نصب یک بسته زنبور عسل در کندو


شروع یک کندوی زنبور عسل زمانی پر از هیجان است. اگر با وظیفه ای روبرو هستید نصب یک بسته زنبور عسل برای اولین بار – ممکن است چند نگرانی داشته باشید؟ برای مبتدیان می تواند ترسناک باشد – اما ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. با دقت و حوصله می توانید آن هزاران زنبور را وارد کندو کنید و آنها را به یک کلنی قوی و زیبا تبدیل کنید.

بسته بندی زنبورها در یک تصویر کندو در اندازه کامل نصب می شود.

نحوه قرار دادن زنبورهای جدید در کندو

راه های مختلفی برای به دست آوردن زنبور عسل وجود دارد اما خرید زنبورهای بسته بندی شده رایج ترین راه برای شروع کهیر جدید است. اگر منبعی در این نزدیکی دارید، می توانید برای تحویل خانواده زنبورهای جدید خود رانندگی کنید. برای بسیاری از زنبورداران جدید تعجب آور است که بسته شما می تواند از طریق اداره پست برسد.

زنبورهای عسل از طریق پست ارسال می شوند

هر ساله هزاران بسته زنبور عسل از طریق پست ایالات متحده یا با یک شرکت پست دیگر ارسال می شود. اگر از طریق USPS می آیند، ممکن است از شما خواسته شود که آنها را از اداره پست تحویل بگیرید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

بسته ای با هزاران حشره گزنده باعث می شود که برخی از گردانندگان نامه عصبی شوند – آیا می توانید این را تصور کنید؟ LOL فوراً بسته خود را بردارید و آنها را در یک مکان تاریک خنک نگه دارید.

چند زنبور در یک بسته می آیند؟

اکثر بسته های زنبور عسل (3 پوند) تقریباً شامل 10000 زنبور هستند. در طول سال ها، تولیدکنندگان متوجه شده اند که این رقم خوبی برای شروع یک کلنی جدید است. سایزهای بزرگتر نیز فروخته می شود. اما برای اکثر زنبورداران، واقعاً نیازی به قرار دادن بیش از 1 بسته در کندو نیست.

در هر پوند چند زنبور وجود دارد؟

برای تولید یک پوند وزن به حدود 3300 زنبور عسل نیاز است. در یک بسته 3# حدود 10000 زنبور عسل – متشکل از کارگران، پیدا خواهید کرد. هواپیماهای بدون سرنشین و 1 ملکه زنبور عسل.

در بیشتر موارد، این زنبورها از چند کندو به داخل جعبه تکان داده شده و ملکه جدیدی به آنها داده شده است. یک قوطی بزرگ شربت هم خواهید دید. این غذا برای زنده نگه داشتن بسته در طول سفر آنها به خانه شما است.

پکیج ملکه بی

وقتی تو سفارش زنبورها در یک بسته، ملکه زنبور عسل محافظت خواهد شد داخل یک قفس کوچک ملکه. قفس ممکن است چوبی یا پلاستیکی باشد. چندین سبک مختلف در حال استفاده وجود دارد. در داخل یک ملکه جوان و چند کارگر برای مراقبت از او پیدا می کنید.

هنگامی که کارگران وارد کندو جدید می شوند، به آرامی از طریق آب نبات ملکه سفید (در یک انتهای قفس) غذا می خورند. این اجازه می دهد تا ملکه شما به آرامی آزاد شود.

این ملکه برای زنبورهایی که در بسته جدید شما قرار داده بودند ناشناخته بود. تا زمانی که او از قفس خود خارج می شود، از انتهای آب نبات، کلنی باید آماده پذیرش او باشد.

من توصیه نمی‌کنم که ملکه را وارد کنید یا مستقیماً او را رها کنید. من بارها شاهد شکست این سیستم از موفقیت آن بوده ام. و چه چیزی می تواند باشد؟ برای اینکه ملکه را یکی دو روز زودتر بیرون بیاوریم؟ مه..

چیدن زنبورهای شما

اگر زنبورهای خود را به صورت محلی جمع آوری می کنید، زودتر برسید. زنبورهای شما در یک قفس مسافرتی چوبی و سیمی (یا پلاستیکی) قرار دارند. هر چه زودتر آنها را به خانه و کندو جدیدشان ببرید بهتر است.

خطر کمی وجود دارد که زنبورها از جعبه سفر خود فرار کنند – اما غیرممکن نیست. وجود چند عدد شل در بیرون بسته بسیار رایج است.

این زنبورهای شل از حیاط اصلی زنبور عسل سوار شدند و احتمالاً با شما به خانه خواهند رفت. آنها گم شده و گیج هستند و به ندرت نیش می زنند مگر اینکه تحریک شوند. پس از سوار شدن به خانه در قسمت بیرونی بسته، این «هیچ‌روها» به کلنی خواهند پیوست.

رفتن به جمع آوری زنبورها می تواند یک گردش سرگرم کننده برای کل خانواده باشد. با این حال، قبل از رفتن به همراه مادربزرگ، پدربزرگ، همه بچه ها و سگ خانواده، به آن فکر کنید.

مردم می توانند و در سایت های پیکاپ گزیده شوند. ترجیح می دهم بسته زنبور را در صندلی عقب به خانه برسانم. اگر همه افراد داخل ماشین تا حد مرگ ترسیده باشند، انجام این کار دشوار است.

بسته سه پوندی زنبور عسل در تصویر جعبه حمل و نقل چوبی.

بسته زنبور جدید خود را خنک نگه دارید

اگر دما در 50 درجه فارنهایت باشد، خطر کمی برای سرد شدن بسته زنبور وجود دارد. آنها را می توان در بستر یک پیکاپ (بدون هر گونه پیش نویس) قرار داد.

اگر راه زیادی تا رسیدن به خانه ندارید، می توانید آنها را در صندوق عقب ماشین خود قرار دهید. با این حال، آ بسته زنبورها مطمئناً می توانند بیش از حد گرم شوند.

از وجود فضای تهویه در اطراف بسته بندی اطمینان حاصل کنید. سعی نکنید آنها را گرم نگه دارید (مگر اینکه دمای بیرون بسیار پایین باشد).

زنبورها چقدر می توانند در یک بسته بمانند؟

زمان هایی وجود خواهد داشت که ممکن است نیاز داشته باشید نصب بسته خود را چند ساعت یا یک روز به تاخیر بیندازید. آنها می توانند برای چند روز در قفس مسافرتی زنده بمانند.

بسته را در جای خنک و تاریک نگهداری کنید و دو طرف صفحه را با آب (یا آب شکر) چند بار در روز غبارآلود کنید. با این حال، این است همیشه خوب است که یک بسته زنبور عسل را در اسرع وقت در کندو جدید خود نصب کنید. در حالی که زنبورهای عسل می توانند در قفس حمل و نقل زنده بمانند، این یک روش طبیعی برای زندگی آنها نیست و باید استرس زا باشد.

آماده سازی برای زنبورهای جدید

زنبوردار به خوبی آماده شده است بسیار نرمتر است تجربه قرار دادن زنبورها در کندو جدید. قبل از برداشتن قسمت بالایی از بسته، خود و تجهیزات خود را آماده کنید.

  • لباس محافظ خود را بپوشید
  • سیگار و سوخت همراه خود داشته باشید (احتمالاً به آن نیاز ندارید)
  • تجهیزات باید قبل از رسیدن زنبورها مونتاژ، رنگ آمیزی و آماده استفاده شوند

خودت را بپوش حجاب زنبوردار یا سایر لباس های محافظ. زنبورهای بسته بندی به ندرت تهاجمی هستند، آنها گیج و گم می شوند. اما، گیج شده زنبورها می توانند نیش بزنند – از صورت خود محافظت کنید

در هنگام نصب پکیج از دود استفاده نمی شود مگر اینکه مشکلی ایجاد شود. با این حال، همیشه ایده خوبی است که شما را داشته باشید زنبور سیگاری با تو در حیاط زنبور عسل

به جای استفاده از سیگارکش، یک بطری اسپری با کمی آب قند (1:1) برای من مفید است. شما همچنین باید ابزار کندو خود را در دست داشته باشید و یک چاقو یا یک قیچی در جعبه ابزار خود ایده خوبی است.

تنظیم و آماده کندو

زنبوردار هرگز نمی‌خواهد به کلنی فضایی بیشتر از توان گشت زنی بدهد. تا زمانی که ملکه شروع به تخمگذاری کند، جمعیت کندو جدید شما بسیار کم خواهد بود بزرگسالان جدید ظهور می کنند.

این بدان معناست که برای بیش از 21 روز، تعداد زنبورهای ساکن در کندو کاهش می یابد. پس از آن زمان، امیدوارم جمعیت به سرعت افزایش یابد.

در کندو لانگستروت، فقط با 1 جعبه عمیق شروع کنید. (تخته پایین، جعبه عمیق، پوشش داخلی، بالای تلسکوپی). سوپر یا جعبه بیشتر اضافه نکنید تا زمانی که جمعیت داخل کندو در عرض یک ماه یا بیشتر شروع به رشد می کند.

اگر از a استفاده می کنید صفحه پایین صفحه نمایش، ممکن است تخته شبکه را برای چند هفته اول در پایین بگذارید. این به کلنی کمک می کند احساس امنیت کند.

نصب پکیج ملکه بی

با فرض اینکه یک بسته چوبی دارید، از ابزار کندو خود برای جدا کردن فلپ چوبی بالای قفس استفاده کنید. هرگز نترسید، ممکن است چند زنبور عسل بیرون بیایند (اگر دهانه بزرگتر باشد) اما شربت می تواند بیشتر دهانه را پر کند.

قوطی شربت نقره در دهانه یک تصویر بسته زنبور عسل.

قفس ملکه با یک بند پلاستیکی نزدیک قوطی آویزان است. اما، ما باید قوطی را برداریم تا ملکه را بدست آوریم – چقدر تاسف بار.

به آرامی کناره های صفحه نمایش را با مه آب شکر آغشته کنید، سپس به آرامی اما محکم کف بسته را روی زمین بکوبید.

بیشتر زنبورها به پایین سقوط خواهند کرد. به سرعت قفس را بردارید و آن را به اندازه کافی کج کنید تا بتوانید قوطی شربت را بگیرید.

کج کردن بسته برای حذف شربت می تواند تصویر.

قوطی شربت را از بسته بردارید – اکنون می توانید بند را با قفس ملکه بگیرید و قفس ملکه را بیرون بکشید.

قوطی شربت را کنار بگذارید و به طور موقت فلپ چوبی را روی بسته قرار دهید تا بیشتر زنبورها را در خود جای دهد.

آویزان قفس ملکه در داخل کندو

بررسی کنید تا مطمئن شوید زنبور ملکه شما زنده است. اگر یکی از متصدیان کارگر فوت کرد، نگران نباشید. زنبورها هر روز می میرند.

اگر ملکه خوب به نظر می رسد، وقت آن است که قفس خود را در کندو آویزان کنید. قفس ملکه را بین 2 قاب نزدیک وسط جعبه زنبور عسل قرار دهید.

قفس ملکه بسته چوبی در تصویر کندو بین دو میله آویزان شده است.

قرار دادن یک قفس چوبی در کندو جدید می تواند مشکل باشد زیرا شانه ای برای نگه داشتن قفس در جای خود وجود ندارد. داشتن یک تکه سیم یا ریسمان کوچک برای کمک به آویزان کردن قفس ملکه تمرین خوبی است.

** ملکه شما ممکن است در یک قفس پلاستیکی وارد شود. اگر چنین است، همان قوانین در مورد قرار دادن اعمال می شود **

یک قفس چوبی ملکه دارای چوب پنبه در هر دو انتهای آن است. چوب پنبه را فقط از انتهای آب نبات جدا کنید! معمولاً نیازی به سوراخ کردن آب نبات نیست. انتهای آب نبات باید به سمت بالا باشد تا زنبورهای مرده مانع خروج شوند.

قفس را بچرخانید تا صفحه نمایش برای کارگران باز باشد، آنها با زنبورهای جدید ارتباط برقرار کرده و حتی به آنها غذا می دهند. مهم است که مطمئن شوید که سوراخ خروجی باز است – بنابراین ملکه شما می تواند قفس را ترک کند.

زنبور ملکه در قفس پلاستیکی ملکه در داخل یک تصویر کندو.

روش های نصب پکیج زنبور عسل

زنبورداران استفاده می کنند مختلفروش های نصب بسته های زنبور عسل. متداول ترین راه شامل تکان دادن زنبورها در جعبه کندو است – بعد از اینکه قفس ملکه در جای خود قرار گرفت. برخی از زنبورداران ترجیح می دهند با روشی ملایم تر به این کار بپردازند. با این حال، هر روش مزایایی دارد.

تکان دادن یک بسته زنبور عسل در کندو

  1. قفس ملکه را در داخل کندو آویزان کنید
  2. برخی از قاب ها (با فونداسیون) را بردارید تا فضا باز شود
  3. بسته را بردارید و (بله بریزید) یک تپه کوچک زنبور را مستقیماً روی قاب هایی که قفس ملکه را نگه می دارند بریزید.
  4. باقیمانده زنبورها را در فضای باز جعبه بریزید
  5. فریم هایی که برداشته شده اند را با دقت تعویض کنید
  6. کندو خود را ببندید
  7. قفس عمدتاً خالی را در نزدیکی ورودی کندو قرار دهید

هنگامی که قفس ملکه شما در داخل کندو جدید قرار می گیرد. نیمی از قاب ها را بردارید – یا فقط 3 یا 4 قاب. در کندوی 10 قاب، یک فضای باز با عرض چندین فریم باقی می ماند.

کندو باز آماده برای نصب بسته زنبور عسل با تکان دادن تصویر.

پس از ریختن مقدار کمی از زنبورها در نزدیکی قفس ملکه، بقیه در دهانه به جا مانده از قاب های برداشته شده تکان داده می شوند.

این یک منظره شگفت انگیز است، مهم نیست که چند بار آن را انجام دهید. اگر تعداد زیادی زنبور در حال پرواز دارید، می توانید به آرامی زنبورهای کندو را با آب قند پاش مه پاش کنید.

بسته را به زمین نکوبید. لازم نیست مثل یک دیوانه آن را به شدت تکان دهید. فقط آنقدر به آرامی آن را تکان دهید تا بیشتر زنبورها در کندو جابجا شوند.

فریم هایی که برداشته شده اند را با دقت تعویض کنید. زنبورهای موجود در پایین کندو شروع به بالا رفتن از آنها می کنند.

چند نفر در بسته باقی خواهند ماند. آن را جلوی کندو بنشینید، اکثر آنها به زودی به بقیه کلنی خواهند پیوست. کندو را نزدیک کنید

تکان خوردن زنبورهای عسل در تصویر کندوی عسل.

روش بدون تکان دادن نصب پکیج

برخی از زنبورداران روش تکان دادن را دوست ندارند. آنها احساس می کنند که برای زنبورهایی که قبلاً تحت فشار قرار گرفته اند بسیار مخرب است.

درنتیجه بله می توانید بسته خود را بدون تکان دادن نصب کنید اگر این آرزوی شماست من صادقانه فکر نمی کنم مهم باشد، اما اگر می خواهید آن را امتحان کنید، این یکی از راه های انجام آن است.

مراحل بالا را برای آویزان کردن قفس ملکه و برداشتن نیمی از قاب ها تکرار کنید. اکنون فضای باز بزرگی در داخل کندو داریم.

بسته باز خود را داخل کندو قرار دهید (دهانه ای که قوطی شربت در آن قرار داشت باز است). زنبورهای داخل بسته ملکه را بو می کنند و از بسته بیرون می آیند تا به او ملحق شوند – معمولا…

تا روز بعد، باید بتوانید کندو را باز کنید و بسته خالی را بردارید. سپس، تمام قاب های از دست رفته را جایگزین کنید.

این روش نصب پکیج خوب است و در بیشتر موارد به خوبی کار خواهد کرد. با این حال، من آن را در هوای سرد امتحان نمی کنم. گاهی کارگران بسته را رها نمی کنند و ملکه در سرما می میرد.

مستعمرات جدید خود را تغذیه کنید

پس از اتمام کار نصب پکیج شما، زمان تهیه فیدر است. سپس، مستعمره جدید را برای چند روز به حال خود رها کنید تا بتوانند در آن مستقر شوند.

اهمیت آن را دست کم نگیرید تغذیه کندو جدید شما. یک مستعمره جدید کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. ارائه غذای مکمل به آنها راهی برای تقویت آنهاست.

هنگامی که زنبورهای شما نصب و تغذیه شدند، باید ساکن شوند و شروع به رشد کنند. هر روز کندو را باز نکنید.

جدید بسته ها می توانند کندو را ترک کنند اگر زنبوردار خیلی مزاحم باشد. شما اولین بازرسی کندو در حدود 5-7 روز انجام می شود.

پس از چند هفته، اجرا را شروع کنید بازرسی های معمول کندو برای اطمینان از اینکه همه چیز با کلنی شما خوب است. تبریک می گویم. توانجامش دادی! آیا شما مانند یک زنبوردار فوق ستاره احساس نمی کنید!

سفارش فوری عسل ♥