نحوه رنگ آمیزی کندوی عسل – [A Simple Guide]


تصویر پنهان پینترست

اگر تازه وارد زنبورداری هستید، احتمالاً کندوی جدیدی خریداری کرده اید که باید رنگ شود. نقاشی کندوها بیشتر برای محافظت از قطعات چوبی در برابر آب و هوا انجام می شود. قطعات رنگ شده کندو بدون پوسیدگی دوام بیشتری دارند. این نکات مفید به شما کمک می کند تا متوجه شوید نحوه رنگ آمیزی کندو به روشی ایمن که به زنبورهای شما آسیبی نرساند.

نقاشی کندوها

تصویر کندوهای رنگارنگ رنگارنگ.

صرف نظر از روش استفاده شده، تجهیزات زنبورداری باید چند هفته قبل از نصب زنبورها رنگ آمیزی شود. زمان لازم است تا هوا خارج شود و هر گونه بخار رنگ از بین برود.

برای کسانی از شما با تجهیزات زنبورداری مورد استفاده-که نیاز به اصلاح دارد، یک لایه رنگ جدید اغلب تفاوت زیادی ایجاد می کند.

آیا برای زنبورها مهم است؟ کندوهای رنگ شده بهتر هستند؟ در مورد این موضوع بسیار باید در نظر گرفت. شیک بودن اشکالی ندارد، اما لازم نیست بیش از حد به تصمیم خود فکر کنید.

آیا باید کندوی خود را رنگ آمیزی کنید؟

نه، شما مجبور نیستید کندوهای خود را رنگ کنید. به نظر می رسد زنبورهای عسل به رنگ کندو یا رنگ آمیزی شده در مقابل رنگ نشده اهمیتی نمی دهند. زنبورها در درختان توخالی زندگی می کنند و رنگ خاصی ندارند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

آیا واقعاً از خیلی مهم است؟ سرگرد دلیل اینکه زنبورداران کندوهای خود را رنگ می کنند، حفظ چوب است.

مگر اینکه ظروف چوبی سرو (یا کندوهای پلاستیکی) خریداری کنید جعبه های زنبور عسل احتمالا از کاج ساخته خواهد شد.

من بوی چوب کاج را دوست دارم، اما وقتی در معرض آب و هوا قرار می گیرد، ماندگاری طولانی مدتی ندارد. یک لایه رنگ هزینه کمی برای افزایش عمر تجهیزات شما است.

ابتدا مونتاژ صحیح کندو

اگر مجموعه تجهیزات نامرغوب باشد، بهترین کار رنگ آمیزی در جهان به زنبورهای شما کمکی نمی کند. این درست است چه شما کندو خود را بسازید یا یک مورد آماده برای رنگ آمیزی بخرید.

وقتی در حال مونتاژ هستید قطعات کندوی خود، جعبه های چوبی را حتما محکم به هم بچسبانید. شما همچنین از چسب برای تمام قسمت های اتصال استفاده کردید – اینطور نیست؟ بله مطمئنم این کار را کردید.

هر چسب چوبی با کیفیت به محکم شدن اتصالات قاب و جعبه شما کمک می کند. بله، شما واقعاً نیاز دارید هر دو را میخ و چسب بزنید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

موفق به انجام این کار نشوید و به احتمال زیاد روزی پشیمان خواهید شد. چسب چوب خوب به راحتی در تمام فروشگاه های لوازم خانگی در دسترس است. Titebond مورد علاقه من است .

بررسی کنید تا مطمئن شوید که جعبه شما مربع است و به شکل مناسب زیرا جعبه های کندو لانگستروت انباشته شده اند، ما می خواهیم که هر کدام محکم و مربع باشد تا پشتیبانی خوبی داشته باشد.

و… خوب من نمی دانم چگونه این را بگویم، اما – مطمئن شوید که دستگیره ها (و قاب در جایی که فریم ها قرار می گیرند) وارونه نباشند. بله، این اتفاق می افتد.

کدام قسمت های کندوی عسل را باید رنگ کنید؟

فقط قسمت های بیرونی کندوی خود را رنگ کنید. زنبورها از صیقل دادن فضای داخلی با خود مراقبت می کنند بره موم. این ماده به ضد عفونی کردن فضای داخلی کمک می کند و ترک ها را نیز می بندد.

ابتدا قسمت بیرونی را رنگ کنید تخته پایین (در اطراف لبه‌هایی که جعبه اول قرار می‌گیرد) در طول سال‌ها فرسودگی زیادی خواهد داشت.

تخته فرود یا ورودی را نیز رنگ کنید. اگر می خواهید قسمت زیرین “پایین” را نیز رنگ کنید، اشکالی ندارد.

حتماً درزها، گوشه ها و مفاصل آشکار را رنگ کنید. هدف ما پوشش دادن چوب خام برای محافظت در برابر باران، برف و غیره است.

پس از اتمام تخته پایین، قسمت بیرونی جعبه های دیگر و قسمت بالای تلسکوپ خود را رنگ کنید. فقط سطوح چوبی که در معرض باران هستند نیاز به رنگ دارند.

تخته های بالا و پایین کندو اولین قطعاتی از تجهیزات زنبورداری هستند که از کار می افتند. این به این دلیل است که آنها محافظ اصلی (بالا و پایین) برای کلنی داخل هستند.

هیچ چیز داخل کندو نیاز به رنگ ندارد. از رنگ آمیزی قاب ها، دیوارهای داخلی جعبه ها، پوشش داخلی یا قسمت بالای تلسکوپی خودداری کنید.

پایه های کندو عمر تجهیزات را افزایش می دهد

کندو خود را بالا قرار دهید از زمین روی پایه کندو عمر ظروف چوبی شما را افزایش می دهد و به مقابله با آفات کمک می کند.

اگر ترجیح می دهید پایه کندو نخرید، آن را بسازید. فقط مطمئن باشید که محکم است. کهیر بالغ می تواند بسیار سنگین شود.

کمی بالا بردن کندوها همچنین می تواند به ماندگاری رنگ شما کمک کند زیرا چوب از زمین مرطوب محافظت می کند.

یک کندوی لنگستروت استاندارد یک تصویر رنگی سفید رنگ کرد.

بهترین رنگ های کندوی عسل

اکثر جعبه های زنبور عسل با رنگ های روشن رنگ آمیزی شده اند. با این حال، شما واقعاً می توانید هر رنگی را که می خواهید انتخاب کنید. من برخی را دیده ام طرح های نقاشی شده شگفت انگیز کندو

صحنه های دقیق با رنگ های زنده تغییر می کنند زنبورستان شما تبدیل به یک اثر هنری از اشکال ساده گرفته تا مناظر دقیق، امکانات بی پایان هستند. ما انسان ها از تفریح ​​با آن لذت می بریم (زنبورها واقعاً اهمیتی نمی دهند).

ردیفی از کندوهای لنگستروت با رنگ‌های پاستلی روی تصویر پایه کندو نقاشی شده است.

چرا کندوها اغلب سفید رنگ می شوند؟

آیا کندوها باید سفید رنگ شوند؟ هک، نه اگرچه، یک زنبوردار ممکن است رنگ سنتی مانند سفید را انتخاب کند. یا، شاید شما یک ردیف کندوهای پاستلی مانند “ردیف رنگین کمانی” من بخواهید.

کندوها با رنگ های روشن رنگ آمیزی شده اند خنک شدن زنبورها در روزهای گرم جولای آسان تر است. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که تابستان‌های گرم ندارد، ممکن است سایه کمی تیره‌تر را در نظر بگیرید.

زنبوردارانی که در محله ها زندگی می کنند اغلب از رنگ های خرمایی یا سبز برای کندوهای خود استفاده می کنند. این به آنها کمک می کند تا به جای اینکه برجسته شوند، با منظره ترکیب شوند. کمتر به چشم می آیند.

بهترین رنگ برای کندوها

چیست بهترین رنگ کندوی عسل برای استفاده؟ لکه ها، لاک ها و مواد مختلف غوطه وری توسط زنبورداران در مقیاس بزرگ با صدها کندو استفاده می شود.

برای زنبورداران مبتدی، استفاده از آن ساده تر است رنگ لاتکس (بر پایه آب) برای کندوهای شما. این نوع رنگ به راحتی پیدا می شود و با آن کار می شود.

تمیز کردن آب آسان است و بوی رنگ زودتر از بین می رود. این یک ملاحظه مهم است.

زنبورهای عسل به بو بسیار حساس هستند. شما آنها را نمی خواهید فرار کردن یا فرار کردن در جستجوی اقامتگاه های بهتر

بسیاری از زنبورداران از بخش “اوپس” بخش رنگ دیدن کردند. ما زنبورداران اغلب ذاتاً مقتصد هستیم. ممکن است ترکیب رنگ های عجیب و غریبی را در حیاط زنبور عسل نقاشان «اوپس» ببینید.

کندوهای زنبور عسل را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کرد تا به زنبورها کمک کند تا تصویر کندو خود را پیدا کنند.

طرح هایی برای کهیر

یک جست و جوی سریع در اینترنت خیلی ها را نشان می دهد کندوهای زنبور عسل که در رنگ ها و طرح های دیدنی رنگ آمیزی شده اند. اگر گرایش های هنری دارید به شما حسادت می کنم! برای کشیدن خط مستقیم با خط کش مشکل دارم.

اگر شما هم مثل من هستید، برای تزیین کندوهای نقاشی شده خود از شابلون استفاده کنید. فراتر از داشتن تزئیناتی که برای شما جذاب باشد، کندوهایی با طرح هایی در جلو می تواند به زنبورها کمک کند تا راه بازگشت به کندو صحیح را پیدا کنند.

دادن یک لایه رنگ تازه به کندو جدید یا کندو قدیمی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. رنگی را انتخاب کنید که دوست دارید و یک رنگ ایمن برای زنبورهای شما و کار را انجام دهید

رنگ آمیزی کندوهای زنبور عسل راهی عالی برای افزایش عمر تجهیزات شما و مقرون به صرفه نگه داشتن زنبورداری است.

سفارش فوری عسل ♥