هورنت ها زنبورها را می خورند: چرا و چگونه


کشف نوع جدیدی از هورنت در آمریکا باعث نگرانی صنعت زنبورداری شد. هورنت ها در واقع خویشاوندان دور زنبور عسل هستند. با این حال، این بدان معنا نیست که این هورنت های جدید برای زنبورها خطری ندارند. شکارچی حشرات بودن، هورنت ها زنبورها را می خورند. پس چرا سر و صدای زیادی بر سر این حشره جدید ایجاد می شود؟ رسانه ها به آنها نام “هورنت قاتل” داده اند. آیا زنبورداران باید نگران این جدیدترین آفت زنبور عسل باشند؟

تصویر دو نوع هورنت که زنبورهای عسل را می خورند.

هورنتز در کلنی های زنبور عسل شکار می کند

به نظر می رسد ما زنبورداران همیشه جای نگرانی داریم. زنبورهای عسل ما دائماً از یک جهت مورد حمله قرار می گیرند. استفاده بیش از حد از آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌ها باعث آلوده شدن منابع آب و غذای زنبور عسل می‌شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

آفات رایج کندوی عسل مانند کنه واروآ، هر ساله هزاران کلنی زنبور عسل را ویران می کند. زنبورهای ما نیز در معرض شکارچیان حشرات از جمله هورنت هستند. و اکنون، ما یک شکارچی جدید در ایالات متحده داریم هورنت غول پیکر آسیایی.

در حال حاضر آنها فقط در چند مکان یافت شده اند. اگر در حیاط خلوت خود یک هورنت پیدا کردید، به احتمال زیاد با این نوع جدید روبرو نیستید. این بدان معنا نیست که مستعمرات شما ایمن هستند. حشرات شکارچی زیادی وجود دارند که زنبورهای عسل را مصرف می کنند.

هورنت ها زنبورها و سایر حشرات را برای منبع پروتئین می گیرند و مصرف می کنند. آنها ممکن است جرعه ای از شهد شیرین بنوشند اما شکارچی هستند نه گردآورنده.

همیشه خوب است که خود را آموزش دهید و نقش بازی را درک کنید زنبورها، هورنت و سایر حشراتی که با کندوهای ما تعامل دارند.

هورنت های صورت طاس روی یک لانه تهدید بزرگی برای کندوها نیست.

هورنت با صورت طاس هورنت نیست

به عنوان یک نکته جالب، باید به هورنت با صورت طاس اشاره کنم. اصطلاح “طاس” به معنای سفید است. آنها یک منظره محبوب در منطقه من هستند و کار خوبی در صید مگس انجام می دهند. در حالی که آنها می توانند زنبورها را بکشند و انجام می دهند، به نظر نمی رسد مانند بقیه روی زنبورهای عسل تمرکز کنند.

جالب ترین چیز در مورد آنها این است که آنها هورنت واقعی نیستند. از نظر علمی، آنها زنبورهایی در نظر گرفته می شوند که اعضای خانواده هورنت نیستند. آنها نگرش جدی دارند – هر کدام را بدهید لانه زنبور یک اسکله وسیع

هورنت های غول پیکر آسیایی – هورنت قاتل

بومی آسیای شرقی و ژاپن است هورنت غول پیکر آسیایی (Vespa mandarinia) می تواند به طول تا 2 اینچ برسد. دارای سر متمایز زرد و نارنجی است. آنها در مستعمرات در زمین یا تنه درختان مرده زندگی می کنند و می توانند تا 25 مایل در ساعت پرواز کنند.

آ کت و شلوار زنبوردار هیچ محافظتی در برابر نیش بلند و زهر قوی این هورنت های درنده نیست. انسانی که چندین نیش دریافت می کند حتی اگر به سم آلرژی نداشته باشد می تواند بمیرد. در ژاپن، سالانه به طور متوسط ​​50 نفر در اثر این حملات هورنت کشته می شوند.

هورنتز آسیایی در مقابل هورنتز اروپایی

اکنون که توجه شما را جلب کرده ام، بیایید هورنت هایی را در نظر بگیریم که احتمالاً در نزدیکی کندوهای خود با آنها روبرو خواهید شد. من در مورد هورنت اروپایی صحبت می کنم.

این حشرات برای اولین بار در ایالات متحده در حدود سال 1840 یافت شدند، این حشرات در بیشتر نقاط کشور پخش شده اند. آنها به اشتباه “هورنت های ژاپنی” یا هورنت های قهوه ای نامیده می شوند اما نام واقعی آنها هورنت اروپایی است.

آنها حشرات بزرگ زرد و قهوه ای هستند و قبلاً تنها هورنت واقعی در ایالات متحده بودند. اگرچه هر دو نوع هورنت زنبورهای عسل را می کشند – تفاوت های قابل توجهی وجود دارد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

تصویر شکارچی زنبور هورنت اروپایی.

هورنت اروپایی (Vespo crabo)

 • به اشتباه هورنت ژاپنی نامیده می شود
 • قبلا فقط هورنت واقعی در ایالات متحده بود
 • اکثراً شکم زرد با ردیفی از قطرات اشک سیاه – رنگ سر زرد و قهوه ای
 • به طور معمول در داخل حفره ها لانه می کنند
 • شکارچی حشرات دیگر – بله آنها زنبورها را می خورند
 • گاهی اوقات در شب علوفه می خرند
 • اغلب در شب جذب نورهای بیرونی می شود
 • به طور کلی تهاجمی دور از لانه نیست
هورنت قاتل (که به آن آسیایی یا قاتل نیز گفته می شود) در دست گرفته شده است - تصویر چهره نارنجی متمایز را نشان می دهد.

هورنت غول پیکر آسیایی (ماندارینیا وسپا)

 • هورنت قاتل یا هورنت قتل نیز نامیده می شود
 • بومی آسیای شرقی
 • چشمگیر زرد با بند سر زرد و قهوه ای روی شکم
 • معمولاً در زمین یا در حفره درختان نزدیک به زمین لانه می سازند
 • شکارچی حشرات دیگر – بله آنها زنبورها را می خورند
 • شب ها به دنبال علوفه نروید

چگونه هورنت ها به کندوها حمله می کنند

هر دو نوع هورنت زنبورهای عسل را شکار می کنند و سایر حشرات گرده افشان در حقیقت، یک لانه بزرگ از هورنت های اروپایی در این نزدیکی می تواند مشکلات جدی برای هر زنبورداری ایجاد کند.

برخی از زنبورداران تجربه کرده اند کاهش شدید جمعیت کندوهای آنها توسط حمله هورنت اروپایی. این شکارچیان زنبورهایی را می گیرند که به کندو یا کارگر باز می گردند زنبورها در حال جمع آوری منابع برای کلنی هستند.

هورنت اروپایی نشسته روی اندام درخت با تصویر زنبور عسل مرده.

وقتی یک هورنت منفرد وارد کندوی زنبور عسل می شود، زنبورها بی پناه نیستند. صدها زنبور متجاوز را “گلوله” می کنند و او را می کشند. اینها ویدیوهایی هستند که در اینترنت با عنوان – زنبورها هورنت را می کشند می بینید. برای زنبورهای عسل 1 امتیاز بگیرید.

با این حال، بسیاری از هورنت ها که به طور همزمان به یک مستعمره حمله می کنند، می توانند کندو را ویران کنند. هورنت ها به زنبورهای عسل بالغ، لاروها و شفیره ها حمله کرده و آنها را می کشند. در تعداد زیاد، آنها می توانند یک کلنی زنبور عسل را در عرض چند ساعت از بین ببرند.

محتمل ترین زمان برای تجربه مشکلات ناشی از حملات هورنت اواخر تابستان تا پاییز خواهد بود. در این مدت کلنی هورنت در اوج جمعیت است.

هورنت زنبورها را با گرفتن آنها در هوا یا حمله زمانی که زنبور روی گل یا منبع غذایی دیگری قرار دارد، شکار می کند.

چرا هورنت های آسیایی یک تهدید خاص هستند؟

علاوه بر اندازه بزرگ آنها، هورنت غول پیکر آسیایی دارای ویژگی های دیگری است که آن را یک تهدید خاصی برای زنبورهای عسل.

به دلایلی که مشخص نیست، در اواخر تابستان، هورنت غول پیکر آسیایی به طور خاص به دنبال کندوهای زنبور عسل است. در این زمان، انواع دیگر طعمه ها برای آنها جذابیت کمتری دارند.

در مناطقی که هورنت های غول پیکر مشکل ساز بوده اند، زنبورداران انبوهی از زنبورهای مرده را در جلوی کندوها تجربه کرده اند.

این سناریوی مشابه کشتن آفت کش است. هنگامی که زنبورهای علوفه‌گر با آفت‌کش‌های کشنده تماس پیدا می‌کنند، دیدن انبوهی از زنبورهای مرده در جلوی کندو معمول است.

با این حال، پس از حمله هورنت آسیایی، انبوهی از زنبورهای مرده در ورودی کندو سرشان از بین رفته است. شکارچی سر شکار (زنبور عسل) را می کند. بقیه بدن برای تغذیه بچه ها به لانه خود بازگردانده می شود.

سوالات متداول درباره هورنت و زنبورها

آیا هورنت عسل درست می کند؟

نه، عسل درست نمی کنند. با ساختار اجتماعی متفاوتی نسبت به زنبورهای عسل، کل کلنی زمستان گذرانی نمی کند – فقط ماده های جفت شده. نیازی به نگهداری مواد غذایی برای ماه های سرد نیست.

آیا هورنت ها ملکه ای مانند زنبورهای عسل دارند؟

بله، یک کلنی هورنت یک ملکه دارد. اما برخلاف زنبورهای عسل، او به مراقبت از جوان کمک می کند – به خصوص در اوایل فصل که خودش لانه می سازد.

آیا هورنت ها نیش می زنند؟

آنها دارای نیش قوی با زهر قوی هستند. هر کسی که توسط هورنت گزیده شود، مدتی آن را به خاطر می آورد.

آیا هورنت ها در زمین زندگی می کنند؟

به طور کلی، آنها در زمین زندگی نمی کنند. آنها لانه های کاغذی خاکستری بزرگ می سازند یا در داخل حفره درختان لانه های کاغذی می سازند.

آیا زنبورداران باید نگران قتل هورنت باشند؟

طبیعتاً زنبورداران نگران این شکارچی جدید هستند. اگر شما یک زنبوردار هستید که نگران کلنی های خود هستید، چه کاری باید انجام دهید؟ آرام باش. نترسید. به اخبار مشاهده های بیشتر گوش دهید – به خصوص در مناطقی که نزدیک شما هستند.

The Murder Hornet اولین بار در اواخر سال 2019 در ایالت واشنگتن در ایالات متحده مشاهده شد. در آن زمان فقط 2 مورد تایید شد.

از آن زمان، محققان و زنبورداران در سراسر کشور در جستجوی مشاهده های بیشتر بوده اند. تنها تعداد انگشت شماری هورنت غول پیکر آسیایی تایید شده پیدا شده است.

اگر مشکوک به وجود لانه هورنت های غول پیکر در ملک خود هستید، با عوامل داخلی خود تماس بگیرید. این شغل برای آماتورها نیست.

بیشتر مشاهدات گزارش شده توسط افرادی است که آنها را با یک هورنت رایج اروپایی اشتباه گرفته اند.

اسمش را هر چه می‌خواهید بگذارید: آسیایی، قاتل یا هورنت – مطمئناً برای هیچ‌کس خبر خوبی نیست. مانند سایر هورنت ها، نیش دردناک است و باید مراقب بود که از لانه دور بماند.

زنبورداران باید هوشیار و مراقب باشند. هیچ کس نمی داند که آیا این هورنت به خوبی در ایالات متحده تثبیت خواهد شد یا خیر. در این میان، حشرات شکارچی دیگری نیز وجود دارند که می توانند به زنبورهای ما آسیب برسانند. و مراقب لانه های هورنت اروپایی در نزدیکی حیاط زنبورهای خود باشید.

زنبورها و زنبورداران ما به مشکل بیشتری نیاز ندارند. با این حال در حقیقت، شکست های ملکه، عدم وجود کنترل کنه واروآ و سایر مسائل مربوط به مدیریت کندوها تهدیدی بسیار بزرگ برای اکثر کندوهای ما هستند. حداقل امسال…

سفارش فوری عسل ♥