نکاتی برای علامت گذاری ملکه زنبور عسل


یکی از مهمترین وظایف زنبوردار نظارت بر وضعیت ملکه در کلنی است. همیشه لازم نیست ملکه را به صورت بصری ببینید تا بدانید همه چیز خوب است. با این حال، گاهی اوقات لازم است او را پیدا کنید. توسط علامت گذاری ملکه زنبور عسل، کار پیدا کردن او بسیار ساده تر است و امکان بازرسی سریعتر کندو را فراهم می کند.

ملکه زنبور عسل با رنگ قرمز روی قاب با تصویر رتین مشخص شده است.

چرا زنبورداران کوئینز را علامت گذاری می کنند؟

مانند همه چیزهای مربوط به زنبورداری، خواهید دید که نظرات زنبورداران در مورد علامت گذاری ملکه از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

برخی از زنبورداران باتجربه انتخاب می کنند که هرگز زنبورهای خود را علامت نزنند. اما، بیشتر زنبورداران سرگرمی یا در مقیاس کوچک از آن لذت می برند مزایای داشتن یک ملکه مشخص.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

پیدا کردن ملکه های علامت گذاری شده آسان تر است

برای زنبورداران جدید، داشتن یک ملکه مشخص، یافتن او را بسیار آسان تر می کند. البته با تجربه، همه در یافتن او در کندو بهتر می شوند.

با این حال، حتی پس از اینکه به مرحله ای رسیدید که می توانید “تقریبا همیشه” ملکه خود را پیدا کنید، علامت گذاری او همچنان روند را بسیار سریعتر می کند.

این به شما کمک می کند انجام بازرسی کندو به سرعت. هنگامی که می دانید او کجاست – قاب او را می توان در مکانی امن نگه داشت. اگر مکان او را بدانید، احتمال له شدن او در حین بازرسی کندو کمتر است.

جایگزینی ملکه توسط مستعمره

وقتی یک ملکه بی نشان را در کندویی پیدا می کنید که قبلاً یک ملکه علامت گذاری شده بود به چه معناست؟ چند احتمال وجود دارد:

  • رنگ از رنگ قبلی سائیده شده است
  • کلنی ازدحام کرده است و شما در حال مشاهده یک کلنی جدید هستید
  • شما به طور موقت 2 ملکه در آنجا دارید!

ازدحام زنبور عسل یک اتفاق طبیعی در کلنی های سالم است. هنگام بررسی کندویی که می دانید ملکه آن مشخص شده است، ممکن است یکی را بیابید که علامت گذاری نشده است.

در موارد نادر، رنگ ممکن است جلا داده شده باشد. با این حال، این می‌تواند جایگزینی جدید از ازدحام یا جانشینی باشد.

در حالی که داشتن تنها 1 ملکه در کندو طبیعی است، گاهی اوقات مادر و دختر جدید برای مدتی با هم زندگی می کنند. من این را در کندوهای خودم دیده ام.

نکته اصلی این است که داشتن ملکه های علامت گذاری شده در کندوهای خود زمانی که مستعمره جایگزین او شد، به شما اطلاع خواهد داد (در اکثر موارد).

این اطلاعات ارزشمندی برای زنبورداری است که برای پرورش زنبورهایی با ویژگی های خاص کار می کند. اگر شما یک مستعمره با برتر تولید کنید کنترل کنه واروآ خوب است بدانید ملکه آن کندو از کجا سرچشمه گرفته است.

رنگ ملکه زنبور عسل

اگر او را با یک رنگ خاص برای سال مشخص کنید، همیشه متوجه خواهید شد که چند ساله است. این می تواند در مدیریت زنبور عسل مفید باشد. چرا؟

زیرا، اگر ملکه مسن‌تری در کلنی تولید داشته باشید، می‌دانید که احتمال شکست او بیشتر از یک ملکه جوان است. دانستن سن او به زنبوردار اجازه می دهد تا برنامه ریزی کند.

ممکن است انتخاب کنید تا زمانی که کارش را خوب انجام می دهد او را در جای خود رها کنید – اما ممکن است کیفیت او را کمی بیشتر بررسی کنید. اگر مشکوک به نیاز هستید ملکه کندو، این یک هشدار می دهد.

نمودار بین المللی رنگ ملکه زنبور عسل

البته زنبورداران می توانند ملکه زنبور عسل را با هر رنگی علامت گذاری کنند. با این حال، استفاده از نمودار رنگ بین المللی ملکه زنبور عسل ساده تر است. برای اینکه بدانید چه رنگی برای چه سالی استفاده شده است، لازم نیست به حافظه خود تکیه کنید.

از قلم رنگی استفاده کنید که با آخرین رقم سال مطابقت دارد. سفید 1,6 زرد 2,7 قرمز 3,8 سبز 4,9 آبی 5,0. بنابراین، ملکه ای که در سال 2020 پرورش یافته است، با یک نقطه آبی، 2021 – یک نقطه سفید و غیره مشخص می شود.

نمودار رنگ ملکه زنبور عسل برای رنگ های ملکه بر اساس تصویر سال.

خرید ملکه زنبورهای علامت دار

زنبورداری که زنبورها را می خرد معمولاً بین دریافت یک ملکه بدون علامت یا ملکه ای که برای سال جاری علامت گذاری شده است – با چند دلار بیشتر انتخاب می شود. هزینه اضافی برای جبران زحمت و زمان اضافی مورد نیاز تولید کننده است.

اگر شما برای کندو خود یک ملکه بخرید، تقریباً همیشه جفت می شوند. آنها پس از اتمام پروازهای جفت گیری خود، در حال تخم گذاری هستند. آنها آماده ساختن کلنی به کندو شما می رسند. آنها هرگز کندو را ترک نمی کنند مگر اینکه کلنی ازدحام کند.

به ملکه هایی که هنوز جفت نگرفته اند باکره می گویند. بسیاری از پرورش دهندگان زنبور عسل علامت گذاری ملکه های باکره را توصیه نمی کنند.

فکر این است که دلیلی وجود ندارد که آنها با یک نقطه رنگی در پشت خود پرواز کنند. این باعث می شود که آنها برای شکارچیان بیشتر دیده شوند.

با این حال، اکثریت زنبورداران خرید بسته یا کلونی های nuc در حال جفت گیری ملکه ها هستند. بنابراین این علامت های رنگارنگ نباید نگران کننده باشد.

چه زمانی ملکه های خود را علامت گذاری کنید

اگر یک ملکه جفت دار بدون علامت دریافت کنید، بهترین زمان برای علامت گذاری او در ماه اول است.

شما می توانید او را در هنگام نصب بسته زنبور عسل علامت گذاری کنید. با این حال، بهتر است چند هفته صبر کنید. اجازه دهید زنبورهای کلنی او را بشناسند – بدون اینکه یک نقطه بزرگ در پشت او وجود داشته باشد.

هنگامی که او پذیرفته شد و تخم گذاشت – می توان او را در حالی که کلنی هنوز کوچک است علامت گذاری کرد. وقتی یک مورد جدید معرفی می کنم ملکه به یک مستعمره، من دوست دارم به زنبورها چند هفته فرصت بدهم تا او را بپذیرند و بشناسند. این باعث افزایش شانس پذیرش می شود.

رنگ علامت گذاری ملکه

یکی از رنگ های محبوب مورد استفاده برای علامت گذاری است نشانگرهای UNI-POSCA. اینها به صورت آنلاین و در فروشگاه های عمده لوازم زنبورداری در دسترس هستند.

یکی دیگر از گزینه های برخی از زنبورداران استفاده از رنگ مدل تستر است. خشک شدن این رنگ نسبت به استفاده از نشانگرها کمی بیشتر طول می کشد. اگرچه به عنوان رنگ زنبور عسل تعیین نشده است، اما زنبورداران قدیمی سال ها از آن استفاده می کنند.

آیا این رنگ ها روی زنبورها اثرات سمی دارند؟ به نظر می رسد که مشکلی نیست. همچنین، ما فقط یک نقطه کوچک روی یک قسمت از پشت او قرار می دهیم. اگر درپوش محکم نگه داشته شود، من سال ها دوام قلم های پوسکا را دارم.

چگونه ملکه زنبور عسل خود را علامت گذاری کنید

هنگام ایجاد استراتژی برای گرفتن و نگه داشتن ملکه خود، کاری را انجام دهید که برای شما راحت است. ما باید او را برای چند ثانیه بدون آسیب رساندن به او مهار کنیم.

زنبورداران عموماً به یکی از دو روش به علامت گذاری می پردازند.

  • او را با انگشتان خود بگیرید و نگه دارید
  • از لوله یا قفس علامت گذاری ملکه استفاده کنید
زنبورداری که ملکه زنبور عسل را در آغوش گرفته در حالی که تصویر او را علامت گذاری می کند.

نگه داشتن یک زنبور ملکه با انگشتان

اگر دست ثابت و اعصاب آرامی دارید (من ندارم)، می توانید برای گرفتن ملکه خود از روش مستقیم استفاده کنید. مهار کردن او به این شیوه به مهارت خاصی نیاز دارد.

به آرامی او را بگیرید و بدنش را بین انگشت شست و 1 نگه داریدخیابان انگشت دست غیر مسلط شما انگشت دوم مکانی برای نشستن پاهای او فراهم می کند.

انگشتان خود را حرکت دهید تا بالای قفسه سینه او نمایان شود و یک نقطه کوچک رنگ قرار دهید. پس از آن، اجازه دهید رنگ برای یک دقیقه یا بیشتر خشک شود – او را به آرامی روی قاب قرار دهید.

اگر ایده گرفتن ملکه خود به این روش باعث افزایش فشار خون شما می شود – هرگز نترسید، گزینه های دیگری نیز وجود دارد.

زنبوردار با استفاده از لوله برای ساختن تصویر ملکه.

استفاده از کیت علامت گذاری ملکه با لوله

با استفاده از a لوله علامت گذاری ملکه ساده ترین روش برای علامت گذاری ایمن ملکه های خود است. زنبوردار مجبور نیست او را در آغوش بگیرد، اما همچنان باید مراقب بود که از اعمال فشار زیاد جلوگیری شود.

قاب را با ملکه پیدا کنید و به آرامی قاب را طوری دراز کنید که آن طرف رو به بالا باشد. پیستون پوشیده شده با فوم را از لوله خارج کنید و “ملکه را داخل لوله قرار دهید”.

پیستون فوم را جایگزین کنید و به آرامی آن را با یک پوشش مشبک تا انتها فشار دهید. اگر مراقب باشید سطح اسفنج از او محافظت می کند.

به آرامی به تکان دادن او ادامه دهید تا زمانی که پشت (سینه) او در برابر مش قرار گیرد. از زور زیاد استفاده نکنید – ملایم باشید. گاهی اوقات، دمیدن به آرامی به او کمک می کند تا در صورت نیاز، او را وادار به چرخش کنید.

اکنون، او را با خودکار یا رنگ خود علامت بزنید. اگر از قلم رنگ استفاده می کنید، ابتدا یک حباب آزمایشی را روی یک تکه چوب نزدیک انجام دهید. گاهی اوقات، اولین ذره رنگ بیش از حد است. روی بال ها، آنتن یا پاهای او رنگ نزنید. ما فقط یک نقطه رنگ کوچک روی پشت او می خواهیم.

اجازه دهید رنگ به مدت یک یا 2 دقیقه خشک شود، سپس پیستون را بردارید و انتهای باز لوله را در بالای یک قاب قرار دهید. او می خزد و به مستعمره می پیوندد.

همچنین وجود دارد لوله علامت گذاری ملکه یک دست در بازار در نظر گرفته شود.

ملکه زنبور عسل در یک فشار گرد در تصویر قفس علامت گذاری شده است.

فشار گرد در قفس علامت گذاری ملکه

گزینه دیگری که برای برخی از زنبورداران جذاب است، استفاده از یک قفس گرد کوچک است. این فشار در قفس دارای رویه مشبک است. زیبایی این ابزار این است که می توانید ملکه خود را بدون نیاز به بلند کردن او علامت گذاری کنید.

با این حال، گرفتن او در قفس بدون تعداد زیادی زنبور دیگر ممکن است دشوار باشد. در فشار در قفس خوب کار می کند اما باید مراقب باشید. از فشار دادن بیش از حد به پایین و آسیب رساندن به ملکه خود اجتناب کنید.

صرف نظر از روشی که استفاده می کنید، موقعیت های غیرمنتظره ای ممکن است ایجاد شود. اگر قرار بود پرواز کند، ساکت بایستید. برای چند دقیقه حرکت نکنید. در بیشتر موارد، او به مستعمره خود باز می گردد.

در حالی که برخی از زنبورداران احساس می کنند که علامت گذاری ممکن است باعث شود یک کلنی او را پس بزند، معمولاً اینطور نیست. داشتن ملکه زنبورهای علامت گذاری شده به زنبورداران جدید کمک می کند تا مهارت پیدا کردن او را در صورت نیاز توسعه دهند.

سفارش فوری عسل ♥