نحوه پرورش گل گاوزبان برای زنبورها


تصویر پنهان پینترست

آیا شما یک علاقه مند به باغ هستید که می خواهید به زنبورها کمک کنید؟ همه نمی توانند کندوی عسل داشته باشند اما تقریباً همه می توانند گیاهانی را پرورش دهند که برای گرده افشان ها مفید هستند. این یک راه عالی برای کمک به زنبورهای عسل است. یک گیاه وجود دارد که باید در باغ زنبور هر کسی جایی داشته باشد. این گیاه گل گاوزبان یک ساله است که کاربردهای زیادی دارد. و بسیار آسان است گل گاوزبان را برای زنبورها پرورش دهید.

آیا زنبورها گل گاوزبان را دوست دارند؟

گل گاوزبان بنفش در شکوفه در تصویر باغ زنبور عسل.

گل گاوزبان (Borago officinalis) گیاهی است که به آن گل ستاره نیز می گویند. این گیاه یک ساله است که در یک فصل رشد می کند، گل می دهد و دانه تولید می کند.

گیاه اصلی بهار آینده برنمی گردد، اما برخی از نهال ها ممکن است. اغلب در هر فصل برای ادامه شکوفه دادن خود را بذر می کند.

گاهی اوقات، آن را به عنوان یک گیاه همراه عالی برای گوجه فرنگی (مثل کاشت مومیایی زنبور عسل) و اعتقاد بر این بود که به آنها کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

گل گاوزبان مواد معدنی کمیاب را به خاک اضافه می کند و محصول خوبی برای کمپوست یا مالچ پاشی به حساب می آید.

این یک گیاه محبوب است که به دلیل خواص دارویی آن ارزشمند است. با استفاده های گزارش شده برای آسم، فشار خون، مراقبت از پوست و بسیاری از مسائل دیگر به عنوان مکمل به شکل قرص مصرف می شود. گزارش شده است که برای درمان انواع اختلالات خود ایمنی مفید است.

تمام قسمت های گیاه گل گاوزبان خوراکی است و افزودنی محبوب به سالادهای تازه است. از برگ ها و گل های گل گاوزبان به عنوان چاشنی یا خشک شده برای نگهداری استفاده می شود.

برگ گل گاوزبان یک چای گیاهی دوست داشتنی درست می کند! در واقع، یک “داستان همسران پیر” ادعا می کند که ریختن یک برگ گل گاوزبان در نوشیدنی مرد به او شهامت خواستگاری می دهد. (این معجون عاشقانه را توصیه نمی کنم اما جالب است.)

رومیان باستان (پلینی بزرگتر) معتقد بودند گل گاوزبان دارای خواص ضد افسردگی است. از دانه های این گیاه روغن گل گاوزبان تولید می شود. این در بسیاری از درمان های پوست و مو استفاده می شود.

اما در میان تمام ویژگی‌های شگفت‌انگیز این گیاه، چیزی که من بیشتر دوست دارم، توانایی آن در تغذیه زنبورها است. بسیاری از گرده افشان ها، از جمله زنبورهای عسل جذب شکوفه های بنفش گل گاوزبان می شوند.

گل گاوزبان به عنوان یک گیاه عسل رشد می کند

این گیاه که در برخی از مناطق جهان به عنوان سبزی کشت می شود، وظیفه تولید عسل را نیز بر عهده دارد. مقداری تجاری زنبورستان ها رشد گل گاوزبان برای تغذیه زنبورها در مزارع بزرگ نزدیک کندوهایشان

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبورها قادر به برداشت شهد و گرده گل ها هستند. بعداً کشاورز می تواند بذر گیاه را برداشت و بفروشد. مقادیر زیادی بذر به لطف تولید می شود گرده افشانی زنبور عسل خوب.

گل گاوزبان با داشتن دوره گلدهی طولانی، برای مناطقی که ممکن است در اواسط تابستان فصل خشکی را تجربه کنند، مناسب است.

آنها قادر به تولید شهد زیادی هستند. در برخی مناطق، این گیاه عسل به زنبورداران اجازه می دهد یک محصول عسل گل گاوزبان برداشت کنید.

شاید شما جایی برای یک مزرعه از گیاهان گل گاوزبان ندارید؟ اشکالی ندارد. هر شهد تولید گل مهم است.

برنامه ریزی کنید که چند گل گاوزبان را در میان گیاهان باغچه سبزی یا حتی تخت گل های خود قرار دهید.

این یکی از آن هاست گیاهان دوستدار زنبور عسل که در گلدان به خوبی رشد می کنند هم. ظروف با اندازه متوسط ​​می توانند یک نمایشگر خوب ایجاد کنند.

زنبور عسل در حال جمع آوری شهد از گل گاوزبان.

پرورش گل گاوزبان از بذر

گل گاوزبان از نظر شرایط خاک گیاه حساسی نیست. از خاک غنی سست لذت می برد اما در مکان های کمتر از ایده آل نیز تولید می کند. افزودن کمی مواد آلی ممکن است به گیاهان تقویت شود.

آنها در آفتاب کامل به بهترین شکل گل می دهند، اما می توانند مقداری سایه را تحمل کنند و هنوز هم شکوفه های زیادی تولید می کنند. خود گل ها در سایه های آبی تا بنفش بسیار زیبا هستند.

این گیاه اولین من نخواهد بود انتخاب برای کاشت باغ بارانی. آنها می توانند در خاک دائماً خیس چند مشکل داشته باشند. اما، آنها در اکثر مناطق آفتابی خوب عمل می کنند.

شروع بذر در داخل خانه

رشد دانه های گل گاوزبان نسبتاً آسان است. اما گیاهان به سرما مقاوم نیستند. در صورت تمایل می توانید آنها را زودتر شروع کنید.

برای کاشت در بیرون، صبر کنید تا تمام خطر یخبندان برطرف شود و آنها را مستقیماً در خاک بکارید. همیشه، بخوانید دستورالعمل روی بسته بذر شما.

روش مورد علاقه من این است که گل گاوزبان را از داخل بذر حدود 5-6 هفته قبل از آخرین تاریخ یخ زدگی شروع کنم. ممکن است این روش مقرون به صرفه ترین نباشد، اما من دوست دارم بذر را با همین روش های کوچک شروع کنم گسترش گلوله های پیت جیفی پات.

در حالی که کاملا ضروری نیست، من از a استفاده کردم پد گرمایشی کوچک زیر سینی های نهال من من متوجه شده ام که آنها سال ها دوام می آورند و واقعا جوانه زنی را تقویت می کنند. هشدار – گربه ها نیز دوست دارند روی آنها بنشینند.

گلدان های کاغذی برای رشد نهال

هنگامی که نهال ها بیرون آمدند و 2 تا 4 برگ واقعی داشتند، آنها را به بیرون به گلخانه کوچک خود منتقل می کنم. این چیز جالبی نیست و مطمئناً می توانید آنها را در داخل خانه نگه دارید اگر مکان آفتابی دارید.

در گلخانه، (که من فقط در دمای بالای 40 درجه فارنهایت در شب نگه می دارم) گیاهان روی پد گرمایشی خود می نشینند. این به آنها کمک می کند زنده بمانند و رشد کنند.

وقتی شروع به دیدن ریشه هایی می کنم که از ته گلوله ذغال سنگ نارس بیرون می آیند، زمان تصمیم گیری فرا رسیده است. آیا کاشت در بیرون بی خطر است یا زمان افزایش اندازه گلدان است؟

اگر هوا هنوز خنک است – می توانید گلدان های کاغذی خود را برای نهال های خود بسازید. این به آنها فضای بیشتری می دهد و زمان کمی برای گرم شدن هوا می دهد.

گل گاوزبان همچنین می تواند در دستور العمل گنجانده شود ساخت گلوله های دانه با پودر خاک رس قرمز. این یکی از راه های افزایش زیستگاه گرده افشان متنوع است.

روش دیگر استفاده است دانه گل در هوا خشک clay – کمتر کثیف اما گاهی اوقات نه به اندازه.

کاشت در باغ

هنگامی که تمام خطر یخبندان از بین رفت – یا نمی توانید بیشتر از این صبر کنید، آماده کاشت در بیرون هستید.

نهال ها را به مدت چند روز در یک مکان سایه دار بدون گرما قرار دهید. این به آنها کمک می کند تا سخت شوند و کمتر از تغییر محیط رنج ببرند.

هر جایی که می خواهید گل گاوزبان شما رشد کند، یک سوراخ حفر کنید و گلدان کاغذی و همه چیز را بکارید. خوب آبیاری کنید و منتظر بمانید تا گلها و زنبورها برسند. به همین راحتی است.

کاشت گیاهان گل گاوزبان در خاک در تصویر باغ.
گل گاوزبان بنفش در شکوفه در تصویر باغ زنبور عسل.

ساخت گلدان کاغذی برای نهال گل گاوزبان

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

پس از شروع بذر گل گاوزبان، نحوه استفاده از روزنامه را برای ساختن گلدان های کاغذی برای نهال ها قبل از انتقال به باغ یاد بگیرید.

  • قیچی

  • روزنامه

  • شیشه کوچک شیشه ای

  • 1 کیسه خاک گلدان
  • 1 بطری غذای گیاهی اسموکوت

** من مقدار کمی غذای گیاهی پلت شده را به هر گلدان اضافه می کنم – این اختیاری است.

سفارش فوری عسل ♥