هزینه زنبورداری (راهنمای تفصیلی)


زنبورداری یک سرگرمی شگفت انگیز است که برای هزاران سال (به هر شکلی) انجام می شود. در جامعه مدرن، اشتیاق به نگهداری زنبور عسل در بسیاری از زنبورداران با تجربه و جدید وجود دارد که از این هنر لذت می برند. با این حال هزینه زنبورداری می تواند به راحتی به صدها دلار برسد – به خصوص در طول چند سال اول. داشتن ایده ای از هزینه هایی که باید انتظار داشت، طرح خوبی است.

هزینه راه اندازی کندو چقدر است؟

زنبوردار در حال بررسی کندو جدید با تصویر کلونی زنبور عسل.

مقدار پول مورد نیاز برای راه اندازی کندو جدید به عوامل مختلفی بستگی دارد. این کل هزینه راه اندازی زنبورداری شامل موارد مورد نیاز زنبوردار به اضافه هزینه هر واحد برای هر کندو می باشد. به طور متوسط ​​انتظار داشته باشید 200 تا 300 دلار به عنوان حداقل حداقل هزینه کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

شما انتخاب هایی در مورد ابزارهای مورد نیاز و انواع تجهیزات محافظ دارید. خوشبختانه، اینها یک خرید یکباره را نشان می دهند – آنها برای سالها دوام می آورند.

سپس به تجهیزات زنبورها نیاز دارید. اکثر زنبورداران جدید با 2 یا 3 کندو شروع می کنند. هرچه کندوهای بیشتری داشته باشید – به پول بیشتری برای بودجه نیاز دارید.

و فراموش نکنید که از قبل برنامه ریزی کنید، اگر می دانید که قصد دارید زنبور عسل بگیرید – به خانواده خود اطلاع دهید. یک کپی از آن را به آنها بدهید لیستی از هدایا برای زنبورداران. آنها احتمالاً می خواهند برای شما چیزهای کوچک بخرند و نمی دانند چه چیزی باید تهیه کنند.

خرید چیزهایی برای زنبوردار

در حالی که برای کسانی که مایل به نگهداری زنبور هستند باید هزینه های مختلفی در نظر گرفته شود، منابع برای زنبوردار احتمالاً متغیرترین هزینه است. تو می توانی کمی پول برای لوازم زنبورداری خرج کنید یا همه چیز را به سمت بالای خط بروید.

آیا جدیدترین، بهترین ابزارها را می خواهید یا فقط نیازهای ساده را می خواهید؟ خوشبختانه، ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت کندوها در واقع کم هستند.

ابزار اولیه زنبورداری

آ سیگاری اصلی کندوی عسل برای آرام کردن زنبورها و خوشایندتر کردن بازرسی کندو لازم است. استفاده از سیگاری با کاهش گزش، زندگی زنبورها را نجات می دهد.

سیگاری ها در اندازه ها، سبک ها و قیمت های مختلف موجود هستند. مراقبت مناسب و تمیز کردن سیگاری شما یعنی چندین سال دوام خواهد آورد.

تنها ابزار دیگری که یک ضرورت است، ابزار کندو است. این دو در طول ها، شکل ها و مواد متفاوت هستند. ابتدایی ترین ابزار کندو مسطح به راحتی با قیمت کمتر از 15 دلار در دسترس است و همچنین مدت زیادی دوام خواهد آورد – اگر آن را گم نکنید!

اقلام و ابزار زنبورداری برای خرید برای مدیریت کلنی تصویر.

لباس زنبوردار

هر زنبوردار به نوعی لباس محافظ نیاز دارد. مهمترین وسیله کلاه و روبند زنبوردار است که از صورت شما در برابر نیش محافظت می کند. اینها را می توان با مقدار کمی پول – معمولاً کمتر از 30 دلار – تهیه کرد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

با این حال، اگر می خواهید برای محافظت بیشتر بروید، یک ژاکت زنبور عسل یا حتی یک ژاکت زنبور عسل لباس کامل زنبور عسل قابل خرید است. قیمت کت و شلوار و کت طیف گسترده ای از 50 دلار تا چند صد دلار را پوشش می دهد.

در بسیاری از موارد، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. لباس زنبورداری ارزان‌تر این کار را انجام می‌دهد، اما آنقدر محکم نیست و دوام زیادی نخواهد داشت.

یک کیفیت خوب لباس زنبورداری قابل شستشو است یا حداقل تمیز شوند – گزینه‌های ارزان‌تر باید با دقت بسیار مورد استفاده قرار گیرند تا از خراب شدن جلوگیری شود.

دستکش های زنبوردار یا چیزی شبیه به آن، اقلام خوبی برای مبتدیان است که باید در نظر بگیرند. برخی از ما زنبورداران با تجربه هنوز هم آنها را می پوشند. شما نیازی به خرید دستکش های معمولی زنبور عسل ندارید، دستکش های نیتریل نیز کار می کنند.

زنبوردار جدید با ابزار اولیه و تجهیزات حفاظتی، از نظر فیزیکی آماده است تا مدیریت کندوهای خود را آغاز کند.

آموزش زنبوردار

من می دانم که بسیاری ممکن است بگویند این بیش از حد است، اما من نمی توانم موافق باشم. پس از صرف صدها دلار برای همه چیزهایی که برای زنبورهای خود نیاز دارید – در آموزش خود کوتاهی نکنید. اگر یک زنبوردار باتجربه دارید که زمان آموزش شما را دارد – عالی است.

در غیر این صورت، با صرف کمی بیشتر از سرمایه خود محافظت کنید تحصیلات زنبوردار برای خودت. کتاب های زنبورداری و کلاس ها به شما کمک می کنند تا قبل از بروز مشکلات، شما را برای مشکلات آماده کنید. هدر رفتن پول نخواهد بود.

کندو تکی روی پایه کندو حداقل هزینه شروع کندو.

هزینه راه اندازی کندو

البته ما واقعا نمی توانیم بحث کنیم هزینه راه اندازی کندو چقدر است بدون در نظر گرفتن قطعات واقعی کندو.

در حالی که هزینه تجهیزات کندوی عسل کمی متفاوت است، احتمالاً طیف گسترده ای از قیمت ها را نخواهید دید. با استفاده از کندو استاندارد صنعتی لانگستروت با 10 فریم، می توانید انتظار داشته باشید که برای هر واحد بین 100 تا 200 دلار بپردازید.

هنگام شروع یک کلنی جدید به: یک تخته پایین، فوق العاده عمیق (با قاب و پایه)، پوشش داخلی و قسمت بالایی برای هر کندو نیاز دارید. یک کاهنده ورودی معمولاً گنجانده شده است و بسیار مفید است (البته می توانید از یک چوب معمولی استفاده کنید).

این هزینه واقعی کندو بستگی به این دارد که آیا آن را از قبل مونتاژ شده بخرید یا خودتان آن را جمع کنید. همچنین آیا تجهیزات رنگ آمیزی شده را خریداری می کنید یا رنگ آمیزی می کنید یا جعبه های زنبور خود را تزئین کنید?

اکثر زنبورداران معتقدند که قرار دادن جعبه های خود بر روی پایه کندو بسیار مفید است. شما می توانید نسخه تجاری یا کندوی خود را بسازید با استفاده از موادی که ممکن است از قبل در دست داشته باشید.

کیت های کندو می تواند باعث صرفه جویی در پول شود

بسیاری از تامین کنندگان می فروشند کیت های کندوی عسل. آنها حاوی اجزای اصلی کندو به علاوه برخی موارد اضافی مانند قلم مو زنبور عسل، ابزار علامت گذاری ملکه و غیره هستند.

کیت مبتدی می تواند راهی برای صرفه جویی در هزینه باشد – اگر حاوی مواردی باشد که می خواهید استفاده کنید. بررسی کنید تا مطمئن شوید که اندازه و سبک اجزای کندوی گنجانده شده در کیت های کندو آنچه را که می خواهید در زنبورستان خود قرار دهید.

همچنین، کیت‌ها برای گنجاندن چیزهایی که ممکن است برای مدتی واقعاً به آنها نیاز نداشته باشید، بدنام هستند. اطمینان حاصل کنید که برای چیزی که هرگز از آن استفاده نخواهید کرد پولی پرداخت نمی کنید.

نمودار اینفوگرافیک هزینه های تجهیزات راه اندازی اولیه زنبورداری.

قیمت زنبورهای عسل چقدر است؟

راه های زیادی برای تهیه کلنی زنبور عسل برای کندو وجود دارد. اکثر مردم به پایان می رسند خرید زنبورها. این ممکن است زنبورهای بسته یا کلونی هسته باشد. بسته به موقعیت مکانی و در دسترس بودن، قیمت ها از 125 تا 250 دلار و بالاتر متغیر است.

چک کن با انجمن های زنبورداران محلی، برخی از آنها خریدهای ویژه گروهی را ارائه می دهند. شما همچنین می توانید زنبور عسل را از تامین کنندگان در سراسر کشور سفارش دهید.

البته که می توانی صرفه جویی در هزینه های راه اندازی زنبورداری با امید به یک دسته از زنبورها را شکار کنید. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که این اتفاق بیفتد. بیشتر زنبورداران جدید ترجیح می دهند زنبورهای عسل بخرند و از شروع امسال مطمئن باشند.

زنبورهای بسته بندی خریداری شده برای پر کردن تصویر کندو جدید.

هزینه های جاری زنبورداری

راه اندازی گذشته، برخی از هزینه های دیگر مرتبط با زنبورداری وجود دارد. مستعمرات معمولاً در طول سال نیاز به تغذیه دارند.

تهیه شربت شکر کار آسانی است و می توانید فیدر یا دانخوری زنبورهای شیشه ای خود را بسازید. اگر مایل به خرید آنها هستید، گزینه های گران قیمت تری در دسترس هستند.

مدیریت آفات به ویژه در مورد کنه های واروآ هزینه ای است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. برای اکثر روش های درمان واروآ، شما با پرداخت هزینه بیشتری برای هر درمان یا هزینه بیشتری برای یک ابزار خاص و کمتر برای مواد شیمیایی پرداخت می کنید.

یک بخارساز اسید اگزالیک می تواند گران باشد (اگرچه مدل های ارزان تری وجود دارد) اما اسید اگزالیک ارزان است. سایر انواع درمان کنه واروآ برای هر کندو هزینه بیشتری دارند اما به ابزار خاصی نیاز ندارند.

در هر صورت، حتماً مقداری اضافی را در خود بگنجانید بودجه سالانه زنبورداری برای کنترل واروآ – حتی برای سال اول.

هزینه های آتی قابل انتظار برای نگهداری زنبورها

برای هزینه های آینده در مدیریت کندوهای خود آماده باشید. اگر می خواهید تعداد کندوها را در سال آینده افزایش دهید، مطمئناً برای تجهیزات و زنبورهای بیشتر به پول نیاز خواهید داشت.

برای زنبوردار علاقه مند به تولید عسل، خرید دستگاه عسل گیر یک هزینه محتمل است. البته، استخراج عسل تنها راه برداشت نیست – ممکن است هزینه یک استخراج کننده را برای چند سال به تعویق بیندازید.

و صدها ابزار و ابزار جالب وجود دارد که زنبورداری را جالب تر می کند. بسیاری از آنها چیزهایی نیستند که باید داشته باشید، اما تجربه کردن با آنها سرگرم کننده است.

صرفه جویی در هزینه های زنبورداری

این بسیاری از هزینه های زنبورداری می تواند کمی طاقت فرسا به نظر برسد با این حال، بیشتر اقلام سال ها دوام می آورند و لازم نیست هر فصل خریداری شوند.

برخی از ابزارها و لوازم را می توان از افرادی که دیگر نمی خواهند کهیر نگهداری کنند خریداری کرد. این ممکن است راه خوبی برای پس انداز پول باشد.

با این حال، همیشه محتاط باشید و خطرات آن را در نظر بگیرید خرید تجهیزات زنبورداری مستعمل. استفاده از لباس های چوبی، لانه زنبوری و غیره می تواند فاجعه را به همراه داشته باشد. شانه قدیمی می تواند ناقل بیماری هایی مانند آمریکایی فول برود و به مدت 50 سال یا بیشتر آلوده باقی بماند.

آیا زنبورداری سودآور است?

زنبورداری می تواند سودآور باشد اما تا حدی به محل زندگی شما و نوع محصولی که می خواهید بفروشید بستگی دارد. زنبورداری کار سختی است. این یک طرح سریع پولدار شدن نیست که پول آسانی داشته باشد.

اگر داشتن کهیر خود یک رویا است، به دنبال آن بروید. اما، توجه داشته باشید که احتمالا چندین سال طول خواهد کشید تا بتوانید به سود خود امیدوار باشید. و مانند هر کسب و کاری، شما باید قوانین و چالش های آن را در نظر بگیرید زنبورداری به عنوان یک تجارت.

نتیجه:

مانند بسیاری از تلاش‌های زندگی، زنبورداری به مقداری کار سخت، آموزش و پول نیاز دارد. همانطور که ماجراجویی خود را آغاز می کنید، با زنبورداران محلی ارتباط برقرار کنید.

آنها یکی از بهترین منابع شما برای درک شرایط محلی و یافتن بهترین منابع محلی برای زنبورها و تجهیزات هستند.

این یک سرگرمی و سرگرمی نیست. زنبورداران موفق در طول سال ها به یادگیری و رشد در تخصص خود ادامه می دهند. اما با وجود سختی کار، این تجربه ای است که با کلمات ساده قابل توضیح نیست. زنبورها جادویی هستند.

سفارش فوری عسل ♥