نحوه درست کردن چراغ های موم زنبور عسل


کاردستی با موم زنبور عسل با امکانات بسیار زیادی پر شده است – شما هرگز برای تکمیل همه آنها وقت نخواهید داشت. یکی از زیباترین پروژه ها یادگیری است نحوه ساخت چراغ یا فانوس موم زنبور عسل. با آوردن درخشش نور به هر مناسبتی، ساخت آنها در خانه بسیار آسان است.

لامپ فانوس موم زنبور عسل DIY

تصویر لامپ های موم خانگی.

لامپ های خانگی اغلب توسط مردم اسپانیا در تعطیلات استفاده می شد. تصور می‌شود که این ایده پس از تحت تأثیر قرار گرفتن کاوشگران با فانوس‌های ژاپنی به وجود آمد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

بدون شک در مورد آن. چراغ های دست ساز زیبا هستند و یک تجربه نورپردازی ظریف را ارائه می دهند. راه های زیادی برای ساختن آنها وجود دارد.

برخی یکبار مصرف هستند و برخی دیگر قابل استفاده مجدد هستند. استفاده از موم زنبور عسل برای کاردستی لامپ های خانگی یک پروژه پایدار به شما می دهد. می تواند برای بسیاری از موقعیت ها نور و شادی به ارمغان بیاورد.

مواد اولیه

  • موم زنبور عسل
  • بالن ها
  • شن و ماسه (اختیاری)

موم زنبور عسل

می توانید موم آماده استفاده را خریداری کنید یا موم خام را از زنبوردار محلی خریداری کنید. صرف نظر از اینکه کدام نوع را انتخاب می کنید – مطمئن باشید که شما موم تمیز می شود. تکه های کثیفی در لامپ شما زیبا به نظر نمی رسند.

بالن

بادکنک های معمولی سایز متوسط ​​هستند بهترین برای این پروژه لامپ های مومی. شما آنها را به اندازه کامل افزایش نمی دهید – بنابراین داشتن حداقل اندازه های متوسط ​​ساده ترین کار است. اگر بخواهید مطمئناً می توانید بزرگترها را بسازید – یا کوچکتر.

شن

قرار دادن کمی ماسه در پایین فانوس های موم زنبور عسل ایده خوبی است. این به جابجایی حرارت و جلوگیری از ذوب شدن کف کمک می کند. در صورت تمایل از شن بازی ساده یا ماسه تزئینی رنگی استفاده کنید.

لامپ های ساخته شده از تصویر موم خام زنبور عسل.

فانوس های مومی را با گل های خشک تزئین کنید (اختیاری)

اگر شما علاقه داشته باشید چند تزئین گل به فانوس موم خود اضافه کنید انجامش آسان است. بعد از اینکه فانوس به ضخامت دلخواه شما رسید، اجازه دهید چند دقیقه خنک شود.

سپس، با دقت از یک چسب برای چسباندن گل های فشرده به قسمت بیرونی فانوس خود استفاده کنید. آخرین مرحله را در موم زنبور ذوب شده فرو کنید و کنار بگذارید تا خنک شود. گلهای نازک مسطح بهترین نتیجه را می دهند.

ماسه ریخته شده در پایه فانوس های موم زنبور عسل برای تصویر عایق.

نحوه استفاده از لامپ های مومی

پس از خنک شدن کامل، می توانید یک چراغ چای خوری یا یک شمع نذری را در نگهدارنده قرار دهید و لذت ببرید. نقطه ذوب موم زنبور عسل حدود 147 درجه فارنهایت است.

استفاده از یک نگهدارنده در زیر شمع روشن به جلوگیری از ذوب شدن در قسمت زیرین لامپ شما کمک می کند. همچنین می توانید مقداری ماسه (حتی ماسه رنگی) در قسمت پایین اضافه کنید. این به عایق بندی کف مومی از گرمای چراغ چایخوری کمک می کند.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید. موم زنبور عسل قابل اشتعال است. اجازه ندهید شعله با لامپ موم شما تماس پیدا کند.

در بهترین حالت ذوب می شود و در بدتر آتش می گیرد. برای جلوگیری از سوختگی یا آتش سوزی، همیشه تحت نظارت مداوم و با احتیاط استفاده کنید. البته، اینها فقط یک نوع از چراغ ها هستند، بسیاری از انواع دیگر برای ساختن و لذت بردن وجود دارد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

سوزاندن چراغ چای در لامپ ساخته شده از تصویر موم زنبور عسل.

نکات تخصصی

وابسته به چند فانوس موم زنبور عسل درست می کنید، ممکن است لازم باشد موم زنبور عسل بیشتری را به حوضچه ذوب خود اضافه کنید.

هنگامی که تصمیم می گیرید از چه نوع حوضچه استفاده کنید و هنگام خرید موم زنبور عسل برای پروژه خود، این را در نظر داشته باشید.

موم زنبور عسل دارای نقطه ذوب بالاتری نسبت به برخی از موم ها است – این دستورالعمل ها برای موم زنبور عسل است. اگر لامپ موم زنبور عسل شما پس از چند فرورفتن اول هنگام قرار دادن آن ترک خورد، بالون به اندازه کافی سفت نیست.

هر چه لامپ بزرگتر بسازید دیگ ذوب شما بزرگتر باید حدود 6 اینچ موم ذوب شده باشد خوب است. گلدان را بیش از حد پر نکنید، وقتی بادکنک را غوطه ور می کنید باید فضایی برای افزایش سطح موم بگذارید.

اگر موم را در دیگ ذوب کنید، به این نکته توجه داشته باشید که ذوب شدن زمان زیادی طول می کشد – روش دو دیگ سریعتر است.

اگر موم زنبور عسل خیلی داغ باشد، ممکن است بادکنک را ترک کند. شیب های مکرر باعث افزایش ضخامت نمی شود؟ – موم شما خیلی داغ است

نور شمع با موم زنبور عسل

از گرمای طلایی نور موم زنبور عسل با چراغ های موم زنبور عسل خانگی خود لذت ببرید. اینها خلاقیت های زیبایی هستند چه ساده و چه تزئین شده با گل.

و بوی بسیار خوبی دارند. اگر کسی را واقعاً خوب دوست دارید – شاید برای او هم یکی بسازید.

در حالی که کمی موم زنبور عسل باقی مانده است – شاید بهتر باشد مقداری را امتحان کنید ساشه های موم گیاهی یا طبیعی موم ذوب می شود. اگر چند قالب کوکی سفالی در دست دارید – اینها زیور آلات موم DIY افزودنی دوست داشتنی برای تعطیلات هستند.

اگر می خواهید ابتدا یک پروژه شمع بسیار ساده را گرم کنید – من آن را توصیه می کنم شیشه شمع موم DIY پروژه.

تصویر لامپ های موم خانگی.

آموزش فانوس موم زنبور عسل

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

دستورالعمل های گام به گام برای ساخت چراغ یا فانوس موم زنبور عسل با استفاده از بادکنک و موم زنبور عسل.

*برای پاك كردن بادكنك – بدون آشفتگی: به آرامی یك نقطه ریز را در نزدیكی گردن فشار دهید و با قیچی برش دهید یا یك تكه نوار را روی بادكنك باد كرده قرار دهید و با سنجاق از روی نوار چسب بزنید. * هنگام ذوب موم زنبور عسل مراقب باشید تا از سوختگی یا خطر آتش سوزی جلوگیری کنید.
سفارش فوری عسل ♥