نصب Nuc در Hive (گام به گام)


خرید کلنی nuc یکی از راه هایی است که زنبورداران برای کندو خود زنبورهای عسل دریافت می کنند. نصب Nuc کمی متفاوت از شروع زنبورها با یک بسته است. ولی، نصب یک کلونی هسته دشوارتر از انجام یک بازرسی منظم کندو نیست. برخورد دقیق و احترام به زنبورها باید به شما امکان دهد تا کار را سریع انجام دهید.

اچمی‌توانید Nuc of Bees را نصب کنید

ردیفی از کلنی های هسته آماده نصب در تصویر کندوهای اندازه کامل.

وقتی تصمیم گرفتید که می خواهید زنبوردار شوید، کارهای زیادی برای انجام دادن دارید. علاوه بر اینکه تجهیزات لازم و قطعات کندو را با هم جمع کنید، شما نیز نیاز به خرید زنبور عسل.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

رایج ترین روش خرید زنبور عسل در الف است بسته زنبور عسل. آنها به راحتی برای سفارش در طول زمستان برای تحویل اوایل بهار در دسترس هستند. اما راه دیگری برای به دست آوردن خانواده زنبورهای عسل وجود دارد.

برخی از زنبورداران ترجیح می دهند خرید یک کلنی هسته. ما اغلب این را به صورت “nuke” یا bee nuc تلفظ می کنیم.

Nuc چیست؟

آ nuc “قلب کندو است. در داخل باید یک ملکه جفت دار وجود داشته باشد که از قبل با کلنی آشنا باشد و زنبورهای کارگر کافی برای نگهداری کندو باشند.

اگرچه آنها در اندازه های مختلف موجود هستند، اما 5 فریم رایج ترین است. همچنین، بیشتر زنبورهای nuc روی قاب‌های عمیق هستند – اگرچه ممکن است برخی از آن‌ها را برای فروش با قاب‌های متوسط ​​پیدا کنید. هنگام سفارش حتما بپرسید.

پنج فریم از زنبورهای عسل در یک کلنی هسته فریم های تصویر شماره گذاری شده است.

رایج ترین اندازه، یک nuc 5 فریم با قاب های عمیق است. شما باید 5 فریم دریافت کنید شانه کشیده شده با عسل، گرده و نوزاد.

نوک های با کیفیت خوب حداقل 3 فریم از بچه دار شدن یا بچه زنبورها. اکثر nucها در اواخر زمستان یا خیلی اوایل بهار پیش‌سفارش می‌شوند. تأمین‌کنندگان از شما می‌خواهند که پیش‌پرداخت ودیعه یا قیمت کامل خرید را پرداخت کنید.

قبل از پیش پرداخت از فروشنده مراقبت و تحقیق کنید. مطمئن شوید که سیاست‌های بازپرداخت یا لغو را متوجه شده‌اید.

nuc شما در بهار تحویل داده می شود یا در دسترس است. در منطقه من، اواخر آوریل یا می رایج ترین زمان برای دریافت nuc است. آنها به طور سنتی کمی دیرتر از زنبورهای بسته بندی در دسترس هستند.

کلونی هسته خود را به خانه بیاورید

برخی از تامین کنندگان از شما می خواهند که یک کندوی خالی با 5 قاب داخل آن بیاورید. آنها وظیفه خواهند داشت نصب یک کلونی nuc در تجهیزات خود. سپس برای برداشتن آن، صبح خیلی زود یا بعد از تاریک شدن هوا برمی گردید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

امروزه دریافت نوک زنبورها در جعبه یا ظرف رایج تر است. محبوب ترین نوع جعبه nuc یک جعبه مومی سفید است که برای نگهداری 5 قاب طراحی شده و زنبورها را برای مدتی در خود نگه می دارد.

برای حمل و نقل باید به اندازه کافی محکم باشد و اغلب می توان از آن برای انتقال یک دسته استفاده مجدد کرد. از جعبه های پلاستیکی nuc نیز استفاده می شود. آنها دارای سوراخ های تهویه برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و آسان هستند ورودی را ببند.

برنامه ریزی برای نوک خود را خیلی زود در روز بردارید. به طور کلی، هر چه زودتر زنبورها را به خانه و داخل کندوی معمولی برسانید، بهتر است. با نوک خود به دقت رفتار کنید. از آن در برابر دمای شدید محافظت کنید.

اگر مسافت زیادی را طی نمی‌کنید، قرار دادن نوک محکم در بستر کامیون خود (اما در مقابل کابین برای جلوگیری از باد) خوب است. ما نمی خواهیم جعبه nuc برگردد یا خیلی داغ شود.

برنامه ریزی کنید که مستقیماً به خانه برانید یا جعبه را در ماشین با تهویه مطبوع روشن نگه دارید (در هوای گرم). زنبورها راه طبیعی برای خنک کردن خود در داخل این جعبه حمل و نقل ندارند.

به طور معمول، هیچ زنبوری از جعبه فرار نمی کند. با این حال، اگر کسی این کار را انجام دهد دلیلی برای عصبانیت نیست. اگر این به شما مربوط است، مقداری مصرف کنید نوع کیسه توری بزرگ برای قرار دادن nuc خود را در داخل.

برداشتن زنبورها سرگرم کننده است، اما بردن کل خانواده به همراه سگ خانواده به پیکاپ زنبور عسل همیشه ایده خوبی نیست.

وای.. با زنبورهای کم یا بدون بیرون آمدن از جعبه به خانه رسیدی.

کندو هسته در جعبه مسافرتی مقوایی نشسته در کنار تصویر کندو دائمی.

بهترین زمان از روز برای نصب کلنی هسته چیست؟

بحث در مورد چیستی وجود دارد بهترین زمان روز برای نصب nuc. نصب در اواخر روز مورد علاقه برخی زنبورداران است. اما، من فکر می کنم هر زمانی از روز خوب است اگر هوا گرم باشد (60 درجه فارنهایت).

زنبورها مشتاق بیرون آمدن و تجربه خانه جدید خود خواهند بود. با این حال، ما قرار است جعبه را باز کنیم و قاب هایی از نوزادان را منتقل کنیم – شما نمی خواهید زنبورها را خنک کنید.

اما اگر آب و هوا یا برنامه شما از نصب فوری جلوگیری کند چه؟ مشکلی نیست، زنبورهای شما می توانند در صورت لزوم یک روز یا بیشتر در جعبه nuc زندگی کنند. اما، ما می خواهیم که آنها بتوانند پرواز کنند.

تاخیر در نصب Nuc

اگر نیاز به تأخیر در قرار دادن زنبورهای نوک در کندو دارید، ظرف را درست در کنار کندوی دائمی خود قرار دهید. درب دسترسی کوچک جلویی را باز کنید تا زنبورها بتوانند بیایند و بروند. در اسرع وقت کلنی هسته را داخل کندو نصب کنید.

تا زمانی که زنبورها می توانند بیایند و بروند، شما برای انتقال عجله ندارید. چند روز خوبه با این حال، یک جعبه nuc خوب مملو از زنبورهای عسل است – تقریباً تا حدی که بیش از حد ازدحام شده است. ما آنها را نمی خواهیم ازدحام!

مرحله انتقال قاب زنبورها به تصویر کندو کامل.

یک Nuc را به یک کندو با اندازه کامل منتقل کنید

  1. با پوشیدن لباس خود را آماده کنید کلاه زنبوردار / حجاب یا کت و شلوار یک کلنی nuc ممکن است دفاعی تر از یک بسته زنبور باشد. آنها جوان برای محافظت و قاب های غذا دارند.
  2. خودت را روشن کن سیگاری. بر خلاف بسته های مطیع تر، دود به نصب هسته کمک می کند. در نزدیکی ورودی nuc کمی دود سفید خنک بفشارید. این به زنبورها آسیب نمی رساند، اما به کاهش هر گونه واکنش هشدار کمک می کند.
  3. 5 قاب اضافی برای کندوی خالی خود آماده کنید. با فرض اینکه از کندو استاندارد لانگستروت استفاده می کنید، در مجموع به 10 فریم نیاز خواهید داشت. 4 تا از قاب ها را در کندو قرار دهید – 2 تا در هر طرف. این کار یک دهانه بزرگ در وسط ایجاد می کند.
  4. جعبه nuc خود را باز کنید. با یکی از فریم های بیرونی شروع کنید و با دقت آنها را از جعبه nuc خارج کنید. ما نمی دانیم که ملکه در کدام قاب قرار خواهد گرفت. ملکه خود را «غلتان» یا له نکنید!!
  5. هنگامی که تمام قاب ها (از جمله قاب با ملکه) را در کندو جدید دارید. می توانید آخرین قاب خالی را در کندو قرار دهید تا تنظیمات 10 فریمی خود را تکمیل کنید. زنبورهای باقیمانده در ظرف حمل و نقل را در کندو جدید تکان دهید.
  6. شما آماده هستید که کندو را ببندید و تغذیه کننده خود را در جای خود قرار دهید. مهم است که nuc خود را تغذیه کنید. اگرچه آنها با 5 فریم شانه کشیده شروع می کنند، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارند.
  7. در حالی که زنبورهای شما آماده رشد هستند، هنوز یک خانواده زنبور کوچک هستند. با نصب کاهنده ورودی به آنها کمک کنید تا از کندو خود محافظت کنند.

    یک دهانه 2-3 اینچی باید در حال حاضر خوب باشد. ما می‌خواهیم ورودی کمی کوچک باشد تا اینکه در عرض چند هفته جمعیت افزایش یابد.

Nuc Queens

چه زمانی نصب nuc مستعمره، لازم نیست نگران قفس ملکه باشید. ملکه برای زنبورها شناخته شده و در جعبه شل است. با این حال، شما باید بسیار مراقب باشید زیرا نمی دانید او کجاست.

یک تمرین خوب این است که یک کار کامل انجام دهید بازرسی کندو جدید در هفته پس از قرار دادن زنبورها در جعبه به دنبال تخم مرغ یا نوزاد جوان باشید و ملکه خود را پیدا کنید.

مهم است که به تغذیه مستعمره جدید خود ادامه دهید تا رشد را افزایش دهید. زنبورها برای ساختن شانه روی قاب های خالی کار خواهند کرد. را زمان اضافه کردن جعبه دوم به عوامل زیادی بستگی دارد

هنگامی که 7 یا 8 فریم از 10 فریم بیرون کشیده شد (پر از لانه زنبوری) – شما آماده خواهید بود که یک جعبه دیگر اضافه کنید. خیلی زود به آنها فضای زیادی ندهید یا سوسک های کندو کوچک ممکن است مشکل ایجاد کند

نصب bee nucs یک راه عالی برای رشد زنبورستان شما است. آنها به عنوان راهی برای به دست آوردن زنبور عسل دارای مزایا و معایبی هستند. اما، آنها شروعی برای تبدیل شدن به یک مستعمره مولد دارند.

سفارش فوری عسل ♥