نحوه مونتاژ قاب برای کندوها


برای زنبوردار جدید، نام تجهیزات موضوعی پر از اصطلاحات و ایده های جدید است. یادگیری نام هر جزء در سال اول غیرممکن به نظر می رسد. اشکالی ندارد – فقط باید اصول اولیه را بدانید. یکی از موارد مهم در زنبورداری مدرن، قاب زنبور عسل است. در حالی که یافتن قاب های مونتاژ شده برای فروش نسبتاً آسان است، برخی از زنبورداران ترجیح می دهند قاب های خود را کنار هم قرار دهند. این ایده بدی نیست زیرا مطمئناً می دانید که آنها به درستی مونتاژ شده اند. بیا یاد بگیریم نحوه جمع آوری قاب برای کندوها.

مونتاژ قاب های کندو

جعبه کندو با تصویر قاب های تازه مونتاژ شده.

قاب های قابل جابجایی انقلابی در زنبورداری مدرن ایجاد کردند. این امکان را فراهم کردند که بتوانیم ورقه های لانه زنبوری را برای بررسی بردارید بدون از بین بردن کندو این به زنبوردار فرصتی می‌دهد تا مشکلاتی را که باید برطرف شود بررسی کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

شکست های ملکه، بیماری ها، وجود آفات همه به راحتی قابل تشخیص بودند با توانایی نگاه کردن به کناره های هر ورق شانه.

لورنزو لانگستروت بیشترین اعتبار را برای طراحی کندو استاندارد با قاب های قابل جابجایی دارد. این نوع کندو اغلب a نامیده می شود لانگستروت یا لانگ.

قاب های پلاستیکی در مقابل چوب

یک قاب اساساً دقیقاً همین است – یک ساختار مستطیلی است که در داخل کندو قرار می گیرد. انتهای (گوش) قاب روی یک تاقچه مخصوص در داخل آویزان است.

فریم ها را می توان بدون پایه استفاده کرد اما بیشتر زنبورداران ورق فونداسیون موم زنبور عسل را وارد کنید یا پایه های پلاستیکی در آنها.

در سال های اخیر استفاده از قاب های پلاستیکی رواج بیشتری یافته است. هدف این بود که گزینه ای محکم تر و سبک تر برای زنبورداران داشته باشیم. با این حال، قاب های پلاستیکی مشکلات خاص خود را دارند. به مرور زمان، آنها نیز می توانند پیچ ​​خورده یا بشکنند.

هر کدام از این دو نوع در صورت نصب صحیح در کندوهای شما به خوبی کار می کنند، اما اکثر زنبورداران همچنان استفاده از قاب های چوبی را ترجیح می دهند.

فریم ها: ساخت یا خرید؟

زنبوردارانی که لذت می برند ساخت کندوهای خود گاهی اوقات قاب های آنها را نیز می سازند.

با این حال، ساخت قاب پروژه پیشرفته تری است و بهتر است به صنعتگران واقعی واگذار شود. قاب های چوبی نسبتاً ارزان هستند و سال ها دوام می آورند.

هنگام خرید قاب برای کندو خود، اغلب 2 انتخاب دارید.

 • خرید قاب های مونتاژ شده و آماده به کار
 • قطعات را بخرید و خودتان مونتاژ کنید.

وقتی زمان اجازه می دهد، همیشه قاب های خود را مونتاژ کنید. چرا؟ زنبورداری که برای چیدن یک قاب وقت می گذارد، در کوتاه مدت کمتر دچار شکست قاب می شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

بر خلاف محصولات تولید انبوه، شما تعیین می کنید که هر میخ کجا می رود و واقعا چقدر چسب در آن مفاصل وجود دارد.

با این حال، به دلیل برنامه‌ریزی‌ها و غیره، احتمالاً مواقعی وجود خواهد داشت که شما واقعاً مجبور به استفاده از فریم‌هایی هستید که توسط یک تامین‌کننده جمع‌آوری شده است و این نیز اشکالی ندارد.

Frames را برای اندازه جعبه مناسب انتخاب کنید

در کندو استاندارد، زنبورداران می توانند از جعبه های کندو در 3 ارتفاع مختلف استفاده کنند. جعبه عمیق 9 5/8 اینچ قد، متوسط ​​6 5/8 اینچ و سوپر کم عمق 5 3/4 اینچ بلند است.

تعداد و کدام اندازه در آن استفاده شده است زنبورستان به عهده زنبوردار است کندوهای استاندارد لانگستروت دارای 10 فریم در هر جعبه هستند، اما 8 کندو قاب نیز موجود است.

قسمت‌هایی از قاب کندوی عسل، نوار انتهایی نوار بالا و تصویر قطعات نوار پایین.

در حالی که طول قاب ها برای هر جعبه یکسان است، ارتفاع آن نیست. یک جعبه بلندتر به یک قاب با میله های جانبی بلندتر نیاز دارد – که منطقی است. به راحتی می توان تفاوت قاب های عمیق و کم عمق را تشخیص داد.

اما، اگر عجله دارید – گاهی اوقات آسان است که رسانه ها را با کم عمق اشتباه بگیرید. اندازه درست “نوارهای جانبی” را برای مطابقت با جعبه ای که قصد دارید قاب های خود را در آن قرار دهید، انتخاب کنید.

 • قاب های جعبه عمیق 9 1/8 اینچ
 • قاب های جعبه متوسط ​​6 1/4 اینچی
 • کادرهای کم عمق 5 3/8 اینچی

سبک های قاب های چوبی

اجزای مختلفی در مونتاژ قاب وجود دارد که باید از آنها آگاه بود. به طور کلی، هر قطعه بدون در نظر گرفتن سازنده شما مناسب است تجهیزات زنبورداری.

با این حال، در واقعیت ممکن است مجبور شوید هنگام استفاده از قطعات تولیدکنندگان مختلف، از چاقوی خود برای تنظیم دقیق برخی از قطعات چوبی استفاده کنید. بهترین کار این است که در صورت امکان فریم های مونتاژ نشده خود را از همان منبع خریداری کنید.

میله های جانبی نسبتا استاندارد هستند. اما، چندین انتخاب برای میله های بالا و پایین وجود دارد. این شامل:

 • بالای گوه
 • بالای شیاردار
 • قسمت پایین
 • پایین شیاردار
قسمت‌های نوار پایینی و شیاردار پایینی قاب‌های مونتاژ شده برای تصویر کندو را تقسیم کنید.

میله های گوه ای با میله های پایینی تقسیم شده بیشتر برای فونداسیون موم زنبور عسل استفاده می شوند. هنگامی که قطعه گوه کوچک نصب می شود، پایه مومی (با قلاب های سیمی) را در جای خود نگه می دارد. ته تقسیم شده ورق مومی را در جای خود نگه می دارد و به آن اجازه می دهد تا در صورت کمی تغییر اندازه از طریق شکاف آویزان شود.

نسخه‌های شیاردار بهترین انتخاب برای پایه‌های پلاستیکی هستند، اگرچه می‌توان از هر دوی آن‌ها با کمی فینگل استفاده کرد.

نمودار برداشتن نوار گوه و تعویض آن در هنگام مونتاژ قاب.

کارشناس نکات

برخی از زنبورداران از تفنگ های میخکوبی برای جمع آوری قاب کندوها استفاده می کنند. این یک راه عالی برای سرعت بخشیدن به این فرآیند است – به ویژه برای کسانی که دارای یک زنبورستان بزرگ هستند مفید است. با این حال، حتما از چسب چوب خوب استفاده کنید، زیرا این واقعا یک قاب قوی ایجاد می کند.

اگر یکی از میله های انتهایی شما شکافته شود چه اتفاقی می افتد؟ این اتفاق می افتد و اشکالی ندارد. در بیشتر موارد می توانید مقداری چسب اضافی بزنید و همچنان بتوانید از نوار کناری استفاده کنید.

در حالی که این چیزی نیست که شما “باید” انجام دهید، بسیاری از زنبورداران از آن لذت می برند فرآیند مونتاژ قاب زنبور عسل آنها.

وقت بگذارید و از این روند لذت ببرید. این یکی از جنبه‌های آرام‌تر زنبورداری است و می‌توانید بدون ترس از نیش زدن از انجام آن لذت ببرید!

جعبه کندوی عسل با تصویر قاب های تازه مونتاژ شده.

مونتاژ قاب کندوی زنبور عسل

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

نحوه مونتاژ یک قاب کندوی عسل برای نگه داشتن فونداسیون مومی با میله بالایی گوه ای و میله پایینی تقسیم شده.

 • 10 قطعات قطعات قاب کندو لانگستروت مونتاژ نشده (هر اندازه متناسب با جعبه)
 • 1 بطری چسب چوب
 • 1 جعبه میخ 1 1/4 اینچی
سفارش فوری عسل ♥