هزینه زنبورداری [Updated for 2022]


زنبورداری یک سرگرمی شگفت انگیز است که هزاران سال است که انجام می شود. در جامعه مدرن، اشتیاق به نگهداری زنبور عسل در بسیاری از زنبورداران با تجربه و جدید وجود دارد که از این هنر لذت می برند. با این حال هزینه زنبورداری می تواند به راحتی به صدها دلار برسد – به خصوص در طول چند سال اول.

زنبوردار در حال بررسی کندو جدید با تصویر کلونی زنبور عسل.

هزینه اولیه برای شروع زنبورداری

مقدار پول مورد نیاز برای راه اندازی اولین کندو به عوامل مختلفی بستگی دارد. ابزارهای رایج و تجهیزات محافظ نشان دهنده یک خرید یکباره است. اما، بیشتر زنبورداران جدید با 2 یا 3 کندو شروع می کنند. کل هزینه راه اندازی زنبورداری شامل موارد مورد نیاز زنبوردار به اضافه هزینه هر واحد برای هر کندو است.

خرید چیزهایی برای زنبور عسلer

در حالی که برای کسانی که مایل به نگهداری زنبور هستند باید هزینه های مختلفی در نظر گرفته شود، تجهیزات برای زنبوردار احتمالاً متغیرترین آنها است.

آیا جدیدترین، بهترین ابزارها را می خواهید یا فقط نیازهای ساده را می خواهید؟ خوشبختانه، ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت کهیر در واقع کم است.

برای آرام کردن زنبورها و خوشایندتر کردن بازرسی کندو به یک زنبور دودی اولیه نیاز است. استفاده از سیگار کشیدن با کاهش گزش، زندگی زنبورها را نجات می دهد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

سیگاری ها در اندازه ها، سبک ها و قیمت های مختلف موجود هستند. مراقبت مناسب و تمیز کردن سیگاری شما یعنی چندین سال دوام خواهد آورد.

تنها ابزار دیگری که ضروری است، ابزار کندو است. این دو در طول ها، شکل ها و مواد متفاوت هستند. ابتدایی ترین ابزار کندو مسطح با قیمت کمتر از 15 دلار به راحتی در دسترس است و همچنین مدت زیادی دوام خواهد آورد – اگر آن را گم نکنید!

اقلام و ابزار زنبورداری برای خرید برای مدیریت کلنی ها تصویر.

هر زنبوردار به نوعی لباس محافظ نیاز دارد. مهمترین وسیله کلاه و روبند زنبوردار است که از صورت شما در برابر نیش محافظت می کند. اینها را می توان برای مقدار کمی پول – معمولاً کمتر از 30 دلار – تهیه کرد.

با این حال، اگر می خواهید برای محافظت بیشتر بروید، یک ژاکت زنبور عسل یا حتی یک لباس کامل زنبور عسل قابل خرید است. قیمت کت و شلوار و کت طیف گسترده ای را پوشش می دهد.

در بسیاری از موارد، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. لباس‌های زنبورداری ارزان‌تر این کار را انجام می‌دهد، اما آنقدر محکم نیست و دوام زیادی نخواهد داشت.

یک کیفیت خوب لباس زنبورداری قابل شستشو است یا حداقل تمیز شوند – گزینه های ارزان تر باید با دقت بسیار مورد استفاده قرار گیرند تا از خراب شدن جلوگیری شود.

دستکش‌های زنبوردار یا چیزی شبیه به آن، اقلام خوبی برای مبتدیان است که باید در نظر بگیرند. برخی از ما زنبورداران با تجربه هنوز هم آنها را می پوشند. شما نیازی به خرید دستکش های معمولی زنبور عسل ندارید، دستکش های نیتریل نیز کار می کنند.

زنبوردار جدید با ابزار اولیه و وسایل حفاظتی، از نظر فیزیکی آماده است تا مدیریت کندوهای خود را آغاز کند.

آموزش زنبوردار

می دانم که ممکن است خیلی ها بگویند این زیاده روی است اما من نمی توانم موافق باشم. پس از صرف صدها دلار برای همه چیزهایی که برای زنبورهای خود نیاز دارید – در آموزش خود کوتاهی نکنید. اگر یک زنبوردار باتجربه دارید که زمان آموزش شما را دارد – عالی است.

در غیر این صورت، با صرف کمی بیشتر از سرمایه خود محافظت کنید تحصیلات زنبوردار برای خودت. کتاب های زنبورداری و کلاس ها به شما کمک می کند تا قبل از بروز مشکلات، آنها را برای مشکلات آماده کنید. هدر رفتن پول نخواهد بود.

تصویر کندو تکی روی پایه کندو.

هزینه تجهیزات کندو

در حالی که هزینه تجهیزات کندوی عسل کمی متفاوت است، احتمالاً طیف گسترده ای از قیمت ها را مشاهده نخواهید کرد. با استفاده از کندو استاندارد صنعتی لانگستروت با 10 فریم، می توانید انتظار داشته باشید که برای هر واحد بین 100 تا 175 دلار بپردازید.

هنگام شروع یک کلنی جدید به: یک تخته پایین، فوق العاده عمیق (با قاب و فونداسیون)، پوشش داخلی و رویه برای هر کندو نیاز دارید. یک کاهنده ورودی معمولاً گنجانده شده است و بسیار مفید است (البته می توانید از یک چوب معمولی استفاده کنید).

هزینه واقعی کندو بستگی به این دارد که آیا آن را قبلاً مونتاژ کرده اید یا خودتان آن را جمع آوری کرده اید یا خیر. همچنین، آیا تجهیزات رنگ آمیزی شده را خریداری می کنید یا رنگ آمیزی می کنید یا جعبه های زنبور خود را تزئین کنید?

اکثر زنبورداران معتقدند که قرار دادن جعبه های خود بر روی پایه کندو بسیار مفید است. شما می توانید نسخه تجاری یا کندوی خود را بسازید با استفاده از موادی که ممکن است از قبل در دست داشته باشید.

کیت های کندو می تواند باعث صرفه جویی در پول شود

بسیاری از تامین کنندگان می فروشند کیت های کندوی عسل. آنها حاوی اجزای اصلی کندو به علاوه برخی موارد اضافی مانند قلم مو زنبور عسل، ابزار علامت گذاری ملکه و غیره هستند.

کیت مبتدی می تواند راهی برای صرفه جویی در هزینه باشد – اگر حاوی مواردی باشد که می خواهید استفاده کنید. بررسی کنید تا مطمئن شوید که اندازه و سبک اجزای کندوی گنجانده شده در کیت های کندو آنچه را که می خواهید در زنبورستان خود قرار دهید.

همچنین، کیت‌ها برای گنجاندن چیزهایی که ممکن است برای مدتی واقعاً به آنها نیاز نداشته باشید، بدنام هستند. اطمینان حاصل کنید که برای چیزی که هرگز از آن استفاده نخواهید کرد پولی پرداخت نمی کنید.

قیمت زنبورهای عسل چقدر است؟

راه های زیادی برای تهیه کلنی زنبور عسل برای کندو وجود دارد. اکثر مردم به پایان می رسند خرید زنبور در یک بسته یا یک کلنی nuc. این قیمت ها بسته به موقعیت مکانی و در دسترس بودن از 125 تا 200 دلار و بالاتر متغیر است.

البته که می توانی صرفه جویی در هزینه های راه اندازی زنبورداری با امید به گرفتن دسته ای از زنبورهای وحشی. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که این اتفاق بیفتد. اکثر زنبورداران جدید ترجیح می دهند زنبورهای عسل بخرند و از شروع امسال مطمئن باشند.

زنبورهای بسته بندی خریداری شده برای پر کردن تصویر کندو جدید.

هزینه های متغیر زنبورداری

راه اندازی گذشته، برخی از هزینه های دیگر مرتبط با زنبورداری وجود دارد. مستعمرات معمولاً در طول سال نیاز به تغذیه دارند.

تهیه شربت قند کار آسانی است و می توانید فیدر یا دانخوری زنبورهای شیشه ای خود را بسازید. در صورت تمایل به خرید، گزینه های گران قیمت تری در دسترس هستند.

مدیریت آفات به ویژه در مورد کنه های واروآ هزینه ای است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. برای اکثر روش‌های درمان واروآ، شما برای هر درمان هزینه بیشتری می‌پردازید یا برای یک ابزار خاص بیشتر و برای مواد شیمیایی هزینه کمتری می‌پردازید.

یک بخارساز اسید اگزالیک می تواند گران باشد (اگرچه مدل های ارزان تری وجود دارد) اما اسید اگزالیک ارزان است. سایر انواع درمان کنه واروآ برای هر کندو هزینه بیشتری دارند اما به ابزار خاصی نیاز ندارند.

در هر صورت، حتماً مقداری اضافی در بودجه سالانه زنبورداری خود برای کنترل واروآ در نظر بگیرید – حتی برای سال اول.

هزینه های آتی قابل انتظار برای نگهداری زنبورها

برای هزینه های آینده در مدیریت کندوهای خود آماده باشید. اگر می خواهید تعداد کندوها را در سال آینده افزایش دهید، مطمئناً برای تجهیزات و زنبورهای بیشتر به پول نیاز خواهید داشت.

برای زنبوردار علاقه مند به تولید عسل، خرید دستگاه عسل گیر یک هزینه محتمل است. البته، استخراج عسل تنها راه برداشت نیست – ممکن است هزینه یک استخراج کننده را برای چند سال به تعویق بیندازید.

و صدها ابزار و ابزار جالب وجود دارد که زنبورداری را جالب تر می کند. بسیاری از آنها چیزهایی نیستند که باید داشته باشید، اما آزمایش کردن با آنها سرگرم کننده است.

نمودار اینفوگرافیک هزینه های تجهیزات راه اندازی اولیه زنبورداری.

صرفه جویی در هزینه های زنبورداری

در بسیاری از هزینه های زنبورداری می تواند کمی طاقت فرسا به نظر برسد با این حال، بیشتر اقلام سال ها دوام می آورند و لازم نیست هر فصل خریداری شوند.

برخی از ابزارها و لوازم را می توان از افرادی که دیگر تمایلی به نگهداری کهیر ندارند، خریداری کرد. این ممکن است راه خوبی برای پس انداز پول باشد.

با این حال، همیشه محتاط باشید و خطرات آن را در نظر بگیرید خرید تجهیزات زنبورداری مستعمل. استفاده از لباس های چوبی، لانه زنبوری و غیره می تواند فاجعه باشد. شانه قدیمی می تواند ناقل بیماری هایی مانند آمریکایی فول برود و به مدت 50 سال یا بیشتر آلوده باقی بماند.

آیا زنبورداری سودآور است?

زنبورداری می تواند سودآور باشد، اما بستگی به محل زندگی شما و نوع محصولی دارد که می خواهید بفروشید. زنبورداری کار سختی است. این یک طرح سریع پولدار شدن نیست که پول آسانی داشته باشد.

اگر داشتن کهیر خود یک رویا است، به دنبال آن بروید. اما، توجه داشته باشید که احتمالا چندین سال طول خواهد کشید تا بتوانید به سود خود امیدوار باشید. و مانند هر کسب و کاری، شما باید قوانین و چالش های آن را در نظر بگیرید زنبورداری به عنوان یک تجارت.

نتیجه:

مانند بسیاری از تلاش‌های زندگی، زنبورداری به کار سخت، آموزش و پول نیاز دارد. همانطور که ماجراجویی خود را آغاز می کنید، با زنبورداران محلی ارتباط برقرار کنید. آنها یکی از بهترین منابع شما برای درک شرایط محلی و یافتن بهترین منابع محلی برای زنبورها و تجهیزات هستند.

این یک سرگرمی و سرگرمی نیست. زنبورداران موفق در طول سال ها به یادگیری و رشد در تخصص خود ادامه می دهند. اما با وجود سختی کار، این تجربه ای است که با کلمات ساده قابل توضیح نیست. زنبورها جادویی هستند.

سفارش فوری عسل ♥