اما، بیشتر زنبورداران تصمیم به خرید یک پایه کندو آماده استفاده و یا به برای زنبورهایشان جایگاه کندو بسازند. پایه کندوهای تجاری معمولا کوتاه هستند. زنبورداران برای رسیدن به ارتفاع مناسب آنها را روی بلوک های خاکستری قرار می دهند.

مزایای استفاده از پایه های کندو

  • بازرسی کندو را با خم شدن و بلند کردن کمتر آسان می کند
  • از سایش چوب در برابر پوسیدگی محافظت می کند
  • مشکلات مورچه ها را از بین می برد
  • از زنبورها در برابر شکارچیان – اسکنک ها محافظت کنید

علاوه بر آسان‌تر کردن بازرسی، بلند کردن اجزای چوبی کندو از روی زمین به ماندگاری طولانی‌تری آن‌ها کمک می‌کند. کندوهای مرتفع مشکلات کمتری با آفات و شکارچیان دارند مثل اسکنک ها هم!

چگونه یک پایه کندوی عسل درست می کنید؟

اگر در حال ساختن یک پایه کندو DIY از چوب، بسیاری از طرح های استقرار کندو به صورت آنلاین برای بررسی وجود دارد.

مهمترین عامل استفاده از چوب محکم و مهاربندی مناسب برای اطمینان از پایداری است. پایه های کندوهای خانگی در صورتی که به خوبی ساخته شوند می توانند بهتر از نمونه های خریداری شده باشند.

تصویر پایه کندوهای چوبی خانگی.

پایه های کندو چوبی

من انتخاب می کنم هنگام ساختن غرفه کندو از چوب تصفیه شده استفاده کنید. بله، من فقط کمی نگران مواد شیمیایی موجود در چوب هستم – با این حال، زنبورها به ندرت با چوب غرفه تماس می گیرند.

گرما و باران مداوم در منطقه من باعث می شود چوب معمولی به سرعت از بین برود. استفاده از چوب تصفیه شده با آب بند بر پایه آب باعث می شود که پایه برای سالها دوام بیاورد.

پایه های کندوی سیندر بلوک DIY

یکی از راه های ساده تر برای ساخت پایه کندو با استفاده از بلوک های خاکستر است. زنبوردار آنها را به تنهایی یا در ترکیب با ریل های چوبی یا ریل فلزی استفاده می کند.

روش های مختلفی برای چیدن بلوک های خاکستر استفاده می شود. تنها قانون این است که مطمئن شوید پشته محکم است و مستعد واژگونی نیست.

چهار بلوک خاکستر سنگین روی هم چیده شده اند تا به تصویر پایه کندو تبدیل شوند.

چهار بلوک خاکستر 8 اینچی که برای پایداری به صورت متقاطع روی هم چیده شده‌اند، ارتفاعی در حدود 16 اینچ به شما می‌دهند. من 2 تکه کوچک چوب منظره اضافه می کنم تا کندو خود را بدون آسیب رساندن به تخته پایین صفحه شده نگه دارم.

اگر می خواهید چیزها را زیبا کنید، به جای سنگ خراش، از سنگ تزئینی استفاده کنید. استفاده از هر نوع سنگی تا زمانی که پایه در هنگام اتمام صاف باشد خوب است.

پایه های کندو فلزی از محصولات Upcycled

گاهی اوقات ما زنبورداران باید از تخیل خود استفاده کنیم. هر شکل محکم و قوی می تواند به عنوان پایه کندو عمل کند. من اخیراً از یک پایه فلزی قدیمی از اره رومیزی Craftsman برای پایه کندو قابل حمل استفاده کردم. عالی کار میکنه

کندو نشسته روی تصویر پایه فلزی مستعمل.

اگر با مشکلی مواجه بودم ورود مورچه ها به کندو منمی‌توانم پایه‌های فلزی را در سطل‌های کوچک آب قرار دهم یا یک ماده به دام انداختن را در قسمت‌های کوچکی از پاها بمالم.

کندوهای خود را تراز کنید

صرف نظر از مواد مورد استفاده برای ساخت پایه کندو خود، باید برای تراز کردن آن زمان بگذارید. آن را “چشم انداز” نکنید.

از یک تراز استفاده کنید و مطمئن شوید که پایه در تمام جهات در یک سطح قرار دارد. این امر باعث می شود که پایه بسیار پایدار باشد و در هنگام خیس شدن خاک، احتمال انحراف کمتر شود.

اکثر زنبورداران نگهداری می کنند منطقه زیر کندو عاری از علف های هرز بلند یا علف ها این موضوع در مناطقی با سوسک های کندوی کوچک اهمیت بیشتری پیدا می کند.

پس از انتخاب مکان مناسب برای کندوهای زنبور عسل، تنظیم صحیح آنها کار هوشمندانه ای است. استفاده از پایه کندوی محکم با ارتفاع مناسب، انجام وظایف زنبوردار را لذت بخش تر می کند.

تا زمانی که پایه به اندازه کافی قوی باشد که کندوها را نگه دارد و سطح آن را نگه دارد، جنس و طراحی آن به شما بستگی دارد.

سفارش فوری عسل ♥