نحوه ساخت بمب بذری {با خاک رس هوا خشک}


یکی از راه های آسان برای کمک به زنبورها و دیگر گرده افشان های مهم ساخت بمب های دانه ای است. ساخت بمب بذر با خاک رس خشک شده در هوا آنقدر آسان است که حتی بچه ها هم می توانند درگیر شوند. وقتی نوبت به تبدیل دنیای ما به مکانی بهتر برای زنبورها می رسد، هر گل مهم است. با کاشت انواع گل، تنوع گیاهی بیشتری در محله خود ایجاد کنید.

بمب های دانه گل بسته بندی شده با تصویر خاک رس خشک شده در هوا.

بمب های دانه ای چیست؟

بمب‌های دانه یا توپ‌های دانه، اشیاء گرد کوچکی هستند که حاوی دانه‌های زنده در داخل یک ماده «خاک‌مانند» هستند. در حالی که آنها را می توان به روش های مختلف درست کرد، آنها به طور کلی از 3 ماده اولیه تشکیل شده اند.

  • دانه گل یا گیاه
  • کمی خاک گلدان
  • مخلوط خاک رس

هنگامی که بمب دانه در یک منظره مناسب پرتاب می شود، باران باعث جوانه زدن دانه ها در داخل توپ می شود. نهال جدید توسط خاک تغذیه می شود زیرا خاک رس به آرامی توسط باران حل می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

البته، هر بمبی منجر به یک کارخانه موفق نمی شود. اما برخی برای رشد و تامین غذای زنبورها زنده می مانند.

این پروژه راهی عالی برای گذراندن یک روز بارانی است. این چیزی است که به خوبی با کودکان و بزرگسالان کار می کند. برای جلوگیری از ریزش از پارچه یا روزنامه استفاده کنید.

این یک پروژه خوب برای بچه های جوانی است که روی توسعه مهارت های حرکتی درشت کار می کنند. اما، این تمرین دستی خوبی برای سالمندان نیز هست.

آنها به قدری ارزان هستند که می توانید تعداد زیادی از آنها را تهیه کنید. با آنها خسیس نباشید – بمب های بذر دور!

از چه نوع خاک رس برای بمب های بذر استفاده می کنید؟

2 نوع پرکاربرد خاک رس برای ساخت بمب های بذری خاک رس “هوا خشک” (که در این پست به آن می پردازیم) و پودر خاک رس قرمز هستند.

شما می توانید در مورد استفاده از خاک رس قرمز در پست من که استفاده می کند بیشتر بیاموزید خاک رس پودری برای ساخت توپ دانه. این فرآیند مشابه است، اما از جهاتی آشفته تر است – اما در برخی دیگر طبیعی تر است. هر دو را امتحان کنید تا ببینید کدام را ترجیح می دهید.

برای این پروژه، خاک رس “هوا خشک”. به عنوان عامل اتصال دهنده ای عمل می کند که همه چیز را تا زمانی که گیاه آماده رشد شود، کنار هم نگه می دارد. این یک فرآیند تمیزتر برای سازندگانی است که دست های کثیف را دوست ندارند.

انتخاب دانه های گل

شما صدها دانه را پیدا خواهید کرد که می توان آنها را در مخلوقات بمب دانه خود قرار داد. با این حال، اگر آب و هوای خود را در نظر بگیرید، موفقیت بیشتری خواهید داشت.

برای ایده های گل وحشی، گیاهانی را انتخاب کنید که بومی منطقه شما هستند یا بدون آبیاری مکمل به خوبی رشد می کنند. (مگر اینکه آنها را در باغچه ای با دسترسی به آبپاش بکارید)

در هر کدام چند دانه؟

تعداد دانه هایی که در داخل بمب خود استفاده می کنید به نوع گل بستگی دارد. برای گیاهانی که دانه های درشت دارند، مانند آفتابگردان، ۲ تا ۴ دانه کافی است.

برای گیاهان با اندازه بذر بسیار کوچکتر، مقدار بیشتری (شاید 1/8 قاشق چایخوری) مناسب تر است.

ساخت بمب بذر با خاک رس خشک شده در هوا به مواد بسیار کمی نیاز دارد و همه مواد به راحتی پیدا می شوند.

آیا بمب های بذری واقعا کار می کنند؟

بمب های دانه ای واقعا کار می کنند و یک راه عالی و سرگرم کننده برای افزایش زیستگاه گرده افشان هستند. با این حال، هر یک به یک گل جدید تبدیل نمی شود.

شرایط آب و هوایی در موفقیت این نوع باغبانی نقش دارد. برای استقرار و رشد نهال های جدید، باران کافی لازم است.

با این حال، بی شباهت به سایر اشکال باغبانی نیست، زیرا هر گیاهی در باغ های معمولی رشد و نمو نمی کند.

بمب‌های بذر خاک رس هوای تمام شده در تصویر خاک نورد شده است.

کجا می توانید بمب دانه پرتاب کنید؟

تمام هدف از ساخت بمب های بذری ایجاد گل های شکوفه بیشتر بدون مراقبت باغبان است. چه زمانی تصمیم گیری برای پرتاب بمب های دانه، نیازهای گیاهان را در نظر بگیرید.

پرتاب یک مشت وسط یک پارکینگ آسفالتی احتمالاً نتیجه خوبی نخواهد داشت. با این حال، هر مزرعه ای که دارای مقداری خاک بالا و رطوبت باشد، کاندیدای خوبی است.

نقاط برهنه در امتداد لبه حیاط یا در لبه مناطق جنگلی نیز کاندیدهای خوبی برای بذرهای مناسب با آب و هوا هستند. طبیعی کوچک ایجاد کنید باغ دوستدار زنبور عسل حوزه.

بمب های دانه ای چقدر دوام خواهند داشت؟

اینها را می توان چند هفته قبل تهیه کرد و تا زمانی که نیاز باشد ذخیره کرد. برای طراوت بیشتر، آن ها را در یخچال نگهداری کنید تا زمانی که آماده استفاده شوید یا آن ها را تحویل دهید.

بمب های دانه گل DIY به عنوان هدایای عالی

اینا راحت درست میشن بمب های دانه ای DIY برای هدیه مناسب هستند. چه برای قدردانی از معلم، روز مادر، هدیه عروسی یا هر مناسبتی به یک هدیه کوچک نیاز داشته باشید، این یک راه ارزان برای ترویج زیستگاه گرده افشان است.

وقتی بمب دانه های شما تمام شد، هر یک (یا چند تا) را در یک تکه پارچه رنگارنگ بپیچید. پارچه نخی، کرفس و سایر مواد قابل تنفس بهترین هستند.

برچسبی را ضمیمه کنید که به کاربر می‌گوید چه کاری انجام دهد و آن را در اختیار دارید. هدیه ای سازگار با محیط زیست که به همه اجازه می دهد در کمک به زنبورها شرکت کنند.

بمب دانه پیچیده

دبلیورپ کردن شما بمب دانه ای برای هدیه دادن

  1. یک مربع 7 اینچی از پارچه رنگارنگ برش دهید. من پنبه یا کرفس را دوست دارم زیرا به خاک رس اجازه می دهد تا خشک شود اما می توانید از هر نوعی که می خواهید استفاده کنید.

    اگر مواد را با قیچی صورتی برش دهید – کمتر به هم می خورد.

  2. 1، 2 یا 3 بمب دانه را در مرکز قرار دهید و پارچه را دور آن بپیچید. با یک روبان یا نخ زیبا گره بزنید تا همه چیز در جای خود بماند.
تصویر بمب دانه پیچیده شده در مواد زنبور زرد

اگر از پارچه‌ای استفاده می‌کنید که قابلیت تنفس ندارد، قبل از بسته‌بندی، اجازه دهید بمب‌های دانه‌ها به مدت یک هفته یا بیشتر خشک شوند.

ممکن است انتخاب کنید که یک برچسب زیبا اضافه کنید. این توضیح می دهد که چگونه گیرنده می تواند با ریختن بمب دانه آنها در جایی که نیاز به گل دارد به زنبورها کمک کند. بمب دانه و تاکو چه وجه مشترکی دارند؟ ساختن آنها تقریباً به اندازه استفاده از آنها سرگرم کننده است.

این پروژه آسان باغ زنبور عسل بسیار سرگرم کننده است و راه ساده دیگری است که می توانید به نجات زنبورها کمک کنید. مقداری درست کن بمب دانه های خاک رس هوای خشک امسال با خانواده ات این یک پروژه عالی است که می توان از آن برای نشان دادن اهمیت همه گرده افشان ها استفاده کرد – نه فقط زنبورهای عسل.

سفارش فوری عسل ♥