نکاتی برای جلوگیری از ترک زنبورهای جدید


تصور کنید که وقتی به کندو می روید تا زنبورهای تازه کندو شده خود را بررسی کنید و آنها رفته اند، دل شکسته شوید! ماه ها برنامه ریزی و هزینه بر فراز تپه ها سرازیر شده است. این امر به ویژه برای زنبورداران مبتدی ناراحت کننده است. این وضعیت بیشتر در مورد زنبورهای بسته بندی شده یا ازدحام های تازه صید شده رایج است. با این حال، شاید این نکات ممکن است به شما کمک می کند زنبورهای جدید را ترک نکنند کندو امسال شما

کندو زنبور عسل خالی به عنوان بسته جدید برگ زنبور عسل.

مستعمرات جدید احتمال بیشتری برای ترک دارند

وقتی اتفاق غیرقابل تصوری رخ می دهد و زنبوردار تازه وارد کندو را خالی می بیند، طبیعی است که خودتان را سرزنش کنید. زنبورداران مرتکب اشتباه می شوند چه در نگهداری زنبورها تازه کار هستید و چه سالها تجربه دارید.

آیا کاری کردید که باعث شد زنبورهای جدیدتان ترک کنند؟ کندویی که به آنها دادی؟ بله امکان دارد. ولی همیشه موضوع این نیست.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

علیرغم سالها تحقیق در مورد زنبور عسل، ما هنوز آنها را کاملاً کنترل نمی کنیم. آنها حشرات وحشی با برنامه های زندگی هستند که ممکن است با اهداف ما مطابقت نداشته باشد.

زنبورهای عسل هر روز کندوی خود را ترک می کنند

بیرون از کندو بودن برای زنبورهای ما چیز جدیدی نیست. آنها تمام زندگی خود را در داخل کندو نمی گذرانند. برخی از زنبورهای عسل هر روز کندو خود را ترک می کنند.

اینها زنبورهای کارگر روز را صرف جستجوی مواد مورد نیاز کلنی کنید. خوشبختانه اکثر آنها به کندو برمی گردند.

با این حال، این حشرات بسیار اجتماعی طرفدار خانه و خانواده هستند. با هم بودن در یک گروه روش طبیعی زندگی است. آنها حاضرند جان خود را برای دفاع از مستعمره بدهند.

وقتی زنبورها برای همیشه کندو را ترک می کنند

یک زن و شوهر وجود دارد موقعیت هایی که زنبورها برای همیشه کندو را ترک می کنند.

ازدحام زنبور عسل

ازدحام یک اتفاق طبیعی در زنبورهای عسل است. هنگامی که یک مستعمره قوی می شود، ممکن است “ازدحام” ایجاد کند. این ممکن است در هر زمانی در طول فصل گرم اتفاق بیفتد، اما بهار رایج ترین فصل ازدحام است.

آ ازدحام زنبورها معمولاً حدود نیمی از جمعیت مستعمره را شامل می شود که برای شروع یک خانه جدید در مکانی دیگر ترک می کنند. اما بقیه کلنی در کندو مادر اصلی باقی می ماند.

کندو مادر برخی از جمعیت کلنی، انبارهای مواد غذایی، نوزادان در حال رشد و یک ملکه جدید در حال پرورش را حفظ می کند.

ازدحام جدید زنبورها در تصویر درخت.

کلنی در حال فرار

هنگامی که یک کلنی کامل از زنبورها به طور ناگهانی ترک می کنند، ما به آن می گوییم فرار کردن. در صورت فرار، هیچ یا تعداد بسیار کمی از زنبورها در کندو باقی می مانند. این معمولا به دلیل مسائل مربوط به آفات یا شرایط دیگری که زنبورها دوست ندارند.

ممکن است تعداد کمی از اعضای مستعمره باقی مانده باشند که دیر بالغ شده اند یا قادر به پرواز نیستند. با این حال، کندو اساسا خالی است. خوشبختانه، این اغلب اتفاق نمی افتد.

دلایل خروج زنبورها از بسته

اینکه یک دسته تازه شکار شده از جعبه زنبورتان خارج شود، ناامیدکننده است. اما، از دست دادن یک بسته جدید زنبور عسل به ویژه نگران کننده است. آنها ارزان نیستند و بنابراین 100 دلار یا بیشتر شما ناگهان از بین می رود!

اغلب، ما هرگز به طور قطع نمی دانیم که چرا زنبورها تصمیم گرفتند به دنبال مکان های بهتر باشند. اما ما چند مورد را می شناسیم محرک هایی که به نظر می رسد در خروج زنبورهای بسته بندی کندو نقش دارند.

 • مزاحمت مکرر زنبوردار
 • تجهیزات با بوی رنگ یا بو
 • موقعیت بدی که زنبورها دوست ندارند
 • ملکه اضافی در یک بسته
 • زنبورهای بداخلاق

یک زنبوردار متعصب که چندین بار در هفته داخل کندو را بررسی می کند تا ببیند چه اتفاقی می افتد ممکن است باعث شود زنبورها احساس ناامنی کنند. هیچ دلیلی برای باز کردن کندو هر روز وجود ندارد – یا هر روز.

وقتی دلیلی دارید بررسی کنید، ملایم باشید و معطل نکنید. این امر به ویژه برای مستعمرات جدید که هنوز a الگوی خوب تولد زنبور عسل در کندو

آیا قبل از نصب کلنی جدید تجهیزات خود را مونتاژ و آماده کردید؟ تجهیزات زنبورداری رنگ آمیزی شده است در آخرین لحظه -هنوز به شدت بوی دود می دهد. زنبورها نسبت به بو بسیار حساس هستند.

اگر همه چیز خوب باشد، به نظر نمی رسد که مکان نقش مهمی در ترک زنبورها بازی کند. اما اگر چیزی در آن نزدیکی دائماً تحریک می‌شود، گزارش‌هایی مبنی بر خالی شدن کهیر وجود دارد. راستش را بخواهید، این چندان رایج نیست که در این دسته قرار می گیرد که ما نمی دانیم چرا.

بسته بندی قفس ملکه نصب شده در تصویر کندو جدید.

ملکه اضافی در بسته

زنبورهای بسته بندی ازدحام واقعی نیستند. زنبور تجاری بسته ها ساخته می شوند با تکان دادن کارگران اضافی (و هواپیماهای بدون سرنشین) از مستعمرات پرجمعیت بزرگ.

کارکنان مزرعه زنبورها قبل از تکان دادن ملکه را از کلنی های پرجمعیت خارج می کنند. اما، گاهی اوقات اشتباهاتی رخ می دهد.

اگر یک ملکه شل دارید، (علاوه بر ملکه محافظت شده ای که با بسته شما ارائه می شود) ممکن است زنبورها تصمیم به ترک بگیرند.

در این مورد بیش از حد استرس نداشته باشید. این یک اتفاق رایج نیست، اما یکی از احتمالات این است که چرا زنبورهای بسته در روز بعد از بین می روند.

زنبورهای بسته ملکه را رها می کنند و می روند

شما بسته جدید زنبور عسل نصب شده است و همه چیز خوب به نظر می رسد صبح روز بعد، پرواز زنبور عسل را جلوی کندو می بینید. زنبورهایی که گلوله های رنگارنگ گرده را روی پاهای عقب خود می آورند. همه چیز در حیاط زنبور عسل خوب است.

سپس چند روز بعد متوجه عدم پرواز زنبور عسل می شوید. شما کندو را باز می کنید تا “هیچ چیز” را پیدا کنید. همه زنبورها رفته اند – از جمله ملکه زنبور عسل که از قفس رها شده است!

خوشبختانه، این نیز زیاد اتفاق نمی‌افتد، اما اگر ملکه خیلی سریع آزاد شود، احتمال بیشتری وجود دارد.

و گاهی اوقات اتفاقاتی می افتد که زنبوردار نمی تواند آن ها را کنترل کند، مانند داشتن زنبورهایی که فقط از جابجایی آنها ناراضی هستند و مشتاق سفر هستند. این زنبورهای شیطون فقط از سکونت خودداری می کنند.

زنبوردار در حال بازرسی کندوی جدید از زنبورها.

نکاتی برای جلوگیری از ترک زنبورهای جدید

 1. عجله نکنید ملکه را رها کنید – بگذارید زنبورها به آرامی او را رها کنند
 2. تجهیزات را 2 هفته قبل از رسیدن زنبورها آماده کنید/رنگ کنید
 3. دادن مستعمرات جدید 1 قاب نوزاد در صورت امکان از کندوی دیگر
 4. زنبورهای جدید را تغذیه کنید تا احساس کنند مکان از آنها حمایت می کند
 5. بازرسی کندو را محدود کنید به یک بار در هفته
 6. ورودی کندو را به 2 اینچ یا کمتر کاهش دهید – تا زنبورها احساس امنیت کنند
 7. در صورت استفاده تخته های پایین صفحه نمایش-به مدت چند هفته تخته شبکه را در نظر بگیرید

ملکه را خیلی سریع آزاد نکنید

اکثر زنبورداران (از جمله خودم) اجازه می دهند ملکه زنبور عسل به طور طبیعی آزاد شود. قفس ملکه یک ماده آب نبات سفید در یک انتها دارد.

در چند روز اول (3-5) زنبورها آب نبات را می خورند و به ملکه اجازه خروج می دهند. این دوره زمانی به کلنی فرصت می دهد تا به فرمون های ملکه عادت کند و او را بپذیرد.

از قبل تجهیزات را رنگ آمیزی و مونتاژ کنید

چند هفته قبل از رسیدن زنبورهای جدید، کندوی خود را آماده کنید. مطمئن شوید جعبه شما بوی بدی ندارد.

رنگ آمیزی کندو و هرگونه چسباندن قطعات باید چند هفته قبل از نصب زنبورها انجام شود. این به بوهای تند و زننده زمان می دهد تا از بین بروند.

زنبوردار به کندو جدید قاب بچه می دهد تا از خروج زنبورها جلوگیری کند.

به مستعمرات جدید یک قاب با Brood بدهید

آیا کندوهای دیگری در حیاط زنبور عسل خود دارید؟ آیا می توانید یک قاب با بچه کمی “قرض بگیرید”.

اگر به یک قاب از نوزادان دسترسی دارید (بچه زنبورها) این یک امتیاز بزرگ است. زنبورهای عسل در مورد پرورش جوان بسیار جدی هستند. این یکی از بهترین راه ها (و مورد علاقه من) برای نگهداری زنبورها در کندو است.

به ندرت پیش می آید که زنبورها نوزادان سالمی را ترک کنند. اگر یک زنبوردار تازه کار بدون کندوهای دیگر هستید، شاید بتوانید از زنبوردار دیگری یک قاب بچه بخرید.

به مستعمرات جدید تغذیه کنید تا ساخت و ساز را تشویق کنید

اکثر مستعمرات جدید حداقل در ابتدا می توانند از مقداری تغذیه بهره ببرند. تغذیه زنبورهای بسته بندی شده می تواند به ویژه برای کلنی جوان مفید باشد.

در حالی که جمعیت آنها کم است، آنها به همان اندازه علوفه جو نخواهند داشت. داشتن مقدار زیادی غذا برای کندو در حال رشد به تقویت حس ثبات کمک می کند.

ابتدا بازرسی کندو را محدود کنید

در هفته های اول زندگی در کلنی در مقابل وسوسه باز کردن بیش از حد کندو مقاومت کنید. زنبورها به زمان نیاز دارند تا ساکن شوند و احساس امنیت کنند.

هنگامی که ملکه در حال تخمگذاری است و نوزادان در حال پرورش هستند، زنبورهای بسته بندی شده (یا ازدحام) کمتر از کندو خارج می شوند.

ورودی برای محافظت از کلنی و تشویق زنبورهای جدید به ماندن در تصویر کندو کاهش یافت.

ورودی های مستعمرات جدید را کاهش دهید

در طبیعت، زنبورها تمایل دارند مکان های لانه سازی با دهانه های کوچکتر را ترجیح دهند. این به دلیل نیاز آنها به دفاع از کندو در برابر شکارچیان است.

کاهش ورودی کندو به یک دهانه کوچکتر برای یک کلنی جدید مفید است. این به زنبورها کمک می کند تا در خانه خود احساس امنیت کنند. و از تلاش زنبورهای دیگر برای سرقت از تغذیه کننده شما جلوگیری می کند.

از درج شبکه در زیر تخته های پایین صفحه استفاده کنید

زنبورهای عسل بسیار سازگار هستند اما در طبیعت معمولاً در یک حفره با کف باز زندگی نمی کنند. اگر از تخته های پایینی غربال شده استفاده می کنید، تخته شبکه را به مدت چند هفته به داخل بلغزانید تا زنبورها در خانه جدید خود مستقر شوند.

من هرگز هنگام باز گذاشتن قسمت پایین صفحه با بسته جدید زنبورها مشکلی نداشتم. با این حال، قرار دادن آن شبکه برای مدتی ضرری ندارد – فقط در مورد.

استفاده از Excluder

قفل کردن ملکه در داخل کندو تکنیکی است که برخی از زنبورداران با موفقیت از آن استفاده می کنند. یک نوار از حذف کننده ملکه فلزی برای چند روز به جلوی کندو متصل می شود. هنگامی که زنبورها در آن مستقر شدند، آن را خارج می کنند.

من طرفدار این روش نیستم. اول از همه، گاهی اوقات ملکه های کوچک جوان می توانند از حذف کننده عبور کنند.

همچنین تله های حذف کننده زنبورهای بدون سرنشین داخل یا خارج از کلنی من از این روش در زنبورستانم استفاده نمی کنم. به نظر می رسد نسبتا غیر مهمان نواز است.

در زنبورداری، ما همیشه رفتار زنبور عسل را درک نمی کنیم. تمام تلاشت را بکن، اما به خاطر شکست ها خودت را شکست نده.

هرچه بیشتر یاد بگیرید زنبوردار بهتری خواهید شد. تلاش کنید تا زنبورها احساس امنیت کنند، به آنها فرصت دهید تا در آنجا مستقر شوند و شانس خود را افزایش خواهید داد جلوگیری از خروج زنبورهای خود از کندو جدید

سفارش فوری عسل ♥