نحوه ساخت بمب بذری {با خاک رس هوا خشک}


یکی از راه های آسان برای کمک به زنبورها و دیگر گرده افشان های مهم، پرورش گل های بیشتر است که غذا را تامین می کنند. وقتی نوبت به تبدیل دنیای ما به مکانی بهتر برای زنبورها می رسد، هر گل مهم است. فرا گرفتن نحوه ساخت بمب دانه ای با استفاده از خاک رس خشک در هوا. آنقدر آسان است که حتی بچه ها هم می توانند درگیر آن شوند. با کاشت انواع گل، تنوع گیاهی بیشتری در محله خود ایجاد کنید.

بمب های دانه ای چیست؟

بمب‌های بذری اجسام گرد کوچکی هستند که حاوی دانه‌های زنده در داخل یک ماده «خاک‌مانند» هستند. در حالی که آنها را می توان به روش های مختلف ساخت، آنها به طور کلی از 3 ماده اولیه تشکیل شده اند.

 • دانه گل یا گیاه
 • کمی خاک گلدان
 • مخلوط خاک رس

هنگامی که بمب دانه در یک منظره مناسب پرتاب می شود، باران باعث جوانه زدن دانه ها در داخل توپ می شود. نهال جدید توسط خاک تغذیه می شود زیرا خاک رس به آرامی توسط باران حل می شود.

البته، هر بمبی منجر به یک کارخانه موفق نمی شود. اما برخی برای رشد و تامین زنده می مانند غذا برای زنبورها.

این پروژه راهی عالی برای گذراندن یک روز بارانی است. این چیزی است که به خوبی با کودکان و بزرگسالان کار می کند. برای جلوگیری از ریزش از پارچه یا روزنامه استفاده کنید.

این یک پروژه خوب برای بچه های جوانی است که روی توسعه مهارت های حرکتی درشت کار می کنند. اما، این تمرین دستی خوبی برای سالمندان نیز هست.

آنها به قدری ارزان هستند که می توانید تعداد زیادی از آنها را تهیه کنید. با آنها خسیس نباشید – بمب های بذر دور!

از چه نوع خاک رس استفاده می کنید؟

2 نوع پرکاربرد خاک رس برای ساخت بمب های بذری خاک رس “هوا خشک” (که در این پست به آن می پردازیم) و پودر خاک رس قرمز هستند.

شما می توانید در مورد استفاده از خاک رس قرمز در پست من که استفاده می کند بیشتر بیاموزید خاک رس پودری برای ساخت توپ دانه. این فرآیند مشابه است، اما از برخی جهات آشفته تر است – اما در برخی دیگر طبیعی تر است. هر دو را امتحان کنید تا ببینید کدام را ترجیح می دهید.

برای این پروژه، خاک رس “هوا خشک”. به عنوان عامل اتصال دهنده ای عمل می کند که همه چیز را تا زمانی که گیاه آماده رشد شود، کنار هم نگه می دارد. این یک فرآیند تمیزتر برای سازندگانی است که دست های کثیف را دوست ندارند.

انتخاب دانه های گل

شما صدها دانه را پیدا خواهید کرد که می توان آنها را در مخلوقات بمب دانه خود قرار داد. گیاهان چند ساله که زنبورها دوست دارند همیشه انتخاب خوبی هستند زیرا سال به سال برمی گردند. با این حال، شما بسیاری را خواهید یافت گیاهان مختلف زنبور عسل که برای این پروژه مناسب هستند.

احتیاط – اگر آب و هوای خود را در نظر بگیرید، موفقیت بیشتری خواهید داشت. برای ایده های گل وحشی، گیاهانی را انتخاب کنید که بومی منطقه شما هستند یا بدون آبیاری مکمل به خوبی رشد می کنند. (مگر اینکه آنها را در باغچه ای با دسترسی به آبپاش بکارید)

در هر کدام چند دانه؟

تعداد دانه هایی که در داخل بمب خود استفاده می کنید به نوع گل بستگی دارد. برای گیاهانی که دانه های درشت دارند، مانند آفتابگردان، ۲ تا ۴ دانه کافی است. برای گیاهان با اندازه بذر بسیار کوچکتر، مقدار بیشتری (شاید 1/8 قاشق چایخوری) مناسب تر است.

ساخت بمب بذر با خاک رس خشک شده در هوا به مواد بسیار کمی نیاز دارد و همه مواد به راحتی پیدا می شوند. در بیشتر موقعیت ها، از ترکیب گل های وحشی برای ایجاد منظره ای شبیه علفزار استفاده می شود.

بمب های دانه گل بسته بندی شده با تصویر خاک رس خشک شده در هوا.

چاپ

آموزش بمب دانه گل

#wprm-recipe-user-rating-0 .wprm-rating-star.wprm-rating-star-full svg * { fill: #343434; }#wprm-recipe-user-rating-0 .wprm-rating-star.wprm-rating-star-33 svg * {fill: url(#wprm-recipe-user-rating-0-33); }#wprm-recipe-user-rating-0 .wprm-rating-star.wprm-rating-star-50 svg * {fill: url(#wprm-recipe-user-rating-0-50); }#wprm-recipe-user-rating-0 .wprm-rating-star.wprm-rating-star-66 svg * {fill: url(#wprm-recipe-user-rating-0-66); }linearGradient#wprm-recipe-user-rating-0-33 stop { stop-color: #343434; }linearGradient#wprm-recipe-user-rating-0-50 stop { stop-color: #343434; }linearGradient#wprm-recipe-user-rating-0-66 stop { stop-color: #343434; }

دستورالعمل های گام به گام برای ساخت بمب های دانه ای خود با استفاده از خاک رس خشک در هوا.
کلمه کلیدی صنایع دستی زنبور عسل
زمان آماده سازی 10 دقایق
زمان پخت 30 دقایق
زمان کل 40 دقایق
خدمات 12 قطعات
نویسنده شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC
هزینه 20 دلار

تجهیزات

 • میز یا سطح محکم برای کار

عناصر

 • 1/2 ظرف خاک رس خشک در هوا سفال کوتا
 • 1 کیسه خاک گلدان (کیسه کوچک)
 • 4 pkgs دانه های گل – زنبور دوستانه (یا گیاهان)

دستورالعمل ها

 • تکه های کوچک خاک رس خشک شده در هوا را بگیرید.

  ما می خواهیم به اندازه کافی خاک رس داشته باشیم تا با توپی به قطر حدود 1-1.5 اینچ کار را تمام کنیم. از انگشت شست خود برای شکل دادن به خاک رس به شکل یک کاسه کوچک استفاده کنید. آنها لازم نیست کامل باشند – از آن لذت ببرید.

  خاک رس خشک در هوا به شکل کاسه های کوچک برای تصویر دانه ها.
 • دانه های گل (یا گیاهان) خود را در یک فنجان دیگر با هم مخلوط کنید. من دوست دارم دانه های بزرگ و کوچک را با هم مخلوط کنم.

  شما می توانید از هر نوع استفاده کنید اما چیزی را برای رشد آسان در منطقه خود انتخاب کنید. در هر کاسه سفالی یک دانه کوچک قرار دهید.

  تصویر کاسه بذر گل رس در هوای خشک قرار می گیرد.
 • حالا، بیایید کمی خاک گلدان اضافه کنیم – هر نوع خاک مناسبی است.

  یک قاشق چایخوری (یا بیشتر) مخلوط گلدانی را روی دانه ها اضافه کنید. و با انگشتان خود کاسه سفالی را در بسته فشار دهید و خاک و دانه ها را در مخلوط خاک رس بگنجانید.

  تصویر بمب گل سفالی.
 • به آرامی بمب دانه رسی را در خاک شل گلدان بغلتانید. این پوشش طبیعی خاک به تغذیه دانه ها در حین رشد کمک می کند و به بمب های بذری شما ظاهر طبیعی تری می بخشد.
  بمب دانه خاک رس خشک در حال نورد شدن در تصویر خاک.
بمب‌های بذر خاک رس هوای تمام شده در تصویر خاک نورد شده است.

ایده عالی برای هدیه

اینا راحت درست میشن بمب های دانه ای DIY برای هدیه مناسب هستند.چه به یک هدیه کوچک برای قدردانی از معلم، روز مادر، هدیه عروسی یا هر مناسبتی نیاز داشته باشید.

وقتی بمب دانه های شما تمام شد، هر یک (یا چند تا) را در یک تکه پارچه رنگارنگ بپیچید. پارچه نخی، کرفس و سایر مواد قابل تنفس بهترین هستند.

برچسبی را ضمیمه کنید که به کاربر می‌گوید چه کاری انجام دهد و آن را در اختیار دارید. هدیه ای سازگار با محیط زیست که به همه اجازه می دهد در کمک به زنبورها شرکت کنند.

بمب دانه پیچیده

بسته بندی بمب های دانه خود برای هدیه

یک مربع 7 اینچی از پارچه رنگارنگ برش دهید. من پنبه یا کرفس را دوست دارم زیرا به خاک رس اجازه می دهد تا خشک شود اما می توانید از هر نوعی که می خواهید استفاده کنید. اگر مواد را با قیچی صورتی برش دهید – کمتر به هم می خورد.

1، 2 یا 3 را در مرکز قرار دهید و پارچه را دور آن بپیچید. با یک روبان یا نخ زیبا گره بزنید تا همه چیز در جای خود بماند. اگر از پارچه‌ای استفاده می‌کنید که قابلیت تنفس ندارد، قبل از بسته‌بندی، اجازه دهید بمب‌های دانه‌ها به مدت یک هفته یا بیشتر خشک شوند.

ممکن است انتخاب کنید که یک برچسب زیبا اضافه کنید. این توضیح می دهد که چگونه گیرنده می تواند با ریختن بمب دانه آنها در جایی که نیاز به گل دارد به زنبورها کمک کند.

تصویر بمب دانه پیچیده شده در مواد زنبور زرد

بمب دانه و تاکو چه وجه مشترکی دارند؟ ساختن آنها تقریباً به اندازه استفاده از آنها سرگرم کننده است. این پروژه آسان باغ زنبور عسل بسیار سرگرم کننده است و راه ساده دیگری است که می توانید به نجات زنبورها کمک کنید.

مقداری درست کن بمب دانه های خاک رس هوای خشک امسال با خانواده ات این یک پروژه عالی است که می توان از آن برای نشان دادن اهمیت همه گرده افشان ها استفاده کرد – نه فقط زنبورهای عسل.

سوالات متداول در مورد بمب دانه گل

آیا بمب های دانه ای واقعا کار می کنند؟

بمب های دانه گل وحشی واقعا کار می کنند و یک راه سرگرم کننده برای افزایش زیستگاه گرده افشان هستند. با این حال، هر یک به یک گل جدید تبدیل نمی شود. شرایط آب و هوایی در موفقیت این نوع باغبانی نقش دارد.

برای استقرار و رشد نهال های جدید، باران کافی لازم است. این بی شباهت به سایر اشکال باغبانی نیست زیرا هر گیاهی در باغ های معمولی رشد نمی کند.

بمب دانه گل را کجا می توانید پرتاب کنید؟

تمام هدف آنها ایجاد گلهای شکوفه بیشتر بدون مراقبت باغبان است. چه زمانی تصمیم گیری برای پرتاب بمب های دانه، نیازهای گیاهان را در نظر بگیرید.

پرتاب یک مشت وسط یک پارکینگ آسفالت احتمالاً نتیجه خوبی نخواهد داشت. با این حال، هر مزرعه ای که دارای مقداری خاک بالا و رطوبت باشد، کاندیدای خوبی است.

نقاط برهنه در امتداد لبه حیاط یا در لبه مناطق جنگلی نیز کاندیدهای خوبی برای بذرهای مناسب با آب و هوا هستند. این به ایجاد یک طبیعی کوچک کمک می کند باغ دوستدار زنبور عسل حوزه.

چقدر دوام خواهند داشت؟

اینها را می توان چند هفته قبل تهیه کرد و تا زمانی که نیاز باشد ذخیره کرد. برای طراوت بیشتر، آن ها را در یخچال نگهداری کنید تا زمانی که آماده استفاده شوید یا آن ها را تحویل دهید.

The post چگونه بمب دانه بسازیم {با خاک رس هوا خشک} اولین بار در Carolina HoneybeesCharlotte Anderson پدیدار شد.

سفارش فوری عسل ♥