وزوز شنیده شده در سراسر جهان: روز جهانی زنبور …


Bee on Flower Shutterstock 190425893

برای ما در هیئت ملی عسل، روز جهانی زنبور عسل هر روز است اما امروز، ما تلاش سخت خود را می شناسیم و جشن می گیریم زنبورداران و زنبورها و تاثیر مهمی که آنها بر اکوسیستم جهان دارند.

روز جهانی زنبور عسل جشن گرفته می شود 20 می هر سال، مصادف با سالروز تولد آنتون جانشا، پیشگام زنبورداری، که در سال 1734 به دنیا آمد. او در زمان خود، تکنیک های مدرن زنبورداری را در اسلوونی پیشرو کرد و زنبورها را به دلیل توانایی آنها در کار سخت و در عین حال موجودات خودکفا ستایش کرد.

سازمان ملل متحد برای اولین بار در سال 2018 روز جهانی زنبور عسل را پس از درخواست زنبوردار معروف مدرن، پیتر کوزموس، از سازمان ملل متحد برای اعلام روز جهانی زنبورهای عسل جشن گرفت. امروز، روز جهانی زنبور عسل فرصتی برای عموم مردم جهان است تا بر اهمیت حفظ زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها تمرکز کنند.

آیا می دانستید که بیش از 75 درصد محصولات غذایی جهان به گرده افشان هایی مانند زنبورها، پروانه ها، پرندگان، خفاش ها، سوسک ها و پروانه ها متکی هستند؟

بدون زنبورها، ما غذاهای مغذی را که از آن لذت می بریم و به آنها تکیه می کنیم، نخواهیم داشت. به گفته سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد، زنبورها نقش اساسی در تغذیه سیاره و مردم آن دارند.

در حالی که ایالات متحده سال ها با شیوه های زنبورداری آشنا بوده است، کشورهای دیگر اخیراً با این صنعت آشنا شده اند. زنبورهای عسل و زنبورداری این قدرت را دارند که خیلی بیشتر از ساختن عسل خوشمزه انجام دهند. آنها می توانند زندگی مردم در کل جوامع را تغییر دهند و تازه کنند، همانطور که در داستان های این سه منطقه دیده می شود.


برزیل

را انجمن بارو ورملیو، واقع در شمال شرق برزیل، از نسل افراد برده شده است. برای آنها زنبورداری چیزی بیش از پول، آزادی است. به گفته The Ecologist، آنها از زنبورداری برای کمک به بازسازی جهان طبیعی، افزایش جمعیت زنبورها و به طور همزمان ایجاد زندگی بهتر برای افرادی که در آنجا زندگی می کنند استفاده می کنند.

این زنبورها با ایجاد شغل، احیای جنگل و آموزش در مورد شیوه های پایداری، کل جامعه را دوباره تقویت کرده اند. برزیل یکی از تنها منابع عسل ارگانیک است و برای لذت بردن مصرف کنندگان به آمریکا وارد می شود.


آفریقا

به گزارش بی‌بی‌سی، پتانسیل استفاده نشده زیادی از زنبور عسل در سراسر این قاره وجود دارد:

“بسیاری از کشورهای آفریقایی شرایط عالی برای پرورش زنبور عسل تجاری دارند زیرا زمستان های سختی ندارند. مناطق بکر و سرسبزی وجود دارد که صنعت عسل سودآور می تواند از طریق آموزش مناسب و دسترسی به بازار شکوفا شود.”

“وقتی پول عسل را به خدمات گرده افشانی اضافه می کنید، صنعتی با انگیزه قوی برای محافظت از زیستگاه های مورد نیاز زنبورها خواهید داشت.”

مایک آلسوپ، متخصص زنبور عسل در شورای تحقیقات کشاورزی آفریقای جنوبی گفت: “حدود 80 درصد گیاهان گلدار بومی آفریقا از گرده افشانی زنبور عسل بهره می برند و تقریباً یک سوم کل مواد غذایی تولید شده نتیجه گرده افشانی تجاری زنبور عسل است.” به عنوان مثال، در کنیا، بسیاری از جوانان به دنبال جایگزینی برای دامپروری هستند و تقاضای زیادی برای عسل وجود دارد که در آن قیمت‌ها مشابه با اروپا است و زنبورداران می‌توانند به اقتصاد کمک کنند.


باهاما

فوربس داستانی را به اشتراک می گذارد که چگونه شرکت ساوانا بی 12 جعبه زنبور را به باهاما آورد تا تلاش هایی را برای ترویج گرده افشانی و تقویت صنعت عسل کلبه ای آغاز کند. پروژه هایی مانند The Bee Cause Project با هدف ارائه مواد آموزشی برای افزایش تعداد حامیان زنبور عسل در سراسر جهان است.

به عنوان بخشی از این پروژه، جعبه های کندو برای آموزش شیوه های زنبورداری نصب شد. در آن زمان هیچ زنبوری در جزیره وجود نداشت. کندوها تحت مراقبت 15 زنبوردار رشد می کنند و اکنون یک برند محلی عسل برای فروش در این جزیره موجود است.

در روز جهانی زنبور عسل، ما همچنان از زحمات زنبورداران و زنبورهای عسل تجلیل می کنیم و آگاهی را نسبت به اهمیت زنبورها افزایش می دهیم. با گسترش آگاهی در مورد اینکه چگونه می توانیم بهتر از زنبورهای جهان حمایت کنیم، می توانیم به رشد حرفه زنبورداری در سراسر جهان کمک کنیم و شاهد تغییر آن در جهان طبیعی و اقتصاد باشیم.

سفارش فوری عسل ♥