نقش ملکه زنبور عسل


در یک کلنی متشکل از هزاران نفر، فرد جایگاه ویژه ای در سلسله مراتب کندو دارد. بله، ما در مورد ملکه و نقش ویژه او در کلنی زنبور عسل صحبت می کنیم. ملکه زنبور عسل چه می کند? او تخم می گذارد – هزاران تخم. با این حال، این تنها هدف او نیست. این زنبور خاص چه عملکرد دیگری دارد؟

ملکه زنبور عسل چه می کند؟

تقریباً از هر کسی این سؤال را بپرسید: “اگر می توانستید یکی از اعضای کلنی شوید، کدام یک را انتخاب می کنید؟” اکثر مردم ترجیح می دهند ملکه باشند.

حالا، اگر یک مرد هستید، ممکن است ترجیح دهید یک زنبور پادشاه باشید – ببخشید بچه ها – وجود ندارد. اما زنبورهای نر برای زندگی کلنی مهم هستند.

گاهی اوقات تصور می شود که ملکه بسیار شبیه یک پادشاه انسانی “مسئول” است. ما فرض می‌کنیم که او «حکومت می‌کند» و همه چیز را می‌گوید زنبورهای کارگر چه باید کرد

سلام، اگر مجبور شوید حشره شوید، ممکن است رئیس باشید – درست است؟ خوب، شما می توانید از تظاهر به یک زنبور عسل دست بردارید.

زیرا، قبل از اینکه تصمیم بگیرید خود خیالی خود را در آن بسازید نقش ملکه زنبور عسل، بیایید کمی بیشتر در مورد پویایی زندگی در داخل کندو تحقیق کنیم.

شناسایی ملکه زنبور عسل

ملکه زنبور عسل چگونه است؟ او بزرگترین زنبور (از نظر طول) در کلنی است و پیدا کردن آن چندان سخت نیست – وقتی یاد گرفتید به دنبال چه چیزی بگردید. اولین چیزی که ممکن است متوجه شوید شکم مخروطی بلند او است. این او را قادر می سازد تا تخم ها را در عمق قرار دهد پایین لانه زنبوری سلول ها.

تشخیص ملکه های بالغ از کارگران یا هواپیماهای بدون سرنشین – زنبورهای نر – بسیار آسان است. اما یک باکره می‌تواند شکم باریکی داشته باشد تا زمانی که تخم‌گذاری افزایش یابد. یافتن اینها در یک مستعمره بزرگ دشوارتر است.

در اندازه یک ملکه می تواند کمی متفاوت باشد – به خصوص در مورد جوانانی که تازه شروع به تخم گذاری کرده اند. اما بزرگتر بودن همیشه بهتر نیست – برخی از خانم های لاغرتر لایه های تخم مرغی پربار هستند.

ملکه نیش دارد اما با کارگران متفاوت است. نیش او به جای خاردار صاف است. او نیازی به محافظت از کندو در برابر شکارچیان ندارد. در عوض، نیش او برای کشتن ملکه های رقیب استفاده می شود.

زنبور ملکه طلایی با شکم بزرگ روی تصویر شانه.

یک ملکه می تواند هر رنگی باشد. این ماده مولد ممکن است روشن تر یا تیره تر از سایر افراد کندو باشد. این تا حدی به ژنتیک کندو و کندو بستگی دارد نژاد زنبور عسل که او از آن آمده است.

یک کلنی به ندرت بیش از 1 در یک زمان خواهد داشت. با این حال، ممکن است مواقعی پیش بیاید که 2 ملکه برای مدتی در کلنی اقامت کنند. این معمولا یک جفت مادر/دختر است. در نهایت دختر جدید مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت.

وظایف ملکه

در واقعیت،وظایف ملکه زنبور عسل کم است. با این حال، وظایف او برای بقای مستعمره حیاتی است. هیچ یک از زنان دیگر نمی توانند جای او را بگیرند. حیاتی ترین وظایف او عبارتند از:

  • تخمگذاری بارور شده که به کارگر تبدیل می شود
  • تولید فرمون هایی که به ارتباطات کلنی کمک می کند

او است مادر از تمام اعضای دیگر کلنی به عنوان تنها ماده در کندو که قادر به جفت گیری است، فقط او می تواند تخم های بارور شده بگذارد. این است عملکرد اصلی در سراسر کوتاه او طول عمر.

این تخمک های بارور شده به کارگرانی تبدیل می شوند که از کلنی حمایت می کنند. تخمک های بارور نشده تبدیل می شوند زنبورهای بدون سرنشین (مرد). آنها نیز برای زندگی مستعمرات مهم هستند، اما این هزاران کارگر هستند که از کندو نگهداری می کنند.

ملکه زنبور عسل در حال بازرسی سلول خالی در لانه فرزند یک تصویر کندو.

تخم گذاری

او به آرامی روی سطح شانه حرکت می کند – گروه کوچکی از کارگران او را دنبال می کنند. شکم بلند او حاوی تخمدان هایی با تخمک های در حال رسیدن است. او ساختار خاصی در داخل شکم خود دارد که اسپرم (اسپرماتکا) را از او ذخیره می کند زمان جفت گیری.

ملکه در طول هفته اول یا بیشتر پس از رسیدن به بزرگسالی با چندین هواپیمای بدون سرنشین جفت گیری می کند. ملکه بقیه عمر خود را در داخل خانه می گذراند مگر اینکه با یک دسته جمعی را ترک کند.

  1. او سلول های شانه را بررسی می کند و قطر آن را با پاهای جلویی اش اندازه می گیرد.
  2. پس از یافتن یک سلول صیقلی تمیز، شکم خود را به داخل سلول پایین می‌آورد و یک تخمک آزاد می‌کند.
  3. اگر اندازه سلول برای یک کارگر مناسب باشد، تخمک با مایع منی بارور می شود
  4. اگر اندازه سلول بزرگتر باشد و برای یک پهپاد در نظر گرفته شده باشد، او یک تخم بارور نشده می گذارد که تبدیل به یک پهپاد می شود.

(چقدر جالب است – او می تواند تصمیم بگیرد که آیا می خواهد پسر داشته باشد یا دختر!)

فرمون ملکه زنبور عسل

چیز دیگری که الف ملکه زنبور عسل تولید فرمون های خاصی است. فرومون ها پیام رسان های شیمیایی هستند – بسیار شبیه هورمون های خارجی.

آنها برای برقراری ارتباط با شرایط کندو استفاده می شوند. یک ملکه خوب دارای فرمون های قوی است که باعث ثبات در کندو می شود. زندگی روزمره مستعمرات با انجام وظایف هر یک از اعضای کندو ادامه می یابد زیرا آنها می دانند که یک ملکه در آن حضور دارد.

QMP (فرومون ملکه مندیبولار) یکی از مهم ترین فرمون های تولید شده است. از طرق مختلف بر کلنی تأثیر می گذارد و در ازدحام کردن، مهار رشد جنسی در زنبورهای کارگر و غیره نقش دارد.

اگر تخمگذاری یا تولید فرمون کاهش یابد، کلنی زنبور عسل ممکن است آماده سازی را برای ملکه خود را جایگزین کنند.

ملکه زنبور عسل چقدر عمر می کند؟

در حالی که طول عمر یک ملکه می تواند تا 5 سال یا بیشتر را پوشش دهد، به طور معمول اجازه ندارد تا این مدت زندگی کند.

وقتی او شروع به عقب افتادن در او می کند 2 نقش اصلی: تخمگذاری و تولید فرمون، زنبورها برای جایگزینی او برنامه ریزی خواهند کرد.

البته این فرض بر این است که او بر اثر بیماری یا تصادف کشته نشده است. اگر ملکه زنبور عسل بمیرد او باید در اسرع وقت تعویض شود.

کوئین ها به چند دلیل تعویض می شوند

مانند هر کسی که رهبر یک سازمان است، او معمولاً وقتی همه چیز اشتباه می شود سرزنش می شود.

پس از مدتی، ملکه پیر نمی‌تواند تخم‌های بارور کافی برای برآورده کردن نیازهای کلنی بگذارد. تولید ضعیف تخم مرغ اغلب با شکست فرمون همراه است تولید

از وقتی که زنبورهای کارگر ماده ناراضی می شوند، زمان او محدود است مستعمره تولید خواهد کرد سلول ملکه و یک رهبر جدید بسازید. به این می گویند supersedure.

همچنین اگر زنبوردار بخواهد ژنتیک جدیدی را وارد کلنی کند یا جایگزین یک ملکه پیر جایگزینی ممکن است خریداری شود. قبل از اینکه کلنی ملکه جدیدی را بپذیرد که “بوی” متفاوتی داشته باشد، قدیمی از کندو خارج می شود.

آیا ملکه زنبورها در مورد تجمع کندو تصمیم می گیرند؟

ملکه زنبور عسل واقعاً در مورد ایجاد جمعیت کلنی تصمیم نمی گیرد. او نمی تواند تخم بگذارد تا زمانی که کارگران بسازند شانه عسل و سلول ها را تمیز کنید.

او در یک سلول صیقل نیافته تخم نمی گذارد. بدون لانه زنبوری، بدون سلول های صیقلی = بدون تخم گذاری. کارگران کسانی هستند که واقعا بیشتر تصمیمات مستعمره را می گیرند.

ملکه زنبور عسل در حال تخم گذاری با همراهان زنبور کارگر اطراف تصویر او.

چه اتفاقی برای یک ملکه بدون کارگر می افتد؟

متأسفانه، موقعیت‌هایی پیش می‌آید که یک ملکه با تعداد کمی زنبور کارگر یا بدون زنبور کارگر باقی می‌ماند. در این شرایط، مستعمره محکوم به فنا است.

ملکه کاری جز تخم گذاری انجام نمی دهد. او به دنبال غذا یا آب نیست و نمی تواند مصرف کند مراقبت از هر نوزادی.

او تمام زندگی خود را در خدمت مستعمره می گذارد. وظایف او توسط یک عضو مستعمره دیگر قابل انجام نیست. به همین دلیل است که یک کلنی بدون ملکه تلاش می کند تا در صورت نیاز سریعاً او را جایگزین کند.

سوالات متداول در مورد ملکه زنبور عسل

مهمانداران ملکه زنبور عسل چه نام دارند؟

در همراهان ملکه یک گروه ویژه از زنبورهای کارگر جوان است که به هر نیاز او رسیدگی می کند. آنها اغلب در یک دایره رو به روی او دیده می شوند.

آنها غذا را به شکل ژل رویال – یک منبع غذایی غنی از مواد مغذی و خالص ارائه می کنند. تعداد کمی از مواد زائد بدن تولید شده توسط همراهان او حذف می شود.
تصویری از همراهان خدمه در اطراف یک ملکه زنبور عسل در کندو

آیا ملکه زنبورها می توانند پرواز کنند؟

بله، ملکه ظرفیت پرواز را دارد. با این حال، او تنها در زمان جفت گیری کندو یا بعداً با ازدحام کندو را ترک می کند.

آیا زنبورهای ملکه با پهپادها در کندو جفت گیری می کنند؟

تولید مثل در زنبورهای عسل مانند پستانداران نیست. جفت گیری در داخل کلنی صورت نمی گیرد.

تقریباً 7 روز پس از ظهور، ملکه باکره چندین پرواز جفت گیری می کند. پس از جفت گیری با 12-20 پهپاد، منی در داخل بدن او ذخیره می شود.

او دیگر هرگز جفت نمی گیرد و زمانی که مایع منی داخل بدنش تمام شود. مستعمره جایگزین او خواهد شد.

سلطنتی بودن زمان زیادی از ملکه می گیرد. به همان اندازه که او برای کندو مهم است، مجبور نیست همه تصمیمات را بگیرد یا کار را به تنهایی انجام دهد.

با این حال، نقش ملکه زنبور عسل زنبور دیگری در کلنی نمی تواند آن را انجام دهد. به همین دلیل، وضعیت او مهم ترین زنبور عسل در کلنی باقی می ماند.

The post نقش ملکه زنبور عسل اولین بار در Carolina Honeybees شارلوت اندرسون ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥