نقش زنبورهای پرستار در کندو


خانواده زنبورهای عسل از هزاران نفر تشکیل شده است. هر یک از اعضای کلنی وظیفه ای برای حمایت از کندو دارد. شاید تعجب کنید اگر بدانید که کارگران زن در طول عمر کوتاه خود مشاغل مختلفی را انجام می دهند. اما، آن است نقش زنبورهای پرستار که برای نسل بعدی زنبورها بسیار مهم است.

پرستاران زنبور عسل

گروهی از زنبورهای جوان پرستار که به لاروها تغذیه می کنند.

عسل زنبورها حشرات اجتماعی هستند که با هم به نفع مستعمره کار می کنند. وقتی به مشاغل مختلف یک زنبور کارگر نگاه می کنید، به راحتی می توانید متوجه شوید که او کاملاً قابل توجه است.

این خانم ها طیف وسیعی از مهارت ها را توسعه می دهند. و آناتومی زنبورهای عسل ساختارهای ویژه ای را برای کمک به او در انجام کار فراهم می کند.

زمان واقعی تعداد روزهای صرف شده برای هر نوع کار کمی متفاوت است به دلیل ژنتیک (ژن) کندو و نیاز کلنی. ما می‌توانیم کلیات را بیان کنیم، اما در یک کندو معمولی – هیچ قانون سخت و سریعی در مورد زمانی که زنبور یک کار خاص را انجام می‌دهد وجود ندارد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

زنبور جوان بالغ در لانه مولدین کلنی.

به طور کلی، بزرگسالان جوان کارهایی را در داخل کندو انجام می دهند (مراقبت از جوجه ها، ساختن شانه و غیره) و کارگران مسن تر به مشاغل بیرونی منتقل می شوند. آنها نگهبان، علوفه جو و زنبورهای صحرایی می شوند

این تغییرات در رفتار توسط عوامل فیزیولوژیکی پشتیبانی می شود. بزرگسالان جوان معمولاً به عنوان زنبورهای پرستار عمل می کنند.

کار اصلی آنها این است تغذیه نوزادان جوان. غدد ویژه در سر و دهان به خوبی توسعه یافته اند تا غذای مغذی مورد نیاز را تولید کنند لاروهای در حال رشد.

همانطور که کارگر کمی پیر می شود، غدد مومی و غدد فرمون هشدار دهنده او بالغ می شوند. این او را برای نقش خود به عنوان سازنده شانه، زنبور نگهبان، علوفه گیر و حتی یک زن آماده می کند زنبور پیشاهنگ.

زنبورهای پرستار نیش دارند و می توانند نیش بزنند اما آنها معمولاً نیازی ندارند – این کار آنها نیست. نیش زنبور برای دفاع از کندو در نظر گرفته شده است و این وظیفه کارگران مسن تر است.

هورمون جوانی

چگونه زنبورهای پرستار به عملکردهای دیگر تبدیل شدند? بدون وارد شدن به یک بحث عمیق علمی، یکی از عواملی که بر این تغییرات تأثیر می گذارد، یک هورمون است. این هورمون جوانی (یا JH) نامیده می شود. برخلاف آنچه از نامش پیداست، این یک هورمون بالغ است.

جوانان دارای سطوح پایین JH هستند. با افزایش سن زنبور، وظایف او به عنوان زنبور پرستار به وظایف مختلفی تبدیل می شود. و سطح JH او افزایش می یابد.

زنبورهای پرستار با سلول های گرده نان زنبور عسل.

وظایف زنبور پرستار نخست

در کندوی معمولی و سالم، زنبورهای تازه پدیدار شده در حدود روز 3 وظایف خود را به عنوان زنبورهای پرستار آغاز می کنند. که مسئول مراقبت از نوزادان هستند، غدد غذای مولد آن ها (هیپوفارنکس و فک پایین) به اندازه کافی بالغ هستند تا بتوانند کار کنند.

یک کلنی عسل زنبورها از فرمون برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. زنبورهای پرستار توسط فرمون‌هایی که لاروها ترشح می‌کنند جذب جوان می‌شوند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

در سلول، زنبورهای پرستار قطره های سفید کوچکی از غذای بچه ترشح می کنند داخل سلول لاروهای زنبور عسل مسن تر ممکن است با تکه هایی تغذیه شوند نان زنبور عسل.

لاروها اشتهای حریقی دارند. به طور متوسط، یک زنبور پرستار از هر سلول بیش از 3000 بار بازدید می کند در طول دوره رشد لارو.

مقدار زمان صرف شده برای هر سلول متفاوت است – برخی فقط به بررسی سریع نیاز دارند. هنگامی که زمان تبدیل به شفیره فرا می رسد، دیگر نیازی به تغذیه نیست.

در لانه فرزند، کارگران در حال توسعه و لارو پهپاد غذای مشابهی از جمله ژل رویال تغذیه می شوند. اما لاروهای ماده که برای ملکه شدن در نظر گرفته شده اند، با مقادیر بیشتری از مواد غذایی با ترکیب متفاوت تغذیه می شوند.

انتقال بیماری

به همان اندازه مهم است نقش زنبورهای پرستار هستند، آنها همچنین می توانند مسئول آسیب باشند. این بیماری اغلب در طول تغذیه به نوزادان منتقل می شود. فولبرود اروپایی یک نمونه است

باکتری های عامل این بیماری بر روی دیواره سلولی، مدفوع و بقایای موم باقی می مانند. گاهی اوقات، زنبورهای پرستار در معرض مواد غذایی آلوده قرار می گیرند و تغذیه می کنند به نوزادان سالم

کارگران کندو با لارو و تخم.

نیازهای مستعمره بر انتقال شغل تأثیر می گذارد

توانایی قابل توجه یک کلنی زنبور عسل روشی است که در آن می توانند در صورت نیاز جهت را تغییر دهند. اگر ملکه زنبور عسل می میرد، در بیشتر موارد کندو می تواند یک ملکه جدید تولید کند.

همین وضعیت در مورد نقش زنبورها در کندو. در پیشرفت سن طبیعی، زنبورهای پرستار تبدیل به موم ساز، نگهبان و در نهایت جوینده می شوند. با این حال، آنها می توانند شرح وظایف خود را خیلی زودتر تغییر دهند.

کندویی را تصور کنید که جمعیت خوبی از علوفه خوار دارد زنبورها در حال جمع آوری منابع مورد نیاز مستعمره سپس، یک اتفاق وحشتناک رخ می دهد – بسیاری از علوفه جویان می میرند (شاید به دلیل مسمومیت، قرار گرفتن در معرض آفت کش ها یا سایر فجایع.)

در حال حاضر، بسیاری از زنبورهای پرستار در منطقه زاد و ولد غذای جدیدی ندارند. آنها به سرعت به فعالیت علوفه جویی خواهند رفت.

این یک وضعیت ایده آل نیست و ممکن است منجر به از دست دادن برخی از نوزادان شود. یا شاید به دلیل کمبود کارکنان، به جوانان در حال رشد تغذیه مناسبی داده نشود.

با این حال، کلنی باید دارای گرده و شهد باشد که برای تغذیه زنبورهای پرستار باقیمانده و بچه ها وارد شود. حدود 10 درصد از علوفه جویان هر روز در اثر پیری طبیعی می میرند. وقتی سختی خاصی پیش می آید، مستعمره باید خود را تنظیم کند.

همچنین اعتقاد بر این است که هر چه زنبورها زودتر شروع به جستجوی علوفه کنند، سریعتر پیر می شوند. بنابراین، در کلنی‌هایی که زنبورهای پرستار زودتر از حد معمول به جستجوی غذا می‌پردازند، آن علوفه‌جویان تا این حد عمر نخواهند کرد.

جمعیت خوب زنبورهای پرستار در لانه مولد کندو.

استرس کلونی به دلیل کمبود زنبورهای پرستار

با توجه به وظیفه مهم تغذیه نوزادان در حال رشد، کندو باید به اندازه کافی زنبور پرستار داشته باشد تا کار را به خوبی انجام دهد لاروهایی که از تغذیه کافی محروم هستند به اندازه لاروهایی که به خوبی تغذیه می شوند قوی و سالم نخواهد بود.

این امر در مورد تولید ملکه نیز صدق می کند. سلول های ملکه در مستعمره‌ای که جمعیت زیادی از پرستاران ندارد و منابع غذایی کمتر است.

برای کندویی که ملکه آینده تولید می کند، وضعیت ایده آلی نیست. یک سالم ملکه زنبور عسل با جثه خوب احتمال بیشتری وجود دارد که یک لایه مولد از تخم مرغ.

به عنوان زنبورداران، ما باید اهمیت داشتن جمعیت های متعادل کندو را به خاطر داشته باشیم. اجتناب کردن تقسیم کندوها به قسمت های بسیار زیادمگر اینکه جمعیتی برای حمایت از آن داشته باشید.

تغذیه کلنی های کوچک که مشغول رشد هستند به کاهش مقداری فشار ناشی از آوردن غذا کمک می کند. این اغلب برای کلنی های جدید که از زنبورهای بسته بندی شده یا ازدحام های کوچک شروع شده اند صادق است.

هر شغل در کلنی مهم است. این انواع مختلف زنبورها در کندو همه نقشی برای بازی کردن دارند در طبیعت، این به طور کلی به خوبی جواب می دهد و منجر به کندوهای مولد می شود. ما به عنوان زنبورداران باید تلاش کنیم (اما نه خیلی زیاد) بدون اینکه مانع پیشرفت زنبورها شویم.

سفارش فوری عسل ♥