نحوه راه اندازی زنبورستان (حیاط زنبور عسل)


وقتی تصمیم گرفتید زنبوردار شوید، وقت آن است که به فکر یک نقطه خوب برای کندوهای خود باشید. شما باید یاد بگیرید نحوه راه اندازی زنبورستان برای زنبورهای شما این کار باید قبل از ورود زنبور عسل انجام شود. راحتی برای زنبوردار مهم است اما نیازهای زنبورها باید اولویت اول را داشته باشد. کهیرها قابل جابجایی هستند اما همیشه بهترین کار این است که در ابتدا یک خانه دائمی انتخاب کنید.

راه اندازی زنبورستان برای زنبورهای خود

کندوهای زنبور عسل در حیاط خلوت حیاط زنبور عسل یا تصویر زنبورستان.

بیایید با درک کمی شروع کنیم اصطلاحات زنبورداری. زنبورداران اغلب از کلمه “حیاط زنبور عسل” برای توصیف مکانی با کندو استفاده می کنند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

با این حال، کلمه “زنبورستان” اصطلاح رسمی برای مکان کندو شما است. خواه 1 کندو یا 100 کندو، الف محوطه زنبور عسل به خوبی طراحی شده است، یا زنبورستان، زندگی را آسان تر می کند.

درگیر شدن با خرید تجهیزات و سفارش زنبورها، که ما به اندازه کافی روی جایی که همه این چیزها باید بروند تمرکز نمی کنیم.

راه اندازی حیاط زنبور عسل به درستی طرح کلی و مکان را شامل می شود. اما، همچنین شامل در نظر گرفتن نحوه قرارگیری کندوها نیز می شود.

اگرچه ممکن است این یک مسئله کوچک به نظر برسد، اما در واقع مهم است. سخت است زنبوردار خوبی باشید مگر اینکه بتوانید برای اهداف مدیریتی به کندوها بروید.

چند کندوی زنبور عسل روی پایه در تصویر زنبورستان حیاط خلوت.

طرح های زنبور عسل

در حالی که ممکن است داشتن یک طرح کلی از آن مفید باشد طراحی کامل زنبورستان، برای اکثر زنبورداران کار نمی کند. همه ما چالش های مختلفی برای غلبه بر آن داریم. بیشتر زنبورداران مزارع وسیعی از فضای نامحدود ندارند.

در عوض، ما باید همسایگان نزدیک، مناطق بازی، دور و حتی خانه های خود را در تصمیم گیری در مورد بهترین مکان برای کندوها در نظر بگیریم.

طراحی خوب زنبورستان مکانی سالم و امن برای زنبورها فراهم می کند و دسترسی زنبوردار در هر شرایط آب و هوایی آسان است.

زنبورستان باید در دسترس باشد

تقریباً همه چیز مربوط به زنبورداری سنگین است. خود را قرار دهید حیاط زنبور عسل در مکانی قابل دسترسی. حتی در هوای بارانی یا برفی باید بتوانید با یک کامیون یا چرخ دستی به کندوهای خود برسید.

با این حال، اگر شهر شما سمپاشی پشه با کامیون را تمرین می کند، از زنبورهای خود با قرار دادن پدر کندوها دور از جاده محافظت کنید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

تصویر شکارچی حیاط زنبور عسل خرس سیاه بزرگ.

از زنبورهای خود در برابر شکارچیان محافظت کنید

بارها از زنبورداران می شنوم که می گویند هرگز در منطقه خود خرس ندیده اند. سپس از خواب بیدار می شوند و می بینند کهیرهایشان از بین رفته است.

خرس های سیاه جذب کهیر می شوند و آنها را نابود خواهد کرد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که خرس در گذشته به کهیر دسترسی داشته باشد.

در حالی که خرس مطمئناً تا در پشتی شما راه می‌رود، این تمرین خوبی است که کندوها را دورتر از ردیف درختان در کشور خرس نگه دارید.

بهترین راه برای برخورد با خرس این است که در وهله اول از وقوع ویرانی جلوگیری کنید. متوقف کردن یک خرس مصمم بسیار سخت است!

در منطقه من، رایج ترین بازدارنده خرس یک حصار برقی است. آنهایی از ما که در “منطقه خرس” زندگی می کنند، هنگام تصمیم گیری برای راه اندازی یک حیاط زنبور عسل باید با این واقعیت کنار بیایند.

باد شکستگی یا صفحه نمایش حریم خصوصی

برای یک حیاط کوچک زنبور عسل، غربال کردن کندوها از دید همسایگان ممکن است ایده خوبی باشد. یک حصار تزئینی بلند که در چند فوت از کندوها قرار دارد رایج است.

زنبورها کندو را ترک می کنند و بالا می روند و به دنیا می روند. حصار کندوها را پنهان می کند و مسیر پرواز آنها را تغییر می دهد. ما نمی توانیم کجا را کنترل کنیم زنبورها پرواز می کنند.

اما، زمانی که آنها برای اولین بار از کندو خارج می شوند، مقداری کنترل داریم. یک جریان ثابت از زنبورها که در یک پیاده رو وزوز می کنند باعث نگرانی خواهد شد.

ممکن است من و شما فوق العاده به اینکه زنبورداری می کنیم افتخار می کنیم، اما همه «زنبور دوست» نیستند. به سادگی کندوهای خود را خارج از سایت قرار دهید ترس برخی از همسایگان شما را کاهش می دهد.

زنبورهایی که کندوی عسل را روی یک پالت در تصویری از زنبورستان ترک می کنند.

قرار دادن کندو در حیاط زنبور عسل

در طراحی بچیدمان حیاط، شما باید نیازهای اساسی هر مستعمره را نیز در نظر بگیرید. قرارگیری صحیح کندو عامل بزرگی در سلامت و بهره وری کلنی های زنبور عسل شما است.

هر کندویی باید در مکانی بنشیند که سالم باشد. مکان های باتلاقی کم ارتفاع در نزدیکی رودخانه ها یا نهرها بهترین مکان برای یک زنبورستان نیست. آیا سطح زمین برای تسطیح کردن کندوها مناسب است؟

به دلیل منحنی جمعیت سالانه یک کلنی سالم، تعداد کندوها در زنبورستان معمولا ثابت نمی ماند. زنبوردار جدیدی که 4 کندو می خواهد ممکن است تا پایان تابستان 8 کندو داشته باشد به دلیل ازدحام و غیره.

زنبوردارانی که کهیر بیش از حد داشته باشد می تواند غرق شود. این می تواند منجر به قرار گرفتن کندوها در شرایط ناپایدار یا کندوهای بیمار شود که خطری برای سایر زنبورهای منطقه است.

چندین مختلف وجود دارد انواع کندوی عسل. بیشتر زنبورداران با یکی شروع می‌کنند، اما ممکن است در آینده آرزوی امتحان کردن دیگران را داشته باشند.

بیشتر انواع کندو به صورت عمودی رشد می کنند (مانند کندوهای لانگستروت، کندوهای وار و غیره). با این حال، کندو میله بالایی نیاز به فضای متفاوتی دارد.

ردیف کردن کندوها

برای سال ها، زنبورداران کندوها را در یک ردیف مستقیم قرار می دادند. ما در طول سال ها یاد گرفتیم که این طراحی زنبورستان برای زنبورها بهترین نیست.

علوفه جویان کارگر به کندوهای دیگر می روند. هنگامی که کندوهای شما در یک صف طولانی چیده شده اند، کندوهای انتهایی از زنبورهای در حال حرکت سود می برند.

علوفه جویان که با بارهای کامل شهد برمی گردند اغلب وارد اولین کندویی می شوند که به آن نزدیک می شوند. برعکس، کهیرهای وسط ممکن است تعداد قابل توجهی از دست بدهند. به جای یک خط مستقیم، قرار دادن کندوها در یک سازند منحنی به کاهش زنبورهای در حال حرکت کمک می کند.

اگر کهیرهای شما در یک خط قرار دارند، نترسید – نیازی نیست که بیرون بروید و شروع به حرکت آنها کنید. کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای کاهش دریفت انجام دهید.

من کلنی های من را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنید برای کمک به زنبورهای برگشتی شاید چند درختچه یا تزئینات در حیاط زنبور عسل برای کمک به جهت گیری علوفه جویان مفید باشد.

همچنین می‌توانید از برچسب‌های وینیل بامزه‌ای استفاده کنید که چندین سال در جلوی کندوها دوام می‌آورند تا به زنبورها کمک کنند تا به خانه مناسب بازگردند.

راه اندازی حیاط زنبور عسل بر روی پایه های کندو

زنبورداران تجاری کندوها را روی پالت های چوبی مربع قرار می دهند. این به استفاده از ماشین آلات برای بلند کردن چندین کندو در یک زمان اجازه می دهد. کل محوطه زنبور عسل را می توان در مدت زمان کوتاهی به مکان جدید منتقل کرد.

زنبورداران حیاط خلوت تمایل به استفاده از پایه کندو دارند. پایه کندو را می توان از مواد مختلفی تهیه کرد.

و البته می توانید غرفه های تجاری برای کندوهایی را که آماده حرکت هستند خریداری کنید. اینها پلاستیکی ها محکم هستند هرچند ای کاش قدشان بلندتر بود

پایه های کندو کندوها را از روی زمین بلند می کند. این مقداری محافظت از قسمت پایین کندو را فراهم می کند و برای زنبوردار یک “محافظت پشتیبان” است.

همسایه زنبوردار خوب بودن

حال باید در مورد چند نکته در مورد داشتن کندو که باید بدانید صحبت کنیم. این مسائل می تواند مشکلات بزرگی را با همسایگان یا حتی افراد مهم شما ایجاد کند – که بسیاری از آنها به اندازه شما عاشق زنبور عسل نیستند.

ناگفته نماند که کندوهای فردی را باید به دور از تردد انسان یا مناطق بازی قرار دهید. زنبورها باید در آرامش زندگی کنند و از سوی افراد یا حیوانات در مجاورت کندو احساس خطر نکنند.

مدفوع زنبور عسل

شما تا به حال مدفوع زنبور عسل را ندیده اید؟ خوب، شما. هرچه تعداد کلنی های بیشتری در حیاط زنبور عسل خود داشته باشید، رگه های زرد بیشتری روی خودروهای خود خواهید دید.

یکی از دوستان زنبوردار من همسایه ای عصبانی را تجربه کرد. او عصبانی بود به خاطر مدفوع زنبور عسل روی لباس‌های تمیزش که از بیرون آویزان کرده بود. چهار کندو حدود 30 فوت دورتر بودند و رو به اموال او بودند.

با چند کهیر، احتمالاً متوجه مشکل زیادی نخواهید شد. با این حال، این یک دلیل دیگر برای محوطه های بزرگ زنبور عسل را به خوبی دور از انسان قرار دهید.

زنبورهای عسل و استخرهای شنا

در بیشتر مکان ها، زنبوردار توصیه می کند یک منبع آب تمیز برای زنبورها فراهم کنید. این منبع آب باید قبل از رسیدن زنبورهای شما ایجاد شود.

و باید از استخر همسایه‌تان به کندو نزدیک‌تر باشد. زنبورهای عسل عاشق نوشیدن از استخرهای شنا هستند و اگر این استخر آب شور باشد، آن را بهتر دوست دارند.

نگه داشتن زنبورها دور از استخر می تواند یک چالش باشد. سعی کنید قبل از شروع آن را متوقف کنید.

حیاط زنبور عسل با کندوهای چیده شده در دایره تصویر.
تصویر کندوی زنبور عسل با رنگ قرمز در نزدیکی ورودی برای کمک به زنبورها.

اهداف بلند مدت برای زنبورستان شما

وقتی در نظر می گیریم راه اندازی زنبورستان، ما باید به اهداف بلند مدت خود فکر کنیم. بیشتر زنبورداران بیشتر از آنچه که برنامه ریزی کرده بودند کندو دارند. (بله، من هستم).

کندوها قابل جابجایی هستند با احتیاط. اما بهتر است در ابتدا یک مکان و چیدمان حیاط زنبور عسل را خوب انتخاب کنید.

تصمیم بگیرید که چند کندو را می خواهید نگه دارید و مقداری فضای اضافی اضافه کنید. یک محوطه زنبور عسل با طراحی خوب کار کردن با کلنی های شما را بسیار آسان تر می کند.

مکانی را برای رشد زنبورها ایجاد کنید و جایی که شما و همسایگانتان بتوانید با آن زندگی کنید. اگر می خواهید بعداً طرح زنبورستان خود را تغییر دهید نگران نباشید.

همه ما این کار را انجام می دهیم. اما، صرف وقت برای در نظر گرفتن برخی از این مسائل باعث می شود راه اندازی محوطه زنبور عسل خود راحت تر و به احتمال زیاد برای مدت طولانی تری با نیازهای شما مطابقت دارد.

سوالات متداول درباره راه اندازی حیاط زنبور عسل

چند کندو می توانم در یک یارد داشته باشم؟

علاوه بر فضای فیزیکی و دغدغه های محله، داشتن کندوهای بیش از حد در یک حیاط زنبور عسل می تواند باعث کمبود غذا شود. این منجر به کار بیشتر برای زنبوردار و فقدان تغذیه خوب برای زنبورها می شود.

اکثر مکان ها دارای زمان هایی هستند که شهد کمتری در دسترس است یا حتی یک کمبود شهد زنبورهای بیشتر در یک منطقه عمومی به معنای رقابت بیشتر برای منابع غذایی است.

اگر در طول سال که تعداد زیادی از گیاهان تولید کننده شهد در حال شکوفه هستند، نیاز به تغذیه کندوها دارید، زنبورهای زیادی در یک مکان جستجوی علوفه دارید.

تغذیه زنبورها در مواقع نیاز یک شیوه مدیریت خوب است. با این حال، زنبورهای شما شادتر و سالم‌تر خواهند بود اگر حیاط خود را زیاد ذخیره نکنید.

چرا کهیرهای متعدد در یک مکان نگهداری می شوند؟

مهم نیست که چقدر طراحی زنبور عسل خوب است، محوطه های مدرن زنبور عسل طبیعی نیستند. در طبیعت، چندین کلنی زنبور عسل را نمی‌بینید که در نزدیکی زندگی کنند.

با این حال، اکثر زنبورداران این تجمل را ندارند که حداقل یک مایل مربع فاصله بین هر کندو فراهم کنند. همچنین، مدیریت کندوهایی که تا این حد گسترده شده اند، یک کابوس لجستیکی خواهد بود و زمان زیادی می برد.

برای زنبورداران تجاری که بزرگ هستند محوطه زنبور عسل برای گرده افشانی یا تولید عسل، زمان پول است. آنها باید بتوانند صدها کندو را در عرض چند ساعت جابجا کنند.

داشتن کندوهای متعدد در یک مکان چیز بدی نیست تا زمانی که حیاط را زیاد نکنید. و در صورت کمبود شدید غذا برای زنبورها غذا تهیه کنید.

برای قرار دادن کهیرها چقدر از هم فاصله دارند؟

من حداقل می گذارم 2 فوت بین کندوهای من. این فاصله برای زنبورها انجام نمی شود برای من است. اگر یک طرف کندو دارید که فکر می کنید هرگز نیازی به دسترسی به آن نخواهید داشت، به من اعتماد کنید.

کندوهای خود را طوری قرار دهید که به راحتی به هر 4 طرف دسترسی داشته باشید. این سوال را از خود بپرسید؟ آیا می‌توانید از آنجا به همه طرف‌ها برسید و یک جعبه 50 پوندی را زندگی کنید، اگر لازم بود این کار را انجام دهید؟

زنبورستان شما به چه مقدار فضا نیاز دارد؟

این خانه برای کلنی های زنبور عسل شما است و شما زمان زیادی را در اینجا سپری خواهید کرد. هر چه تعداد کندوهای بیشتری نگهداری کنید، به طور کلی حیاط زنبور عسل شما باید بزرگتر باشد. پیدا کردن مکانی برای a زن و شوهر کهیر راحت تر از پیدا کردن جا برای 20 کندو است.

شما ملاحظاتی فراتر از فضا دارید – یا فضایی برای قرار دادن کندو. آیا زنبورهای علوفه جوی شما برای همسایگان مشکل ایجاد می کنند؟ آیا فضای کافی برای کار کردن کندوها خواهید داشت؟

کسانی از شما که کندوهای زیادی دارید با چالش هایی روبرو خواهید شد که زنبورداران کوچک نگران آن نیستند. ده کندوی زنبور عسل در حیاط پشتی به این معنی است که احتمال وقوع ازدحام در درخت همسایه شما بیشتر است.

به عنوان یک قاعده کلی، شما باید 10-30 فوت فضای باز در اطراف محیط خط کندوهای خود داشته باشید. به خصوص در جلو.

مزاج کندو زنبور عسل هر از گاهی تغییر می کند. آن زنبورهای شیرین در آوریل ممکن است شما را در ماه سپتامبر در اطراف حیاط تعقیب کنند. کندوهای تهاجمی پاییزی می تواند ناامید کننده باشد

این برای زنبورداران شهری با کندو در مجاورت همسایگان حتما قرار دهید کندوها با فاصله ایمن از خانه شما

سفارش فوری عسل ♥