نقش ملکه زنبور عسل در کندو


در یک کلنی متشکل از هزاران نفر، فرد جایگاه ویژه ای در سلسله مراتب کندو دارد. بله، ما در مورد ملکه و نقش ویژه او در کلنی زنبور عسل صحبت می کنیم. را وظیفه اصلی زنبور ملکه تخم گذاری است و اوه او چه لایه تخم مرغی است. با این حال، این تنها هدف او نیست. این زنبور خاص چه کار دیگری انجام می دهد؟

ملکه زنبور عسل کلنی روی قاب با تصویر کارگر.

عملکرد ملکه زنبور عسل

تقریباً از هر کسی این سؤال را بپرسید: “اگر می توانستید یکی از اعضای کلنی شوید، کدام یک را انتخاب می کنید؟”

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

اکثر مردم ترجیح می دهند ملکه باشند. حالا، اگر شما یک مرد هستید، ممکن است ترجیح دهید یک زنبور پادشاه باشید – ببخشید بچه ها – وجود ندارد.

گاهی اوقات تصور می شود که او “مسئول” است. ما فرض می‌کنیم که او «حکومت می‌کند» و همه چیز را می‌گوید زنبورهای کارگر چه باید کرد

سلام، اگر مجبور شوید حشره شوید، ممکن است رئیس باشید – درست است؟ خوب، شما می توانید از تظاهر به یک زنبور عسل دست بردارید.

زیرا قبل از اینکه تصمیم بگیرید خود خیالی خود را در آن بسازید نقش ملکه زنبور عسل، بیایید کمی بیشتر در مورد پویایی زندگی در داخل کندو تحقیق کنیم.

شناسایی ملکه زنبور عسل

او بزرگترین زنبور (از نظر طول) در کلنی است. اولین چیزی که ممکن است متوجه شوید شکم مخروطی بلند او است. این او را قادر می سازد تا تخم ها را در اعماق سلول های لانه زنبوری قرار دهد.

تشخیص ملکه های بالغ از کارگران یا هواپیماهای بدون سرنشین – زنبورهای نر – بسیار آسان است. اما یک باکره می‌تواند شکم باریکی داشته باشد تا زمانی که تخم‌گذاری افزایش یابد.

از این رو، اندازه یک ملکه می تواند کمی متفاوت باشد – به خصوص در مورد جوانانی که تازه شروع به تخم گذاری کرده اند. هر چند بزرگتر همیشه بهتر نیست – برخی از خانم های لاغرتر لایه های تخم مرغی پربار هستند.

زنبور ملکه طلایی با شکم بزرگ روی تصویر شانه.

یک ملکه می تواند هر رنگی باشد. این ماده مولد ممکن است روشن تر یا تیره تر از سایر افراد کندو باشد. این تا حدی به ژنتیک کندو و نژاد زنبوری که او از آن آمده است بستگی دارد.

یک کلنی به ندرت بیش از 1 در یک زمان خواهد داشت. با این حال، ممکن است مواقعی پیش بیاید که 2 ملکه برای مدتی در کلنی اقامت کنند. این معمولا یک جفت مادر/دختر است. در نهایت دختر جدید مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت.

ملکه زنبور عسل چه می کند؟

در واقعیت، وظایف ملکه زنبور عسل کم است. با این حال، وظایف او برای بقای مستعمره حیاتی است. هیچ یک از زنان دیگر نمی توانند جای او را بگیرند. حیاتی ترین وظایف او عبارتند از:

  • تخمگذاری لقاح یافته که تبدیل به کارگر می شود
  • تولید فرمون هایی که به ارتباطات کلنی کمک می کند

را او مادر است از تمام اعضای دیگر کلنی به عنوان تنها ماده در کندو که قادر به جفت گیری است، فقط او می تواند تخم های بارور شده بگذارد. این است عملکرد اصلی در سراسر کوتاه او طول عمر.

تخم های بارور شده به کارگرانی تبدیل می شوند که از کلنی حمایت می کنند. تخمک های بارور نشده تبدیل می شوند زنبورهای بدون سرنشین (مرد). آنها نیز برای زندگی مستعمرات مهم هستند، اما این هزاران کارگر هستند که از کندو نگهداری می کنند.

ملکه زنبور عسل در حال بازرسی سلول خالی در لانه فرزند یک تصویر کندو.

ملکه زنبور چگونه تخم می گذارد

او به آرامی روی سطح شانه حرکت می کند. شکم بلند او حاوی تخمدان هایی با تخمک های در حال رسیدن است. او ساختار خاصی در داخل شکم خود دارد که اسپرم (اسپرماتکا) را از زمان جفت گیری خود ذخیره می کند.

  1. او سلول های شانه را بررسی می کند و قطر آن را با پاهای جلویی اش اندازه می گیرد.
  2. پس از یافتن یک سلول صیقلی تمیز، شکم خود را به داخل سلول پایین می‌آورد و یک تخمک آزاد می‌کند.
  3. اگر اندازه سلول برای یک کارگر مناسب باشد، تخمک با مایع منی بارور می شود
  4. اگر اندازه سلول بزرگتر باشد و برای یک پهپاد در نظر گرفته شده باشد، او یک تخم بارور نشده می گذارد که تبدیل به یک پهپاد می شود.

(چقدر جالب است – او می تواند تصمیم بگیرد که آیا می خواهد پسر داشته باشد یا دختر!)

فرمون ملکه زنبور عسل

یکی دیگر از وظایف ملکه تولید فرمون است. فرومون ها پیام رسان های شیمیایی هستند – بسیار شبیه هورمون های خارجی.

آنها برای برقراری ارتباط با شرایط کندو استفاده می شوند. یک ملکه خوب دارای فرمون های قوی است که باعث ثبات در کندو می شود. زندگی مستعمرات با انجام وظایف هر یک از اعضای کندو ادامه می یابد زیرا آنها می دانند که یک ملکه در آنجا حضور دارد.

QMP (فرومون ملکه مندیبولار) یکی از مهم ترین فرمون های تولید شده است. از طرق مختلف بر کلنی تأثیر می گذارد و در ازدحام کردن، مهار رشد جنسی در زنبورهای کارگر و غیره نقش دارد.

اگر تخمگذاری یا تولید فرمون کاهش یابد، کلنی زنبور عسل ممکن است آماده سازی را برای جایگزینی ملکه خود آغاز کند.

ملکه زنبور عسل چقدر عمر می کند؟

در حالی که طول عمر یک ملکه می تواند تا 5 سال یا بیشتر را پوشش دهد، او معمولاً اجازه ندارد تا این مدت زندگی کند.

وقتی او شروع به عقب ماندن در او می کند 2 نقش اصلی: تخمگذاری و تولید فرمون، زنبورها برای جایگزینی او برنامه ریزی خواهند کرد.

البته این فرض بر این است که او بر اثر بیماری یا تصادف کشته نشده است. اگر ملکه زنبور عسل بمیرد او باید در اسرع وقت تعویض شود.

کوئین ها به چند دلیل تعویض می شوند

مانند هر کسی که رهبر یک سازمان است، او معمولاً وقتی همه چیز اشتباه می شود سرزنش می شود.

پس از مدتی، ملکه پیر نمی‌تواند تخم‌های بارور کافی برای برآورده کردن نیازهای کلنی بگذارد. تولید ضعیف تخم مرغ اغلب با شکست فرمون همراه است تولید.

از وقتی که کارگران ناراضی می شوند، زمان او محدود است مستعمره تولید خواهد کرد سلول ملکه و یک رهبر جدید بسازید.

همچنین، اگر یک زنبوردار بخواهد ژنتیک جدیدی را به کلنی وارد کند یا یک ملکه پیر را جایگزین کند، قبل از اینکه کلنی یک ملکه جدید را بپذیرد که “بوی” متفاوتی دارد، ملکه قدیمی از کندو خارج می شود.

آیا ملکه زنبورها در مورد تجمع کندو تصمیم می گیرند؟

ملکه زنبور عسل واقعاً در مورد ایجاد جمعیت کلنی تصمیم نمی گیرد. او تا زمانی که کارگران نسازند نمی تواند تخم بگذارد شانه عسل و سلول ها را تمیز کنید.

او در یک سلول صیقل نشده تخم نمی گذارد. بدون لانه زنبوری، بدون سلول های صیقلی = بدون تخم گذاری. کارگران کسانی هستند که واقعا بیشتر تصمیمات مستعمره را می گیرند.

ملکه زنبور عسل در حال تخم گذاری با همراهان زنبور کارگر اطراف تصویر او.

چه اتفاقی برای ملکه بدون کارگر می افتد؟

متأسفانه، موقعیت‌هایی پیش می‌آید که یک ملکه با تعداد کمی زنبور کارگر یا بدون زنبور کارگر باقی می‌ماند. در این شرایط، مستعمره محکوم به فنا است.

ملکه کاری جز تخم گذاری انجام نمی دهد. او به دنبال غذا یا آب نیست و نمی تواند مصرف کند مراقبت از هر فرزندی.

او تمام زندگی خود را در خدمت مستعمره می گذارد. وظایف او توسط یک عضو مستعمره دیگر قابل انجام نیست. به همین دلیل است که یک کلنی بدون ملکه تلاش می کند تا در صورت نیاز سریعاً او را جایگزین کند.

سوالات متداول در مورد ملکه زنبور عسل

خدمتکاران ملکه زنبور عسل چه نام دارند؟

را همراهان ملکه یک گروه ویژه از زنبورهای کارگر جوان است که به هر نیاز او رسیدگی می کند. آنها اغلب در یک دایره رو به روی او دیده می شوند.

آنها غذا را به شکل ژل رویال – یک منبع غذایی غنی از مواد مغذی و خالص ارائه می کنند. تعداد کمی از مواد زائد بدن تولید شده توسط همراهان او حذف می شوند.
تصویری از همراهان خدمه در اطراف یک ملکه زنبور عسل در کندو

آیا ملکه زنبورها می توانند پرواز کنند؟

بله، ملکه ظرفیت پرواز را دارد. با این حال، او تنها در زمان جفت گیری یا بعداً با ازدحام کندو را ترک می کند.

آیا زنبورهای ملکه با هواپیماهای بدون سرنشین در کندو جفت گیری می کنند؟

تولید مثل در زنبورهای عسل مانند پستانداران نیست. جفت گیری در داخل کلنی صورت نمی گیرد.

تقریباً 7 روز پس از ظهور، ملکه باکره چندین پرواز جفت گیری می کند. پس از جفت گیری با 12-20 پهپاد، منی در داخل بدن او ذخیره می شود.

او دیگر هرگز جفت نمی گیرد و زمانی که مایع منی داخل بدنش تمام شود. مستعمره جایگزین او خواهد شد.

سلطنتی بودن زمان زیادی از ملکه را می گیرد. به همان اندازه که او برای کندو مهم است، مجبور نیست همه تصمیمات را بگیرد یا کار را به تنهایی انجام دهد.

با این حال، نقش ملکه زنبور عسل زنبور دیگری در کلنی نمی تواند آن را انجام دهد. به همین دلیل، وضعیت او مهم ترین زنبور عسل در کلنی باقی می ماند.

سفارش فوری عسل ♥